ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

ako su vlastne tie fondy vatvarane?vytvara ich spolocnost cez ktoru obchodujem alebo kto?
Podla toho, koho mas ako brokera. Spravidla ale nie.

Fondy, ktore kupis s 200 Eurami su vsetko otvorene podielove fondy. Maju samostatny pravny statut, ich majetok musi byt ulozeny separe u depozitara, ktory nie je spojeny so spravcom. Takze, ak napr. KBC vytvori podielove fondy, ktore spravuje, mali by byt akcie deponovane u niekoho ineho, napr. u Fortisu.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal:Podla toho, koho mas ako brokera. Spravidla ale nie.

Fondy, ktore kupis s 200 Eurami su vsetko otvorene podielove fondy. Maju samostatny pravny statut, ich majetok musi byt ulozeny separe u depozitara, ktory nie je spojeny so spravcom. Takze, ak napr. KBC vytvori podielove fondy, ktore spravuje, mali by byt akcie deponovane u niekoho ineho, napr. u Fortisu.
taketo informacie ziskavas na tej skole kde si vravel ze chodis alebo o toto sa zaujimas sukromne?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa filip glasa »

keď to zhrniem - určite si nepožičiavaj. Skús si len tak cvične nájsť sporiaci program do fondov s minimálnymi poplatkami a minimálnou sumou na mesačné sporenie. Nakupuj za tú minimálnu čiastku (možno aj 10 EUR/mesačne by išlo niekde) každý mesiac podiel v akciovom fonde (trebars globálnom - svetové akcie). Budeš to mať pomerne lacno, keďže poplatky sú percentuálne. Naučíš sa čo to o trhoch a veľa určite nestratíš. To postupné dokupovanie je vlastne jednoduchá defenzívna stratégia. Pri poklese kupuješ stále lacnejšie, teda znižuješ stratu (oproti jednorázovej investícii). Pri raste (ak by od začiatku až do konca sporenia trh len rástol) je to samozrejme nevýhoda, ale zase aspoň to nie je finančné náročné platiť 10-15 EUR mesačne.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

taketo informacie ziskavas na tej skole kde si vravel ze chodis alebo o toto sa zaujimas sukromne?
Toto konkretne som sa dozvedel od chlapikov z assetu CSOB, ktori nam pomahali v jednej sutazi :P .

Ale aj na skole stretnes samozrejme ludi, ktori sa v tom vyznaju a vedia Ti o financnych veciach vela povedat, akurat to z nich musis dostat :D. Napriklad toto konkretne sa totiz standardne na prednaskach nevyucuje /tam su len velmi vseobecne zaklady/.

Vseobecne plati, ze z vysokej skoly u nas si odnesies tolko kolko sam chces :P . Ked sa sam vzdelavas /citas knihy, fora, stretavas sa s ludmi, co s tymi vecami pracuju/ a bavi Ta to, tak si ucitelia vsimnu, ze sa v tom trocha vyznas a su ochotni sa s tebou o tom aj mimo vyucovania rozpravat, vysvetlovat Ti veci a diskutovat. Teda aspon u nas. To som napr. na strednej v zivote nezazil.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa filip glasa »

dočítaš sa to napríklad aj na webe správcov fondov, alebo bánk ktoré fondy predávajú.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

este mam ejdnu otazku uplne mimo od tejto temy...ked nakupim akcie nieakej firmy mozu mi z toho plynut aj nieake povinnosti voci tej firme alebo je to cisto len ako investicia ze proste mam akcie a ked budem chcet predam?
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

Ak neratame zamestnanecke akcie, ktore musis predat akonahle prestanes byt zamestnancom danej firmy, tak mas iba prava :D . Teda, jedina povinnost je samozrejme zaplatit kupnu cenu :P.

Potom mas v pripade, ze sa Ti dari, este povinnosti voci danovemu uradu :D .
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

nemoze sa stat ze bude neiaka firma ktora ma malo akcii a ja ich skupim a tym padom by som bol teoreticky vlastnikom vsetkych akcii co su na burze tej firmy ze ked budu mat dajmetomu daky problem ze budu krachovat a ja ako jediny vlastnik tych akcii sa bduem muset nieako podielat na behu firmy?...je to sice trapna otazka asi ale tak este som nevzdelany :D
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

Kedze kazda firma vydavajuca akcie je akciova spolocnost, tak nie. V a.s. totiz rucis za zavazky firmy len do vysky svojho vkladu, t.j. v tvojom pripade do vysky menovitej hodnoty akcii. Moze sa ti teda stat, ze nic z tych akcii nedostanes, ale nikto ti nemoze povedat, aby si po spolocnosti zaplatil dlhy z vlastneho :D . Podielat na behu firmy sa samozrejme mozes.

Ale situacia, ze firma, ktora je obchodovana na burze, a mala by iba jedneho akcionara, v praxi nikdy nenastane, pretoze kazda burza ma dane, kolko % akcii firmy musi byt vo volnom obehu /free float/, t.j. byt volne obchodovatelnych na burze, a nie v rukach jedneho velkeho akcionara. Ak firma padne pod tuto hranicu, burza ju bud sama vyluci z obchodovania, alebo sa sama firma rozhodne poziadat o stiahnutie akcii z burzoveho obchodovania /delisting/.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

aku ma z toho vlastne firma vyhodu ked je akciova spolocnost a obchoduje sa na burze?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa filip glasa »

aku ma z toho vlastne firma vyhodu ked je akciova spolocnost a obchoduje sa na burze?
získa kapitál na burze. Inak by si trebars musela požičať, alebo zháňať investorov iným spôsobom.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

Prestiz, lahsie dostane kapital /pri novej emisii/, obvykle vyssi rating, lepsiu reputaciu /stylom sme listovani na NYSE, poserte sa :P/, atd. Je toho dost. Nehovoriac o tom, ze pre velke firmy je to viac-menej norma. Ale najdolezitejsi je ten ziskany kapital.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa jonatanus »

zalozis si srocku, budes sa tvarit ze nieco robis, potom ta GS dostane na burzu, predas akcie a firma skrachuje...

to je tak v kocke :D
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

na co sluzia akcie ktore su napr. na googlefinance ale nemozno ich obchodovat?
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

na co sluzia akcie ktore su napr. na googlefinance ale nemozno ich obchodovat?
Ktore? Daj sem nejaky priklad.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

napriklad APSOQ ....ked to dam na akejkolvek fiktivnej burze tak mi to proste nenajde
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

napriklad APSOQ ....ked to dam na akejkolvek fiktivnej burze tak mi to proste nenajde
Na akej fiktivnej burze?

Konkretne tento titul ma na google finance pred nazvom napisane OTC, cize over the counter -- to znamena, ze sa neobchoduje na burze, ale iba na mimoburzovom trhu, cize priamo medzi velkymi hracmi /bankami/. Kedze su tie data k dispozicii, tak tie ceny brali asi z nejakej elektronickej obchodnej siete /ako napr. EBS alebo Reuters/.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa filip glasa »

cize priamo medzi velkymi hracmi
no skôr priamo medzi malými hráčmi :-)
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

cize keby som ja mal otvoreny ucet naptiklad na fio tak nemam sancu obchodovat takyto tip akcii?...lebo niektore sa mi zdaju ako dobra dlhdoba investicia a celkom by sa mozno oplatilo taketo lacne aj z 500 usd zacat
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa filip glasa »

FIO robí niektoré OTC - ale sú to hodne rizikové a nelikvidné akcie.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

Ono vacsina malych brokerov, ktori nemaju na to, aby si prenajali miesto na burze, obchoduju OTC, a teda zrejme ponukaju aj taketo akcie. Ale pochybujem, ze s 500 USD by sa ti to oplatilo kvoli poplatkom.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

filip glasa napísal:FIO robí niektoré OTC - ale sú to hodne rizikové a nelikvidné akcie.
ak su rizikove len v zmysle ze mozem prerobit len peniaze co do nich investujem tak z takou sumou to nevadi...a ked su nelikvidne teraz nemoze sa stat ze by som ich teraz kupil podrzal dajmetomu dva roky a potom by mali vacsiu likviditu?
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal:Ono vacsina malych brokerov, ktori nemaju na to, aby si prenajali miesto na burze, obchoduju OTC, a teda zrejme ponukaju aj taketo akcie. Ale pochybujem, ze s 500 USD by sa ti to oplatilo kvoli poplatkom.
kde sa to potom obchoduje ked si neprenajmu miesto na burze? a nevies ake su tam poplatky?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa jonatanus »

na otc akcie rychlo zabudni.... tudy cesta nevede
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

jonatanus napísal:na otc akcie rychlo zabudni.... tudy cesta nevede
preco?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa jonatanus »

ivan11 napísal:preco?
pretoze vacsina firiem co sa trejduju otc su totalne smejdy
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

jonatanus napísal: pretoze vacsina firiem co sa trejduju otc su totalne smejdy
no vsak to by bolo moje riziko ale ak najdem firmu o ktorej som presvedceny ze moze prosperovat tak preco nie?...o vela penazi by som tam neprisiel ak tak
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa jonatanus »

ivan11 napísal:no vsak to by bolo moje riziko ale ak najdem firmu o ktorej som presvedceny ze moze prosperovat tak preco nie?...o vela penazi by som tam neprisiel ak tak
pretoze mas lepsiu sancu v kasine jak v otc akciach...

ak vobec nake informacie o otc akcii zozenes, tak nemas nikde zaruku ze to ma nieco spolocne s realitou.


pripadne mi rovno posli te tvoje peniaze, ja mam firmu ktora zaraba 100 miliard, predam ti podiel.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

jonatanus napísal: pretoze mas lepsiu sancu v kasine jak v otc akciach...

ak vobec nake informacie o otc akcii zozenes, tak nemas nikde zaruku ze to ma nieco spolocne s realitou.


pripadne mi rovno posli te tvoje peniaze, ja mam firmu ktora zaraba 100 miliard, predam ti podiel.
vsak tak ako ich potom mozu mat na yahoofinance alebo googlefinance ak by nemali nic spolocne z realitou?...ak uz daky problem s tym mozem mat tak to skor ten ze si nezozeniem ale hadam musia existovat ked tam zverejnuju informacie a vychadzaju o nich clanky
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa jonatanus »

ivan11 napísal:vsak tak ako ich potom mozu mat na yahoofinance alebo googlefinance ak by nemali nic spolocne z realitou?...ak uz daky problem s tym mozem mat tak to skor ten ze si nezozeniem ale hadam musia existovat ked tam zverejnuju informacie a vychadzaju o nich clanky
nemusi.. firmy na burze su auditovane a pod kontrolou SECu.. firmy mimo burzu su ako ta moja co zaraba 100 miliard...
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

kde sa to potom obchoduje ked si neprenajmu miesto na burze? a nevies ake su tam poplatky?
Obchoduje sa to elektronicky -- dealeri sedia na nete a traduju medzi sebou v pracovnej dobe :P . Takze sa fyzicky nestretnu, akurat si tie obchody potom este potvrdia faxom/mailom/telefonom a o dva dni spravia settlement. Su na to take programy, co to umoznuju obchodovat pohodlne -- napr. EBS, Reuters a podobne a na settlementy su zase veci ako Clearstream. Ale ako som pisal, to robia banky plus maly obchodnici, co nemaju na to ist na burzu, banky pre nich stale kotuju bid-ask ceny a oni to davaju dalej svojim klientom.
OTC trh je o tom, ze to nie je centralizovany trh, ale ze sa to obchoduje hocikde :P .

Tie poplatky u vsetkych samozrejme z hlavy nepoznam :P. Ale spominalo sa tu FIO a ti, ako aj vsetci ostatni tuzemski brokeri maju minimalne poplatky, ktore musis za 1 obchod zaplatit. Tu mas napr. poplatky FIO:

http://www.fio.sk/docs/sk_c_zaklad.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Takze ked napr. chces v USA kupit 1 akciu, zaplatis za ten obchod 8 USD.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

pretoze vacsina firiem co sa trejduju otc su totalne smejdy
Suhlasim. Hlavne ked si pozries system Pink sheets, co je asi najznamejsi OTC trh, tak tam asi polovica firiem bankrot uz vyhlasila a dalsia tretina na jeho vyhlasenie caka :D . Ale zalezi od toho, co kupujes. OTC sa obchoduju aj mnohe firmy, ktore su listovane aj na nejakych burzach, ale ten objem je mizivy.
nemusi.. firmy na burze su auditovane a pod kontrolou SECu.. firmy mimo burzu su ako ta moja co zaraba 100 miliard...
Aj ta tvoja 100 miliardova firma by musela byt auditovana. Rozdiel ale je, ze ty by si si mohol najat ako auditora svojho svagra jak Madoff, co by ti podpisal bianco spravu a nikoho by to netrapilo :P . To by sa pri listovanej firme /hlavne v USA potom ako prijali Sarbanes-Oxley act/ stat nemalo.

Btw Ivan, pozri si film Boiler Room, potom zistis, ako funguje segment OTC, co tu popisuje Jonatanus :D .
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal:[
Obchoduje sa to elektronicky -- dealeri sedia na nete a traduju medzi sebou v pracovnej dobe :P . Takze sa fyzicky nestretnu, akurat si tie obchody potom este potvrdia faxom/mailom/telefonom a o dva dni spravia settlement. Su na to take programy, co to umoznuju obchodovat pohodlne -- napr. EBS, Reuters a podobne a na settlementy su zase veci ako Clearstream. Ale ako som pisal, to robia banky plus maly obchodnici, co nemaju na to ist na burzu, banky pre nich stale kotuju bid-ask ceny a oni to davaju dalej svojim klientom.
OTC trh je o tom, ze to nie je centralizovany trh, ale ze sa to obchoduje hocikde :P .

Tie poplatky u vsetkych samozrejme z hlavy nepoznam :P. Ale spominalo sa tu FIO a ti, ako aj vsetci ostatni tuzemski brokeri maju minimalne poplatky, ktore musis za 1 obchod zaplatit. Tu mas napr. poplatky FIO:

http://www.fio.sk/docs/sk_c_zaklad.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Takze ked napr. chces v USA kupit 1 akciu, zaplatis za ten obchod 8 USD.
na otc sa vstahuju rovnake poplatky ako na obycajne akcie obchodovane na burze?..vsak a 8 dolarov za obchod neni tak vela ved 8 by bolo aj pri viac akciach cize na poplatkoch by som az tak neprerobil
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa jonatanus »

Lobista napísal:Aj ta tvoja 100 miliardova firma by musela byt auditovana.
kdo to kontroluje?
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

na otc sa vstahuju rovnake poplatky ako na obycajne akcie obchodovane na burze?..vsak a 8 dolarov za obchod neni tak vela ved 8 by bolo aj pri viac akciach cize na poplatkoch by som az tak neprerobil
Tak ci tak tam platis poplatok brokerovi -- commission. Tych 8 dolarov je poplatok za 100 akcii. 8 dolarov neni vela, ked nakupujes akcie v hodnote 50 dolarov jedna, cize povedzme na 5000 USD hodnoty 8 USD poplatok, cize poplatok by bol 0,16 % z ceny. Konkretne pri pink sheets mas vsak hodnotu akcie takmer vzdy maximalne 1 USD, takze v tomto pripade: 100 akcii za 1 USD = 100 USD, cize poplatok 8%.

Pokial ale obchodujes vacsie objemy, tak by sa to FIO teoreticky dalo. Ale zasa najdes vyhodnejsie napr. Interactive Brokers potom uz od urcitej velkosti konta.

Tu si treba uvedomit, ze poplatok platis pri nakupe rovnako ako pri predaji, cize na jednu poziciu mas 2 poplatky /na rozdiel napr. od Forexu kde spread zaplatis iba raz/.

Nehovorim, ze neexistuju brokeri, co maju tie poplatky vyrazne nizsie -- existuju, ale to su Americky brokeri, u ktorych je zvycajne minimalny account size 100 000 USD, takze sa s tebou o 500 eurach vobec nebudu bavit.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

kdo to kontroluje?
Mas to dane zo zakona. Spravidla to robi danovy urad pri kontrole /teda pokial nie si nejaky offshore :P /. Ale oni len chcu vidiet stempel, ze audit prebehol a je OK.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal: Tak ci tak tam platis poplatok brokerovi -- commission. Tych 8 dolarov je poplatok za 100 akcii. 8 dolarov neni vela, ked nakupujes akcie v hodnote 50 dolarov jedna, cize povedzme na 5000 USD hodnoty 8 USD poplatok, cize poplatok by bol 0,16 % z ceny. Konkretne pri pink sheets mas vsak hodnotu akcie takmer vzdy maximalne 1 USD, takze v tomto pripade: 100 akcii za 1 USD = 100 USD, cize poplatok 8%.

Pokial ale obchodujes vacsie objemy, tak by sa to FIO teoreticky dalo. Ale zasa najdes vyhodnejsie napr. Interactive Brokers potom uz od urcitej velkosti konta.

Tu si treba uvedomit, ze poplatok platis pri nakupe rovnako ako pri predaji, cize na jednu poziciu mas 2 poplatky /na rozdiel napr. od Forexu kde spread zaplatis iba raz/.

Nehovorim, ze neexistuju brokeri, co maju tie poplatky vyrazne nizsie -- existuju, ale to su Americky brokeri, u ktorych je zvycajne minimalny account size 100 000 USD, takze sa s tebou o 500 eurach vobec nebudu bavit.
keby bol zisk o dost vacsi z tych akcii ako tych 8% co dam na poplatky tak by som bol ochotny vyhodit aj tych 8% za to...a inak ten fim by som asi nezvladol s mojou anglictinou :D (dufam ze takto o rok ked zamakam zladnem aspon z casti) a ani titulky som dako nevidel ale daco pohladam a kuknem...nevies ci sa da aj pred otvorenim uctu poradit napriklad vo fio ci by take akcie co by som chcel obchodovat bolo aj mozne u nich obchodovat?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa filip glasa »

ci by take akcie co by som chcel obchodovat bolo aj mozne u nich obchodovat?
otvor si u nich demo účet a uvidíš.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

ako velmi su inak podla vas spolahlive tie odhady analytika na rok na yahoofinance?
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

filip glasa napísal: otvor si u nich demo účet a uvidíš.
a tam to neni robene tak ako ked na burzuj.rmsfinport.sk obchodujem ze sa neda pod 1 dolar obchodovat ked to neni realna burza?
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"