Merck a Pfizer profitujú Ako-investovat.sk .


Technologickému sektoru sa dostáva v poslednom období veľká pozornosť, pretože naďalej vedie býči beh na akciovom trhu. Dobre sa však darí aj spoločnostiam v oblasti zdravotnej starostlivosti, ktorým sa navyše pripisujú pozitívne výhľady po zvyšok roka.

 

 

Napriek prudkému nárastu akcií v oblasti zdravotnej starostlivosti - Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV) od začiatku roka zvýšil svoju hodnotu o 10,5%, existuje predpoklad na ďalší rast v tomto sektore. Tento názor zverejnila banka Morgan Stanley vo svojich analýzach. Platí to najmä v prípade veľkých farmaceutických spoločností Merck & Co. Inc. (MRK) a Pfizer Inc. (PFE).  Mnoho investorov navyše presúva svoje pozície z technologických oblastí do firiem pôsobiacich v oblasti zdravotníctva.

 

 

Nedeje sa tak iba z dôvodu obáv z možnej krízy a snahy presunúť pozície do viac bezpečných segmentov.

 

 

Analytici tvrdia, že výsledky druhého štvrťroka, ktoré mnohé zo spoločností v oblasti zdravotnej starostlivosti výkazali nad očakávania zvyšujú dôveru investorov v tento segment. V sektore zdravotnej starostlivosti boli tržby v druhom štvrťroku v porovnaní s druhým štvrťrokom minulého roka vyššie takmer o 9% . Zmeny daňových zákonov, ktoré podpísal prezident Donald Trump koncom minulého roka, tiež posilnili výsledky tohto sektora.

 

 

V dôsledku optimizmu analytikov, banka Morgan Stanley zvýšila svoj cenový cieľ pre spoločnosť Merck na 74 dolárov z pôvodných 68 dolárov. Z toho vyplýva, že akcie by mohli získať približne 9%. Doteraz v roku 2018 narástla hodnota akcií spoločnosti Merck o viac ako 20%. Banka zároveň zvýšila svoj cenový cieľ pre spoločnosť Pfizer na 45 dolárov z predošlých 43 dolárov, čo znamená, že tieto akcie by mohli získať ešte ďalších 7%. Akcie spoločnosti Pfizer od začiatku roka 2018 narástli o viac ako 16%.

 

 

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:Okomentuj článok Galéria (1)

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)