Lekcia z praxe investora: vstup verzus výstup Ako-investovat.sk .


V posledných týždňoch sa darilo energetickému sektoru. Tento pohyb sme predpokladali a už vo februári realizovali. Dnes je čas z tohto sektora sa čiastočne stiahnuť. Dole sú ukážky dvoch obchodov, ktoré sme na monitorovali.

 

Pozor, príspevok dávam do pozornosti z jedného hlavného dôvodu, ktorý sa skrýva za úspechom na burzách. Mnoho obchodníkov si nesprávne myslí, že vedieť kde otvoriť obchod či investíciu je to najdôležitejšie. Nie je to pravda. Dôležitejší je exit, teda výstup z obchodu/investície. Úspešný obchodník vie, že obchod musí mať dosiahnuteľný cieľ na začiatku a byť schopný profit realizovať. Vstup je dôležitý, ale dôležitejší je výber ziskov, pretože ten zarába. Nie vstup, ale až ukončenie obchodu je imperatívne. Verím, že tieto krátke vety Vám pomôžu vo Vašom tradingu či investovaní. Ostatné dôležité faktory tu opomíňam.

 

Tieto obchody boli realizované s dlhodobým horizontom a preto sú Stop Lossy (ochranné pokyny) nastavené ďalej od ceny. To si vyžaduje tiež správny risk manažment, disciplínu a vyzretosť investora (psychológia a jej výzvy ako sú postoje, ilúzie, nesprávne očakávania a interpretácie, zvyk, predsudky atď.). 

 

Encana (ECA):

Zatvárame obchod kvôli tomu, že sa cena dostala do stavu krátkodobej prekúpenosti podľa RSI (nad 70). Obchod ukončujeme na 21.31 v zisku +2.67 USD na akciu alebo +14.32%.

InterOil (IOC):

Zatvárame pozíciu kvôli silnému rastu, ktorý cena predviedla bez väčšieho zastavenia. RSI sa dostalo na 73.40, čo je stav krátkodobej prekúpenosti (overbought). Cena sa zároveň priblížila k 200 dennej MA, ktorá môže pôsobiť ako rezistencia. Zatvárame na 65.04 v zisku +12.54 USD na akciu alebo +23.89%.

V tomto týždni som Vám stručne predstavil možnosti na striebre a dreve. Uvidíme ako obchody dopadnú. Budem Vás informovať. 

 

Autor: Peter Voštinár, PEVONI - Trading Academy

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


Okomentuj článok

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok

Rubriky autora

Trading a brokeri

Blogy


Podobní autori

admin

martin.gulka

juggler

fglasa

kasik
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)