ETF zamerané na elektrické vozidlá Ako-investovat.sk .


Investori majú aktuálne ďalšiu možnosť ako investovať do rozvíjajúceho sa priemyslu elektromobilov. Spoločnosť Global X Funds spustila nové ETF Global X Autonomous & Electric Vehicles (DRIV), ktorý sleduje index Solactive Autonomous & Electric Vehicles.

 

Spoločnosti vo fonde sa podieľajú na vývoji alebo výrobe elektrických vozidiel a vozidiel s autonómnym riadením. Ide predovšetkým o spoločnosti, ktoré vytvárajú softvér pre elektrické a samohybné autá ako aj podniky, ktoré produkujú dôležité súčasti elektromobilov ako sú napríklad lítiové batérie. Najväčšie zastúpenie v ETF majú spoločnosti Intel Corp. (INTC) (3,16%), NVIDIA Corp. (NVDA) (3%) a Texas Instruments (TI) (3%). Naproti tomu Tesla Inc. (TSLA) (1,2%) má podiel mimo top 30 z celkového počtu 75 holdingov v rámci ETF. Táto skutočnosť len odzrkadľuje aktuálne nestabilnú situáciu ohľadom jedného z najznámejších producentov elektromobilov na svete.

 

Elektromobilový priemysel získava podporu v dôsledku stále prísnejších predpisov o vozidlách poháňaných tradičnými pohonnými látkami po celom svete. Nórsko napríklad navrhlo zákaz predaja automobilov poháňaných tradičnými pohonnými jednotkami od roku 2025.

 

Podľa Medzinárodnej agentúry pre energiu predstavoval v minulom roku predaj elektromobilov približne 1,7% všetkých vozidiel predaných na celom svete. Vlani sa predalo celkovo viac ako 1 milión elektrických vozidiel, čo je o 51% viac ako v predchádzajúcom roku. Mnoho výrobcov automobilov sa domnieva, že tento rasť bude čoskoro nasledovať aj trh vozidiel s autonómnym riadením.

 

"Elektrické a autonómne vozidlá majú od priemyselnej revolúcie jeden z najhlbších dopadov na spoločnosť, čo ovplyvňuje široké spektrum odvetví" vyhlásil Jay Jacobs, riaditeľ pre výskum v Global X Funds.

 

Takto špecializované ETF nie je pre spoločnosť Global X Funds žiadnou novinkou. V súčasnosti spoločnosť ponúka šesť ETF, ktoré sa zameriavajú na špecifické oblasti v oblasti technológií a ktorých riadené aktíva predstavujú hodnotu 3,91 miliardy dolárov.

 


Cez akeho brokera je mozne v nasich koncinach tieto kupit ETF po novej regulacii? Pridal: zvedavec dňa 23.06.2018 o 20:21
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:1 Komentáre Galéria (1)

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)