Návštevnosť FinStatu narástla za pol roka na 57-tis. návštev mesačne Ako-investovat.sk .


V januári som písal článok o FinState, kde som sa tešil z nárastu návštevnosti a z 13-tisíc unikátnych návštevníkov. Nemyslel som si, že tak skoro budem písať update k tomuto projektu, ale čísla ma prinútili. Za január sme viac ako zdvojnásobili návštevnosť FinStatu na 33-tisíc unikátnych návštevníkov.

 

A posledných 30 dní ukazuje opäť rast, aj keď nie až taký prudký ako z decembra na január (v nadpise som naschvál použil počet návštev a nie unikátnych návštevníkov, aby to znelo bombastiskejšie, pretože počet návštev je samozrejme vyšší :-).

 

Unikátni návštevníci na FinStat.sk k 23.2.2014:

 

Okrem rastu návštevnosti ma potešilo, že sme sa s FinStatom aj v novom roku objavili v médiách: na internetovom portáli ako Podnikajte.sk, v Hospodárskych novinách, v televíznych správach RTVS a v reportáži TA3.

 

S tou TA3-kou to bola celkom zábavná story. Večer o 21.00 mi zvonil telefón a jeden nahnevaný pán z východného Slovenska sa ma pýtal, prečo zverejňujem účtovnú závierku jeho firmy, že podá trestné oznámenie a že to dá do televízie. Snažil som sa mu vysvetliť, že účtovné závierky sú verejné dokumenty dohľadateľné v zbierke listín pri obchodných registroch na súde alebo na internete v Registri účtovných závierok. Účtovné závierky na internete zverejnilo ministerstvo financií a my len odkazujeme hyperlinkom na tento dokument. 

 

Rozčúlený pán ma však nenechal dohovoriť a stále dokola rozprával o trestnom oznámení, porušení obchodného tajomstva a podobne. Nakoniec spomenul, že to dá do televízie. Zo srandy som si hovoril, že by to bolo super, keby nás tento nahnevaný pán dostal do televízie. Na druhý deň okolo obeda mi už aj volali z TA3, že by chceli natočiť reportáž o zverejňovaní hospodárskych výsledkov firiem. O chvíľu ma prišli natočiť ako respondenta do BrainHousu, kde sa FinStat inkubuje.

 

V reportáži síce nezaznelo že ide o FinStat, ale aj tak dobre. Video si môžete pozrieť tu. Týmto by som sa chcel poďakovať pánovi podnikateľovi, ktorý mi volal, že nás dostal do televízie :-)

 

Od týchto nehmotných záležitostí (z návštevnosti a z reportáži v TA3 si chleba ani programátora nekúpim) prejdime k peniažkom. Tržby sa nám dvihli, zákazníci sa ozývajú sami, ale je toho stále relatívne málo. Urobili sme jeden väčší projekt pre Transparency International a kopu drobných zákaziek. Rozrobený máme ešte jeden finančno-dátový projekt pre SME.sk (Petit Press). 

 

Okrem toho sa nám ozval prvý investor. Sám od seba. Krátko potom aj druhý. Tiež sám od seba. Investíciu som zatiaľ žiadnu nezobral, ale nie je to ani úplne uzatvorené, takže podrobnosti nemôžem presnejšie popisovať. 

 

Ak FinStat vôbec nepoznáte, tu je krátky zoznam zoznam, čo na ňom nájdete:

A čoskoro samozrejme pribudnú ďalšie sekcie, funkcie a dáta.

 

Mimochodom ak porovnám FinStat s Ako-investovat.sk, tak s webom o investovaní mi trvalo niekoľko rokov dostať sa na takéto čísla návštevnosti. FinStatu to trvalo niekoľko mesiacov a ešte nie je na konci.


Ja som na finstate aj v na tom statnom webe skusil vyhladat par firiem mojich znamich, ale k tymto firmam tam neboli ziadne udaje o trzbach. Nasiel som tam len fotokopiu 1 strany z danoveho priznania - ale ziadna sumy tam neboli. Robim nieco zle, alebo nie kazda firma tam ma tieto udaje? Pridal: klath dňa 25.02.2014 o 16:23

Tie oskenovane kopie uctovnych zavierok su viacstrankove TIFF obrazky. Na prezeranie dalsich stran sa treba posunut takym klasickym strankovanim ( ikonka sipky - dalsia strana).
Je pravda ze nie v kazdom prehliadaci obrazkov to tie viacstrankove TIFF obrazky idu strankovat.
Ale v klasickom windowsackom prehliadaci obrazkov to ide. Pridal: filip glasa dňa 25.02.2014 o 18:48

OMG :) dakujem, je to tak v inom vieweri to vidno pekne. Pridal: klath dňa 26.02.2014 o 07:26
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:3 Komentáre Galéria (1)

Súvisiace články

Ako sa darí FinStatu? Rastie návštevnosť aj tržby

monday
20.10.2014
Podnikanie | admin

Návštevnosť FinStatu sa opäť zdojnásobila

saturday
05.04.2014
Podnikanie | admin

Ako sa darilo FinStatu v roku 2013

monday
06.01.2014
Podnikanie | admin

Súkromie súkromných firiem, FinStat a Open Data

sunday
06.10.2013
Podnikanie | admin

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)