TMR už schválilo zníženie základného imania, akcionári dostanú 26 eur Ako-investovat.sk .


Podľa tlačovej agentúry SITA včera mimoriadne valné zhromaždenie Tatry Mountain Resorts už schválilo zníženie základného imania z 221 miliónov eur na 47 miliónov eur. Akcionári TMR dostanú rozdiel zo zníženia vo forme mimoriadnej dividendy vo výške 26 eur na akciu.

 

Nominálna hodnota akcií sa zníži z 33 eur na 7 eur. Trhová hodnota akcií na burze zrejme zareaguje podobným percentuálnym znížením (79 %) alebo klesne len o výšku mimoriadnej dividendy, teda 26 eur. Závisí to od toho, ako cenu zmanažuje market maker blízky J&T.

 

Akcionári by nemali panikáriť, keďže samotným znížením základného imania neprichádzajú o peniaze. Dostanú predsa 26 eur na akciu. Avšak do budúcnosti by mali uvažovať, čo so svojím balíkom akcií. TMR totiž na valnom zhromaždení schválila aj avizovanú emisiu dlhopisov vo výške 110 miliónov eur. Touto emisiou sa spoločnosť veľmi zadlží, čo bude mať vplyv na hodnotu firmy, ako aj na jej cashflow a ziskovosť, ako sme sa snažili namodelovať v minulom článku o TMR. Tabuľku z článku uvádzame ešte raz:

 

Týmto krokom skončila pre J&T éra tlačenia akciových emisií, keďže o akcie u nás nie je záujem. Skupina J&T sa po vzore ostatných žralokov vrhla na dlhopisové emisie, o ktoré sa malí investori idú potrhať (zatiaľ).


Btw, cital som v HN, ze podiel malych akcionarov do 5 % je az vyse 50 percent... by ma zaujimalo, ci to realne nakupil retail, resp. ci si chalani z J and T tie podiely napisali kazdy na seba tak, aby spadli do kategorie pod 5% a breakdown akcionarov by tak lepsie vyzeral :) Pridal: Lobista dňa 23.08.2013 o 18:21

Na jednom valnom zhromazdeni hovorili ze maju len malicko malych investorov (Milan Hosek klebetil). Takze skor to druhe. Pridal: filip glasa dňa 23.08.2013 o 18:27
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


2 Komentáre

Súvisiace články

Akcie Tatry Mountain Resorts klesli po znížení základného imania a emisii dlhopisov

wednesday
14.05.2014
Akcie | martin.gulka

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)