Ako sa darilo FinStatu v roku 2013 Ako-investovat.sk .


FinStat sme spustili v auguste 2013 a hneď prvé dni sme vďaka zazdieľaniu na Facebooku a Twitteri mali návštevnosť 1000-1500 unikátnych návševníkov denne. Na slovenské pomery to nie je veľká návštevnosť, ale na začiatok to nebolo zlé. Reakcie návštevníkov, ktorí sa ozvali so spätnou väzbou, boli pozitívne. 

 

Po pár dňoch opadla návštevnosť zvedavcov a zdieľačov z prvých dní a dostali sme sa na čísla 100-150 ľudí denne. Väčšina návštevnosti bola z vyhľadávania (organic search) a malá časť návštevníkov chodila z Facebooku a odkazov v článkoch na Ako-investovat.sk a iných webov. Celková návštevnosť za august bola 3486 unikátnych návtevníkov, pričom FinStat sme spusili v pondelok 19. 8. 2013.

 

V septembri rástol (oproti minulému mesiacu) hlavne počet návštev z vyhľadávania a Google nám na web privádzal a stále privádza najväčšiu časť návštevníkov. V októbri sa návštevnosť zvýšila takmer o polovicu, v novembri narástla o 70 %. V decembri aj kvôli sviatkom rástla návštevnosť FinStatu len o 20 %.

 

Mesačný počet unikátnych návštevníkov na FinState:

Čísla v grafe nie sú na slovenské pomery obzvlášť vysoké. Najväčšie weby s informáciami o firmách majú návštevnosti okolo 70 000- 200 000 unikátnych návštevníkov mesačne (foaf.sk, edb.sk, dlznik.sk a podobne). Príjemné však je, že návštevnosť rastie z mesiaca na mesiac pomerne rýchlo. Už aj januárové denné čísla sú o dosť lepšie ako za december.

 

Viac ako 80% návštevnosti prichádza na FinStat z vyhľadávania z google. Druhý najvýznamnejší kanál v poradí je Facebook a až potom odkazy z webov. Okrem návštevnosti z článkov z Ako-investovat.sk k nám chodia ľudia z portálov a novín, ktoré prevzali naše tlačové správy a analýzy. Citácie našej analýzy sa objavili napríklad aj v ČTK (správu od ČTK prevzal aj Blesk), v Rozhlase v Rádiožurnáli, v Pravde, Hospodárskych novinách a písali o nás aj v Trende. Z menších webov, ktoré o nás napísali, mal pre nás najvyšší efekt portál Podnikajte.sk. Myslím, že práve keď Podnikajte.sk zverejnili našu analýzu, všimli si ju niektoré väčšie noviny alebo tlačová agentúra ČTK  a ostatné noviny sa už pridali.

 

Čo sa týka predaja, doteraz sme predávali analýzy a dátové výstupy pre každého zákazníka samostatne. Na každý dopyt sme robili samostatnú ponuku a každá zakázka si vyžadovala vyčlenenie času a člena tímu. Na začiatku roka 2014 spustíme prvé balíčkové produkty vo forme webových služieb aj samostatného softvéru, kde s jedným produktom vieme obslúžiť veľké množstvo zákazníkov. To nám dá veľkú výhodu oproti tomu, keď riešime zákazky systémom case by case. A ako sa nám to podarí, napíšem možno o rok :-)


velmi pekne ste to rozbehli Pridal: Mika dňa 06.01.2014 o 22:37
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:1 Komentáre Galéria (1)

Súvisiace články

Návštevnosť FinStatu sa opäť zdojnásobila

saturday
05.04.2014
Podnikanie | Filip Glasa

Návštevnosť FinStatu narástla za pol roka na 57-tis. návštev mesačne

monday
24.02.2014
Podnikanie | Filip Glasa

Kde sa oplatí podnikať? Najziskovejšie sú financie, IT, výskum a reklama

tuesday
03.12.2013
Podnikanie | Filip Glasa

Rekordný počet novozaložených firiem - v októbri vzniklo vyše 4000 spločností

monday
11.11.2013
Podnikanie | Filip Glasa

Súkromie súkromných firiem, FinStat a Open Data

sunday
06.10.2013
Podnikanie | Filip Glasa

Najnovšie články

Je čas opustiť akciový trh?

tuesday
18.09.2018
Trhy a makro | Redakčný článok

Merck a Pfizer profitujú

friday
31.08.2018
Akcie | Juraj Kišák

Poznáte základy investovania?

thursday
30.08.2018
Reklamný článok | Redakčný článok

Top 5 pozícií v portfóliu Warren Buffetta

friday
24.08.2018
Akcie | Juraj Kišák

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (3)

tuesday
21.08.2018
Investície | Redakčný článok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)