Európske akcie vyrazili nahor Ako-investovat.sk .

Európske akcie vyrazili nahor

wednesday
14.12.2016
Blogy | info


Pozrime sa na Euro Stoxx 50 - európsky akciový index 50 najväčších spoločností, ktorý vyrazil nad silnú rezistenciu 3150. Toto je pozitívny jav a veríme v pokračovanie býčej dominancie aj keď je pred nami ďalšia rezistencia v okolí 3350 až 3400. Možno bude trh potrebovať nejaký čas a nejaký katalyzátor (najmä slabšiu menu euro a fiškálne stimuly), aby sa dostal cez ňu, ale pre nás je dôležitý širší kontext a veríme v ďalší rast.

Fundamenty sú pozitívne

Markit informuje o stabilnejšom ekonomickom prostredí a pozorujeme aj pozitívnejšie výhľady. Rast Eurozóny je najsilnejší od decembra 2015, čo by mohlo priniesť ekonomický rast na 0.4 % vo poslednom štvrťroku. Prieskumy naznačujú ako slabé euro pomohlo pozdvihnúť výrobný sektor a sektor služieb zaznamenal zatiaľ najsilnejší rast v tomto roku. Predikcie pre globálnu ekonomiku sú tiež lepšie než pred pár mesiacmi.

Sentiment sa mení v prospech býkov

Trhy vyše roka a pol obchodovali do strany a ľudia zvyknú za takú dobu stratiť záujem. Obchodovanie do strany ich uspáva, strácajú dôveru a záujem. Práve v najnevhodnejší čas opúšťajú samých seba aj trhy. Hovoríme tomu jav "Šípkovej Ruženky". Myslíme si, že podobná situácia nastáva teraz. Rok a pol sa obchodníci a investori trápili v obchodom pásme a teraz z neho vyrážame nahor. Mnohí retailoví ocbhodníci stratili trpezlivosť.

Cenový vývoj

Narušila sa konzistencia downtrendu, ktorý začal v prvej polovici roku 2015. Krátkodobo je trh prekúpený, ale to je typický jav po obchodovaní do strany. Trhy rastú aj v stavoch prekúpenosti. Mnohí ľudia aktuálne neveria vo vyššie ceny. Neskôr zakceptujú a uznajú, že sa začala ďalšia noha uptrendu a to môže trh posunúť oveľa vyššie.

Na druhej strane, musíme si povedať čo keď sa mýlime. Do kedy budeme trvať na našom býčom postoji? Býčí scenár značne nahlodá pokles ceny pod 2900. Pod touto cenou prehodnotíme naše portfólio a alokáciu do európskych trhov.

Podobnosť trhov

Hlavné akciové indexy v USA vyrazili nad silné rezistencie a aktuálne sa obchodujú na historických maximách. Finančný sektor v USA aj v Európe v anticipácii deregulácie rastie a narušil konzistenciu downtrendu. Finančný / bankový sektor je desaťročia najväčší poskytovateľ likvidity na trhoch a preto keď sa mu darí, zvyčajne sa darí aj širokým akciovým benchmarkom.

 

Ak chcete rozumieť trhom a pripraviť si vlastnú analýzu, nechajte sa inšpirovať našimi službami PTA Osobný Mentor a PTA Trading Floor.

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:Okomentuj článok Galéria (1)

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok

Rubriky autora

Trading a brokeri

Blogy


Podobní autori

admin

martin.gulka

juggler

fglasa

kasik
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)