Blue chip akcie, ktorým sa darí v takmer v každom čase Ako-investovat.sk .


V poslednom období trhová hodnota akcií čoraz raz viac narastá a ekonomické vyhliadky sa stávajú opatrnejšie, investori teda čoraz častejšie nakupujú kvalitné akcie. Podľa definícií sú to tie akcie, ktorých spoločnosti nie sú pre ich výkonnosť príliš závislé od silnej ekonomiky. Ich kvalita pochádza zo základov spoločností, ktoré majú robustný a spoľahlivý obchod, vysoký a konzistentný zisk a silnú bilanciu bez výraznej záťaže. V súčasnom prostredí ide predovšetkým o spoločnosti ako Walmart Inc. (WMT), McDonald's Corp. (MCD), Pfizer Inc. (PFE), Procter & Gamble Co. (PG) a Amgen Inc. (AMGN), ktoré všetky spĺňajú tieto kritéria.

 

Všetky tieto akcie, s výnimkou Walmartu, prekonali tento rok tento rok S&P 500, čo naznačuje jasnú preferenciu investorov pre vysoko kvalitné akcie.

 

Zameranie investorov na kvalitu je varovným signálom toho, že sa ekonomika môže dostať do posledných štádií svojho súčasného rastúceho cyklu, ale súčasne dokazuje aj to, ako sa investori chránia pred presunom ekonomiky do recesie. V prípade poklesu budú vysoko-cyklické spoločnosti pod tlakom, pretože dopyt po ich tovare alebo službách klesne. Najslabší z nich budú pravdepodobne tí, ktorí majú vysoké dlhové zaťaženie, ktoré navyše začína stúpať, nakoľko úrokové sadzby vzrástli.

 

Vysokokvalitné spoločnosti na druhej strane pravdepodobne prekonajú pokles, pretože ich osvedčené produkty a služby sú menej ovplyvnené hospodárskymi cyklami. Ich odolná ziskovosť im pomáha udržiavať silné bilancie, čo zase vedie k lepšiemu ratingu dlhu.

 

Jeden z piatich titulov, ktoré sú uvedené vyššie - biotechnologická firma Amgen, by mohla navyše v blízkej budúcnosti dosiahnuť hodnotu 220 USD – čo predstavuje nárast o 12%, keďže začína umiestňovať na trh nové produkty. Spoločnosť má všetky ukazovatele kvality: zavedenú značku, spoľahlivé farmaceutické produkty, konzistentnú históriu vyplácania zisku a silný peňažný tok, ktorý opustil súvahu spoločnosti s vyššou hotovosťou ako je jej dlh.

 

Spoločnosť Goldman Sachs nedávno poskytla svoje odporúčania pre vysoko kvalitné akcie, ktoré pravdepodobne prekonajú pokles. Do tohto zoznamu zaradila aj spoločnosti BlackRock Inc. (BLK),  PNC Financial Services Group Inc. (AFC), Oracle Corp. (ORCL), Apple Inc. (AAPL), CVS Health Corp. (CVS), IDEXX Laboratories Inc. (IDXX) a spoločnosť Church & Dwight Co.

 


Dobrý deň, keď chce človek investovať do týchto akcií, ako sa dajú nakúpiť? Ako s tým začať?

Ďakujem Pridal: Michal dňa 02.02.2019 o 16:54
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:1 Komentáre Galéria (1)

Najnovšie články

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok

Blue chip akcie, ktorým sa darí v takmer v každom čase

tuesday
04.12.2018
Akcie | juraj.kisak

Investujte rozumne a do správnych fondov. Ako na to?

tuesday
20.11.2018
Reklamný článok | redakcny clanok

Akcie vzrástli po posledných tzv. „polčasových voľbách“ v USA. Zopakuje sa opäť tento scenár?

thursday
15.11.2018
Akcie | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (4)

monday
12.11.2018
Investície | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)