Bitcoin 2.0 rastie ako huba po daždi!

14.03.2016  /  Marcel Onufer

Ak existuje niečo, čoho cena v poslednej dobe narástla a ďalej rastie ako huba po daždi a stojí za zmienku, aby o tom bolo napísané, tak to je Ethereum. Nie, nebojte sa, Ethereum nie je ani nová choroba alebo vírus aj keď javí podobné známky správania sa. Cena Etherea totiž doslova expanduje ako vírus a každým dňom atakuje nové a nové maximá a preto by bolo fajn vypustiť informáciu o tejto kryptomene do éteru.

To, akým spôsobom fungujú a čo sú kryptomeny v tomto článku nerozoberám, nepasujem sa do roly „kryptológa“  skôr ma zaujímajú možnosti zhodnocovania prostriedkov, ktoré sú lacné a tým pádom aj dostupné pre širokú verejnosť. Ethereum je decentralizovaná kryptomena, ktorá bola sprístupnená verejnosti v lete 2015 a od tej doby masívne rastie záujem pre obchodovanie s ňou. Niektorí odborníci ju označujú ako nástupcu starého známeho Bitcoinu, preto ten nápis Bitcoin 2.0.

To, že vývoj ceny tejto kryptomeny vyštartoval raketovo, naznačujú aj tieto historické grafy:

Možno súhlasíte s názorom, že obchodovanie s takouto kryptomenou by mohlo byť prinajmenšom zaujímavé.

Na trhu existuje obrovské množstvo krypto peňaženiek, ktoré umožňujú danú menu zameniť pri aktuálnom kurze napríklad za euro. Existujú dokonca aj platformy, ktoré ponúkajú možnosť obchodovania so širokou škálou kryptomien. Osobne mám skúsenosť s jednou konkrétnou.

Kraken je virtuálna krypto peňaženka, a zároveň obchodná platforma, ktorá umožňuje aj obchodovanie.