ING konto a ING fondy na Slovensku končia Ako-investovat.sk .


ING zruší na Slovensku v do konca roka 2013 ING konto aj ING Fondy. V Septembri začnú klientom posielať výpovede zmlúv a od októbra začne platiť dvojmesačná výpovedná lehota.

 

Ukončenie poskytovania sporiaceho účtu ING Konto
 
V priebehu septembra 2013 bude ING Bank doručovať Klientom výpovede Zmlúv o sporiacom účte ING Konto. Výpovedná lehota je dvojmesačná a začne plynúť od 1. októbra 2013. Po uplynutí výpovednej lehoty budú sporiace účty zrušené a kladné zostatky odošle ING Bank na k účtom príslušné prvé Transakčné účty. Odporúčame vám overiť si aktuálnosť vašich Transakčných účtov a v prípade potreby vykonať zmenu.
 
Od 1. októbra 2013 bude aktuálna úroková sadzba na účte ING Konto upravená na 0% p.a. Počas plynutia výpovednej lehoty môžete disponovať s peňažnými prostriedkami na vašom účte ING Konto, a to až do 29. novembra 2013. ING Bank vykoná všetky pokyny pre tuzemský bezhotovostný prevod, ktoré budú ING Bank udelené prostredníctvom Internetového bankovníctva a/alebo Kontaktného centra do 29. novembra 2013, 15:00 hod., a v ktorých bude ako deň splatnosti určený najneskôr deň 29. novembra 2013.
 
Dôležité: 
Aj v priebehu plynutia výpovednej lehoty môžete sami vypovedať Zmluvu o sporiacom účte ING Konto a súčasne previesť kladný zostatok na niektorý z vašich Transakčných účtov. Tento úkon môžete zrealizovať aj prostredníctvom jednoduchého formulára, ktorý je súčasťou vášho Internetového bankovníctva. Výhodou tohto postupu je okamžité pripísanie úroku za obdobie od 1. júla 2013 do dňa zrušenia účtu ING Konto a možnosť jeho zaslanie na vami určený Transakčný účet spolu so zostatkom účtu ING Konto.
 
Spoločnosti skupiny ING na Slovensku ponúkajú široké spektrum ďalších investičných, poistných alebo penzijných produktov, ktoré môžete využiť. Viac informácií je k dispozícií na stránke www.ing.sk.
 
Ukončenie distribúcie ING Fondov
 
V priebehu októbra 2013 bude ING Bank doručovať Klientom výpovede Komisionárskych zmlúv. Výpovedná lehota je jednomesačná a začne plynúť od 1. novembra 2013.
 
Od 22. augusta 2013 nebude možné prostredníctvom ING Bank uskutočňovať nákup cenných papierov ING Fondov a ani prestup medzi jednotlivými ING Fondmi. Tie bude možné realizovať len prostredníctvom iných Distribútorov.
 
ING Bank uzavrela dohodu so spoločnosťou Conseq Investment Management, a.s. (ďalej len ako „Conseq“), ktorá umožňuje jednoduchý prevod ING Fondov k tomuto Distribútorovi.
 
Na prevod cenných papierov k spoločnosti Conseq môžete využiť formulár „Prevod Cenných papierov/Predaj Cenných papierov/Výpoveď“. Jeho súčasťou je aj výpoveď vašej Komisionárskej zmluvy uzavretej s ING Bank a určenie čísla účtu, na ktorý má ING Bank previesť Zostatky, ktoré eviduje po Nákupoch Cenných papierov uskutočnených v minulosti. Podmienkou úspešného prevodu Cenných papierov je aj uzatvorenie príslušnej zmluvy so spoločnosťou Conseq. S vyplnením týchto formulárov vám pomôžu Finanční agenti, ktorí vás budú v najbližšej dobe kontaktovať alebo zamestnanci ING Bank na Klientskom centre v Bratislave. Prevod správy vašich Cenných papierov k spoločnosti Conseq nie je zaťažený žiadnymi poplatkami a nemá vplyv na hodnotu vašej investície.
 
Dôležité: 
Aj v priebehu plynutia výpovednej lehoty môžete udeliť Pokyn na Prevod Cenných papierov k spoločnosti Conseq alebo k inému Distribútorovi, prípadne Pokyn na ich Predaj. Pokiaľ nevyužijete ani jednu z uvedených možností, vaša Komisionárska zmluva bude po uplynutí výpovednej lehoty ukončená a vaše Cenné papiere budú zaradené do Hromadnej objednávky a predané dňa 3. decembra 2013. Peňažné prostriedky získané z tohto Predaja Cenných papierov bude ING Bank evidovať na technickom účte kým neoznámite číslo účtu, na ktorý majú byť peňažné prostriedky prevedené.
 
Vaše Cenné papiere môžete predať počas doby trvania vašej Komisionárskej zmluvy. Všetky Pokyny na Predaj Cenných papierov doručené do ING Bank najneskôr do 22. novembra 2013, 13:00 hod. budú vykonané v lehotách určených v ING Fondy podmienkach. Po tomto termíne nebude možné zadať Pokyn na Predaj Cenných papierov prostredníctvom Internetového bankovníctva. Pokyny na Predaj Cenných papierov udelené prostredníctvom papierového formulára po vyššie uvedenej lehote budú zaradené do Hromadnej objednávky dňa 3. decembra 2013. Peňažné prostriedky získané z tohto Predaja Cenných papierov budú spolu so Zostatkami prevedené na účet uvedený v príslušnom Pokyne.

Riesim aktualne co dalej. Co s kontom a fondami? Otazka je, ci rozhodnutie ING pre Conseq je dobra volba. Jednou z moznosti je FIO banka. Mate s nimi nejake skusenosti? Viete nieco doporucit? Pridal: Martin dňa 17.09.2013 o 11:48

ING Fondy sa budu distribuovat aj nadalej. Len nie priamo cez ING. Staci splasit nejake sprostredkovatela a kupit fondy cez nejaku inu dostribuciu ako bola slovenska pobocka ING.
Co sa tyka sporiaceho uctu, tak Zuno, mBank a podobne. Pridal: filip glasa dňa 17.09.2013 o 13:49
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


2 Komentáre

Súvisiace články

Sporiace účty - porovnanie 2013

friday
21.06.2013
Financie a poistenie | martin.gulka

Axa banka zatvára, preveďte si peniaze inde

wednesday
22.05.2013
Financie a poistenie | admin

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)