Amazon dosiahol magickú hranicu 1000 dolárov Ako-investovat.sk .


Amazon sa včera dočkal historického momentu. Cena akcie tohto svetového gigantu dosiahla okrúhlu hranicu 1 000 amerických dolárov. Došlo tak k ďalšiemu potvrdeniu obrovského úspechu vo svete e-commerce a online predajov.

 

Cena akcií sa vyšplhala na utorkové maximum 1 001,20 USD/akcia. Nárast predstavuje až 40 % oproti cene z minulého roka. Amazon takisto bez problémov prekonal aj akciový benchmark – index S&P 500, ktorý za rok predbehol o približne 15 %.

 

Za úspechom Amazonu stojí najmä zmena v spotrebiteľskom správaní ľudí na celom svete. Človek, ktorý si potrebuje niečo kúpiť, čoraz viac preferuje možnosť nákupu v pohodlí domova cez internet. Amazon je samozrejme svetovým lídrom v tejto oblasti. Ľudia si už čoraz menej potrebujú veci vyskúšať alebo „ohmatať“ pred samotným nákupom.

 

Amazon okrem toho investuje obrovské prostriedky do technologického vývoja. Tieto investície sa mu mnohonásobne vyplácajú. Na druhej strane sa niektoré iné veľké americké spoločnosti trápia. Dlhoročný rekordér v retailových predajoch Wal-Mart klesá. Podobne aj ďalšie americké veľké obchodné domy, ako Macy’s alebo Sears Holdings, ktoré museli zatvárať veľa svojich pobočiek. A to všetko z prostého dôvodu. Spoločnosti, ktoré sa nachádzajú v problémoch jednoducho nedostatočne rýchlo pochopili, akými dôležitými sú investície do technológií. Teraz, keď je už vlak dávno preč, sa poklesy tržieb doháňajú ťažko.

 

Výhodou Amazonu oproti konkurentom je aj správne pochopenie vernostného systému. Amazon svojim zákazníkom ponúka možnosť ročného predplatného služieb za 99 dolárov na rok. V rámci tohto poplatku majú zákazníci k dispozícii zľavy z ceny poštovného, možnosť prehrávania hudby, či ukladania obrázkov. Amazon tak týmto spôsobom motivuje ľudí, aby so stránkou boli čo najviac v kontakte. Udržujú si tak dobrý vzťah so zákazníkom, ktorý okrem výhodnejších služieb je takisto vystavený aj neustálej reklame.

 

Amazon, ktorý už dávno nie je len online predajcom kníh a elektroniky, presedlal najnovšie do segmentu odevov a potravín. Najnovšie dokonca začína otvárať klasické kamenné predajne kníh, ale takisto reštaurácie a obchody s oblečením.

 

 

Úspech Amazonu na celosvetovom trhu urobil z jeho zakladateľa a súčasného CEO – Jeffa Bezosa, druhého najbohatšieho muža na planéte. Pred ním je už len stálica – zakladateľ Microsoftu Bill Gates. Ak však cena akcií bude stúpať rovnakým tempom aj naďalej, môže byť Jeff Bezos čoskoro na prvom mieste.

 

Pri technickom pohľade na vývoj ceny akcií Amazonu (AMZN) vidíme jasný rastúci trend. Na týždňovom grafe je však badateľný rastúci trendový kanál, na ktorom cena aktuálne atakuje hornú hranicu. To by mohlo nasvedčovať tomu, že budeme svedkami krátkodobého poklesu. Fundamentálne však cene prakticky nič nebráni, aby išla ešte smelo vyššie.

 

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:Okomentuj článok Galéria (2)

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)