TREND konferencia o rizikovom kapitále, private equity, investoroch a podnikateľoch

19.09.2013  /  Admin
konferencie-skolenia-stretnutia-ako-investovat

Týždenník TREND usporadúva 2. októbra konferenciu o venture kapitále a startupoch. Na konferencii vystúpia hostia:

Program konferencie sa bude týkať nasledujúdich otázok:

 

Ako sa mení postoj slovenských podnikateľov k vlastníctvu a prípadným partnerstvám s investormi? Prečo na Slovensku zatiaľ nie je priaznivá atmosféra v oblasti investícií do malých podnikov? Čo podnikateľ stráca pri predaji časti podniku a čo získava? Ako nastaviť hranice riadenia a zodpovednosti? Môžu si malé podniky dovoliť právne služby, aby neťahali za kratší koniec?

 

Prečo private equity čoraz viac investujú do inovatívnych a okrajových odvetví? Ktoré časti trhu najviac lákajú investorov? Ako private equity fondy znášajú vyššie riziko pri okrajových investíciách? Ako právne ošetrujú vyššie riziko pri vytváraní zmlúv?

 

Ja osobne sa na konferenciu pôjdem pozrieť hlavne kvôli konkrétnym ľuďom a firmám. Enterprise Investors spravuje private equity fondy, ktoré v 90. rokoch a po roku 2000 investovali do najznámejších venture capital príbehov na Slovensku a v Čechách (NAY, AVG, Kofola a podobne). Genesis Capital je menej známa spoločnosť, ktorá má však pomerne veľký zoznam investícií do stredne veľkých firiem. Karola Gogoláka a Ivana Štefunka netreba predstavovať.

 

Ak sa na konferenciu chcete ísť pozrieť, máte dve možnosti.

 

 

Z týždenníku TREND sme dostali jeden vstup na konferenciu zadarmo. Ak si chcete oň zasúťažiť, do komentárov pod článok napíšte niečo bližšie o prednášajúcich a ich spoločnostiach. Skúste popísať príbeh niektorého prednášajúceho alebo jeho spoločnosti. Najlepší komentár vyberieme a dostane vstup na konferenciu v hodnote 108 eur

 

Karol Gogolák: 

ako-investovat.sk

Európska únia

Ako-investovat.sk

Ostatné články evidované pod administrátorom webu, autorsky nezaradené. Máš chuť prispievať aj ty? Neváhaj nás osloviť.