Dow Jones presiahol 19 000 bodov Ako-investovat.sk .


Akciové trhy v USA pokračovali počas týždňa v nastúpenom trende a stúpajú do rekordných výšin. Tento trend zasiahli aj index Dow Jones Industrial Average (DJIA), ktorý dosiahol hodnotu nad  19.000 bodov vôbec po prvýkrát. Deň po tom, ako štyri hlavné americké indexy dosiahli svoje rekordné hodnoty, Dow Jones pridal 45 bodov a o 9:30 miestneho času otváral pozície na hodnote 19,002 bodov.

 

Energetické a komoditné akcie zvýšili zisky, nakoľko investori zostávajú presvedčení, že novozvolený prezident Donald Trump a republikáni sa budú snažiť splniť ich ambiciózne fiškálne plány v oblasti výdavkov a zníženia daňového zaťaženia súkromného sektoru. Rovnako významným impulzom pre kapitálové zisky bola správa, že OPEC je blízko k dosiahnutiu dohody, ktorá bude znamenať zníženie produkcie na úroveň medzi 32,5 až 33 miliónov barelov ropy denne.

 

Index Dow Jones začal rok prepadom o 12 percent v januári, z dôvodu strachu investorov zo spomaľovania ekonomického rastu v Číne a tiež z dôvodu padajúcich cien ropy. Index tak dosiahol hodnotu len 15,450 bodov. Od januárového výpredaja zaznamenal Dow Jones zisky v siedmich z deviatich mesiacoch roku 2016 a pri súčasnom tempe možno očakávať zisk v ôsmich z desiatich mesiacov. Výnos indexu od začiatku mesiaca predstavuje až 4,7 percenta.

Medzitým indexy S&P 500, Nasdaq a Russell 2000  prekonali rekordné hodnoty z predošlého dňa. Russell 2000  je na ceste k dosiahnutiu rastu počas 13. po sebe nasledujúcich dní, čo je najdlhší interval od roku 1996. S výnimkou indexu Nasdaq, všetky indexy zavŕšili tento deň ziskom.

 

Situácia na trhoch je v súčasnosti veľmi pozitívna, napriek skeptickým výhľadom v prípade víťazstva Donalda Trumpa vo voľbách. Otázne je kam až môžu súčasne ceny stúpať a kedy príde najbližšia korekcia, ktorá môže mať značný charakter.

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:Okomentuj článok Galéria (1)

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)