Bolo nájdených 14 zhôd

od používateľa warrick
Po 12 05, 2025 7:26 pm
Fórum: Opcie, deriváty, futures, hedging
Téma: Opcie - začiatočnícke otázky
Odpovedí: 109
Zobrazení: 88084

Re: Opcie - začiatočnícke otázky

Pardon nenacitlo mi to v mobile obrazky dobre , len ako " image" ospravedlnujem sa myslel som ze si mal naked short call Pohode, aspon sa vies ospravedlnit, pockame este na chodca. :D Margin ucet by som teda neriskoval urcite. V kazdom pripade tu bol cely problem v tom, ze mi inak ukazuje...
od používateľa warrick
Po 12 05, 2025 7:11 pm
Fórum: Opcie, deriváty, futures, hedging
Téma: Opcie - začiatočnícke otázky
Odpovedí: 109
Zobrazení: 88084

Re: Opcie - začiatočnícke otázky

Robo_1: Presne ako pises, mal som 100ks Ibitu a vypisoval som na nu callku.

Skor mam pocit, ze vy co tu komentujete ste v zivote nevypisovali opcie. Vypisujem ich skoro 2 roky.
Zvasty typu kto mi dal permission skusajte inde.

Do shortu ist nemozem, takze zas uplne od veci reakcie.
od používateľa warrick
Po 12 05, 2025 5:11 pm
Fórum: Opcie, deriváty, futures, hedging
Téma: Opcie - začiatočnícke otázky
Odpovedí: 109
Zobrazení: 88084

Re: Opcie - začiatočnícke otázky

Takze pre normalnych ludi, po prihlaseni cez ibkr portal to vyzera spravne, zatial co v app matuco. Osamely chodec: ked nemienis cloveku pomoct, ale rovno zdisovat, tak sa nabuduce zdrz. Krasna uroven fora je vdaka tebe. Clovek by povedal, ze ak tu ma niekto status veteran, tak bude na inej urovni a...
od používateľa warrick
So 10 05, 2025 2:48 pm
Fórum: Opcie, deriváty, futures, hedging
Téma: Opcie - začiatočnícke otázky
Odpovedí: 109
Zobrazení: 88084

Re: Opcie - začiatočnícke otázky

Ja zas neviem z coho presne usudzujes ze neviem co je predaj/vypisovanie opcie. Myslim si, ze tomu rozumiem. Vypisujem call opciu aby obdrzim premium z drzaneho aktiva a ak cena aktiva stupne nad strike cenu, tak sa mi aktivum za tuto realizacnu cenu preda. Co bolo 56, takze ocakavam 5600 usd na uce...
od používateľa warrick
So 10 05, 2025 1:26 pm
Fórum: Opcie, deriváty, futures, hedging
Téma: Opcie - začiatočnícke otázky
Odpovedí: 109
Zobrazení: 88084

Re: Opcie - začiatočnícke otázky

Dnes resp vcera vnoci mi na IBKR expirovala vypisana call opcia IBIT so strike cenou 56. Kedze cena aktiva bola 58, tak sa mi podkladove aktivum predalo, zaco som mal obdrzat 5600 usd. Na ucet mi prislo 5000 usd. Sedelo by to, keby to je v eurach. Neviete v com je problem? Nechce sa mi verit ze by t...
od používateľa warrick
Ut 12 11, 2024 9:40 am
Fórum: Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny
Téma: Kryptomenové ETFs
Odpovedí: 179
Zobrazení: 62342

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

VanEck Bitcoin ETN (VBTC ) TER 1% p.a. Tu by som upozornil ze Vaneck ma aktualne 0% az do vysky 1.5 mld (pripadne do 31.03.2025) a neskor bude zvysene na 0.20%, i ked vo fact sheete zobrazuju 1% Pravdepodobne sa tato zlava tyka len americkej verzie HODL VanEck Bitcoin ETF https://www.vaneck.com/us/...
od používateľa warrick
Po 11 11, 2024 11:50 am
Fórum: Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny
Téma: Kryptomenové ETFs
Odpovedí: 179
Zobrazení: 62342

Re: Kryptomenové ETFs

Adammd napísal: Po 11 11, 2024 9:30 am Kedy sa teda uplatni TER 1.0%?
Neuplatni. Povodne bolo 1%, ale aktualne sadzba neplati, takze je to jedno z najlacnejsich etf by som povedal.
od používateľa warrick
Po 11 11, 2024 8:40 am
Fórum: Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny
Téma: Kryptomenové ETFs
Odpovedí: 179
Zobrazení: 62342

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Presúvam tu: ...a BTC ake etf odporucate pre retail? ...napr BITCEUR? Každý si musí vybrať sám. Tu je zhruba zoznam európskych: 21Shares Bitcoin Core ETP (CBTC) –TER of 0.21% p.a. CoinShares Physical Bitcoin (BITC) znížené poplatky na 0,35% p.a. ( z 0,98%) WisdomTree Physical Bitcoin ETP (BTCW) tie...
od používateľa warrick
Po 12 04, 2021 6:02 pm
Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
Téma: Menove riziko ETF - Je lepsie kupovat v EUR alebo USD?
Odpovedí: 16
Zobrazení: 14471

Re: Menove riziko ETF - Je lepsie kupovat v EUR alebo USD?

andresrockon napísal: Po 12 04, 2021 4:24 pm Posli link
Je to na konci prvej a zaciatku druhej strany.
viewtopic.php?f=6&t=24432
od používateľa warrick
So 10 04, 2021 7:20 pm
Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
Téma: Menove riziko ETF - Je lepsie kupovat v EUR alebo USD?
Odpovedí: 16
Zobrazení: 14471

Re: Menove riziko ETF - Je lepsie kupovat v EUR alebo USD?

Myslim ze vo vlakne SLSP najdes odpovede. Celkom sa to tam rozoberalo ohladom tvojej otazky k ETF. Ma to len 2 stranky tak nebude problem to prehladat
od používateľa warrick
Pi 02 04, 2021 12:47 pm
Fórum: Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií
Téma: Investovanie do akcii - Martin7 ( +AMD )
Odpovedí: 2523
Zobrazení: 1249039

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Martin - jasne, moja chyba :D
Tak ja som tie vlakna cital len som sa vtedy nad tym nezamyslal a ked ma to napadlo tak uz som spätne nelistoval.
od používateľa warrick
Št 01 04, 2021 3:18 pm
Fórum: Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií
Téma: Investovanie do akcii - Martin7 ( +AMD )
Odpovedí: 2523
Zobrazení: 1249039

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Cau Martin7, rad by som sa opytal cez akeho brokera obchodujes, IB? (Je tu uz dost stranok tak nejdem sa nimi luskat :D)
A davas iba long pozicie alebo aj shortujes?
od používateľa warrick
St 24 02, 2021 1:26 pm
Fórum: Fondy, ETF, Hedge fondy
Téma: ETF cez FINAX - skúsenosti
Odpovedí: 891
Zobrazení: 520707

Re: ETF - FINAX

Miobaspe - co pises vyssie o Vanguard - to hovoris o investovani priamo cez nich? Ale nevidim u nich Slovensko ani Cesko ako krajinu vyberu z EU.
od používateľa warrick
Po 08 02, 2021 8:18 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: Microvison (MVIS)
Odpovedí: 160
Zobrazení: 81133

Re: Microvison (MVIS)

Tak som sa zmotal a kupil 9 akcii, uvidime kam sa to vyvynie (9 lebo min. nakup za 100e na xtb)

Rozšírené vyhľadávanie