Nová generácia investorov sa stretla v Spote

05.01.2016  /  Redakcia
konferencie-skolenia-stretnutia-ako-investovat

V pondelok 14.12. sa v Bratislave, v Spote, neformálne stretli profesionálni aj amatérski investori. O pripravovanej akcii sme informovali aj na Ako-investovať.sk Očakávaná účasť 5-6 duší bola vysoko prekonaná a nakoniec sa nás v Spote zišlo okolo tridsať. Starí harcovníci pamätajúci začiatky Ako-investovať.sk ešte iba v podobe diskusného fóra a prvé stretávky končiace nad ránom pri pive a šachu v Storme, sme sa zišli štyria a zhodne sme konštatovali, že „nová generácia“ vyzerá sľubne 🙂 Jeden z účastníkov prišiel kvôli stretnutiu dokonca až z východu.

 

 

Vypočuli sme si tri krátke prezentácie. Organizátor Matúš vysvetlil prečo shortuje Sotheby’s (BID). Následne sme si vypočuli dva tipy na long. V oboch prípadoch išlo o small capy, jeden z Číny a druhý dokonca z Gruzínska. Rýchlo sme zistili, že medzi nami sedia samí Buffettovia. Akcioví investori, stockpickeri, value, až deep value prístupy. Technickú analýzu neobľubuje nikto zo zúčastnených.

 

Následne sme sa presunuli na pivo do KC Dunaj kde sme poctivo networkovali. Návštevou nás poctil aj Michal Nalevanko, ktorý nám medzi iným porozprával aj o investičnom semafore v Trende, ako vznikol a ako si myslel, že nikoho to nezaujalo, kým my sme o ňom vášnivo diskutovali 🙂

 

Za organizáciu ďakujeme Matúšovi. Pokračovanie si dáme na jar v podobe výjazdovej akcie Ako-investovať.sk Tipy na konkrétne miesta môžete písať do komentárov. Preferujeme stred Slovenska, tak by bolo stretnutie dostupné záujemcom z každého kúta. V minulosti sme absolvovali úspešné víkendové stretnutia napríklad v Tatrách, v Bešeňovej, či v Banskej Štiavnici.

 

 

Tešíme sa na skoré stretnutie!

 

Zaujímate sa o investovanie, radi by ste sa takéhoto stretnutia zúčastnili a nemáte profil diskutujúceho na Ako-investovať.sk? napíšte nám email na admin@ako-investovat.sk a zaradíme vás do mailing listu.

ako-investovat.sk

Európska únia

Ako-investovat.sk

Tieto články Vám prináša kolektív nášho neúnavného redakčného tímu. Máš záľubu v investíciach? Pridaj sa k nám aj ty.