Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo Ako-investovat.sk .


Spoločnosť Fidelity International (Fidelity) oznámila uvedenie nového fondu Sustainable Water and Waste Fund, ktorý sa zameriava na udržateľné investície v oblasti vodného hospodárstva a spracovania odpadu.

 

Podľa spoločnosti sa očakáva, že do roku 2050 bude až 70 percent svetovej populácie žiť v mestách. Urbanizácia je bez pochýb aktuálne prebiehajúcim trendom na rozvíjajúcich sa trhoch. Rozvinuté trhy zas riešia problémy s rastúcim tlakom na kvalitu infraštruktúry. Keď sa mesto nezameria dostatočne intenzívne na manažment vodných zdrojov a odpadové hospodárstvo, povedie to k jeho paralýze.

 

Nový fond Fidelity je údajne orientovaný na výnosy s primeraným stupňom rizika. Zameriava sa na globálne spoločnosti, ktoré sa zaoberajú vývojom, realizáciou, alebo predajom produktov a služieb v oblasti vodného a odpadového hospodárstva. Fond má možnosť investovať naprieč celým hodnotovým reťazcom týchto odvetví, vrátane spoločností rozvíjajúcich nové technológie s cieľom uspokojiť rýchlo rastúci dopyt po týchto službách. 

Portfólio manažér Bertrand Lecourt má za sebou 18 ročné skúsenosti v odvetví vodného a odpadového hospodárstva. Hovorí: „Príbeh vodného a odpadového hospodárstva je starý ako ľudstvo samé. Napriek tomu mu investori doteraz nevenovali náležitú pozornosť. Investičné príležitosti v týchto dvoch sektoroch poháňa rastúci dopyt po čistej vode, ako aj po lepších možnostiach spracovania odpadu, ktoré vznikajú spolu s rastúcou početnosťou a majetnosťou populácie. Bez vody nedokáže fungovať žiadna ekonomika a bez odpadového hospodárstva nemôžeme hovoriť o udržateľnej ekonomike.

 

 

Prostredníctvom unikátnej kombinácie investičných príležitostí v týchto dvoch sektorom dokážeme ponúknuť diverzifikáciu na akciových trhoch, rovnako tak potenciál výrazného rastu a podporu ESG (Environmental, Social and Governance) profilu v investičných portfóliách klientov.“

 

 

Fond Sustainable Water and Waste Fund je registrovaný pre predaj v týchto krajinách: Luxembursko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Holandsko, Španielsko, Veľká Británia, Rakúsko, Belgicko, Chorvátsko, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Maďarsko, Írsko, Lichtenštajnsko, Malta, Nórsko, Poľsko. Rumunsko, Slovensko a Švédsko.

 

 

Informácie o fonde:

 

 

Názov fondu: Fidelity Funds - Sustainable Water and Waste Fund

Dátum uvedenia: 07.11.18

Právna štruktúra: SICAV

Mena: USD

Priebežné poplatky za správu (OCF): 1.1 % (Y-shares)

Benchmark: MSCI ACWI

Minimálna investícia: 2,500 USD (Y-shares)

 

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:Okomentuj článok Galéria (1)

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok