Najviac som zarobil na akciách Volkswagen Ako-investovat.sk .


V prvom súťažnom príspevoku nám Martin Schön popísal svoje dva obchody s akciami VW a so zlatom:

S tradingom som začal v roku 2003, kde som sa na rôznych internetových fórach a diskusných skupinách bližšie zoznamoval s problematikou investovania na finančných trhoch. Veľmi rýchlo som pochopil, že je to rýchly spôsob ako zhodnotiť svoje úspory a stať sa vlastne finančne nezávislý. Vyskúšal som mnoho demo účtov na mnoho platformách a samozrejme ako každý som aj na prvých obchodoch s reálnymi peniazmi prišiel o  väčšinu svojich úspor. Potom som si vypracoval Obchodný plán, Money managment a pustil som sa do ozajstného zarábania peňazí a nastúpil na cestu finančnej nezávislosti, po ktorej idem dodnes.

Moja najlepšia investícia a doposiaľ najväčší zisk som zrealizoval v októbri roku 2008 keď nakúpil akcie Volkswagenu na cene 84,30 v hodnote 5 lotov a uzavrel takmer o dva mesiace v decembri na cene 135,00. Bola to dlhá jazda, na ktorú som stavil polovicu svojho kapitálu. Vtedy spoločnosť začala produkovať nové typy vozidiel, čo som považoval za dobrú a pozitívnu správu pre nákup akcií tejto spoločnosti. Využil som aj pohľad na technickú analýzu, kde som v tej dobe považoval vývoj akcie za korekciu a zároveň nástup na Long pozíciu. StopLoss som použil na 10% od nákupu a už som len čakal aký výsledok sa dostaví.  Postupne som posúval SL podľa potreby najskôr na BE a potom už podľa supportov podľa odrazov ceny. Táto dvojmesačná jazda mi vyniesla cca 450.000,-Kč (korún českých).

Moja najhoršia investícia bola v septembri 2011 kde som predpokladal nárast zlata čo som samozrejme nakúpil na jeho vrchole a následný pád ceny ma pripravil o takmer celý svoj účet, nakoľko som zabudol zadať SL a zachránil som z neho len 20%. Bolo to veľmi zlé obdobie, ktoré som potom dva mesiace neobchodoval. Prišiel som takmer o 15.000,-€, ktoré som za 14 mesiacov znova zobchodoval. Takú chybu ako som spravil vtedy som už nikdy nespravil. SL zadávam zároveň s príkazom, prípadne do najbližších sekúnd. Pri plánovaní obchodu si ihneď zadávam SL a TP.

Zlato v roku 2011:
Cena zlata v roku 2011

Toto sú moje dva „naj...“ obchody, ktoré sú dodnes pre mňa dôležité a pamätné. Z toho druhého som si zobral ponaučenie na celý život :-)
Martin Schön

Super. Tak mozete poslat aj ostatni vase skusenosti s investovanim/obchodovanim a dostanete za to hodnotne ceny. Pridal: filip glasa dňa 29.05.2013 o 12:14

Pekny den Pan Schon velmi rad by som sa od vas nieco v tomto smere naucil. Ste otvoreny takejto prilezitosti.Dakujem Pridal: Vlado dňa 29.05.2013 o 21:17
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


2 Komentáre

Súvisiace články

Reálny trading verzus trading súťaže

wednesday
26.06.2013
Trading a brokeri | martinschon

Na čom ste najviac zarobili a na čom prerobili?

tuesday
28.05.2013
Investície | admin

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)