Pri nakupovaní si dokážete vybrať peniaze z účtu Ako-investovat.sk .


Časy, kedy si ľudia schovávali svoje úspory pod vankúš sú dávno preč. Súčasná doba digitalizácie a informačných technológií zvyšuje komfort vedenia účtov a výberu peňazí. To však neraz závisí od dostupnosti bankomatov, odkiaľ si ich väčšina ľudí vyberá. Existuje však aj iná možnosť.

 

Nosiť dnes vo vreckách a peňaženkách vyššiu hotovosť už vyšlo z módy. Tučné peňaženky nahradili elegantné puzdrá na platobné karty. Pokiaľ sa však nachádzate na mieste, kde bankomat nie je, budete musieť hotovosť oželieť.

 

V takomto prípade príde vhod služba Cashback. V preklade to znamená niečo ako vrátenie hotovosti. Túto službu poskytujú slovenské banky klientom od roku 2008. Mnohí však o takejto možnosti ani len netušia, a preto strácajú čas s hľadaním bankomatov. Čo teda vlastne Casback je?

 

Ide o výber peňazí na pokladni priamo v obchodoch. Pri platbe kartou za nákup tak môžete pracovníka pokladne požiadať o Cashback, teda výber peňazí z vášho účtu. Strhne sa vám suma za nákup, plus čiastka, o ktorú požiadate. Jej maximálna výška je 50 eur.

 

Výber peňazí na pokladni dokážete uskutočniť pri nákupe minimálne za 5 euro. Mnohí o tejto službe zatiaľ u nás netušia, no postupom času sa udomácňuje aj na Slovensku. V zahraničí je využívaná bežne, lebo je praktická. Na jednom mieste totiž človek nakúpi a zároveň si vyberie potrebnú hotovosť.

 

„V praxi to znamená, že na pokladni pri nákupe nebudete dávať pokladníkovi peniaze vy, ale on vám. Stačí oznámiť požadovanú sumu a tú aj dostanete. Priráta sa k nej aj cena za nákup a výsledná suma sa následne odráta z vášho účtu,“ vysvetľuje Jan Bláha zo spoločnosti Fio banka, ktorá túto službu poskytuje svojim klientom zadarmo.

 

Čo Cash back ponúka:

  • vyberať hotovosť môžete pri platbe debetnou aj kreditnou kartou
  • zaplatiť platobnou kartou musíte minimálne 5 eur
  • vybrať si môžete maximálne 50 eur
  • miesta, kde cash back môžete využiť, sú označené samolepkami cash back Visa a MasterCard. Znamená to, že predajca má pri pokladni nainštalovaný cash back terminál, ktorý pri splnení určitých podmienok, umožní klientovi vyplatiť hotovosť
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


Okomentuj článok

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)