ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa filip glasa »

to neviem, ale v tom deme uvidíš ktoré akcie majú dostupné.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

keby bol zisk o dost vacsi z tych akcii ako tych 8% co dam na poplatky tak by som bol ochotny vyhodit aj tych 8% za to...
V tom mojom priklade by to bolo 2x 8% -- lebo kupujes a potom aj predavas, cize spolu 16%. To by si musel byt sakra dobry stockpicker aby si aj s takymto handicapom dal lepsi vykon ako index :P .
ako velmi su inak podla vas spolahlive tie odhady analytika na rok na yahoofinance?
:D Prva otazka je, kedy boli publikovane /nie je to nahodou buy odporucanie z februara 2007 ? :P/
Druha otazka je, kto ich robil a za akym ucelom /je uz zainvestovany a chce pohnut cenu?/. Neviem, ja som voci odhadom analytikov dost skepticky, a to hlavne v tomto case, ked nikto nevie, ako to pojde dalej -- a ak by to niekto vedel, daval by to zadarmo na Yahoo finance?

Radsej sa nauc robit si vlastnu analyzu, aspon co sa tyka uctovnych vykazov. To ta naucia aj v tej skole asi ak pojdes na financie /my sme to trenovali/. Potom si precitaj nejake knizky o fundamentalnej analyze, ocenovani, mozno value investingu a rozhoduj sa podla toho. Skor by som mozno pozeral na technicku analyzu, co je volne dostupna, ale aj to je otazne. Dobry analytici proste zadarmo nepracuju :P .
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal:[
:D Prva otazka je, kedy boli publikovane /nie je to nahodou buy odporucanie z februara 2007 ? :P/
Druha otazka je, kto ich robil a za akym ucelom /je uz zainvestovany a chce pohnut cenu?/. Neviem, ja som voci odhadom analytikov dost skepticky, a to hlavne v tomto case, ked nikto nevie, ako to pojde dalej -- a ak by to niekto vedel, daval by to zadarmo na Yahoo finance?

Radsej sa nauc robit si vlastnu analyzu, aspon co sa tyka uctovnych vykazov. To ta naucia aj v tej skole asi ak pojdes na financie /my sme to trenovali/. Potom si precitaj nejake knizky o fundamentalnej analyze, ocenovani, mozno value investingu a rozhoduj sa podla toho. Skor by som mozno pozeral na technicku analyzu, co je volne dostupna, ale aj to je otazne. Dobry analytici proste zadarmo nepracuju :P .
ja neviem kedy to bolo publikovane :Dja myslim to 1y Target Est co je pri niektorych N/A a niekde je tam aj normalna cena
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

A ty by si vsadil prachy na to, ze to pravidelne aktualizuju? Ja teda urcite ne :P .Pamatam sa, ze tak mesiac po pade Lehmana este boli na Frankfurter Allgemeine krasne odhady na rast akcii, ktore tam boli od zaciatku roka :P . Yahoo urcite nebude ine.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

Btw, myslim, ze Ladis sa tu kedysi chvalil tym, ze vybera akcie podla odporucania analytikov z nejakeho casopisu. Mozno ten by ti vedel povedat, o kolko boli lepsi/horsi nez index.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal:
V tom mojom priklade by to bolo 2x 8% -- lebo kupujes a potom aj predavas, cize spolu 16%. To by si musel byt sakra dobry stockpicker aby si aj s takymto handicapom dal lepsi vykon ako index :P
no ale ty si to prepocitaval pri 100 usd ale ja by som ak tak obchodoval so zhruba 500 usd cize tam by to uz bolo o dost menej...aj ked nad 100 akcii je uz poplatok 10 USD nie?ciez by to bolo o nieco vyssie
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

ked je nulove volume tak to znamena ze je 0 volnych akcii na trhu?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa filip glasa »

0 volume = 0 sa zobchodovala. žiadne obchody neprebehli - to je pri OTC dosť bežné.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

jaj ...vdaka neviem preco som si myslel ze je to avg vol. co je tam
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

no ale ty si to prepocitaval pri 100 usd ale ja by som ak tak obchodoval so zhruba 500 usd cize tam by to uz bolo o dost menej...aj ked nad 100 akcii je uz poplatok 10 USD nie?ciez by to bolo o nieco vyssie
Hej, vyslo by to menej. Ale aj tak, davat cele portfolio do nejakej pink shit OTC akcie mi pripada ako investicna samovrazda :P . Aj ked strata 500 Eur cloveka nezabije, ale aj tak trocha nasere, nie ? :D
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal: Hej, vyslo by to menej. Ale aj tak, davat cele portfolio do nejakej pink shit OTC akcie mi pripada ako investicna samovrazda :P . Aj ked strata 500 Eur cloveka nezabije, ale aj tak trocha nasere, nie ? :D
vsak ja na 95% ani nebudem investovat ale podla mna ak chcem z tak malo peniazmi zacat tak musim risknut a ked to stratim tak to prezijem...je tam podla mna daka sanca ze z tych nula cela nieco hodnoty sa to dostane do normalnych cisel vsak som pozeral grafi a je dost takych firiem co tak zacinali,treba si opdla mna len starostlivo vybrat firmu a mat stastie
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

No ked myslis... :P. Podla mna je ale vyssia sanca zarobit uz aj na Forexe alebo v kasine :D .
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Honzajs »

Pokud jdeš na PINK nebo OTC, zapomeň na data z yahoo apod. V principu máš 2 možnosti analýz - buď klasickou finanční nebo analýzu perspektivy u firmy, která pracuej na novém produktu.

Pokud děláš klasickou analýzu, vždy jdi do výročních zpráv, čtvrtletních reportů konkrétní firmy. Bez výjimky. (o když tato rada platí pro všechny firmy obecně, speciálně zde je to velmi důležité).

Pokud děláš to, co jsem nazval analýzou změny, musíš projít web firmy, co dělá apod. Přináší firma něco nového, nějakou změnu? Jakou má perspektivu Pak jít na jiné stránky zjistit si maximum možného o firmě, jejích perspektivách z pohledu jiných lidí atd atd. Tento systém je rizikovější než první, o tom není pochyb.


Jak si sestavíš portfolio, je na tobě, an tvé ochotě riskovat. S 500 EUR toho moc nenaděláš. Bohužel.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal:No ked myslis... :P. Podla mna je ale vyssia sanca zarobit uz aj na Forexe alebo v kasine :D .
ako som si tu tak cital co si pisal mam pocit ze sa vyznas tak asi fakt nebude velka sanca :D ale zas ak do toho investuju banky tak to musi byt vynosne ak by som si vybral tu spravnu firmu nie?
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Honzajs napísal:Pokud jdeš na PINK nebo OTC, zapomeň na data z yahoo apod. V principu máš 2 možnosti analýz - buď klasickou finanční nebo analýzu perspektivy u firmy, která pracuej na novém produktu.

Pokud děláš klasickou analýzu, vždy jdi do výročních zpráv, čtvrtletních reportů konkrétní firmy. Bez výjimky. (o když tato rada platí pro všechny firmy obecně, speciálně zde je to velmi důležité).

Pokud děláš to, co jsem nazval analýzou změny, musíš projít web firmy, co dělá apod. Přináší firma něco nového, nějakou změnu? Jakou má perspektivu Pak jít na jiné stránky zjistit si maximum možného o firmě, jejích perspektivách z pohledu jiných lidí atd atd. Tento systém je rizikovější než první, o tom není pochyb.


Jak si sestavíš portfolio, je na tobě, an tvé ochotě riskovat. S 500 EUR toho moc nenaděláš. Bohužel.
problem je uz len to ze ja analyzi neviem robit nakolko nechodim na vysku este :D...ale ak by som investoval tak take co maju podla mna perespektivu napr.energia a take som videl ...taketo by nemuseli byt uplne beznadejne ze sa neuchytia
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Honzajs »

ivan11 napísal: ako som si tu tak cital co si pisal mam pocit ze sa vyznas tak asi fakt nebude velka sanca :D ale zas ak do toho investuju banky tak to musi byt vynosne ak by som si vybral tu spravnu firmu nie?
Zrovna bankami bych se neřídil. Jak umí investovat předvedly názorně v posledních 2 letech. Jedna investice do CDO lepší než druhá :roll:

Energie nejsou špatný smě, situace v zásobování energiemi není vůbec růžová, rizika tam jsou velká. Je to podle mě horší, než se na první pohled zdá. Ale i u investic do energií si musíš dát pozor.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

ako som si tu tak cital co si pisal mam pocit ze sa vyznas tak asi fakt nebude velka sanca ale zas ak do toho investuju banky tak to musi byt vynosne ak by som si vybral tu spravnu firmu nie?
Ale jasne, zarobit sa da v principe na vsetkom :P . Akurat musis vediet ako na to /co im povie tym full-time analystov/, mat moznosti to nejako rozumne zdiverzifikovat /co je s 500 eurami utopia/ -- takze vyberiem povedzme 20 potencialne dobrych firiem a drzim ich. Tiez usetria na poplatkoch. Ale aj tak si myslim, ze vacsina OTC akcii je na normalne banky dost mala a aj rizikova, takze tam pojdu skor investicne banky, hedge fondy a pod.
Zrovna bankami bych se neřídil. Jak umí investovat předvedly názorně v posledních 2 letech. Jedna investice do CDO lepší než druhá
Ale jak sa chlapci pri tych CDOs nabalili na poplatkoch :P . Bolo by zaujimave vidiet, kolko vlastne konkretna banka zarobila/prerobila na CDOs za celu historiu co ich robila /myslim od konca 90-tych rokov/. Ak by sme tie zisky spocitali /vratane provizii ked to posuvali klientom, poradenstva, bonusov pre bankarov/, tak by sme podla mna prisli na to, ze CDO bol celkovo za celu historiu pre bankarov vyborny business :P . Akurat ze boli moc pazravi, tak dostali trosku po hube :D .

Ale ked sa pozries na tie straty, tak drviva vacsina z toho je u AIG, Fannie, Freddy a sukromne banky tie sumy nemaju az take zavratne v porovnanim s velkostou biznisu, co s tym kedy urobili. A ked nejaka Landesbanka niekde z Mecklenburg-Vorpommern na to vypisovala CDSka, tak jej treba, ked robi to, co nevie ani co je :P . A to sa viac - menej stalo aj mnihym klientom, co ani nevedeli kde vlastne ich peniaze su :D.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

co su CDO?...inak nie su uz ziadne ine poplatky okrem nakupu a predaja a ked nieake akcie kupim mozem ich podrzat ako dlho chcem? ?
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

co su CDO?...inak nie su uz ziadne ine poplatky okrem nakupu a predaja a ked nieake akcie kupim mozem ich podrzat ako dlho chcem? ?
CDO su collateralized debt obligation. Taky komplikovanejsi strukturovany produkt, nieco ako fond, do ktoreho nahadzes pohladavky z hypotekarnych uverov a potom ked pridu splatky, tak ich prerozdelujes podla urciteho kluca medzi majitelov. Ten kluc je ten, ze existuje viac typov podielov v CDO, tzv. tranzi. Ak dlznici nesplacaju, tak straty najskor nesu majitelia nizsich tranzi, a teda majitelia vyssich /senior/ tranzi znasaju straty az potom co sa presvyhne urcita celkova uroven strat /napr. 30% strata z celeho portfolia/. Ak je ta strata mensia, tak drzitelia senior tranzi dostanu plny podiel a nic nestracaju. Ak Ta to zaujima, daj si to vyhladat na Youtube, je tam pekne vysvetleny mechanizmus ako to funguje /je asi 10 roznych variant CDO/.

Poplatky budes platit brokerovi ake Ti on urci. Standardne od teba vybera pravidelny mesacny poplatok za vedenie uctu. Ak by si si kupil akcie sam priamo OTC bez brokera /napr. na ulici v stanku na hot-dogy :D/, tak by si ich musel mat niekde ulozene u depozitara a platit custody poplatky. Tie sa platia aj ak mas portfolio u banky. Ale broker to ma myslim standardne v cene.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

v cene mas na mysli ze v tych dvoch poplatkoch pri nakupe a predaji?
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Lobista »

v cene mas na mysli ze v tych dvoch poplatkoch pri nakupe a predaji?
Mam na mysli hlavne poplatok za vedenie uctu. Pokial ho broker nema, tak to ma potom zaratane v tych dvoch poplatkoch.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Lobista napísal:[
Mam na mysli hlavne poplatok za vedenie uctu. Pokial ho broker nema, tak to ma potom zaratane v tych dvoch poplatkoch.
a nevies na akej urovni sa zhruba pohybuju poplatky za vedenie uctu?
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Honzajs »

Brokerjet ho nemá vůbec, Interactive Brokers jako 10 USD měsíčně snížený o poplatky za obchody za daný měsíc
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ivan:
keby som ti teraz tých 10k požičal, tak skôr, či neskôr ti z nich neostane nič.
Len dlhy a problémy.
Takže je lepšie, že ich nemáš.

S tvojími vedomosťami a skúsenosťami je lepšie začať bez peňazí.
Neide o to, aby si peniaze zarobil, ale aby si sa ich naučil zarábať.

A keď máš pocit, že práve teraz sú akcie lacné a musíš na nich zarobiť, tak sa mýliš.
Cena akcií spravidla zodpovedá realite a očakávaniam do budúcnosti, takže neexistuje žiadna istota, že práve teraz tvoja investícia zarobí.

No keď sa najprv naučíš ako to na burze chodí, tak prídeš na to, že burza nemá nohy - NEUTEČIE , nemá cenu niekde sa ponáhľať a príležitosti na zárobok sú stále.
A že nezarobia tí, čo majú práve teraz peniaze, ale tí, čo rozumejú tomu, čo robia.

Zriaď si demo účet u brokera z 10 000 fiktívnymi USD a uč sa.
Môžeš svoje múdre rozhodnutia zverejniť aj tu, aby začiatočníci videli, čo ich čaká.

V tejto priblblej téme - ako získať 10 000 USD na začiatok ti môžem poradiť len to.
Nie 10 000 je problém ( choď si odmakať rok do zahraničia ), ale to, čo s nimi na burze urobíš ( 95% ľudí ich skôr, či neskôr prefláka ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Pette »

JUGGLER - Svata pravda.
Myslim, ze tema je tymto uzavreta, Ivan si moze zalozit novu -ako som prerobil 10 tisic USD na demo ucte.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

JUGGLER napísal:Ivan:
keby som ti teraz tých 10k požičal, tak skôr, či neskôr ti z nich neostane nič.
Len dlhy a problémy.
Takže je lepšie, že ich nemáš.

S tvojími vedomosťami a skúsenosťami je lepšie začať bez peňazí.
Neide o to, aby si peniaze zarobil, ale aby si sa ich naučil zarábať.

A keď máš pocit, že práve teraz sú akcie lacné a musíš na nich zarobiť, tak sa mýliš.
Cena akcií spravidla zodpovedá realite a očakávaniam do budúcnosti, takže neexistuje žiadna istota, že práve teraz tvoja investícia zarobí.

No keď sa najprv naučíš ako to na burze chodí, tak prídeš na to, že burza nemá nohy - NEUTEČIE , nemá cenu niekde sa ponáhľať a príležitosti na zárobok sú stále.
A že nezarobia tí, čo majú práve teraz peniaze, ale tí, čo rozumejú tomu, čo robia.

Zriaď si demo účet u brokera z 10 000 fiktívnymi USD a uč sa.
Môžeš svoje múdre rozhodnutia zverejniť aj tu, aby začiatočníci videli, čo ich čaká.

V tejto priblblej téme - ako získať 10 000 USD na začiatok ti môžem poradiť len to.
Nie 10 000 je problém ( choď si odmakať rok do zahraničia ), ale to, čo s nimi na burze urobíš ( 95% ľudí ich skôr, či neskôr prefláka ).
ä
za prve uz som od tych 10 000 usd upustil ak si si cital vsetky prispevky tak si sa docital ze nakoniec o nich uz nebol rec a za druhe ja si nemozem ist na rok odmakat do zahranicia lebo teraz chodim este na strednu a hned po nej planujem ist na vysku
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Pette napísal:JUGGLER - Svata pravda.
Myslim, ze tema je tymto uzavreta, Ivan si moze zalozit novu -ako som prerobil 10 tisic USD na demo ucte.
zas neviem rpeco mas pocit ze som daky vypatlany debil co prerobi 10 000 hned ...ja ucet zalozeny mam na fiktivnej burze a sice som za prvy tyzden obchodovania prerobil 1000 usd za dalsie dva som zarobil 3000 takze mi tu nepis ako co by som o tom zas uplne nic nvedel:)
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa Pette »

fajn. urob si vlakno, tam popisuj svoje obchody a uvidis, par ludi ti tu poradi co zlepsovat.
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

Pette napísal:fajn. urob si vlakno, tam popisuj svoje obchody a uvidis, par ludi ti tu poradi co zlepsovat.
neviem ci je to ta spravna cesta ale ja nechcem volit takyto sposob ako sa naucit investovat ...chcem sa pokusit investovat na fiktivnej burze tak ze ked zle investujem sam budem hladat pricinu preco to bolo zle,mam pocit ze tak to bude mat pre mna vacsi prinos ako ked si sem dam nieaky moj investicny plan a hned ma niekto vyvaruje vsetkych omylov a povie mi ze je to zle tak ako to robim....radsej sa to pokusim naucit len za pomoci citania clankov,knih,neskor vysokej skoly (dufam ze sa na nu dostanem) a vlastneho rozumu...ak to tak nepojde potom mozno skusim aj takyto sposob
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3862
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 345 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ivan11

to ze budes sam fiktivne obchodovat je urcite dobre,ale s fiktivnym obchodom je to asi tak, ako ked prejdes na zemi polozenu 10 metrovu dosku /to prejde asi kazdy triezvy/,ale potom tu dosku daj medzi dva panelaky do vysky niekolko desiatok metrov a tu je uz problem pre vacsinu/ to prejde skor opity/.Rozdiel medzi demom a realom je obrovsky.Ak by si tu uverejnoval nejake demo trejdy v realnom case, trosku sa priblizis realu, pretoze pri stratach by si sa citil debilne.Za straty sa ludia hanbia a v tradingu sa to musia oducit tu je strata prirodzena.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
ivan11
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 11:20 pm

Re: ako ziskat 10 000 usd do konca roka

Príspevok od používateľa ivan11 »

kocinavi napísal:Ivan11

to ze budes sam fiktivne obchodovat je urcite dobre,ale s fiktivnym obchodom je to asi tak, ako ked prejdes na zemi polozenu 10 metrovu dosku /to prejde asi kazdy triezvy/,ale potom tu dosku daj medzi dva panelaky do vysky niekolko desiatok metrov a tu je uz problem pre vacsinu/ to prejde skor opity/.Rozdiel medzi demom a realom je obrovsky.Ak by si tu uverejnoval nejake demo trejdy v realnom case, trosku sa priblizis realu, pretoze pri stratach by si sa citil debilne.Za straty sa ludia hanbia a v tradingu sa to musia oducit tu je strata prirodzena.
vsak ja berem ze je tam rozdiel ked som v reali ovplyvnovany emociami a tu mi to v podstate moze byt jedno ked prerobim ale nemyslim si ze u mna osobne by pocit hanbi pri zverejneni mojich strat bol pricinou mojho zlepsovania sa,ak ma nieco bude posuvat do predu tak to bude moje osobne sklamanie z neuspechu a na to nepotrebujem zverejnovat svoje investicie ...ale mozno sa mylim a volim si tak horsiu cestu...ak to tak nepojde tak skusim aj takuto variantu
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"