Bolo nájdených 245 zhôd

od používateľa 12gb54as
Pi 12 06, 2026 11:14 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: SpaceX
Odpovedí: 98
Zobrazení: 9703

Re: SpaceX

Ostatne space firmy mali dnes zaujimavy let. Konkretne space etf jedi.de hned z rana vystrelilo takmer o 8%. Clovek by myslel, ze ked o 15:30 otvoria Nasdaq, tak to bude pokracovat v raste (byva to tak dost casto). Ale prd, zo 7% to padlo na -3%. Potom sa to nejak pozviechalo a skoncilo to na -0,7%
od používateľa 12gb54as
Pi 12 06, 2026 4:47 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: SpaceX
Odpovedí: 98
Zobrazení: 9703

Re: SpaceX

Sorry, som si to pomylil s premarket cenou na xtb
od používateľa 12gb54as
Pi 12 06, 2026 4:25 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: SpaceX
Odpovedí: 98
Zobrazení: 9703

Re: SpaceX

Akurat kukam spcx akcie a uz +30%
Btw doobeda som mal na space etf +7%, o 15:30 otvorili nasdaq a bum etf slo do cervenej na -3.
od používateľa 12gb54as
Pi 12 06, 2026 1:39 pm
Fórum: Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier
Téma: 1.pilier
Odpovedí: 1729
Zobrazení: 270184

Re: 1.pilier

Ja sa ohladom klesajucej porodnosti skor priklanam k tomuto nazoru
https://www.reddit.com/r/czech/comments ... to%C5%BEe/
od používateľa 12gb54as
Pi 12 06, 2026 12:58 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: SpaceX
Odpovedí: 98
Zobrazení: 9703

Re: SpaceX

Ked si ti pisal, tak tam este nebolo. 🫡
od používateľa 12gb54as
Pi 12 06, 2026 11:38 am
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: SpaceX
Odpovedí: 98
Zobrazení: 9703

Re: SpaceX

na XTB uz je aj aj
od používateľa 12gb54as
Pi 05 06, 2026 6:18 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
Odpovedí: 208
Zobrazení: 41733

Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )

To som zvedavy ci ten Rakuten bol/je dovod tych vypredajov. Premyslam ci som sa nemylil ze IPO SpaceX potlaci cenu hore. Ci nebude opacne - ze to IPO vysaje ine space spolocnosti. Uz som zachytil spekulacie ze po IPO aj google moze vypredat ASTS a prejst do SpaceX. https://x.com/spacbobby/status/20...
od používateľa 12gb54as
Pi 05 06, 2026 12:50 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: AI umelá inteligencia
Odpovedí: 819
Zobrazení: 206865

Re: AI umelá inteligencia

https://www.telegraph.co.uk/business/20 ... freeze-in/
Anthropic calls for global freeze in AI development
od používateľa 12gb54as
Št 04 06, 2026 4:04 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: SpaceX
Odpovedí: 98
Zobrazení: 9703

Re: SpaceX

Ticket bude SPCX
od používateľa 12gb54as
Po 01 06, 2026 2:14 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: SpaceX
Odpovedí: 98
Zobrazení: 9703

Re: SpaceX

Tento sektor je malý, a ak sa niečo stane akejkoľvek väčšej firme z neho, ovplyvní to celý sektor. Napríklad pred pár dňami vybuchla raketa New Glenn a celé ETF mi kleslo o 8 %. Ja rozmýšľam dlhodobo, nie som žiadny trader.
od používateľa 12gb54as
Po 01 06, 2026 1:52 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: SpaceX
Odpovedí: 98
Zobrazení: 9703

Re: SpaceX

Alebo o kolko SpaceX klesne rok od IPO :D
od používateľa 12gb54as
Po 01 06, 2026 1:23 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: SpaceX
Odpovedí: 98
Zobrazení: 9703

Re: SpaceX

Vesmírny sektor vôbec netiahne SpaceX ani Elon, ten robí skôr veľké halo pre verejnosť. Skôr ho poháňa fakt, že súkromné spoločnosti začínajú robiť to, čo predtým robili štátne. USA okolo roku 2024 rozdelili množstvo zákaziek práve týmto firmám. nejaké zhrnutie cez AI: 1. Rok 2024: Rok lunárnych súk...
od používateľa 12gb54as
Po 01 06, 2026 11:58 am
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: SpaceX
Odpovedí: 98
Zobrazení: 9703

Re: SpaceX

Mam sice space etf, ktore ma vyraznu ast mojho portfolia, ale do samotnych spacex akcii nejdem. Casom sa to aj tak prida do toho etf a aspon sa vyhnem po-ipo volatilite. Podľa mňa všetky space firmy sú teraz ťahané skôr vesmírnym naratívom, keďže o zárobkoch tam nemôžeme príliš hovoriť.. ( to samoz...
od používateľa 12gb54as
Po 01 06, 2026 10:32 am
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: SpaceX
Odpovedí: 98
Zobrazení: 9703

Re: SpaceX

Mam sice space etf, ktore ma vyraznu ast mojho portfolia, ale do samotnych spacex akcii nejdem. Casom sa to aj tak prida do toho etf a aspon sa vyhnem po-ipo volatilite.
od používateľa 12gb54as
Pi 29 05, 2026 7:06 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
Odpovedí: 208
Zobrazení: 41733

Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )

Dnes to veru popadalo, cely space sektor :D
A aj kvoli tomuto https://www.xtb.com/sk/trhove-analyzy/s ... neho-fondu
od používateľa 12gb54as
St 27 05, 2026 8:51 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
Odpovedí: 208
Zobrazení: 41733

Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )

JEDI.DE etf ma v sebe 25 spolocnosti. AST ma takmer 7%. Fakt sa nebojim, ze by ho odtial vyhodili.
https://www.vaneck.com/uk/en/investment ... /holdings/
od používateľa 12gb54as
St 27 05, 2026 3:52 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
Odpovedí: 208
Zobrazení: 41733

Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )

*traderi
*Falcon9
od používateľa 12gb54as
St 27 05, 2026 2:21 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
Odpovedí: 208
Zobrazení: 41733

Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )

Co som to skumal, tak Jedi urcite nedostane Spacex hned, a za to som rad (kedze sa na zaciatku budu hned chciet na Spacex tradery nabalit, tak to bude lietat ako falcon 19 hore dole :D). Od Vanecku dostane Spacex len Warp, ktore ale nie je UCITS. Ohladom ASTS by som sa nebal, ze ho budu vyhadzovat z...
od používateľa 12gb54as
Ut 19 05, 2026 4:49 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
Odpovedí: 208
Zobrazení: 41733

Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )

aha, a ja ze preco to dnes kleslo vsekto 🤣
od používateľa 12gb54as
Po 18 05, 2026 8:07 pm
Fórum: Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne
Téma: Najvýhodnejšia banka na SK
Odpovedí: 11
Zobrazení: 1313

Re: Najvýhodnejšia banka na SK

Pozor eWallet v XTB nie je klasicky ucet, skor len platobna karta a aj ten cashback ti daju len vo forme akcii a k jeho ziskaniu musis byt aktivny investor. Akurat dnes vysiel clanok, ktory porovnava bezplatne ucty: https://zive.aktuality.sk/clanok/tYwR8Wz/bankovy-ucet-bez-mesacneho-poplatku-slovac...
od používateľa 12gb54as
So 16 05, 2026 3:50 pm
Fórum: Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne
Téma: Najvýhodnejšia banka na SK
Odpovedí: 11
Zobrazení: 1313

Re: Najvýhodnejšia banka na SK

Pozor eWallet v XTB nie je klasicky ucet, skor len platobna karta a aj ten cashback ti daju len vo forme akcii a k jeho ziskaniu musis byt aktivny investor. Akurat dnes vysiel clanok, ktory porovnava bezplatne ucty: https://zive.aktuality.sk/clanok/tYwR8Wz/bankovy-ucet-bez-mesacneho-poplatku-slovac...
od používateľa 12gb54as
Pi 15 05, 2026 3:57 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: Vyuzit AI na investovanie?!
Odpovedí: 48
Zobrazení: 8020

Re: Vyuzit AI na investovanie?!

Testujem momentálne AI Claude, zatiaľ v jeho bezplatnej verzii Sonnet 4.6. Z trojice GPT, Gemini a Cloude mi posledný spomenutý dáva zmysel na každodenné úlohy, napriek nedávnemu bezpečnostnému incidentu. Je to vôbec prvá umelá inteligencia, ktorá si dokáže priznať, že niečo nevie, resp. nie je si ...
od používateľa 12gb54as
Pi 15 05, 2026 11:45 am
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: Vyuzit AI na investovanie?!
Odpovedí: 48
Zobrazení: 8020

Re: Vyuzit AI na investovanie?!

Testujem momentálne AI Claude, zatiaľ v jeho bezplatnej verzii Sonnet 4.6. Z trojice GPT, Gemini a Cloude mi posledný spomenutý dáva zmysel na každodenné úlohy, napriek nedávnemu bezpečnostnému incidentu. Je to vôbec prvá umelá inteligencia, ktorá si dokáže priznať, že niečo nevie, resp. nie je si ...
od používateľa 12gb54as
Po 11 05, 2026 9:09 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
Odpovedí: 208
Zobrazení: 41733

Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )

Peak download speed 98.9 Mbps. From space. With our Block 1 satellites.
https://x.com/AST_SpaceMobile/status/20 ... 4646049030
od používateľa 12gb54as
St 29 04, 2026 9:23 pm
Fórum: Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne
Téma: mBank
Odpovedí: 49
Zobrazení: 39493

Re: mBank

Inac mbank nejak zaostava v poslednej dobe a teda "potesila" opat (najprv - sice nie ich vinou - zrusili salonik v BA pre KK plus a nenahradili to zatial, potom zrusili / okresali poistenia), teraz rusia na cashback 1%... Pozeral som CR a tam to uz je rok stare a nahradili to niecim novym...
od používateľa 12gb54as
Št 16 04, 2026 10:58 am
Fórum: Komodity, komoditné akcie
Téma: Ropa
Odpovedí: 886
Zobrazení: 279145

Re: Ropa

Podozrivé stávky na ropu pred Trumpovými obratmi spustili vyšetrovanie 🚨
https://www.xtb.com/sk/trhove-analyzy/s ... setrovanie
od používateľa 12gb54as
Ut 14 04, 2026 4:25 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
Odpovedí: 208
Zobrazení: 41733

Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )

Zaujimave, Globalstar mam v jednom etf. Som zvedavy, ci odtial zmizne.
od používateľa 12gb54as
So 11 04, 2026 8:09 am
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: AI umelá inteligencia
Odpovedí: 819
Zobrazení: 206865

Re: AI umelá inteligencia

Anthropic se lekl vlastní AI a prozatím ji nezveřejní. Mythos by ohrozil všechny současné systémy
https://www.cnews.cz/clanky/anthropic-s ... ne-systemy
od používateľa 12gb54as
Po 06 04, 2026 3:35 pm
Fórum: Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Téma: Príbeh podnikania: pomocou AI a jedného človeka za 3 roky tržby 1,8 mld
Odpovedí: 3
Zobrazení: 1085

Re: Príbeh podnikania: pomocou AI a jedného človeka za 3 roky tržby 1,8 mld

user27 napísal: Ne 05 04, 2026 7:02 pm Prepac, ale toto je odpad.
Čo konkretne je odpad? Myslíš ten preklad? Ten snáď netreba hodnotit.

Informácia v tom príbehu je hodnotná a inšpiratívna. Pre mňa to celé pekne zachytáva esenciu klasickeho americkej podnikateľského ducha.
od používateľa 12gb54as
Št 26 03, 2026 6:29 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: AI umelá inteligencia
Odpovedí: 819
Zobrazení: 206865

Re: AI umelá inteligencia

Nevidim tu zmienku, ze OpenAI pred par dnami vyplo Soru, pre nerentabilnost.
od používateľa 12gb54as
Ut 24 03, 2026 7:51 am
Fórum: Brokeri - cez koho na burzu
Téma: XTB - Seriózny broker z Poľska
Odpovedí: 609
Zobrazení: 205803

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska

Tiez vam v poslednej dobe startuje xstation tak polminutu?
od používateľa 12gb54as
Pi 20 03, 2026 11:59 pm
Fórum: Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií
Téma: Investovanie do indexu S&P 500
Odpovedí: 78
Zobrazení: 30325

Re: Investovanie do indexu S&P 500

Clickbait
od používateľa 12gb54as
Št 26 02, 2026 7:18 pm
Fórum: Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií
Téma: TRHY AKTUÁLNE 2026 (INFO)
Odpovedí: 118
Zobrazení: 20090

Re: TRHY AKTUÁLNE 2026 (INFO)

Trh ťahá dole Nvidia, ktorá dnes vydala výsledky, kde má medziročný nárast tržieb o takmer 100%. (Iam too old for this shit)
od používateľa 12gb54as
Po 23 02, 2026 10:07 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
Odpovedí: 208
Zobrazení: 41733

Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )

To nikomu nevadí, že sa niektoré témy, ako napr táto, takmer nedajú na mobile čítať, pretože je to všetko drobné. Všimam si to aj v niektorých iných témach. Niekto tam vždy niečo pošle a tým rozbije celé formátovanie.
od používateľa 12gb54as
Št 19 02, 2026 12:38 pm
Fórum: Informácie o diskusii
Téma: Máme invaziu na fóre od včera
Odpovedí: 20
Zobrazení: 6498

Re: Máme AI na fóre od včera

Začalo byť populárne v Seycheloch 🙂
od používateľa 12gb54as
Št 19 02, 2026 10:43 am
Fórum: Informácie o diskusii
Téma: Máme invaziu na fóre od včera
Odpovedí: 20
Zobrazení: 6498

Re: Máme AI na fóre od včera

Pockat, chapem to dobre, ze za zmazanie ruskeho prispevku „trestaju" forum tym, ze ho zahltia a spomalia?
Ban na IP je len docasne riesenie, o chvilu ich mas spat.
od používateľa 12gb54as
Ne 01 02, 2026 3:36 pm
Fórum: Komodity, komoditné akcie
Téma: Striebro
Odpovedí: 182
Zobrazení: 77045

Re: Striebro

A hlavne, predchádzajúci príspevok sa necituje.
od používateľa 12gb54as
Pi 30 01, 2026 6:10 pm
Fórum: Komodity, komoditné akcie
Téma: Striebro
Odpovedí: 182
Zobrazení: 77045

Re: Striebro

Momentálne prepad 20% oproti včerajšku
od používateľa 12gb54as
Št 29 01, 2026 7:00 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: MICROSOFT (MSFT)
Odpovedí: 40
Zobrazení: 10268

Re: MICROSOFT (MSFT)

za hrubicu sa ospravedlnujem, opravit to nejde
od používateľa 12gb54as
Št 29 01, 2026 12:12 pm
Fórum: Akcie - investovanie do akcií
Téma: MICROSOFT (MSFT)
Odpovedí: 40
Zobrazení: 10268

Re: MICROSOFT (MSFT)

Preco im klesly akcie, ked maju o 17% vyssie trzby ako pred rokom?

Rozšírené vyhľadávanie