Michael Sonenshine: Je čas na akcie alebo high yield dlhopisy? Ako-investovat.sk .


Sľúbené pokračovanie Michaela Sonenshine zo Symfonie Capital. Druhá časť prednášky bola venovaná otázkam publika. Padlo mnoho zaujímavých pripomienok a otázok nielen na tému dlhopisov.

V reakcii na prednášku Kateřiny Zychovej z Verdi Capital, padla otázka, ako Michael vníma budúcnosť High-yield dlhopisov. Michael dal za pravdu Zychovej, ohľadom tvrdenia, že akcie majú veľkú budúcnosť. S odkazom na ekonomický model jeho priateľa Pavla Kohúta tvrdí, že akcie sú v globále podhodnotené o cca 20 %. Taktiež poukazuje na nízke úrokové sadzby, ktoré už nemajú kam klesať. Takže akcie áno, ale zamerať sa na spoločnosti, ktoré nemajú vysoké dlhy a spoločnosti, ktoré budú ťažiť z inflácie.

Prečo ale high-yieldy? High-yield dlhopisy majú veľmi blízko k akciám (v podnikovej štruktúre). Takže ak dokážete identifikovať spoločnosti, ktoré majú solídne tržby, budete s krátkodobými high-yieldmi spokojní.

Michael sa vyjadril aj k hedgingu portfólia pomocou derivátov (CDS...). Vidí problém v prílišnej korelácii, preto je voči derivátom skeptický. Tvrdí, že sa deriváty môžu obrátiť proti portfóliu dlhopisov (kvôli korelácii). Ďalším problémom opisuje na príklade: Predstavte si, že ste s vašimi CDS protistranou s k Lehman Brothers. Ak sa trh vyvíja podľa vašich predstáv, je to krása. Problémom je, že sa tým pádom vyvíja proti Lehman Brothers, takže „ak kupujete zaistenie od zaisťovacej spoločnosti, ktorá skrachuje, v podstate nemáte žiadne zaistenie“.

A aké sú jeho odporúčania pre rok 2013?

Michale háji dividendové akcie kvôli vysokým dividendám, ktoré sa na trhu v dnešnej dobe objavujú. Ak spoločnosť vypláca každý rok vyššiu a vyššiu dividendu, cena jej akcií musí rásť. Osobne si to nemyslím, viď akcie Telefonica na BCPP. Chce to detailný rozbor firmy. Súdiť podľa dividend? Fajn, ale nie výhradne podľa nich.

Skepsa pretrváva i v jeho pohľade na nehnuteľnosti.  Za jedinú zaujímavú vec považuje Michael rentu. Pretože obecne renta stúpa a s ňou aj hodnota nehnuteľnosti. Je to však oveľa zložitejšia „hra“, ak hovorí „je nutné pozerať na aktíva jednotlivo, prípad od prípadu“.

Nakoniec padla otázka o investíciách do fyzického zlata. Michael trvrdí, že rozumie konceptu prirodzeného dopytu po zlate. Dovolil si aj uštipačnú poznámku v podobe: „Muži majú radi ženy. A pokiaľ budú ženy na tomto svete, budú im muži kupovať diamanty (zlato...)“

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


Okomentuj článok

Súvisiace články

Michael Sonenshine zo Symfonie Capital

thursday
25.04.2013
Dlhopisy | hockicko.m | VIDEO

Ako zarábajú Hedge fondy - Kateřina Zychová a Robert Doucha

wednesday
10.04.2013
Hedge fondy | admin | VIDEO

Kateřina Zychová z hedge fondu Verdi Capital

wednesday
27.03.2013
Hedge fondy | admin | VIDEO

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)