Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 78 times
Been thanked: 117 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa jogo »

frakan napísal: Ut 24 01, 2023 12:13 pm Prepáč, ale reagoval som preto, lebo nemám rád, keď niekto účelovo zavádza a manipuluje. Nevybral si si totiž tú správnu firmu, lebo od roku 2010 je tam jasný rastový trend a aj napr. poklesu na 1,9 v r. 2021 je to priemer za 2011 a 2022 3,85€. Plus k tomu cca 140% rast na cene akcie od r.2010
Tak ja zavádzam a manipulujem?
Bavil som sa z Ladisom a nie s tebou a preberali sme, ako mu mohli dividendy narásť 44% z roku 2021 do roku 2022. Aj sme zistili, že je to spin-offmi a teraz ty tu rozdúchavaj vašne.
Ak firma cutne dividendu o 30% a potom ju zvýši na pôvodnú úroveň, tak to robí 42.8%.
BMW malo podľa tvojich údajov nárast dividendy od roku 2011 13.27%p.a. a nárast ceny od roku 2010 7,5%p.a. Spokojný?
Naposledy upravil/-a jogo v Ut 24 01, 2023 12:38 pm, upravené celkom 4 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Been thanked: 3 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

'''Ladis, ja v januari a februari už roky nepracujem, lebo nechcem na stavbách premrznúť a potom mať celý rok zdravotné problémy. Od marca do decembra som na turnusoch zarobíl dosť na to, aby som si v zime posedel v teple. Teraz už sice neturnusujem, ale vyberám si predčasný dôchodok z burzy, tak sa to da.''' :( Napsal můj nejlepší slovenský kamarád Jogo Bello

To je smutné. Upřímnou soustrast. Až budu mít milion euro v akciích, tak ti několik tisíc euro pošlu.

Ako si potom ten spin-off účtoval v daňovom priznaní?

Mně moje banka www.dkb.de počátkem roku z dividend nebere nic až do 1.000 € a potom mi banka sama odečte daň z cizích dividend asi 10 % a z německých dividend asi 25 %. Tedy se o daně nestarám..
Naposledy upravil/-a Ladis v Ut 24 01, 2023 12:36 pm, upravené celkom 1 krát.
Dividendový value investor ♥ ♥ ♥ Diskusní fórum http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/AKCIE ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
jogo
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 78 times
Been thanked: 117 times

Príspevok od používateľa jogo »

Ladis napísal: Ut 24 01, 2023 12:28 pm To je smutné. Upřímnou soustrast. Až budu mít milion euro v akciích, tak ti několik tisíc euro pošlu.[/color]
Pred 25 rokmi som robil som vo firme, kde sme v zime nemali prácu, tak sme sedeli doma na 60% mzdy. A som si na to zvykol a firmy, pre ktoré robím sú radi, lebo stavbári v zime majú menej práce a nemusia ma platiť.
Ak nebudem špekulovať s tradingom a budem držať ETF-ka + TESLA sa stane najväčšou firmou sveta, tak ten milion dosiahnem skôr, ako ty. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 311 times
Been thanked: 544 times

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal: Po 23 01, 2023 8:51 am Moje portfolio rostlo od roku 2000 do konce 2022 průměrně 17 % ročně.
Moje dividendy roku 2022 byly víc než 10.000 € čistého.
Asi nikdo z vás nemá lepší úspěch s akciemi než já.
Lož má krátke nohy:

od používateľa Ladis » 20 Nov 2021 08:51, vlákno Burza pri káve
https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... &start=120
Ladis napísal: So 20 11, 2021 8:51 am Moje průměrné měsíční dividendy 624 € čistého mohou růst za 5 až 10 let na 1.000 € měsíčně čistého

Ladis napísal: Ut 24 01, 2023 12:28 pm
Mně moje banka www.dkb.de počátkem roku z dividend nebere nic až do 1.000 € a potom mi banka sama odečte daň z cizích dividend asi 10 % a z německých dividend asi 25 %. Tedy se o daně nestarám..
S cidzích akcii (najviac máš amerických ) ti najprv USA strhne 15% a potom tvoja banka dodaní dalších 10%.
Pre dlhodobý rast je blbosť nechať si vyplácať dividendy, zaplatiť z nich 25% a potom za ďalšie poplatky kupovať ďalšie akcie.

Sedliak v ETF investuje do akumulačného ETF kde sa akcie reinvestujú bez vyplácania dividend, bez poplatkov.
U amerických akcií dáva zmysel dividend reinvestment plan (DRIP), kde miesto vyplácaných dividend firma dá na účet investora nové akcie.

ALL: zaujímalo by ma aké poplatky účtuje banka DKB za nákup akcií v hodnote 1000 €.
Kupovať nové akcie po 1000 € (za vyplatené a zdanené dividendy) môže byť pekne drahé...

P.S. Ked investor predá spinoff, to sa vôbec nedá počítať ako vyplatená dividenda.
Ak vlasním nejakú firmu a firma časť biznisu oddelí, tak sa moje vlastníctvo len formálne rozdelí.
Predaj časti vlastníctva nie je dividenda ( podiel na zisku ), ale obyčajný predaj na ktorom môžem pozdejšie prerobiť.

Napríklad RTX oddelil časť biznisu do CARR .Vitusus získal nový podiel v spinoffe CARR a menší podiel v RTX.
Ladis predal CARR. Získal tým peniaze, ktoré by ale rovnako získal predajom časti akcií RTX.

Vitusus si CARR nechal a má to teraz v zisku +130% (za krátku dobu), kým RTX má +67% za dlhšiu dobu.
Firmy robia spinnofy ked si vypočítajú, že na tom môžu získať... Takže ten spinoff sa oplatil, priniesol zisk.

Ak firma urobí dobre rozhodnutie - zarobia na tom aj investori. Takže predať spinoff nielenže nie je žiadny príjem plus ( ako dividenda ) ale môže byť aj mínus ( že lepšiu časť firmy predám a zostane mi tá horšia ).
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Schweinehund
Dátum registrácie: St 17 11, 2021 11:02 pm
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Schweinehund »

JUGGLER napísal: Ut 24 01, 2023 3:32 pm
ALL: zaujímalo by ma aké poplatky účtuje banka DKB za nákup akcií v hodnote 1000 €.
10 Euro.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Been thanked: 3 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Dividendy v lednu
2.1. zpožděný Kraft Heinz
2.1. zpožděná Bank of America
25.1. Cisco Systems
27.1. Bank of Nova Scotia
31.1. Iberdrola

Dividendy v únoru
1.2. AT&T
2.2. British American Tobacco
14.2. Siemens
15.2. Procter & Gamble
Dividendový value investor ♥ ♥ ♥ Diskusní fórum http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/AKCIE ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"