Obchodné tipy na nasledujúce dni (25.-29. marca 2013) Ako-investovat.sk .


 

Toto je náš obchodný plán na nasledujúce dni pre rôzne trhy (Futures, Forex, CFDs, ETF). Detaily našich obchodných rozhodnutí diskutujeme s našimi klientmi osobne alebo na sedeniach PTA Trading Floor.

25.-29.3.2013

Plán na nasledujúce dni

  • USDJPY - long SO, PO - očakávame úroveň 100, že bude dosiahnutá v krátkodobom horizonte. Najväčšia fundamentálna zmena po desaťročiach. Budúca dôležitá fundamentálna zmena hrozí o niekoľko mesiacov až dva roky, keď by malo dôjsť k ukončeniu QE. Graf: Týždňový a Denný.
  • EURUSD - short SO, PO - korekcia smerom hore je príležitosť na vstup do shortu. Európa je v recesii a v porovnaní s USA nemá taký potenciál ekonomického oživenia z dôvodou, ktoré často komentujem v PTA Trading Floor. Vypočujte is nahrávky (v klientskej zóne).
  • Platina - long SO - Ak cena udrží súčasnú úroveň a nepoklesne pod 1550, môžeme vidieť obnovenie up-trendu a útok na 1630 a 1700 a 1740. Dnes sa môže rozhodnúť, pretože cena v tejto oblasti bola dostatočný čas, aby sa vyformovala sila na vyrazenie. Na 15M grafe je vhodné sledovať prerazenie veľmi krátkodobej down-trendovej línie. Vyrazenie nad 1590 bude ďalším potvrdením návratu dominancie býkov. Graf: 240M a 15M
  • S&P 500 - long SO, PO - V piatok cena mini S&P 500 - ES zatvorila pri maximách. Pretože RSI pokleslo z úrovne 70, ES sa dočkalo rozplynutia titulu overbought (prekúpeného) trhu. Preto možné nárasty vidíme ako reálne. Na teraz máme dôležitý signál - vytvárame "Z". To ako dopadne tento súboj uvidíme v nasledujúcich dňoch. Už teraz však možeme uplatniť stratégiu SO a ZO (IO). Potenciálny pokles k 1503 môže byť príležitosťou na obnovenie sily býkov. Graf:Denný.
  • Apple - long PO - Očakávame skôr konsolidáciu než útok na historické maximá. Konsolidácii nasvedčuje možná zmena vo volatilite a momentovom indikátore. Čo bude po konsolidácii ukáže čas? Apple mal ako prvý inovatívne produkty, jedninečnosť sa vytráca a konkurencia nespí. Apple sa snaží, avšak nedávne ohlásenie možného zvýšenia dividend o 50% možno nebude stačiť (PTA o tom informovala 19.3. v komentároch PTA Trading Floor).  Otázne zostáva: Má spoločnosť čo ponúknuť? Budú ľudia kupovať jej produkty? Cena klesla k Fib 38,20% prebiehajúceho rally od januára 2003 až do septembra 2012. Na tejto úrovni je tiež dôležitý support 427, ktorý bol v roku 2011 dôležitou rezistenciou. Minulý týždeň došlo k zlomovému bodu v práve prebiehajúcej korekcii, čo je v PTA vnímané ako potenciálna príležitosť. Pokračovanie analýzy na grafoch: Týždenný a Denný.
  • Dlhopisy - TLT - short PO - Dlhopisy majú za sebou dlhotrvajúci trend. Vyše 30 rokov trvajúci up-trend, však naznačuje možnosť spľasnutia. Akýkoľvek nárast v krátkodobom horizonte vidíme ako príležitosť na vstup do dlhodobého obchodu (PO) - short. Pre dlhodobé držanie použijeme ETF TLT (20-year Treasury Bonds) od iShares. Viac sa dočítate aj v mojom článku zo septembra 2012: Začiatok konca 30 ročného up-trendu dlhopisov. Grafy:Týždenný a Denný a TLT

Grafy sú prístupné pre načich klientov v klientskej zóne a otvorené pozície sú diskutované na živých sedeniach PTA Trading Floor. Klienti majú neobmedzený prístup k otvoreným i uzavretým vzdelávacím obchodným tipom na výnosovej krivke. Aktuálna ukážka viď obrázok dole.

Pevoni Trading Academy Equity 2013-03-26

 

Zaujímavé čítanieKomentáre od Petra

Cyprus Aims to Meet Bailout Terms Today, Deposit Tax Debated 

Voľný preklad: Zaujímavé článok, ktorý pre mnohých klientov byť zaujímavý. Cyperský parlament v piatok (22.3.) neprijal podmienky zdaňovania bankových vkladov, ktorú nadiktovala trojka Európa. Zároveň v piatok prijali opatrenia na kontrolu kapitálu a legislatívne predpisy na ukončenie činnosti bánk. 

Môj pohľad + minulotýždňový komentár: Cez víkend rokoval Cyperský parlament. Cyprus by mal mať pripravený balík 5,8 mld EUR do dnes (pondelku), inak Európa nepodporí Cyprus a ten skrachuje a vypadne z eura. Parlament otvoril v sobotu možnosť zdanenia bankových vkladov nad 100-tisíc EUR. Banky by mali otvoriť až v utorok, pretože v pondelok je na Cypre štátny sviatok. Balík 5,8 mld EUR, ktorý majú v Cypre mať pripravený do pondelka (25.3.) je len 50% z toho, čo Cyprus potrebuje, pretože jeho bankový systém je ohrozený. Zaujímavé je, že tamojší bankový systém je 8-krát väčší než lokálna ekonomika. Pre porovnanie britský bankový systém je 3-krát väčší než hospodárska výkonnosť UK, a to tu hovoríme o svetovom bankovom centre.

Je samozrejme na mieste vyjadriť rozhorčenie nad absolútne nedemokratickým zďaňovaním bankových vkladov. Tento krok sa podobá na konfiškácie typu socialitického riadenia a nahlodáva dôveru Európy. Toto by mohol byť katalyzátor, ktorý by mohol naštartovať dopyt po zlate(Graf, technická analýza a obchodný prístup v klientskej zóne PTA Trading Floor)Cena zlata sa minulý týždeň dostala nad 1600 USD za uncu a jej rast bol podporovaný "Risk-off" náladou ohľadom európskej krízy a tým, že americký Fed pokračuje ďalej v nákupe aktív v hodnote 85 mld USD mesačne. Oficiálne nákupy pokračujú, keď vo februáry Rusko kúpilo 6 ton zlata. Zaujímavý je aj vývoj vo Švajčiarsku, kde politická strana Švajčiarska ľudová strana (Swiss People's Party) získala dostatočný počet podpisov na referendum za zákaz predaja zlata a za navýšenie zlatých rezerv o takmer 50% zo súčasných 10,5% na 20%. 

V PTA si myslíme, že s istou dávkou "odľahčenia", že ide o proces uzdravovania bankového systému a verejných financií. Ide o proces uzdravenia úzko spojených nádob verejných financií a bankového systému. Od začiatku krízy 2008 sme videli efektívne ozdravenie riadenia spoločností (prepustenie ľudí, zníženie dlhov, zvýšenie predajov a to všetko za účelom zvýšenia príjmov) a vlády, riadenie štátu a verejných financií sú na rade teraz. Bigotní a spomalení politici sa konečne zobúdzajú. Svedectvom je aj posledné sedenie G-20, na ktorom sa predstavitelia najsilnejších krajín sveta dohodli na tom, že aj veľké nadnárodné spoločnosti by mali platiť dane tak ako malí podnikatelia či stredné firmy. Boj pokračuje vztýčením ukazováka nad Cyperským bankovým systémom. Ten do minulého týždňa predstavoval daňový raj. Európa nechce prichádzať o príjmy do štátnych rozpočtov a tak ako firmy sprísňuje svoju pozornosť tam kde treba. Tak ako by ste to urobili aj vy ako správny manažér vašej firmy.

Toto je dôvod, prečo je cyperský bankový systém tak veľký. Veľká skupina ruských bánk a podnikov posledné roky využívali daňové výhody. Cyprus požiadal o finančnú pomoc (približne 5 mld EUR) aj Rusko, to pomoc odmietlo.

Cyperskí predtavitelia sa dohodli, že nechajú skrachovať Cyprus Popular Bank (CPB) čím straty utrpia najmä depozitori. Vláda chce, aby banku prevzala iná banka - Cyperská banka (Bank of Cyprus), ktorá je najväčším poskytovateľom úverov. Do hry môže zasiahnuť aj Gazprombank, ktorá je súčasťou najväčšej ruskej plynovej spoločnosti na svete Gazprom.

V médiách sa objavili informácie, že sa stále diskutuje potenciálne 25% zdaňovanie vkladov vyšších než 100-tisíc EUR.

www.bloomberg.com/news/2013-03-22/cyprus-approves-capital-controls-as-ministers-prepare-to-meet.html

 

Táto správa má iba vzdelávací charakter a nemá byť chápaná ako výzva či odporúčanie ku kúpe, predaju či držbe akéhokoľvek investičného nástroja. Výsledky minulého obdobia nie sú žiadnou zárukou pre budúci vývoj. Obchodovanie na finančných trhoch je rizikové. Možnosť straty nejde vylúčiť a každý obchod je spojený s určitým rizikom. Pred tým, než sa rozhodnete investovať, prečítajte si poučenie o rizikách a právne vyrozumenie.

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


Okomentuj článok

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok

Rubriky autora

Trading a brokeri

Blogy


Podobní autori

admin

martin.gulka

juggler

fglasa

kasik
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)