Akcie klesli v dôsledku talianských turbulencií Ako-investovat.sk .


Ázijské akcie klesali a Euro sa dostalo na 6 mesačné minimum v dôsledku politickej situácie v Taliansku. Najširší index MSCI v Ázii a Pacifiku mimo Japonska klesol o 0,5% po predchádzajúcom období súvisleho rastu. Nikkei v Japonsku stratil viac ako 1 percenta, zatiaľ čo akcie Južnej Kórey klesli o 0,8 percenta. Čínske akcie boli taktiež v červených hodnotách, pričom hodnota blue chip akcií spadla o 0,6 percenta.

 

Austrália bola jediným trhom, ktorý nevykazoval straty a to vďaka pozitívnej situácií na bankovom trhu. „Trh sa zameral na pokračujúcu politickú situáciu v Taliansku,“ povedal Nick Twidale, analytik z Rakuten Securities Australia.

 

Európske akcie boli vystavené tlaku v dôsledku zlyhania komunikácie populistického hnutia Piatich hviezd a pravicovej strany Ligy severu ohľadom vývoja politickej situácie v Taliansku. Ďalším faktorom, ktorý môže znásobiť neistotu na trhoch je tohtotýždňové hlasovanie o dôvere, ktorému bude čeliť španielsky predseda vlády Mariano Rajoy. „To by malo udržať riziko, že obchody budú tlačené dole”, dodal Twidale. Trhy tiež budú zameriavať svoju pozornosť na Americko-kórejský summit a obchodné vzťahy medzi USA a Čínou.

 

Vo svete najviac zaujal značný prepad brazílskych akcií, ktoré v pondelok klesli o viac ako 4 percentá. Nemenej dôležitou informáciu je tiež snaha Saudskej Arábie a Ruska o zvýšenie ťažby ropy, ktorá je podporená aj v USA. Produkcia ropy tak stúpa, čo bude znamenať pokles jej ceny.

 

Medzičasom sa Euro obchodovalo na úrovni 1,1608 USD, čo je najnižšie od začiatku novembra, kým dolár vzrástol o 0,2 percenta oproti košu hlavných mien, čím sa udržal blízko najvyššej hodnoty od polovice novembra.

 


Pochybujem, ze Talianska situacia mala vplyv na akciove trhy, ale zneje to lepsie ako tvrdenie, ze ponuka prevysila dopyt. Pridal: Rokosak dňa 30.05.2018 o 14:33
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:1 Komentáre Galéria (1)

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)