Ktorý podnikateľský účet je najlepší? Ako-investovat.sk .


Čo sa týka podnikateľských účtov, niektoré banky ponúkajú účty len pre živnostníkov, iné zas aj pre právnické osoby, samosprávy, bytové družstvá a iné organizácie. Banky bežne ponúkajú pre korporátnu klientelu na výber z troch až štyroch balíkov služieb, ktoré sa rozlišujú obsahom jednotlivých balíkov a zároveň aj cenou balíkov.

 

Pri výbere podnikateľských účtoch treba prihliadať nielen na cenu, ale hlavne na počet možných transakcií na účte. Práve na transakciách sú jednotlivé balíky služieb stavané a väčšinou aj pri tých najdrahších balíkoch sú transakcie nejako obmedzené. To asi preto, aby ste potom za každú ďalšiu transakciu platili osobitný poplatok. Ďalej treba prihliadať aj nato, ako často ukladáte hotovostné tržby na účet. Zároveň ešte podotýkam, že niektoré banky ponúkajú pri splnení určitých podmienok zľavy z ceny balíkov, avšak uvedené zľavy a podmienky v tomto článku uvádzať nebudem.

 

ČSOB

 

ČSOB banka ponúka podnikateľom tri typy účtov. Najlacnejší balík ČSOB Podnikateľské konto za 6,00€/mesačne je určený pre tých, ktorí v mesiaci zrealizujú maximálne len 30 buď odoslaných alebo prijatých elektronických platieb. Avšak elektronické platby do ČSOB SR alebo ČSOB ČR je možné v rámci všetkých troch balíkov realizovať neobmedzene.

 

Ak potrebujete viac služieb a realizovať mesačne viac transakcií, môžete sa rozhodnúť pre ČSOB Podnikateľské konto Elektron alebo ČSOB Podnikateľské konto Komplet.

 

Porovnanie balíkov podnikateľských účtov v ČSOB:

 

OTP banka

 

OTP banka ponúka štyri druhy balíkov služieb pre podnikateľov. Špecifikom týchto balíkov je to, že sú založené na tom, že v cene balíky sa nachádza určitý počet možných transakcií. Transakciami v tomto prípade sa myslí elektronické platby (debetné, kreditné), prevodný príkaz v rámci OTP banky podaný na pobočke, platba kartou, výber hotovosti z bankomatu OTP alebo hotovostný vklad na pobočke. Napríklad balík otp BIZNIS PLUS za 4,80 €/mesačne zahŕňa v cene 20 transakcií. To znamená, že v danom mesiaci môžete zrealizovať napríklad 10 debetných elektronických platieb, 5 platieb kartou a 5 výberov hotovosti z bankomatu OTP. Kombinácia z uvedených transakcií je na vás. Ak však v danom mesiaci zrealizuje viac transakcií, ako máte predplatených, tak za každú dodatočnú služby platíte navyše poplatok.

 

Porovnanie balíkov podnikateľských účtov OTP:

1  Transakciou sa myslí elektronická platba (debetná/kreditná), prevodný príkaz v rámci OTP banky podaný na pobočke, platba kartou, výber hotovosti z bankomatu OTP alebo hotovostný vklad na pobočke

 

Poštová banka

 

Poštová banka ponúka balíky služieb iba pre živnostníkov. Okrem balíka Živnostník PLUS banka ponúka aj balík Živnostník za 1,50€/mesačne, avšak ten je úplne nezaujímavý.

 

PB pre právnické osoby síce zriaďuje podnikateľské účty, avšak nie balíčky. To znamená, že ak si v PB zriadite podnikateľský účet, budete musieť platiť za každú jednu transakciu zvlášť poplatok podľa aktuálneho cenníka. Len za vedenie podnikateľského účtu sa platí 3,00€/mesačne.

 

Balík služieb pre živnostníkov od Poštovej banky:

 

Prima banka

 

Podnikateľský účet za 5,90€/mesačne je určený pre živnostníkov. Tí ocenia neobmedzený počet debetných a kreditných elektronických transakcií, neobmedzený výber hotovosti z vlastného bankomatu a neobmedzený počet platieb platobnou kartou.

 

Pre právnické osoby má Prima banka v ponuke tri druhy podnikateľských účtov. Tieto balíky sú obsahovo podobné vyššie uvedeným ponukám, avšak ani jeden balík od Prima banky nezahŕňa vklady hotovosti na pobočke a ani odoslané platby na pobočke.

 

Porovnanie balíkov podnikateľských účtov od Prima banky:

 

Sberbank

 

Sberbank ponúka podnikateľom štyri typy balíkov služieb. Nevýhodou balíčkov Business Element a Business Active spočíva v tom, že balíky nezhŕňajú výbery hotovosti z bankomatov a ani platby kartou. Klient sa však k hotovosti môže dostať, avšak iba výberom na pobočke. Business Element má v cene balíka výbery hotovosti na pobočke 2-krát a Business Active má v cene balíka výbery hotovosti na pobočke 3-krát.  

 

Niektorí podnikatelia určite ocenia to, že k balíčkom Business Active, Corporate Active a Corporate Komplet má klient v cene balíka aj vedenie bežného účtu v mene USD alebo v mene CZK.

 

Porovnanie balíkov služieb pre podnikateľov u Sberbank:

 

SLSP

 

Slovenská sporiteľňa ponúka podnikateľom dva typy podnikateľských účtov. Pre živnostníkov je určený Podnikateľský účet a pre právnické osoby Podnikateľský účet PLUS. Ak som správne pochopil cenník SLSP, tak živnostníci nemajú v cene balíka výbery hotovosti z bankomatov SLSP. Za každý výber je potrebné zaplatiť poplatok 0,20 €. Na druhej strane, Podnikateľský účet PLUS sa v porovnaní s balíkmi iných bánk zdá byť veľmi atraktívny.

 

Porovnanie balíkov služieb pre podnikateľov od SLSP:

 

Tatra banka

 

Ponuka balíkov služieb pre podnikateľov od Tatra banky spočíva v tom, že predplatenú hodnotu transakcií uvádza názov balíčka. Napr. Tatra Business 12 znamená, že za cenu 10,00€ máte v balíku služby v hodnote 12,00 €. Okrem toho je zaujímavé, že banka vám garantuje, že ak do 6 mesiacov po otvorení účtu nebudete s balíkom spokojní, tak vám ho zrušia a vrátia vám všetky mesačné poplatky doposiaľ zaplatené.

 

Porovnanie balíkov podnikateľských účtov od Tatra banky:

 

Unicredit

 

Unicredit ponúka na výber z troch druhov balíkov služieb pre podnikateľov. Všetky balíčky sú dostupné ako aj pre živnostníkov, tak aj pre právnické osoby.

 

Porovnanie balíkov podnikateľských účtov od Unicredit:

 

VÚB banka

 

VÚB banka ponúka podnikateľom zostaviť si vlastný balík služieb podľa potreby. Poplatok za balík služieb závisí od určenia si súčtu bodových hodnôt, ktorými sa oceňujú jednotlivé služby. Flexibiznis účet vás tak môže stáť od 2,90 €/mesačne až po 75,00 €/mesačne.

 

mBank

 

V mBank si podnikateľský účet môžu zriadiť iba živnostníci. Vedenie účtu je zdarma a zdarma je aj vedenie platobnej karty a neobmedzený počet platieb kartou. Zdarma sú taktiež aj všetky elektronické transakcie. Za výbery hotovosti z bankomatov sa platí 1,20 €, no pri splnení určitých podmienok môže mať podnikateľ až 4 výbery zdarma.

 

Podnikateľský účet mKONTO biznis od mBank:

 

 

Fio banka

 

Vo Fio si podnikateľský účet môžu otvoriť ako aj živnostníci, tak aj právnické osoby. Vedenie účtu je zdarma a zdarma sú všetky elektronické transakcie, platby kartou a hotovostné vklady na pobočke. Fio banka má však pobočky iba v troch mestách. Podnikatelia ocenia aj to, že vo Fio máte zároveň aj slovenský aj český účet s tým, že číslo účtu zostáva rovnaké – mení sa iba kód banky. Takže aj platby v CZK z/do Českej republiky sú zdarma. Ak podnikateľ potrebuje aj platobnú kartu, bude musieť platiť mesačne 1,65 € a za každý výber z „vlastného“ bankomatu zaplatiť 0,20 €. Aj napriek tomu je ponuka Fio veľmi atraktívna.

 

Podnikateľský účet vo Fio banke:

 

Privatbanka

 

V Privatbanke si bežní korporátni klienti môžu zriadiť účet s názvom Biznis konto. Mesačný poplatok za balíček služieb je 15 EUR, avšak súčasťou balíka služieb nie sú napríklad debetné a kreditné elektronické transakcie. Za tie si banka účtuje 0,20€ za transakciu.

Podnikateľský účet v Privatbanke:

 

J&T Banka

 

Účet od J&T Banky sa na prvý pohľad zdá veľmi atraktívny. Podnikatelia majú zdarma zriadenie a vedenie účtu, služby elektronického bankovníctva, platby v rámci J&T Banky, všetky kreditné elektronické transakcie, vedenie a vydanie karty MasterCard a všetky platby kartou. Banka si účtuje iba za elektronické odoslané platby, a to 0,10 € za transakciu. Háčik je však v tom, že v prípade záujmu o otvorenie podnikateľského bežného účtu je potrebná minimálna investícia prostredníctvom J&T Banky vo výške 100 000 EUR. Účet je teda určený iba klientom privátneho bankovníctva.

Podnikateľský účet v J&T Banke:


1. mBank uz ten poplatok 0,03 Eur za odchadzajucu platbu zrusil ku dnu 2.12.2013

2. Chyba vam tu este J&T banka, ktora tiez poskytuje ucty pre zivnostnikov a pravnicke osoby (nutnost vkladu 3000 Eur, poplatkovo vsak vychadza za istych okolnosti este lepsie ako FIO kedze platobna karta + 3 vybery za mesiac je zadarmo) Pridal: investor123 dňa 06.12.2013 o 22:18

Ďakujem za info. Tú zmenu som nepostrehol, nerozumiem potom, prečo tú položku majú ešte stále v cenníku.

Pridal: martin gulka dňa 07.12.2013 o 10:04

J&T by sme mohli pridat do porovnania. Daj Martin na konci text, ze aktualizovane dna XX.XX. a pridaj este tu J&T Banku. Pridal: filip glasa dňa 07.12.2013 o 10:46

ked j&t banku tak to tam mozete aj privat banku pridat Pridal: peter dňa 12.12.2013 o 19:51

Vedeli by ste učty nakombinovať aj s tým ,ktorá banka ,či vobec a kedy banka poskytne bud povolene prečerpanie na účte , alebo úver pre sro ?
dik Pridal: mimo dňa 27.08.2014 o 13:12

Myslím si, že podmienky bánk sú individuálne a kontokorent Vám banka poskytne časom ku každému účtu. Pridal: martin gulka dňa 27.08.2014 o 14:04

Ja mam 365 banku je bezplatná neplatiš ze vedenie účtu a žiadne nezmyselne poplatky a tiež sa mi pači inovatívny internet banking a sporenie k účtu s úrokom 3,65% p.a.

Teraz majú ešte promo akciu do konca roka môžeš získať ZADARMO minimalne 10€ za par minut z domu tak Vás pozývam do 365, kde za založenie účtu s použitím môjho kódu získate 10 €. Klikni na tento odkaz: https://365.bank/friend/lukas025459 kde máš napísané, čo máš urobiť.????

Stačí zadať pri založeni účtu promo kód lukas025459 a získate peniažky zadarmo na účet mne ich do 2 hodin mi ich pripisali ????❤ https://365.bank/friend/lukas025459 Pridal: Sandra dňa 03.12.2019 o 11:45
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:7 Komentáre Galéria (12)

Súvisiace články

Slovenské banky - ratingy, kapitálová primeranosť a zlyhané úvery

sunday
16.06.2013
Financie a poistenie | martin.gulka

Slovenské banky – zisky a finančné ukazovatele

thursday
30.05.2013
Financie a poistenie | martin.gulka

Banky na Slovensku. Ktoré sú bezpečné ?

saturday
19.01.2013
Financie a poistenie | martin.gulka

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)