Tipy ako ušetriť pri kúpe dovolenky

13.06.2016  /  Admin

Prichádza čas dovoleniek a preto sa v tomto článku zameriame na to, ako je možné ušetriť pri kúpe dovolenky, ktorú si vyberieme cez cestovnú agentúru. Celý článok sme zhrnuli do štyroch bodov:

1.      Ako ušetriť nákupom cez cestovnú agentúru

2.      Ako ušetriť na dovolenke zakúpenej v dostatočnom predstihu

3.      Zvolenie si vhodného termínu na dovolenku

4.      Výber lokality

1. Ako ušetriť nákupom cez cestovnú agentúru

Náš prvý tip ako ušetriť zahŕňa nákup dovolenky cez cestovnú agentúru. Mnohí si myslia, že kúpa dovolenky cez túto agentúru je predražená, ale pravda je taká, že spomínané zakúpenie pobytu Vám prinesie nie len odbremenenie sa od starostí, ktoré sú súčasťou každej dovolenky, ale aj možnosť úspory na cene dovolenky za pomoci rôznych ponúk:

·         last a first minute,

·         zľava za ultra skorý nákup,

·         bonusy do výšky až 50% atď.

Ušetriť môžete aj vtedy, ak využívate len jednu cestovnú agentúru. Tá Vám môže následne dať takzvanú vernostnú zľavu, ktorou sa cestovná agentúra odvďačuje za dôveru klienta a zároveň motivuje klienta k ďalšej kúpe dovolenky. Cestovné agentúry Vám môžu ponúknuť aj takzvané zľavy z množstva, ktoré sú pre klientov, ktorí sú ochotní ísť viackrát za rok na dovolenku.

2. Ako ušetriť na dovolenke zakúpenej v dostatočnom predstihu

Ušetriť na cene dovolenky sa dá aj za pomoci kúpenia si pobytu v predstihu. Odporúča sa zakúpiť si pobyt pred termínom našej dovolenky. Samozrejme, čím skôr si zakúpime dovolenku, tým je väčšia šanca na nižšiu cenu. Netreba zabúdať ani na to, že viacčlenné rodiny majú pri včasnom zakúpení si dovolenky väčšiu istotu, že sa nájdu pre nich rodinné izby.

3. Zvolenie si vhodného termínu na dovolenku

Ak cestujeme na dovolenku letecky, je dobré ísť na ňu mimo sezóny a to najmä začiatkom júna alebo až koncom septembra. Je to spôsobené aj tým, že najviac dovolenkujúcich sa nahrnie do letovísk najmä počas letných prázdnin, ktoré sú v mesiacoch júl a august.  Výhodou takéhoto pobytu na dovolenke je aj to, že za menej peňazí si užijete slnko a vodu, ktoré sú príjemné v týchto mesiacoch a sú aj bez preplnených pláží dovolenkárov.

Uvedenú úsporu si ukážeme na konkrétnom príklade, v ktorom vycestujú spolu 2 osoby letecky z Košíc na Kanárske ostrovy na 12 dní s All incluse a budú spať v 3 hviezdičkovom hotely. Uvedené ceny sú už s poplatkami.

V tabuľke je vyobrazená úspora 580€, ktorá nám vznikla, ak klient pôjde na dovolenku v júny a nie v auguste.

4. Výber lokality

Posledný tip ako ušetriť na cene dovolenky je výber destinácie, ktorá je pokojnejšia, ale zároveň je len na skok od rušnejšieho centra. Takýmto spôsobom si môžete oddýchnuť a užívať si ticho, ale aj urobiť zachádzku do lukratívneho a rušnejšieho strediska za oveľa menej peňazí, ako keby ste si boli kúpili drahšiu dovolenku. Názorným príkladom takého miesta je Bulharsko s mnohými destináciami, ktoré sú viac a menej známe a navštevované.

V závere si zhrnieme základné tipy ako ušetriť pri kúpe dovolenky, ktoré boli spomenuté v tomto článku a to, že cestovná agentúra poskytuje svojim klientom mnoho zliav pri nákupe dovolenky. Ako ďalší tip je ten, že sa treba zamerať na nákup dovolenky v dostatočnom predstihu a zarezervovať si ju najmä, ak sme väčšia rodina. Avšak na druhú stranu. ak sme mladí klienti, oplatí sa nám viac zobrať si ponuku last minute. Ďalší tip ako ušetriť je naplánovať si dovolenku v mimosezónnom období. Poslednou možnosťou je výber menšieho miesta na dovolenku, ktoré nie je tak rušné.

Ostatné články evidované pod administrátorom webu, autorsky nezaradené. Máš chuť prispievať aj ty? Neváhaj nás osloviť.