Bolo nájdených 245 zhôd
- Pi 12 06, 2026 11:14 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: SpaceX
- Odpovedí: 98
- Zobrazení: 9703
Re: SpaceX
Ostatne space firmy mali dnes zaujimavy let. Konkretne space etf jedi.de hned z rana vystrelilo takmer o 8%. Clovek by myslel, ze ked o 15:30 otvoria Nasdaq, tak to bude pokracovat v raste (byva to tak dost casto). Ale prd, zo 7% to padlo na -3%. Potom sa to nejak pozviechalo a skoncilo to na -0,7%
- Pi 12 06, 2026 4:47 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: SpaceX
- Odpovedí: 98
- Zobrazení: 9703
Re: SpaceX
Sorry, som si to pomylil s premarket cenou na xtb
- Pi 12 06, 2026 4:25 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: SpaceX
- Odpovedí: 98
- Zobrazení: 9703
Re: SpaceX
Akurat kukam spcx akcie a uz +30%
Btw doobeda som mal na space etf +7%, o 15:30 otvorili nasdaq a bum etf slo do cervenej na -3.
Btw doobeda som mal na space etf +7%, o 15:30 otvorili nasdaq a bum etf slo do cervenej na -3.
- Pi 12 06, 2026 1:39 pm
- Fórum: Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier
- Téma: 1.pilier
- Odpovedí: 1729
- Zobrazení: 270184
Re: 1.pilier
Ja sa ohladom klesajucej porodnosti skor priklanam k tomuto nazoru
https://www.reddit.com/r/czech/comments ... to%C5%BEe/
https://www.reddit.com/r/czech/comments ... to%C5%BEe/
- Pi 12 06, 2026 12:58 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: SpaceX
- Odpovedí: 98
- Zobrazení: 9703
Re: SpaceX
Ked si ti pisal, tak tam este nebolo. 
- Pi 12 06, 2026 11:38 am
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: SpaceX
- Odpovedí: 98
- Zobrazení: 9703
Re: SpaceX
na XTB uz je aj aj
- Pi 05 06, 2026 6:18 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
- Odpovedí: 208
- Zobrazení: 41733
Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
To som zvedavy ci ten Rakuten bol/je dovod tych vypredajov. Premyslam ci som sa nemylil ze IPO SpaceX potlaci cenu hore. Ci nebude opacne - ze to IPO vysaje ine space spolocnosti. Uz som zachytil spekulacie ze po IPO aj google moze vypredat ASTS a prejst do SpaceX. https://x.com/spacbobby/status/20...
- Pi 05 06, 2026 12:50 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: AI umelá inteligencia
- Odpovedí: 819
- Zobrazení: 206865
Re: AI umelá inteligencia
https://www.telegraph.co.uk/business/20 ... freeze-in/
Anthropic calls for global freeze in AI development
Anthropic calls for global freeze in AI development
- Št 04 06, 2026 4:04 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: SpaceX
- Odpovedí: 98
- Zobrazení: 9703
Re: SpaceX
Ticket bude SPCX
- Po 01 06, 2026 2:14 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: SpaceX
- Odpovedí: 98
- Zobrazení: 9703
Re: SpaceX
Tento sektor je malý, a ak sa niečo stane akejkoľvek väčšej firme z neho, ovplyvní to celý sektor. Napríklad pred pár dňami vybuchla raketa New Glenn a celé ETF mi kleslo o 8 %. Ja rozmýšľam dlhodobo, nie som žiadny trader.
- Po 01 06, 2026 1:52 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: SpaceX
- Odpovedí: 98
- Zobrazení: 9703
Re: SpaceX
Alebo o kolko SpaceX klesne rok od IPO 
- Po 01 06, 2026 1:23 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: SpaceX
- Odpovedí: 98
- Zobrazení: 9703
Re: SpaceX
Vesmírny sektor vôbec netiahne SpaceX ani Elon, ten robí skôr veľké halo pre verejnosť. Skôr ho poháňa fakt, že súkromné spoločnosti začínajú robiť to, čo predtým robili štátne. USA okolo roku 2024 rozdelili množstvo zákaziek práve týmto firmám. nejaké zhrnutie cez AI: 1. Rok 2024: Rok lunárnych súk...
- Po 01 06, 2026 11:58 am
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: SpaceX
- Odpovedí: 98
- Zobrazení: 9703
Re: SpaceX
Mam sice space etf, ktore ma vyraznu ast mojho portfolia, ale do samotnych spacex akcii nejdem. Casom sa to aj tak prida do toho etf a aspon sa vyhnem po-ipo volatilite. Podľa mňa všetky space firmy sú teraz ťahané skôr vesmírnym naratívom, keďže o zárobkoch tam nemôžeme príliš hovoriť.. ( to samoz...
- Po 01 06, 2026 10:32 am
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: SpaceX
- Odpovedí: 98
- Zobrazení: 9703
Re: SpaceX
Mam sice space etf, ktore ma vyraznu ast mojho portfolia, ale do samotnych spacex akcii nejdem. Casom sa to aj tak prida do toho etf a aspon sa vyhnem po-ipo volatilite.
- Pi 29 05, 2026 7:06 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
- Odpovedí: 208
- Zobrazení: 41733
Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
Dnes to veru popadalo, cely space sektor 
A aj kvoli tomuto https://www.xtb.com/sk/trhove-analyzy/s ... neho-fondu
A aj kvoli tomuto https://www.xtb.com/sk/trhove-analyzy/s ... neho-fondu
- St 27 05, 2026 8:51 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
- Odpovedí: 208
- Zobrazení: 41733
Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
JEDI.DE etf ma v sebe 25 spolocnosti. AST ma takmer 7%. Fakt sa nebojim, ze by ho odtial vyhodili.
https://www.vaneck.com/uk/en/investment ... /holdings/
https://www.vaneck.com/uk/en/investment ... /holdings/
- St 27 05, 2026 3:52 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
- Odpovedí: 208
- Zobrazení: 41733
Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
*traderi
*Falcon9
*Falcon9
- St 27 05, 2026 2:21 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
- Odpovedí: 208
- Zobrazení: 41733
Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
Co som to skumal, tak Jedi urcite nedostane Spacex hned, a za to som rad (kedze sa na zaciatku budu hned chciet na Spacex tradery nabalit, tak to bude lietat ako falcon 19 hore dole :D). Od Vanecku dostane Spacex len Warp, ktore ale nie je UCITS. Ohladom ASTS by som sa nebal, ze ho budu vyhadzovat z...
- Ut 19 05, 2026 4:49 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
- Odpovedí: 208
- Zobrazení: 41733
Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
aha, a ja ze preco to dnes kleslo vsekto 
- Po 18 05, 2026 8:07 pm
- Fórum: Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne
- Téma: Najvýhodnejšia banka na SK
- Odpovedí: 11
- Zobrazení: 1313
Re: Najvýhodnejšia banka na SK
Pozor eWallet v XTB nie je klasicky ucet, skor len platobna karta a aj ten cashback ti daju len vo forme akcii a k jeho ziskaniu musis byt aktivny investor. Akurat dnes vysiel clanok, ktory porovnava bezplatne ucty: https://zive.aktuality.sk/clanok/tYwR8Wz/bankovy-ucet-bez-mesacneho-poplatku-slovac...
- So 16 05, 2026 3:50 pm
- Fórum: Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne
- Téma: Najvýhodnejšia banka na SK
- Odpovedí: 11
- Zobrazení: 1313
Re: Najvýhodnejšia banka na SK
Pozor eWallet v XTB nie je klasicky ucet, skor len platobna karta a aj ten cashback ti daju len vo forme akcii a k jeho ziskaniu musis byt aktivny investor. Akurat dnes vysiel clanok, ktory porovnava bezplatne ucty: https://zive.aktuality.sk/clanok/tYwR8Wz/bankovy-ucet-bez-mesacneho-poplatku-slovac...
- Pi 15 05, 2026 3:57 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: Vyuzit AI na investovanie?!
- Odpovedí: 48
- Zobrazení: 8020
Re: Vyuzit AI na investovanie?!
Testujem momentálne AI Claude, zatiaľ v jeho bezplatnej verzii Sonnet 4.6. Z trojice GPT, Gemini a Cloude mi posledný spomenutý dáva zmysel na každodenné úlohy, napriek nedávnemu bezpečnostnému incidentu. Je to vôbec prvá umelá inteligencia, ktorá si dokáže priznať, že niečo nevie, resp. nie je si ...
- Pi 15 05, 2026 11:45 am
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: Vyuzit AI na investovanie?!
- Odpovedí: 48
- Zobrazení: 8020
Re: Vyuzit AI na investovanie?!
Testujem momentálne AI Claude, zatiaľ v jeho bezplatnej verzii Sonnet 4.6. Z trojice GPT, Gemini a Cloude mi posledný spomenutý dáva zmysel na každodenné úlohy, napriek nedávnemu bezpečnostnému incidentu. Je to vôbec prvá umelá inteligencia, ktorá si dokáže priznať, že niečo nevie, resp. nie je si ...
- Po 11 05, 2026 9:09 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
- Odpovedí: 208
- Zobrazení: 41733
Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
Peak download speed 98.9 Mbps. From space. With our Block 1 satellites.
https://x.com/AST_SpaceMobile/status/20 ... 4646049030
https://x.com/AST_SpaceMobile/status/20 ... 4646049030
- St 29 04, 2026 9:23 pm
- Fórum: Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne
- Téma: mBank
- Odpovedí: 49
- Zobrazení: 39493
Re: mBank
Inac mbank nejak zaostava v poslednej dobe a teda "potesila" opat (najprv - sice nie ich vinou - zrusili salonik v BA pre KK plus a nenahradili to zatial, potom zrusili / okresali poistenia), teraz rusia na cashback 1%... Pozeral som CR a tam to uz je rok stare a nahradili to niecim novym...
- Št 16 04, 2026 10:58 am
- Fórum: Komodity, komoditné akcie
- Téma: Ropa
- Odpovedí: 886
- Zobrazení: 279145
Re: Ropa
Podozrivé stávky na ropu pred Trumpovými obratmi spustili vyšetrovanie 
https://www.xtb.com/sk/trhove-analyzy/s ... setrovanie
https://www.xtb.com/sk/trhove-analyzy/s ... setrovanie
- Ut 14 04, 2026 4:25 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
- Odpovedí: 208
- Zobrazení: 41733
Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
Zaujimave, Globalstar mam v jednom etf. Som zvedavy, ci odtial zmizne.
- So 11 04, 2026 8:09 am
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: AI umelá inteligencia
- Odpovedí: 819
- Zobrazení: 206865
Re: AI umelá inteligencia
Anthropic se lekl vlastní AI a prozatím ji nezveřejní. Mythos by ohrozil všechny současné systémy
https://www.cnews.cz/clanky/anthropic-s ... ne-systemy
https://www.cnews.cz/clanky/anthropic-s ... ne-systemy
- Po 06 04, 2026 3:35 pm
- Fórum: Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
- Téma: Príbeh podnikania: pomocou AI a jedného človeka za 3 roky tržby 1,8 mld
- Odpovedí: 3
- Zobrazení: 1085
- Št 26 03, 2026 6:29 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: AI umelá inteligencia
- Odpovedí: 819
- Zobrazení: 206865
Re: AI umelá inteligencia
Nevidim tu zmienku, ze OpenAI pred par dnami vyplo Soru, pre nerentabilnost.
- Ut 24 03, 2026 7:51 am
- Fórum: Brokeri - cez koho na burzu
- Téma: XTB - Seriózny broker z Poľska
- Odpovedí: 609
- Zobrazení: 205803
Re: XTB - Seriózny broker z Poľska
Tiez vam v poslednej dobe startuje xstation tak polminutu?
- Pi 20 03, 2026 11:59 pm
- Fórum: Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií
- Téma: Investovanie do indexu S&P 500
- Odpovedí: 78
- Zobrazení: 30325
Re: Investovanie do indexu S&P 500
Clickbait
- Št 26 02, 2026 7:18 pm
- Fórum: Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií
- Téma: TRHY AKTUÁLNE 2026 (INFO)
- Odpovedí: 118
- Zobrazení: 20090
Re: TRHY AKTUÁLNE 2026 (INFO)
Trh ťahá dole Nvidia, ktorá dnes vydala výsledky, kde má medziročný nárast tržieb o takmer 100%. (Iam too old for this shit)
- Po 23 02, 2026 10:07 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
- Odpovedí: 208
- Zobrazení: 41733
Re: AST SpaceMobile Inc (ASTS )
To nikomu nevadí, že sa niektoré témy, ako napr táto, takmer nedajú na mobile čítať, pretože je to všetko drobné. Všimam si to aj v niektorých iných témach. Niekto tam vždy niečo pošle a tým rozbije celé formátovanie.
- Št 19 02, 2026 12:38 pm
- Fórum: Informácie o diskusii
- Téma: Máme invaziu na fóre od včera
- Odpovedí: 20
- Zobrazení: 6498
Re: Máme AI na fóre od včera
Začalo byť populárne v Seycheloch 
- Št 19 02, 2026 10:43 am
- Fórum: Informácie o diskusii
- Téma: Máme invaziu na fóre od včera
- Odpovedí: 20
- Zobrazení: 6498
Re: Máme AI na fóre od včera
Pockat, chapem to dobre, ze za zmazanie ruskeho prispevku „trestaju" forum tym, ze ho zahltia a spomalia?
Ban na IP je len docasne riesenie, o chvilu ich mas spat.
Ban na IP je len docasne riesenie, o chvilu ich mas spat.
- Ne 01 02, 2026 3:36 pm
- Fórum: Komodity, komoditné akcie
- Téma: Striebro
- Odpovedí: 182
- Zobrazení: 77045
Re: Striebro
A hlavne, predchádzajúci príspevok sa necituje.
- Pi 30 01, 2026 6:10 pm
- Fórum: Komodity, komoditné akcie
- Téma: Striebro
- Odpovedí: 182
- Zobrazení: 77045
Re: Striebro
Momentálne prepad 20% oproti včerajšku
- Št 29 01, 2026 7:00 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: MICROSOFT (MSFT)
- Odpovedí: 40
- Zobrazení: 10268
Re: MICROSOFT (MSFT)
za hrubicu sa ospravedlnujem, opravit to nejde
- Št 29 01, 2026 12:12 pm
- Fórum: Akcie - investovanie do akcií
- Téma: MICROSOFT (MSFT)
- Odpovedí: 40
- Zobrazení: 10268
Re: MICROSOFT (MSFT)
Preco im klesly akcie, ked maju o 17% vyssie trzby ako pred rokom?
