TESLA: o jedného kritika menej Ako-investovat.sk .


Akcie spoločnosti Tesla Inc. (TSLA) vzrástli včera o viac ako 10%, čo pri včerajších poklesoch na americkom akciovom trhu dostalo akcie Tesly v rámci indexu Nasdaq 100 až na úroveň druhého najvyššieho denného zhodnotenia.

 

Stalo sa tak údajne po tom, čo Citron Research (prevádzkovateľ jednej z najdlhšie fungujúcich internetových stránok s komentármi o biznis modeloch akciových spoločností), radikálne zmenil svoj postoj a názor na túto spoločnosť.

 

 

Citron Research začína svoje najnovšie stanovisko k Tesle nasledovne: „Tak ako vy nemôžete uveriť, že toto čítate, rovnako my nemôžeme uveriť, že to píšeme!“

 

Reakcia Citron Research prišla po tom, čo táto automobilka zo Silicon Valley oznámila v pondelok, že už v stredu oznámi výsledky tretieho štvrťroku (kvartálu). Toto oznámenie Tesly prekvapilo trhy v pondelok tým, že stanovila dátum pre svoje výsledky v treťom štvrťroku asi o dva týždne skôr, než je obvyklý dátum.

 

Citron Research sa dlho domnieval, že v čase príchodu Modelu 3 by už malo byť na trhu viac 200-míľových elektrických vozidiel. Uvádza však, že: „Klebety od viacerých konštantných „pochovávačov“ Tesly boli rovnako neopodstatnené ako výzva Boba Lutza na bankrot spoločnosti Tesla.“

 

Ešte v marci sa predpovedalo, že akcie klesnú na 100 dolárov do konca roka. Andrew Left, samotný zakladateľ Citron Research, bol tiež medzi niekoľkými investormi s krátkymi pozíciami na Teslu, ktorí dokonca podali žaloby proti Tesle pre údajné porušenia zákonov o cenných papieroch, ktoré vyplynuli z augustového súkromného tweetu výkonného riaditeľa Elona Muska.

 

Vo svojom utorkovom liste však uviedol, že zatiaľ čo sa „médiá sústredili na výstredné, mimoriadne a niekedy až urážlivé správanie Elona Muska, nevšimli si legitímneho narušenia automobilového priemyslu, ktorému v súčasnosti dominuje Tesla“.

 

Andrew Left uznal svoj dlhodobý medvedí pohľad na akcie Tesly. Ale teraz uznáva: "prosto a jednoducho  - Tesla ničí svoju konkurenciu", povedal. Na svojom Twitteri tiež uviedol krátky tweet, že: „skoré príjmy môžu byť zlým znamením pre short sellerov“.

 

Celú správu Citron Research nájdete tu: https://citronresearch.com/wp-content/uploads/2018/10/Citron-reverses-opinion-on-Tesla-story-too-compelling-to-ignore.pdf

 

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:Okomentuj článok Galéria (2)

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)