Ako-investovat.sk v roku 2012

05.01.2013  /  Admin

V roku 2012 sme na webe spustili novinku finančné služby s možnosťou zadávať zakázky na finančné produkty a poradenstvo. Na druhej strane sprostredkovatelia a iní finannčíci mohli tieto zakázky odoberať.

Služba sa celkom ujala v tom zmysle, že ľudia naozaj zakázky zadávajú a finančníci sa registrujú a na zakázky odpovedajú. Ale málokto bol ochotný za odber zakáziek platiť. To kvôli tomu, že odpoveď zákazníkovi ešte nezaručuje, že aj nakoniec spolu podpíšu zmluvu. O jedného zákazníka sa bije viacero poradcov a ten si často produkt aj tak odíde kúpiť do banky, alebo poisťovne. 

Na druhú stranu finančníci svoje odpovede častokrát kopírujú a každému odpovedajú rovnako. Ja osobne by som na niečo také vôbec nereagoval, keďže to vyzerá, že si finančník ani len neprečítal môj dopyt. Každopádne obe strany dopytový systém využívajú. Akurát nie je veľa spôsobov ako ho môžem spoplatniť.

Je to veľmi podobné ako pri dopytových portáloch. Všetky firmy na to nadávajú, ale napriek tomu na dopty reagujú a keď dostanú zakázku, tak sú radi. Ale frflú na ten systém ako keby za to platili 🙂

Ako monetizovať tento web okrem reklamy a pritom nerobiť provízneho partnera pre predražených a niekedy aj pochybných CFD a Forex brokerov? Ponechať len reklamu a sústrediť sa na zvyšovanie návštevnosti?

Čo sa týka návštevnosti, tak minuloročný januárový a februárový rekord asi nepokoríme. Vďaka chaosu okolo bezcenných akcií sme mali na webe návštevnosť cez 40 000 UIP/mesiac v januári a februári 2012. Najnavštevovanejšie články boli práve na tému bezcenných slovenských akcií.  Tento rok to už nie je témou, takže návštevnosť sa drží na 20-25 000 UIP v novembri a decembri.

Návštvenosti nepriali ani dve zmeny dizajnu a štruktúry webu. Google ani návštevníci to nemajú radi. Ale rok 2013 už bude z tohoto pohľadu  lepší, keďže web zostane ako je. Len na ňom budú pribúdať nové nástroje a služby. 

Medzi nové nástroje a služby ešte z roku 2012 patria grafy, prehľad slovenských akcií a dlhopisov, prehľad brokerov. Tieto podstránky ešte budeme musieť vylepšiť v prehľadnosti a v dizajne. Podobné nástroje a funkcie na porovnávanie a vizualizáciu finančných dát ešte budú pribúdať aj v roku 2013.

Na jeseň sme spustili českú verziu webu s názvom Infip.cz, čo je skratka investice, finance, podnikání/pojštění. Doména nie je ktoviečo, ale nič lepšie ma nenapadlo. Štruktúra webu je rovnaká ako na Slovensku, len chýba diskusné fórum. Sami od seba by tam ľudia nechodili, tak ho zatiaľ nemáme. Zo začiatku sme iba pridali preložené články z ako-investovat.sk. Od oficiálneho spustenia pribúdajú už len originálne české články.

Na Infipe nájdete okrem článkov aj české akcie, české grafy realít aj makroekonomiky. Zatiaľ máme návštevnosť z google z vyhľadávania a z domovského webu ako-investovat.sk. 

Keďže nás opustil Martin Baláž, ktorý nadobro zakotvil ako analytik v SLSP, tak som začal pracovať s dvomi novými študentami, Josefom a Martinom. Obidvoch musím pochváliť – už mali citácie aj v Hospodárskych novinách. 

Jesenná stretávka ako-investovat.sk dopadla nadmieru dobre. Prišlo 30 ľudí a viacerí z nich boli profesionáli (traderi, fond manažéri a podobne). Boli veľmi slušné prednášky a všetky práve od profíkov. Na jar by sme si stretávku v podobnom duchu mohli zopakovať.

ako-investovat.sk

Európska únia

Ako-investovat.sk

Ostatné články evidované pod administrátorom webu, autorsky nezaradené. Máš chuť prispievať aj ty? Neváhaj nás osloviť.