Bitcoin na historických maximách Ako-investovat.sk .

Bitcoin na historických maximách

monday
16.10.2017
Investície | mareksimo Komentáre: 1


Bitcoin sa vo štvrtok dostal cez magickú hranicu 5 000 dolárov. Viacerí analytici sa zhodujú, že po prekonaní tejto okrúhlej hranice nie je nič, čo by mohlo bitcoin zastaviť v ďalšom raste.

 

Najväčšia svetová kryptomena sa vo štvrtok ocitla na svojich historických maximách, keď vzrástla o 8,4 percenta na 5 209 USD. Pokračovala tak v raste, ktorý bol deň predtým len na chvíľu zastavený. Pri celkovom pohľade vidíme, že ešte pred desiatimi mesiacmi sa bitcoin obchodoval na úrovni 1 000 dolárov. Po necelom roku sme za hranicou 5 000 dolárov a stále rastieme. Je na trhu s kryptomenami bublina? Pravdepodobne áno, ale čo na tom záleží, keď všetci veria, že budú rásť naďalej.

 

 

Regulácia kryptomien

 

Pritom pred mesiacom to vôbec tak optimisticky nevyzeralo. Po tom, čo Čína zakázala akékoľvek ďalšie nové kryptomeny a existujúce burzy rozkázala zatvoriť, to vyzeralo, že s rastom cien je koniec. Cena sa prepadala, prerážala dôležité technické úrovne a už už to vyzeralo, že ideme dole. Opak je však pravdou. Bitcoin a aj ďalšie kryptomeny sa spamätali a idú si ďalej svojim tempom.

 

Nálade na trhu napomáha aj fakt, že viaceré veľké hedžové fondy ohlásili, že v rámci svojich portfólií budú investovať aj do kryptomien. Či je to dobré alebo zlé rozhodnutie ukáže až čas, ale ako forma diverzifikácie investícií to nemusí byť na škodu.

 

Okrem hedžových fondov sa s otvorenou náručou k bitcoinu obracajú aj bankári z Goldman Sachs. V rámci svojho portfólia služieb už uvažujú aj o zaradení možnosti obchodovania s bitcoinami, čo jednoznačne umocňuje dobrú náladu na trhu.

 

Dôležité bude ďalej sledovať, akým spôsobom budú reagovať ďalšie štáty v otázke regulácie. Ak by sa aj ďalšie štáty začali pridávať k postoju Číny, nemuseli by to kryptomeny už zvládnuť. Najmenej 13 ďalších krajín sa už vyjadrilo, že uvažuje o prísnej regulácii obchodovania. Aj ruský prezident Vladimír Putin volá po prísnejšej regulácii, avšak vo svojom prehlásení sa vyhol tvrdým vyjadreniam, ktoré by znamenali úplný zákaz používania a obchodovania.

 

Či už obchodujete dlhodobo alebo krátkodobo, prípadne neobchodujete vôbec, trh s kryptomenami môže byť zaujímavý pre každého. Osobne by som asi preferoval skôr krátkodobé obchodovanie na jednej z mnohých búrz. Dlhodobá investícia však takisto môže priniesť zaujímavé zhodnotenie. Nikde nie je napísané, že za pol roka nemôžeme byť na úrovni 10 000 dolárov.  


Tak v posledných dňoch podľa stránky http://www.bitcoin-kurz.eu pekne vyletel hore. Aktuálna cena 8200 dolárov. Budú štedré vianoce tento rok :) Pridal: Jano dňa 22.11.2017 o 18:12
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:1 Komentáre Galéria (2)

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)