Na Snapchat sa pripravujú zaútočiť medvede Ako-investovat.sk .


Po megaúspešnom minulotýždňovom vstupe na burze sa na Snapchat chystajú zaútočiť medvede. Snapchat sa postaral o najvýznamnejšie IPO (prvotný predaj akcií na burze) za posledné tri roky. Vo štvrtok, počas prvého dňa obchodovania, sa cena akcií zvýšila o 44 % oproti prvotnej cene. V piatok rast akcií pokračoval. Snapchat sa tak zaradil do rebríčka najúspešnejších uvedení akcií na burzu od roku 2012. Úspešnejší bol len Twitter. Avšak tam, kde niekto zarába, niekto druhý musí strácať. Keď sa darí býkom, niekde za rohom vždy čakajú medvede, aby misky váh naklonili opäť na svoju stranu.

 

Nárast short interest v nasledujúcom týždni by podľa viacerých analytických firiem mohol dosiahnuť až jednu miliardu dolárov. Inými slovami, hodnota predajných objednávok by mohla dosiahnuť jednu miliardu dolárov, čím by sa vytvoril veľký tlak na súčasný rastúci trend. Ako však jedna zo spoločností - S3 Partners LLC, dodáva, predaj nebude až taký jednoduchý. Maržové požiadavky na predajné špekulácie budú až 25 % z hodnoty akcie. To znamená, že špekulanti si nebudú môcť požičať až také veľké množstvo akcií pri špekuláciách na pohyb ceny smerom nadol.

 

Očakávanie vysokého predajného tlaku vychádza aj z nedávnych skúseností z IPO podobne zameranej technologickej spoločnosti. Spoločnosť Twilio Inc, sídliaca v San Franciscu, ktorá išla na burzu minulý jún, zaznamenala krátko po uvedení akcií, short interest vo výške 20 %. Takýto vývoj má svoju logiku. Tam kde je veľa kupujúcich, niekto prerába, a musí tlačiť na to, aby cena začala klesať.

 

Vo vyhlásení spoločnosti S3 Partners LLC sa uvádza očakávanie, že asi 10 až 20 percent pôvodných kupujúcich sa rozhodne svoje pozície uzatvárať a teda akcie predávať. Uvedené percentá predstavujú 500 miliónov až 1 miliardu amerických dolárov.

 

Každopádne bude veľmi zaujímavé sledovať, akým spôsobom sa bude cena najbližšie dni vyvíjať. Viaceré podobne zamerané spoločnosti mali po ich IPO problém udržať si cenu. Nádejou pre býkov však určite je fakt, že za prvotným uvedením akcií Snapchatu stojí banka Goldman Sachs. A ako každý skúsený trader vie, Goldmani nie sú zrovna tí, ktorí na burze zvyknú prehrávať. Reálne však musíme povedať, že cena akcií vyskočila naozaj veľmi prudko hore a určite bude veľa investorov, ktorí sa rozhodnú si svoje rýchle zisky vybrať. Predajný tlak určite príde. Ak by som momentálne držal akcie Snapchatu, určite by som svoju pozíciu prehodnotil a nejakú časť predal a zaistil si tak aspoň časť veľmi pekného zisku.


Bankarom z Goldman Sachs je uz jedno ako sa Snapchat bude vyvijat, oni svoje peniaze uz zarobili. Chcel by som sa vsak opytat, ako myslis to, ze ked niekto pri raste akcii Snapchatu zaraba, iny musi prerabat. Kto preraba v tomto pripade? Pridal: Martin Babocký dňa 09.03.2017 o 14:04

V tomto pripade som mal na mysli obchodnikov, ktori spekuluju na pokles. Pridal: Marek Simo dňa 10.03.2017 o 17:55
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:2 Komentáre Galéria (1)

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)