Bolo nájdených 14 zhôd
- Po 12 05, 2025 7:26 pm
- Fórum: Opcie, deriváty, futures, hedging
- Téma: Opcie - začiatočnícke otázky
- Odpovedí: 109
- Zobrazení: 88084
Re: Opcie - začiatočnícke otázky
Pardon nenacitlo mi to v mobile obrazky dobre , len ako " image" ospravedlnujem sa myslel som ze si mal naked short call Pohode, aspon sa vies ospravedlnit, pockame este na chodca. :D Margin ucet by som teda neriskoval urcite. V kazdom pripade tu bol cely problem v tom, ze mi inak ukazuje...
- Po 12 05, 2025 7:11 pm
- Fórum: Opcie, deriváty, futures, hedging
- Téma: Opcie - začiatočnícke otázky
- Odpovedí: 109
- Zobrazení: 88084
Re: Opcie - začiatočnícke otázky
Robo_1: Presne ako pises, mal som 100ks Ibitu a vypisoval som na nu callku.
Skor mam pocit, ze vy co tu komentujete ste v zivote nevypisovali opcie. Vypisujem ich skoro 2 roky.
Zvasty typu kto mi dal permission skusajte inde.
Do shortu ist nemozem, takze zas uplne od veci reakcie.
Skor mam pocit, ze vy co tu komentujete ste v zivote nevypisovali opcie. Vypisujem ich skoro 2 roky.
Zvasty typu kto mi dal permission skusajte inde.
Do shortu ist nemozem, takze zas uplne od veci reakcie.
- Po 12 05, 2025 5:11 pm
- Fórum: Opcie, deriváty, futures, hedging
- Téma: Opcie - začiatočnícke otázky
- Odpovedí: 109
- Zobrazení: 88084
Re: Opcie - začiatočnícke otázky
Takze pre normalnych ludi, po prihlaseni cez ibkr portal to vyzera spravne, zatial co v app matuco. Osamely chodec: ked nemienis cloveku pomoct, ale rovno zdisovat, tak sa nabuduce zdrz. Krasna uroven fora je vdaka tebe. Clovek by povedal, ze ak tu ma niekto status veteran, tak bude na inej urovni a...
- So 10 05, 2025 2:48 pm
- Fórum: Opcie, deriváty, futures, hedging
- Téma: Opcie - začiatočnícke otázky
- Odpovedí: 109
- Zobrazení: 88084
Re: Opcie - začiatočnícke otázky
Ja zas neviem z coho presne usudzujes ze neviem co je predaj/vypisovanie opcie. Myslim si, ze tomu rozumiem. Vypisujem call opciu aby obdrzim premium z drzaneho aktiva a ak cena aktiva stupne nad strike cenu, tak sa mi aktivum za tuto realizacnu cenu preda. Co bolo 56, takze ocakavam 5600 usd na uce...
- So 10 05, 2025 1:26 pm
- Fórum: Opcie, deriváty, futures, hedging
- Téma: Opcie - začiatočnícke otázky
- Odpovedí: 109
- Zobrazení: 88084
Re: Opcie - začiatočnícke otázky
Dnes resp vcera vnoci mi na IBKR expirovala vypisana call opcia IBIT so strike cenou 56. Kedze cena aktiva bola 58, tak sa mi podkladove aktivum predalo, zaco som mal obdrzat 5600 usd. Na ucet mi prislo 5000 usd. Sedelo by to, keby to je v eurach. Neviete v com je problem? Nechce sa mi verit ze by t...
- Ut 12 11, 2024 9:40 am
- Fórum: Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny
- Téma: Kryptomenové ETFs
- Odpovedí: 179
- Zobrazení: 62342
Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.
VanEck Bitcoin ETN (VBTC ) TER 1% p.a. Tu by som upozornil ze Vaneck ma aktualne 0% az do vysky 1.5 mld (pripadne do 31.03.2025) a neskor bude zvysene na 0.20%, i ked vo fact sheete zobrazuju 1% Pravdepodobne sa tato zlava tyka len americkej verzie HODL VanEck Bitcoin ETF https://www.vaneck.com/us/...
- Po 11 11, 2024 11:50 am
- Fórum: Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny
- Téma: Kryptomenové ETFs
- Odpovedí: 179
- Zobrazení: 62342
- Po 11 11, 2024 8:40 am
- Fórum: Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny
- Téma: Kryptomenové ETFs
- Odpovedí: 179
- Zobrazení: 62342
Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.
Presúvam tu: ...a BTC ake etf odporucate pre retail? ...napr BITCEUR? Každý si musí vybrať sám. Tu je zhruba zoznam európskych: 21Shares Bitcoin Core ETP (CBTC) –TER of 0.21% p.a. CoinShares Physical Bitcoin (BITC) znížené poplatky na 0,35% p.a. ( z 0,98%) WisdomTree Physical Bitcoin ETP (BTCW) tie...
- Po 12 04, 2021 6:02 pm
- Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
- Téma: Menove riziko ETF - Je lepsie kupovat v EUR alebo USD?
- Odpovedí: 16
- Zobrazení: 14471
Re: Menove riziko ETF - Je lepsie kupovat v EUR alebo USD?
- So 10 04, 2021 7:20 pm
- Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
- Téma: Menove riziko ETF - Je lepsie kupovat v EUR alebo USD?
- Odpovedí: 16
- Zobrazení: 14471
Re: Menove riziko ETF - Je lepsie kupovat v EUR alebo USD?
Myslim ze vo vlakne SLSP najdes odpovede. Celkom sa to tam rozoberalo ohladom tvojej otazky k ETF. Ma to len 2 stranky tak nebude problem to prehladat
- Pi 02 04, 2021 12:47 pm
- Fórum: Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií
- Téma: Investovanie do akcii - Martin7 ( +AMD )
- Odpovedí: 2523
- Zobrazení: 1249039
Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )
Martin - jasne, moja chyba 
Tak ja som tie vlakna cital len som sa vtedy nad tym nezamyslal a ked ma to napadlo tak uz som spätne nelistoval.
Tak ja som tie vlakna cital len som sa vtedy nad tym nezamyslal a ked ma to napadlo tak uz som spätne nelistoval.
- Št 01 04, 2021 3:18 pm
- Fórum: Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií
- Téma: Investovanie do akcii - Martin7 ( +AMD )
- Odpovedí: 2523
- Zobrazení: 1249039
Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )
Cau Martin7, rad by som sa opytal cez akeho brokera obchodujes, IB? (Je tu uz dost stranok tak nejdem sa nimi luskat
)
A davas iba long pozicie alebo aj shortujes?
A davas iba long pozicie alebo aj shortujes?
- St 24 02, 2021 1:26 pm
- Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
- Téma: ETF cez FINAX - skúsenosti
- Odpovedí: 891
- Zobrazení: 520707
Re: ETF - FINAX
Miobaspe - co pises vyssie o Vanguard - to hovoris o investovani priamo cez nich? Ale nevidim u nich Slovensko ani Cesko ako krajinu vyberu z EU.
- Po 08 02, 2021 8:18 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: Microvison (MVIS)
- Odpovedí: 160
- Zobrazení: 81133
Re: Microvison (MVIS)
Tak som sa zmotal a kupil 9 akcii, uvidime kam sa to vyvynie (9 lebo min. nakup za 100e na xtb)
