Top 5 pozícií v portfóliu Warren Buffetta Ako-investovat.sk .


Pravdepodobne neexistuje žiadne investičné portfólio, ktoré by bolo pozornejšie sledované ako portfólio Warrena Buffetta. Jeho pozoruhodný úspech v porovnaní s S&P 500 je bezkonkurenčný. Investori sa už roky snažia analyzovať jeho výber akcií a dúfajú, že sa dostanú do jeho mysle. Buffettova genialita je vždy transparentná, pretože nikdy nevystupoval z jeho najdôležitejšej zásady: kupovať skvelé spoločnosti za dobré ceny a držať ich navždy. Tento princíp vysvetľuje jeho päť najväčších holdingov, ktoré majú niekoľko spoločných vecí. Sú to veľké, dobre riadené spoločnosti so silnými súvahami a vytvárajú veľa peňazí, ktoré sa vracajú akcionárom prostredníctvom dividend.

 

 

Apple

Až 23,84% portfólia spoločnosti Berkshire Hathaway tvorí firma, ktorú postavil Steve Jobs. Spoločnosť Berkshire Hathaway má od augusta 2018 251,9 miliónov akcií spoločnosti Apple Inc.. Ich hodnota predstavuje približne 46,6 miliardy dolárov. Spoločnosť Apple predbehla  spoločnosť Wells Fargo a získala bod prvú pozíciu po tom, čo holding Berkshire Hathaway kúpil ďalšie akcie spoločnosti Apple vo februári roku 2018.

 

 

Wells Fargo & Company

12,82% portfólia predstavuje spoločnosť Wells Fargo & Company a je druhou najväčšou pozíciou Buffettovej spoločnosti. Niekoľko rokov však bola na prvom mieste. Buffett začal investovať do spoločnosti Wells Fargo v roku 1989 a odvtedy pravidelne zvyšujem objem investícií do tohto titulu. K 15. augustu 2018 drží viac ako 452 miliónov akcií v celkovej hodnote približne 25,05 miliárd dolárov.

 

 

Kraft Heinz

Buffettov tretí najväčší holdingom prešiel fúziou potravinárskych gigantov Kraft Food Group a firmy H.J.Heinz. Buffett vlastnil pred zlúčením 500 miliónov akcií spoločnosti Heinz. K augustu 2018 vlastní 325,6 miliónov akcií spoločnosti Kraft Heinz Company (KHC) v hodnote zhruba 20,45 miliárd dolárov.

 

 

Bank of America

Štvrtý najväčší holding predstavuje Bank of America (BAC). Jeho hodnota v Berkshire Hathaway sa odhaduje na 20 miliárd dolárov a predstavuje 9,79% jeho portfólia. Bank of America je druhým najväčším podielom vo finančnom sektore po spoločnosti Wells Fargo.

 

 

Coca-Cola

Buffett raz tvrdil, že vypije asi päť plechoviek Coca-Cola denne, čo môže ale nemusí byť dôvodom, prečo je spoločnosť Coca-Cola Company piatym najväčším podnikom. Je si isté, že má rád trvanlivosť základného produktu spoločnosti, ktorý sa v priebehu času prakticky nezmenil. Buffett začal nakupovať akcie spoločnosti Coca-Cola koncom osemdesiatych rokov a neprestal, kým nedosiahli objem  25% svojho portfólia. K augustu 2018 vlastní 400 miliónov akcií s celkovou trhovou hodnotou 17,5 miliárd dolárov, čo predstavuje 8,7% jeho portfólia. Pokiaľ identita značky a globálne distribučné systémy spoločnosti zostanú na svetovej úrovni a jej budúce peňažné toky zostanú vysoké, Coca-Cola bude pravdepodobne patriť k TOP spoločnostiam vo vlastníctve Warrena Buffett.

 


Jestli některý rok překoná líná akcie Berkshire index SaP500, nedělá to schopnost Buffetta, ale velký zájem o akcii BRK. Buffett nedrží vůbec akcie věčně, ale 98% všech firem už prodal od 1950 do 2018. Také už Buffett prodal ty jeho nejlepší akcie: JNJ, PG, Munich Re, Sanofi. Akcie Coca-Cola lituje, že neprodal koncem roku 1999. Posledních 10 let roste zisk a tržba Coca-Coly 0%, není to dobrá akcie dnes. Buffett je dnes normální spekulant s opcemi. Holding Berkshire Hathaway je dnes něco jako hedgefond. Pridal: Ladis dňa 27.08.2018 o 20:02
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:1 Komentáre Galéria (1)

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)