Pixel federation - milióny eur z online hier Ako-investovat.sk .


Dá sa zarobiť v hernom priemysle online hier? Skupinka ľudí zo Slovenska si verila, že to čo robia je správne a dosiahla úspech!

 

logo_pixel_federation

Firma PIXEL FEDERATION bola založená v roku 2007 štyrmi nadšencami z herného priemyslu a venuje sa výhradne tvorbe online webových a mobilných hier. Inovatívne myslenie či entuziazmus v tíme dopĺňajú skúsenosti z vlastných herných projektov. Tá správna kombinácia ľudí s rôznym backgroundom nám umožňuje zdolávať výzvy, ktoré dnešný game development ponúka. Nehľadajte ich nikde v USA, ale v hlavnom meste Slovenska, v Bratislave. Toľko o sebe oficiálne hovorí spoločnosť PIXEL FEDERATION na internete.

 

Ich cesta k úspechu  nebola celkom jednoduchá a ako to už býva dláždená aj neúspechmi. Štartovali takpovediac ako garážová firma, keď začínali v bratislavskej cvernovke a nemali ani na poriadne stoly, kde by si postavili monitor a keď pršalo bolo treba ísť pozakrývať počítače. Prišiel prvý veľký projekt s podporou investora, ktorého timeing nebol práve najlepší a pokles trhov s nástupom krízy sa podpísal pod počiatočné neúspechy. Rozhodli sa však vyvinúť online hru pre facebook na freemium princípe (kedy hráč môže prejsť celú hru free, ale ak chce hra mu dáva možnosť získať bonusové veci za príspevok). Takto vznikla ich zatiaľ najúspešnejšia hra TrainStation. Tento model v kombinácií s dobrou hrateľnosťou a zacielením na správneho zákazníka na Facebooku sa ukázal ako veľmi úspešný a hra začala generovať zisky. Samotná spoločnosť sa začala rozrastať a z jedného projektu sa stalo niekoľko, na ktorých v súčasnosti pracujú.

 

Ich motto From players to players by sa vo finančnom vyjadrení dalo povedať aj ako od nuly k veľa nulám s jednotkou na začiatku. Aby sme však neostali iba pri slovách a pozreli sa aj na čísla, tak konkrétne zisk v roku 2012 bol na úrovni takmer 1,3 mil. € (len pripomeniem, že firma začala vznikať iba v roku 2007). Ako môžeme vidieť na nasledujúcom grafe, tržby spoločnosti medziročne vzrástli takmer o 1,8 mil. €, čo rozhodne nie je zanedbateľný rozdiel.

 

 

Čistý zisk po zdanení dosiahol v rokoch 2011 a 2012 medziročný nárast o 705 614 €, z 593 492 € v roku 2011 na 1 299 106 € v roku 2013.

 

 

Návratnosť vloženého kapitálu do spoločnosti predstavovala v roku 2011 125,3% a v roku 2012 73,3 %. Myslím, že tie čísla sú dostatočne presvedčivé pokiaľ hovoríme o úspešnosti a hovoria sami za seba. Určite však bude zaujímavé sledovať ich výsledky aj za rok 2013.

 

 

Viac užitočných informácií a grafov o spoločnosti PIXEL FEDERATION aj o mnohých ďalších spoločnostiach nájdete na stránke FinStat.sk

Zdroje: finstat.sk; pixelfederation.com; vimeo.com

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:Okomentuj článok Galéria (4)

Súvisiace články

Visicom uspel vo svete, jeho mobilné riešenia používa Nestlé, Pepsi aj Unilever

monday
04.11.2013
Podnikanie | koysjuraj

Lepšie je vlastniť časť veľkého biznisu, ako všetko v malej firme

monday
07.10.2013
Podnikanie | koysjuraj

Zisky slovenských internetových firiem

monday
19.08.2013
Podnikanie | admin

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok