Reálny trading verzus trading súťaže Ako-investovat.sk .


 Nedávno som sa zamýšľal nad tým, aký význam a hlavne čo majú spoločné investorské súťaže, ktoré organizujú rôzne brokerské spoločnosti s ozajstným tradingom, resp. so skutočným zarábaním peňazí.

Určite už každý (alebo aspoň väčšina) kto sa dostal na cestu tradingu, investovania alebo obchodovania na finančných trhoch, každý to nazývame po svojom, sa už stretol s rôznymi reklamnými bannerami, emailami alebo doporučeniami  skúsiť šťastie a zúčastniť sa investorskej súťaže a zhodnotiť čo najviac svoj obchodný účet, kde je možné vyhrať či už hodnotnú cenu alebo finančné prostriedky, ktoré Vám organizátor pripíše na Váš obchodný účet , ktorý si u neho otvoríte. Všetko je to krásne a lákavé, no kto by tomu odolal :-)

Pre začiatočníka, ktorý ešte tápe v neznámych vodách tradingu je to výzva vyskúšať takúto súťaž a veriť, že sa na neho obráti šťastie a tú cenu v súťaži určite vyhrá. Veď je to len o tom že treba správne nakúpiť alebo predať :-)

Pre pokročilého začiatočníka, čo si už nastúpil do člna plného poznania, že trading je to jedinečná príležitosť ako rýchlo zbohatnúť a už má aj otvorený svoj prvý demoúčet, je to jedinečná príležitosť ako prísť hneď k reálnym peniazom a tie z výhry rýchlo „otočiť“ s myšlienkou „ nech sa už vozím v novučičkom Bentley J „. To by v tom čert bol, aby som to nevyhral :-)

Ďalšia kategória potencionálnych výhrecov sa skladá z tých čo už vedia ovládať svoju platformu od brokera s demoúčtom  a už vedia zadávať správne príkazy v pomere účet/objem obchodov.  K nim patria len „hráči“ čo trading považujú za hru s veľkými peniazmi a nikdy si neotvoria reálny účet.  Občas si prečítajú čo to o investovaní  alebo psychológii investovania, ale prijať výzvu v investorskej súťaži je to správny krok k možnému otvoreniu si účtu z víťazného konta.
A posledná skupina sú už len „profesionálny hráči na trhu“, tí čo skúšajú každú investorskú súťaž, majú myšlienku otvorenia si reálneho účtu ak sa im to raz predsa podarí a vtedy začne ozajstný život, keď budú zarábať peniaze z tejto výhry.

Čo všetko majú spoločné títo samozvaný obchodníci na burze? Nikdy nespoznajú ozajstnú psychológiu obchodovania s reálnymi finančnými prostriedkami,  nespoznajú strach keď strácajú peniaze, nespoznajú radosť keď zarábajú peniaze, nespoznajú sami seba. Ich prvý reálny obchodný účet bude vynulovaný do piatich pracovných dní. Možno preháňam – do troch pracovných dní. Bohužiaľ je to krutá realita.

Investorské súťaže sú bez reálnych pravidiel, bez rekotácií, bez strachu, že prídete o svoje reálne peniaze. V investorských súťažiach dokážete za mesiac zhodnotiť účet o 3000-4000 percent,  videl som dokonca aj o 12000 percent, čo je v reálnom obchodovaní nemožné. V súťaži mi nebude vadiť, že prídem o vklad 10000,-€, veď je to len hra, nenaučíte sa rešpektu pred trhmi. V súťaži máte možnosť staviť všetko „na jednu kartu“, veď ono sa to nejako vyvinie. Keď vám klesne účet pod 50% vkladu, všetky pozície vám to zatvorí, nič sa nedeje, skúsime ešte raz. A podobne funguje psychológia obchodovania v investorskej súťaži. Jedna nemenovaná spoločnosť má obmedzené pravidla, že nemôžete obchodovať viac ako 10 lotov, čo vás brzdí možnosti rýchlo sa dostať na prvé priečky. A k tomu vás ešte obmedzia na veľkosť Stoplosu na 10 %. Preboha načo !!! Veď stoploss ani nepotrebujem, čo sú to za smiešne pravidlá. Trh pôjde predsa tam kam ja chcem aby išiel.

NIKTO predsa o tom NEPOCHYBUJE :-)

A keď dokážem vyhrať investorskú súťaž, čo potom dokážem na reálnom trhu? Tam budem Pán ! Veď hrať investorské súťaže je úplne jednoduché. Honba za novým autom, SUPER hardware na obchodovanie, nejaké knihy, ale aj finančná odmena je veľkým lákadlom, ktoré nemá nič spoločné so serióznym obchodovaním na finančných trhoch.  

V súťažiach chýbajú pravidlá, ktoré môžu mať v reálnom obchodovaní  fatálne následky.  Preto kto chce sa venovať tradingu úplne seriózne, nech sa oblúkom vyhýba takýmto súťažiam, nakoľko vám rozhodia seriózny pohľad na trhy, psychológiu obchodovania, a hlavne zaberú čas na zarábanie ozajstných peňazí, pre ktoré to vlastne všetko robíte. 
„Rozdiel medzi investičnými súťažami a reálnym obchodovaním je ten, že je to úplne iná liga, dokonca úplne iný šport.“

Seriózny prístup znamená hlavne veľa trénovať na demoúčte, čítať, diskutovať a rozvíjať svoje znalosti a skúsenosti, nebáť sa nových výziev nájsť si vlastný systém a hlavne nenechať sa odradiť od svojho zámeru rôznymi „negativistami“, že burza nie je pre vás, že to nedokážete, Majte na pamäti  „kde je vôľa, tam je cesta“!!!  K reálnemu obchodovaniu je už potom len krôčik.

Na internete v dnešnej dobe nájdete nepreberné množstvo serióznych webov, ktoré sa venujú na plný úväzok problematike obchodovania a investovania na finančných trhoch. Každý web ma nejaké to edukačné okienko a určite aj svoje fórum, kde sa preberajú asi všetky možné aj nemožné témy o tradingu. Preto im venujte dostatočnú pozornosť a ak to naozaj do budúcnosti myslíte seriózne ako full-time trader a chcete sa tým živiť, tak veľa na sebe pracujte a hlavne nenechajte sa nakaziť rôznymi súťažami, ktoré vás zvedú z cesty, ktorú si poctivo budujete.

Prajem Vám veľa úspešných obchodov a žiadne nervy ...

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:Okomentuj článok Galéria (1)

Súvisiace články

Forexové sútaže vo svete

saturday
22.02.2014
Trading a brokeri | jacoobstraka

Výber brokera na investovanie s malou sumou

thursday
08.08.2013
Trading a brokeri | marianbednarcik

Ako som začal investovať v sedemnástich rokoch

tuesday
30.07.2013
Trading a brokeri | marianbednarcik

Najviac som zarobil na akciách Volkswagen

tuesday
28.05.2013
Trading a brokeri | fglasa

Na čom ste najviac zarobili a na čom prerobili?

tuesday
28.05.2013
Investície | admin

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok

Rubriky autora

Trading a brokeri


Podobní autori

admin

info

martin.gulka

juggler

fglasa
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)