Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ladis napísal: Několik let později dosáhne moje portfolio hodnoty milion euro
K tomu potrebujes 25 rokov trhu ako v tomto desatroci, teda bez poklesu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Já mám jen 29 akcií a žádné jiné. Všechny mé akcie jsem slovenské policii, slovenským daytraderům a pojištěncům přiznal. Jiné akcie nemám než těchto 29 super stocks.
Nehlásil jsem u slovenské policie, u slovenských daytraderů a pojištěnců, který den jsem prodal akcie: Barclays, Citigroup, ČEZ, Lloyds, Telefonica, United Technologies, Vale a s jakým výdělkem.
Nemá to cenu, stokrát a pak tisíckrát protestovat, že je to lež a podvod na slovenských dětech, když se jim oznamuje dodnes aktuální falešná performance od jednoho jediného nákupu u každé mojí akcie, když jsem každou akcii kupoval po částech během přibližně 10 let přibližně 6x po 1.000 €, můj průměrný nákupní kurz nikdo z vás nezná a mnohé z akcií už dávno nemám. Nikdo z vás nemůže vypočítat pravdivou performanci mých akcií, když nezná průměrnou nákupní cenu a neměl by obelhávat slovenské děti s nepravdivou performancí od jediného nákupu akcie v roce 2006 nebo 2000.

Ale když slovenští daytradeři a slovenští pojištěnci mají jako hlavní hobby, škodit slavnému českému value investorovi a autorovi knihy ''Akcie a Burza'', tak v tom budou asi ještě budoucích 20 let pokračovat. A nedá se to ukončit jinak než vraždou. A slovenský nájemný vrah Miroslav Marček z Komárova má v lednu ještě termíny volné.
Tedy si během budoucích 20 let jednou uvědomte, jak je to ošklivé, klamat slovenské děti oznámením negativní performance od jednoho jediného nákupu každé z mých 6 akcií, když jsem každou koupil během přibližně 10 let přibližně 6x a už jsem 7 akcií prodal.!
Prílohy
Tatry.jpg
Bratislava.jpg
Bratislava.jpg (213.26 KiB) 12819 zobrazenia
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ladis, podla informacie, ktora Ti usla tuto na fore, vlastnis akcie za 180 tisic. Odhadoval som to na stvrt milion, ale si ma sklamal. Ak sa chces zo 180 tisic dostat na milion potrebujes buduci vyvoj ako som napisal vyssie.

Cize rady od niekoho s bohorovnym stylom argumentacie, kto hra s akciami vo vyske jedneho trojizboveho bytu v Ruzinove (Bratislava II) treba brat s rezervou. Takisto rady od vacsiny miliardarov a ludi z financneho priemyslu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal:Nehlásil jsem u slovenské policie, u slovenských daytraderů a pojištěnců, který den jsem prodal akcie: Barclays, Citigroup, ČEZ, Lloyds, Telefonica, United Technologies, Vale a s jakým výdělkem.
Nemá to cenu, stokrát a pak tisíckrát protestovat, že je to lež a podvod na slovenských dětech, když se jim oznamuje dodnes aktuální falešná performance od jednoho jediného nákupu u každé mojí akcie, když jsem každou akcii kupoval po částech během přibližně 10 let přibližně 6x po 1.000 €, můj průměrný nákupní kurz nikdo z vás nezná

Nehlásil si, ale keď si akcie kupoval, tak to boli akcie NA CELÝ ŽIVOT. Tak si to radil všetkým.
Výnos tvojho portfólia sledujem od nákupu ako si hlásil. Ináč sa to nedá.
Výber tvojích akcií je spravodlivo porovnávaný takisto ako jeden nákup indexového etfka ZA ROVNAKÝ ČAS.

Posledné roky možno nakupuješ po 1000€, ale s bankami to tak nebolo.
Na našom fóre si sám priznal, že si na začiatku vrazil 9 x 8000 € do 9 akcií ( z toho 6 bánk ).
Mám tvoje príspevky skopírované, takže zbytočne ma obviňuješ:

Ladis » Sob Máj 12, 2007 4:40 pm

Z priblizne stejneho vkladu na kazdou z tech 9 akcii neco nad 8.000 šlupek mi prijdou letos po odecteni dani ze vsech dividend s vyjimkou Britanie NETTO dividendy :

159 euro netto dividendy Ericsson
137 Siemens
177 Daimler
245 Wells Fargo
306 Citigroup
321 Bank of America
341 HBOS
446 Barclays
475 Royal bank of Scotland


Ďalšie priznanie, že si do troch najväčších loserov vrazil ešte 3 x 4000 €:

Sob Okt 03, 2015 9:13 pm
Taky já jsem akcie Citigroup, RBS a Lloyds po krachu přikoupil, ale jen za polovinu těch peněz, co jsem měl v nich před krachem.

Pred dvomi rokmi si tých loserov ešte mal. A nemienil si ich predávať. Ak si ich predal, nemohol si ich predať v zisku.

Ladis » Str Feb 03, 2016 12:33 pm
Všech mých 24 akcií jsem koupil od 2007 do 2010. Za 20 let to bude asi vypadat jinak, i akcie ČEZ, Vale, Barclays a Citigroup budou vysoko v plus.

P.S. Nezaujíma ma tvoj osobný stav s tvojími dokupmi, alebo predajmi. Zaujíma ma len porovnanie akcií, ktoré si TY VYBRAL, ktorými sa CHVÁLIŠ, a ktoré si po celý čas radil ostatným ĽUĎOM. Nech ľudia vidia ako sa tým akciám darí oproti indexom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Co znamená číslo 8,002.317 ?
Jeden člověk se chlubí, že má na kontě 8.000 akcií Bank of America.
Ty mohu být maximálně 250% v plus.
Mají na tom obrázku kurz 34,67 dolarů. Celková hodnota by měla být 277.360 dolarů.
Tak snad má ve skutečnosti 8.002 celých akcií a 317 tisícin akcie nebo co?
Prílohy
BAC.jpg
BAC.jpg (25.61 KiB) 12591 zobrazenia
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Performance několika fondů roku 2019, když nebereme v úvahu země třetího světa jako Rusko a Venezuela.
Nejsilnější hedgefond TCI, manažer Chris Hohn, dosáhl růst 41%.
Průměrně dosáhly hedgefondy roku 2019 performanci jen 10%. A klientům vzaly z toho zisku 1/4 jako roční poplatek.
Slavný Ray Dalio, který kupuje jen podíly fondů a žádné akcie pro jeho hedgefond Bridgewater, dosáhl mínus roku 2019.
Index S&P500 rostl 30%. Index DAX rostl 25%.
Moje portfolio ze 29 akcií rostlo 23% a můj příjem z dividend rostl 30%. Moje dividendy 2019 přinesly o 30% víc peněz
než roku 2018. Já investuju jen polovinu dividend do dalších akcií. Druhou polovinu dám na plyn, elektriku, telefon a jídlo.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ladis napísal: Slavný Ray Dalio, který kupuje jen podíly fondů a žádné akcie pro jeho hedgefond Bridgewater, dosáhl mínus roku 2019.
Ray Dalio je najuspesnejsi hedge fond manager od roku 1975 a aj najvacsi. Slavny je kvoli jeho 200 strankovej knihe, ktoru doporucujem kazdemu so zaujmom o investicie, riadenie firmy a zivotnej filozofie. Da sa najst aj zadarmo na webe hladanim Ray Dalio Principles.

Na rozdiel od Ladisovej (dez)informacie, investuje do akcii, komodit a inych. Jeho najvacsi fond ziskal .5 percenta a zapakovana verzia toho isteho fondu stratila .5 percenta. Ine Bridgewator fondy maly vynosy okolo 16% a nejaky aj 20%. Bol to vsak povazovany rok sklamania dlhodobo uspesneho fondu, ktory mal 3 minusove roky pocas existencie, ale nie roku 2019.

Pochybujem, ze sa Dalio trapi kritikou taxikara z Malagy s portfoliom milionkrat mensim ako je jeho.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Dnes ráno dosáhl index DAX nejvyšší hodnotu všech dob.
Kdo své dividendové akcie nikdy neprodá, ten je rád, když akcie nerostou, protože je každý rok může levně přikupovat.
Pro něj je stále silně rostoucí akcie Microsoft předmět velké nenávisti a zklamání, protože dividendový value investor musí 10-15 let čekat, až bude růst akcie Microsoft u konce a přijde velký dvouletý krach, a po velkém krachu ten dividendový value investor poprvé akcie Microsoft může levně koupit.
Dnes 3x předražená akcie Microsoft má P/E 47, P/S 9.8, P/B 12, výnos dividendy 1.1%
Jen nezletilí akcionáři kupují akcie Microsoft 2019-2020 třikrát předražené, protože oni neměli žádné drahé akcie během krachu 2000-2003 a nic se o rozumném ocenění akcií nenaučili.

Krize v koncernu Boeing může skončit v létě 2020. Letos v létě snad budou konečně letadla s hloupým softwarem připuštěna do provozu a předražená akcie Boeing bude mít důvod růst, jen kvůli zájmu začátečníků.
Akcie Boeing má dnes P/E 47, P/S 2.0, P/B negativ, výnos dividendy 2.4%.

Obrázek: Akcie Airbus během roku 47% rostla a akcie Boeing 10% ztratila (modrá křivka).
Prílohy
Airbus-Boeing.png
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

:-( Roční tržba podniku ošklivě poklesla a klesla i akcie.
Na výročním shromáždění proto akcionáři oběsili šéfa podniku. :-(
Prílohy
Stockholders-meeting.jpg
Stockholders-meeting.jpg (39 KiB) 12367 zobrazenia
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ladis napísal: Letos v létě snad budou konečně letadla s hloupým softwarem připuštěna do provozu
Moze to tak byt, ale to musi mat Ladis stastie. Vlastne obrovske stastie, pretozre problem konkretneho modelu, nie je softver, ale aerodynamika, ktoru na lietadle postavenom na starom modeli nedokaze softver vyriesit. K tomu vsak treba citat odborne komentare a nie dennu tlac.

Este raz otazka na Ladisa: Obsahuju fondy Bridgewater akcie, alebo nie?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Já myslím, že fond Bridgewater obsahuje jiné fondy a žádné akcie.

Kdy prodáš tvoje předražené akcie Microsoft? Při poklesu 15% nebo 30%, nebo si je necháš klesnout na polovinu?
Jednou ten velký krach přijde. To je jisté.
Pokud necháš klesnout tvoje akcie Microsoft na 1/3, pak je můžeš prodat mně. Já budu kupovat Microsoft 66% pod maximem.
Nemoudří spekulanti z Evropy i z Ameriky se chlubí, že koupili draze akcie: Adobe, Alphabet, Amazon, Apple, Facebook, Mastercard, Microsoft, Netflix, Nvidia, Visa, a přesto s nimi vydělali za 5 let 300%.
Ta jejich chlouba by měla ale vypadat: ''Koupil jsem ty akcie hloupě draze a přesto jsem s nimi vydělal za 5 let 300%. Při poklesu kurzu 30% ty akcie prodám. Nenechám je klesnout 50% = na polovinu.''
Chytrá by byla chlouba rozumného investora: ''Koupil jsem ty akcie 2009 levně, mám je 150% v plus a protože mají každý rok z nákupního kurzu vyšší výnos dividendy, neprodám ty akcie nikdy. Budoucí krátkodobý pokles kurzu na polovinu mi nebude vadit.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ladis napísal:Já myslím, že fond Bridgewater obsahuje jiné fondy a žádné akcie.
Ladis vysvetlim Ti to ako zaciatocnikovi. Bridgewater Associates je firma, ktora spravuje niekolko fondov. Riadi ju jej zakladatel isty Ray Dalio. Fondy su z uctovneho hladiska samostatne investicne organizacie. Fond Bridgewater neexistuje, tak ako neexistuje fond Vanguard, Fidelity, Amundi, ktore maju vyse sto fondov. Fondy Bridgewateru investuju a teda vyberaju akcie, komodity, dlhopisy, opcie, hotovost a ine ceniny.

Anglickou terminologiou Bridgewater ci Vanguard su "fund families". Fondy, ktore drzia ine fondy su "fund of funds". Nie je dobre si tieto pojmy mylit.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

S první letošní dividendou od Cisco Systems začala dnes u mne 11-timěsíční dividendová sezóna,
během které dostanu tisíce a tisíce eur dividendy.
Jestli mám nějakou akcii 50% v plus nebo 50% v mínus, to mi můžete kontrolovat vy.
Mně je performance lhostejná. Já jen kontroluju každý den, zda přišly nějaké dividendy.
Z mých 29 akcií dostanu dividendy asi 70x během roku.
2020-2023 budu přikupovat asi jen akcie japonské obchodní společnosti Mitsubishi Corp.,
kanadské akcie Bank of Nova Scotia, Enbridge a z USA Walgreens Boots Alliance.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal:S první letošní dividendou od Cisco Systems začala dnes u mne 11-timěsíční dividendová sezóna,
během které dostanu tisíce a tisíce eur dividendy.
Vysvetlenie pre bežných ľudí: tie tisíce a tisíce eúr je 3000 z každých 100 000. :)

Dividendový výnos Ladisovho portfólia je cca 3,5% ročne.
Dividendy mu pripisujú po zrazení dane 15-20%, takže čistý výnos je okolo 3% ročne.

..3% znamená 3000 € z každých 100 000€. Odhadujem, že Ladis má v akciách max. 200 000 €.


Jestli mám nějakou akcii 50% v plus nebo 50% v mínus, to mi můžete kontrolovat vy.
Mně je performance lhostejná. Já jen kontroluju každý den, zda přišly nějaké dividendy.
Toto je veľká hlúposť. Na výnose portfólia záleží! Dividendy nestačia.

Dividendy pokryjú straty z inflácie.

Načo však držať peniaze v akciách, ked 3,5% p.a. môžete mať z dlhopisov ?

Špeciálne u Ladisa, keďže je už starý - v dôchodku.
Akcie sú rizikové. Oplatí sa do nich investovať z horizontom 20-30 rokov.

Teraz dôkaz , že na performance veľmi záleží:

1. Keby ste investovali do Ladisových akcií 100 000 € v roku 2006, mali by ste dnes na účte 107 000 € bez dividend.
V dividendách by ste mali príjem 3000 € ročne.

Inflácia za ten čas: 29% ( priemer 2,2% ročne ) Z tých 3000 by vám ročne zožrala inflácia 2200 €


2. Keby ste investovali do indexového etf v roku 2006, mali by ste na účte 270 000 € bez dividend.
V dividendách by ste mali príjem okolo 1800 € ročne

Inflácia za ten čas: 29% ( priemer 2,2% ročne ). Čisté dividendy by vám nepokryli infláciu, ale nahradil by vám to výnos portfólia.

Nuž a na záver prichádza WINNER:

3. Obyčajný človek bez akýchkoľvek znalostí o akciách:

V roku 2006 by investoval 100 000 do indexového etf, ktoré akumuluje a reinvestuje dividendy, alebo do Buffetovej akcie BRK ktorá nevypláca žiadne dividendy.

Po celý čas by sa o nič nestaral. Dnes by mal na účte pri indexovom etf 332 000 alebo v akcii BRK 392 000. :lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Rado »

Matematika, ktorej rozumiem. Jednoduché, názorné. Jediné, čo ti pasívne investovanie nedá je to, že sa stále niečo nové učíš, študuješ, čítaš...zabávaš sa. To sa ťažko dá vyčísliť výnosom, že si mozog takto udržiavaš v kondícii. To sa vyplatí aj keď nie sú úspechy v investovaní. :wink:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Fundamenty akcií indexu DAX, Eurostoxx50, Stoxx50, Dow Jones a USA z 6.1.2020.
Vytiskněte si z PDF data na 7 papírů a zaškrtejte levné akcie:
Kurz akcie / čistý zisk podniku = P/E = KGV = dobré pod 15
Kurz akcie / tržba podniku = P/S = KUV = dobré pod 3
Kurz akcie / účetní hodnota = P/B = KBV = dobré pod 3
Dividenda by měla být 3% až 8% z kurzu akcie.
Uvažujte o výhodně oceněných akciích na stálo jen pro dividendy jako důchod: Allianz, BASF, BMW, Munich Re, BHP Billiton (BHP Group), British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell, Banco Santander, Iberdrola, AT&T, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, Enbridge Inc., Bank of Nova Scotia, Mitsubishi Corp.
Prílohy
B-O-9-1-2020.pdf
(242.51 KiB) 105 stiahnutia
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Nejdražší firmy západně od Plzně
Apple 1.180 miliard euro
Microsoft 1.090
Amazon 828
Facebook 446
Alphabet 415
JP Morgan Chase 395
Johnson & Johnson 347 :cool:
Wal-Mart 309
Visa 292
Nestlé 290
Bank of America 286 :cool:
Procter & Gamble 282 :cool:
Mastercard 269
ExxonMobil 267
AT & T Inc. 258 :cool:
UnitedHealth Group 251
Disney 235
Intel 235
Verizon 229
Home Depot 218
Berkshire Hathaway Holdings 217
Novartis 216
Coca-Cola 214 miliard euro

Tyto firmy ve skutečnosti ale nejsou tak cenné. Jsou cenné jen 1/2 až 1/3.
Však jejich akcie jsou 2x až 3x předražené a neměly by se dnes kupovat.

Jen akcie AT&T je levná.
Akcie :cool: jsem koupil před lety a chci je držet stále, jen pro dividendy jako důchod.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Nejvíce atraktivní elektrárna světa : Iberdrola mi posílá počátkem února každého roku akcie jako dividendy.
Díky těmto stále přibývajícím akciím už budu mít v té akcii víc peněz než v každé jiné akcii.
Tedy 1/8 těch akcií IBE prodám a ony jsou dnes 104% v plus.
Tak dostanu asi 2.000 €, za které přikoupím po tisíci moje od prosince nové akcie:
obchodní společnost Mitsubishi Corp. (první moje akcie z Japonska)
ropovod a plynovod : Enbridge Inc. (jedna ze dvou mých akcií z Kanady)
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Rokosák »

Dovolim si uplatnit Ladisovu metodu ciastkovych informacii na seba.

Kupil som 200 akcii druhej najuspesnejsej technologickej firmy za 30 tisic dolarov volakedy v 90tich rokoch minuleho storocia. Zhruba 29800 som stratil. Kupil som dom za 290 tisic, vrazil som do neho dalsich 100 a dnes ho neviem predat za prijatelnu cenu. I ked ho prenajimam. Z tychto faktov je zjavne, ze som chudobny clovek a nerozumiem financnemu ani realitnemu trhu. Asi skusim robit taxikara. Dakujem za pozornost. :lol: :( :o :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Rokosák,
ty is kupil akcie druhej najuspesnejsej technologickej firmy za 30.000 $ v 90tich rokoch, 29.800 $ si stratil
a prodal za 200 $ ? :?: To si nemel delat. To bylo velice hloupé. A dnes jezdíš v Prešově s taxi? To je O.K.


Akcie Deutsche Telekom vypadá jak podnikový dluhopis s 5%ním úrokem

Od roku 2005 do roku 2019 dividenda Deutsche Telekom 0,50 € až 0,78 € investici do akcie zaplatila.
Reinvestované dividendy znamenají, že od roku 2005 do dnes by byla investice 103% v plus. Ale bez dividend by byla akcie dnes 12% v mínus. Já mám akcii od roku 2018, dnes procento v plus.
Jedna hloupá komunistka povídala včera v televizi, že je akcie stále pod kurzem z roku 2000 a že investice do akcií je riskantní jak Casino. Jenže roku 2000 byla akcie s P/E extrémně předražená a studovaný akcionář by ji nekoupil.
Dividenda Deutsche Telekom byla posledních 10 let 3x snížena a je dnes nižší než před 10 lety. Ale šéf slíbil, že 0,60 € je garantované minimum a nikdy nebude dividenda nižší.
Na konta v Německu chodí dividendy Deutsche Telekom nezdaněné a pokud akcionář nikdy neprodá, nikdy nezaplatí daně z dividend. Pokud by prodal, pak by platil všechny daně z dividend za minulá léta dohromady.
Dividenda dělá každý rok průměrně 5% z kurzu akcie a průměrně 60% z čistého zisku.
Prílohy
D-Telekom-dividende.jpg
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ladis napísal:Rokosák,
ty is kupil akcie druhej najuspesnejsej technologickej firmy za 30.000 $ v 90tich rokoch, 29.800 $ si stratil
a prodal za 200 $ ? :?: To si nemel delat. To bylo velice hloupé. A dnes jezdíš v Prešově s taxi? To je O.K.

To som nemal robit I ked islo iba o $30,000. Ale nastastie ma to nemrzi, lebo ja sa nesnazim prezentovat ako vseved, chyby si uznam,, neskryvam ich a ucim sa z nich. Takisto neskryvam svoje vynosy za dielcie informacie ako to robis Ty.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

30k Usd bol v 90tych rokoch velmi velky peniaz. Ako si Rokosak vtedy rozdychaval tuto stratu? Muselo to byt narocne. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Všechny letecké společnosti světa, s hodnotou akcií nad 5 miliard euro, s výnosem dividendy nad 2,5%
Německé číslo akcie WKN

Od jaké aerolinie koupit akcie, na mnoho let, kvůli dividendám?
Porovnat na Morningstar zadlužení, růst tržby, zisku a dividendy posledních 10 let a připravit se na nejvíce volatilní akcie světa,
které mohou během roku klesnout na polovinu i růst 100%.

A nezapomínat na bankrot slavné americké společnosti Pan Am roku 1991.

10-letý růst tržby, zisku a dividendy:
A0MQV8 DELTA AIR LINES INC. USA 2,56% 34.307 milionů euro - Vlastní Warren Buffett
http://financials.morningstar.com/ratio ... ture=en-US" onclick="window.open(this.href);return false;

A1H6AJ International Consolidated Airlines Spanien 4,05% 14.634 milionů euro
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=BABWF" onclick="window.open(this.href);return false;

A2PWS8 JAPAN AIRLINES CO. Japan 6,48% 9.676 milionů euro
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=JPNRF" onclick="window.open(this.href);return false;

823212 Lufthansa Deutschland 4,44% 7.847 milionů euro
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=DLAKF" onclick="window.open(this.href);return false;

A0MZ57 SINGAPORE AIRLINES Singapur 3,37% 7.264 milionů euro
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=SINGF" onclick="window.open(this.href);return false;

896435 Qantas Australien 3,51% 6.538 milionů euro
http://financials.morningstar.com/ratio ... region=DEU" onclick="window.open(this.href);return false;

Nejlépe vypadají desetileté fundamenty u DELTA AIR LINES. Ale výnos dividendy je jen 2,5%.
A cizí kapitál je 3,5x vyšší než vlastní kapitál.
Jenže já budu mít peníze na akcii až za 4 roky. Pak bude možná výnos dividendy vyšší a zadlužení nižší než dnes.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Rokosák »

Trumpeta1978 napísal:30k Usd bol v 90tych rokoch velmi velky peniaz. Ako si Rokosak vtedy rozdychaval tuto stratu? Muselo to byt narocne. :roll:
Dakujem za sucit, ale tato konkretna strata bola viacmenej zanedbatelna. To je vsak na dlhsiu temu. Islo o firmu CMGI, ktoru som kupil ciste z dovodu, ze za vlastnictvo 200 akcii ste mali pristup k IPO startupom, ktore firma sponzorovala. Kupil som sice minimum, ale co som sa z toho poucil bolo, pri 20% poklese predavat.
Keby som predal, tak rozdiel 24,000 by narastol od tych cias pri mojom priemernom vynose na takmer sto tisic. Dnes by som mal o sto tisic viac. Ci by som sa z toho hrozne tesil radsej neuvediem. V kazdom pripade sucastou investovania je aj riziko a s tym suvisiace straty.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rokosak
si vazim ze si sam otvorene povedal aj o takychto veciach, nanestastie aj tieto veci patria k investovaniu
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Mládež by neměla zapomínat zcela Grahamovy výzkumy, že by se měly koupit jen akcie s P/B od 1,5.
Protože v době internetu je zájem o akcie po celém světě mnohem vyšší než před internetem, je možno dnes tento poměr pro vhodnost nákupu akcií zvýšit na 3,0. Tedy kupovat jen akcie s P/B pod 3,0.
Když Graham byl vylekán z velkého krachu akcií 1929-1932, měla by starší mládež být vylekána z velkého krachu akcií 2000-2003. Ale mládež mladší než 35 let asi žádné akcie na kontě ještě neměla během krachu 2000-2003. Tedy nemá mládež pod 35 let z drahých akcií žádný strach a kupuje stejné předražené akcie, jako ostatní mládež oznamuje v diskusních fórech a kupuje stejné předražené akcie, jako nějaký americký expert koupil.
Nejvíce hloupé je kupovat dnes akcie, které koupil Warren Buffett před 30 lety, když jsou dnes akcie předražené a podnik nedosahuje už dlouho ten růst tržby jako před 30 lety.
Ta jedna moderní kniha nebo tři moderní knihy, které po celém světě dohromady existují, nedokáží dnes mládež vystrašit z předražených akcií.
Mládež pod 35 let to musí zažít sama v příštím velkém krachu, jak hluboko se propadnou její předražené akcie na kontě s P/B nad 9: Visa, Mastercard, Coca-Cola, Microsoft, Novo Nordisk, Adobe, Alphabet, Amazon, Apple, Facebook, Netflix, Nvidia.

Několik zdravých a solidních podniků s akciemi majícími P/B pod 1:
BMW, HeidelbergCement, Lufthansa, Kraft Heinz, HSBC, Vodafone, Banco Bilbao, Banco Santander, Repsol.
Vynechám levné darebáky: Daimler, Volkswagen, Deutsche Bank.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Rokosák »

29. maja 1998 bola cena akcie BMW vyssia ako je dnes. Ak pridame dividendy a inflaciu, tak za 22 rokov si zarobil tak na pivo a housku.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Neklamej slovenské děti s nepravdou!
Dnes je akcie BMW výš než 1998 a je nutné sečíst ten balík peněz,
který by rozumný investor dostal za 32 let vyplacen v dividendách.
Od dolíku 1990/1991 do vrcholu 2014/2015 rostla akcie BMW 1.630%. :!:
Od dolíku 2008/2009 do vrcholu 2014/2015 rostla akcie BMW 500%. :!:
https://www.comdirect.de/inf/aktien/DE0 ... ION=143095" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
BMW.png
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ladis, ten dolik bol v DM, vsak? Predpokladam, ze prepocitany na kurz Eura k 1/1/1999. Ja netvrdim, ze klames, ale v roku 1991 Euro neexistovalo ako dnes. Aka mena existovala aj v roku 1990 a takisto dnes? Zeby nahodou Dolar?

Tu je graf vyvoja v Dolaroch co moze byt pre niekoho (vratane mna) smerodatne. Na Slovensku vacsina grafu by nebola relevantna v Eurach. V Cesku nikdy.

Klikni na "Max"

https://www.bing.com/search?q=bmw+histo ... =1&ajf=100" onclick="window.open(this.href);return false;
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Nejprve se razil stříbrný Joachimthaler v Jáchymově a před 200 lety ho převzali v USA jako Dollar.
Grafy evropských akcií staré desítky let se přepočítávají na euro i do minulosti, když euro neexistovalo.
Tak jako se dnes započítávají do kurzů akcií všechny minulé splity akcií a vychází u silných akcií,
že stály před 30 lety několik centů, i když stály desítky dolarů a během 30 let se několikrát splitovaly.

Každý musí být rád, když koupí akcie BMW dnes levněji než 2015-2019, radost by měla být z dividend.
A hezky v plus bude akcie za několik let.

Akcie BMW je nejlepší auto-akcie světa na stálo pro dividendy.
I když ten, kdo koupil poprvé před rokem nebo 2015-2017, může být dnes v mínus.
Jedna auto-akcie by měla být v každém portfoliu ze 20-30 akcií na stálo pro dividendy.
Kdo kupuje dnes, může být rád, že koupí s nižším kurzem než 2015.
Chytrý akcionář se musí radovat z dividend od jeho 20-30 různých akcií
a za 30 let se bude radovat on nebo mladá vdova nebo děti,
že mají každou z těch 20-30 akcií zděděných po pánovi stovky procent v plus.
Ale přesto by děti dědící akcie neměly prodávat, nebo jen malou část akcií prodat,
když chtějí koupit vlastní byt.
:-) Kdo investuje do akcií teprve 2 roky, může mít dnes nějaké akcie hezky v plus, jiné akcie hezky v mínus,
důležité je jen, aby se radoval z dividend a chtěl si nechat každou akcii až do smrti kvůli dividendám jako důchod,
a zajistil s dividendami krásný příjem pro děti, které jednou by měly všechny dividendové akcie zdědit.
Samozřejmě by se měly prodávat akcie firem, které míří k bankrotu jak Nokia, a prodávat akcie,
když se firma rozdělí na části, anebo je firma ze 100% koupena jinou firmou.
Performance není důležitá za rok ani za 5 let, když se akcie nikdy neprodají. Ale za 20 let
by měla být každá levně koupená akcie několik stovek procent v plus, když nemíří firma k bankrotu jak Nokia.

Moudrý value investor má radost z dividend, protože z nich chodí každý rok víc peněz.

Nerozumný obchodník s akciemi má asi někde na komputeru červené tlačítko SELL
a zelené tlačítko BUY a kvůli korunovému viru ve Wuhanu asi všechny evropské a americké akcie prodal.
Prílohy
100-euro-1.jpg
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Akcie se dnes pominuly.
A když jsem přišel ve 12.30 z města domů a podíval se na grafy,
v panice jsem rychle koupil na německém neburzovním trhu Tradegate (Berlin)
za 1.000 € Enbridge, za 1.000 € Bank of Nova Scotia, za 1.000 € Mitsubishi Corp.
V dubnu koupím za 1.000 € Walgreens Boots Alliance a moje letošní nákupy mohou být hotovy.
V září bude Joe Konecny 6 let starý a tak mu otevřu školácké Starterkonto zadarmo u Targobank.de,
abych mu v prosinci mohl koupit za 500 € první levné akcie, s dividendou nad 5% a bez daně, tedy z Británie,
buďto Shell B. nebo BHP nebo B.A.Tobacco a později HSBC. Každý rok jednu akcii za 500 €, nebo dvě.
A tak začne můj syn investovat do akcií už od věku 6 let, aby v důchodu měl pár milionů eur
v dividendových akciích a každý rok dostal desetitisíce eur dividendy.
Grafy mých 29 dividendových akcií :arrow: http://nr1a.com/mustrdepo-3mesice.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
Allianz.png
Allianz.png (12.47 KiB) 11580 zobrazenia
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

5.2.2020
Výhodné akcie z USA

AT&T Inc. (T) P/S 1.5, P/B 1.5, P/C 5.8, P/E 17, dividend 5.6%
Bank of America (BAC) P/S 3.0, P/B 1.2, P/C 8.5, P/E 12, dividend 2.2%
Carnival Corp. (CCL) P/S 1.6, P/B 1.1, P/C 5.5, P/E 10, dividend 4.7%
Citigroup (C) P/S 1.9, P/B 0.9, P/C 5.1, P/E 9.4, dividend 2.7%
Kraft Heinz (KHC) P/S 1.3, P/B 0.7, P/C 14, P/E 11, dividend 5.4%
Paccar Inc. (PCAR) P/S 1.1, P/B 2.6, P/C 8.7, P/E 13, dividend 4.8%
Prudential Financial Inc. (PRU) P/S 0.7, P/B 0.6, P/C 1.5, P/E 9.5, dividend 4.3%
Southern Comp. (SO) P/S 3.1, P/B 2.7, P/C 10, P/E 17, dividend 3.5%
Walgreens Boots Alliance (WBA) P/S 0.3, P/B 1.9, P/C 8.4, P/E 11, dividend 3.6%
Wells Fargo (WFC) P/S 2.2, P/B 1.2, P/C 6.3, P/E 12, dividend 4.3%

Výhodné akcie z Británie
Barclays P/S 1.0, P/B 0.5, P/C 3.0, P/E 11, dividend 3.8%
BHP Group P/S 2.5, P/B 2.3, P/C 6.2, P/E 12, dividend 6.3%
BP PLC P/S 0.4, P/B 1.2, P/C 5.1, P/E 13, dividend 7.0%
British American Tobacco P/S 3.1, P/B 1.2, P/C 8.8, P/E 11, dividend 6.1%
BT Group P/S 0.7, P/B 1.6, P/C 4.4, P/E 7.5, dividend 9.3%
HSBC Group P/S 1.9, P/B 0.8, P/C 3.8, P/E 11, dividend 7.0%
Lloyds Banking Group P/S 1.8, P/B 0.9, P/C 5.8, P/E 11, dividend 5.9%
National Grid P/S 2.3, P/B 1.8, P/C 9.7, P/E 17, dividend 4.8%
Prudential PLC P/S 1.3, P/B 1.8, P/C 14, P/E 7.5, dividend 4.0%
Rio Tinto P/S 2.2, P/B 2.2, P/C 7.7, P/E 9.0, dividend 5.8%
Royal Bank of Scotland P/S 1.6, P/B 0.7, P/C 7.8, P/E 9.0, dividend 7.3%
Royal Dutch Shell P/S 0.5, P/B 1.0, P/C 4.2, P/E 10, dividend 7.3%
Tesco P/S 0.4, P/B 1.7, P/C 11, P/E 14, dividend 3.1%

Výhodné akcie z indexu DAX
Allianz P/S 1.1, P/B 1.5, P/C 3.5, P/E 11, dividend 4.4%
BASF P/S 0.9, P/B 1.7, P/C 7.0, P/E 10, dividend 5.4%
BMW P/S 0.4, P/B 0.7, P/C 8.4, P/E 8.0, dividend 4.2%
Continental P/S 0.4, P/B 1.2, P/C 4.1, P/E 15, dividend 3.9%
Covestro P/S 0.4, P/B 1.4, P/C 2.9, P/E 13, dividend 6.4%
Daimler P/S 0.3, P/B 0.7, P/C 30, P/E 12, dividend 4.9%
Deutsche Post P/S 0.6, P/B 3.2, P/C 6.7, P/E 14, dividend 3.8%
Deutsche Telekom P/S 0.9, P/B 2.5, P/C 3.9, P/E 14, dividend 4.1%
HeidelbergCement P/S 0.7, P/B 0.8, P/C 6.3, P/E 11, dividend 4.0%
Lufthansa P/S 0.2, P/B 0.7, P/C 1.6, P/E 6.0, dividend 5.7%
Munich Re P/S 0.8, P/B 1.5, P/C 13, P/E 14, dividend 3.6%
Siemens P/S 1.1, P/B 2.1, P/C 11, P/E 17, dividend 3.5%
Volkswagen P/S 0.4, P/B 0.7, P/C 11, P/E 6.0, dividend 3.6%

Výhodné akcie ze Španělska
Banco Bilbao P/S 0.8, P/B 0.6, P/C 6.1, P/E 8.0, dividend 5.6%
Banco Santander P/S 0.8, P/B 0.6, P/C 5.6, P/E 9.0, dividend 6.5%
Iberdrola P/S 1.8, P/B 1.6, P/C 9.8, P/E 18, dividend 3.8%
Repsol P/S 0.4, P/B 0.6, P/C 4.8, P/E 8.0, dividend 7.8%
Telefónica P/S 0.6, P/B 1.8, P/C 2.3, P/E 12, dividend 6.5%
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Rozdíl mezi zákonným důchodovým pojištěním a dividendami z akcií

1) Peníze ze zákonného důchodového pojištění dostaneš vypláceny bez krácení až od důchodového věku.
Ty do pojištění vložené peníze ubývají a pro tvoje děti nezbyde nic.
2) Peníze z dividendových akcií dostaneš v mnoha případech vypláceny už za měsíc po tom, co si akcie koupil.
Ty vložené peníze neubývají, ale zvyšují hodnotu a později budou dostávat i tvoje děti dividendy, když zdědí tvoje akcie.
Pokud mají lidé možnost volit, měli by lidé ukládat peníze do dividendových akcií a neplatit důchodové pojištění.
A v některých zemích světa nemusí platit zákonné důchodové pojištění lidé vydělávající samostatně.
A pokud lidé musí platit zákonné důchodové pojištění, měli by současně i kupovat dividendové akcie.
Aby v prvním roce důchodu dostali minimálně tolik peněz z dividend, jako z důchodového pojištění.
Samozřejmě připadají v úvahu jen akcie starých velkých a zdravých podniků a žádné nemocné podniky: Nokia,
Ford, AIG, General Motors.
Můj syn Joe dostane první akcie na konto ve věku 6 let. Nejprve mám v úmyslu koupit synovi 4 britské akcie
s výnosem dividendy 6 až 7%, protože jejich dividendy chodí nezdaněné.
BHP Group, British American Tobacco, Royal Dutch Shell, HSBC.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ladis napísal:
1) Peníze ze zákonného důchodového pojištění dostaneš vypláceny bez krácení až od důchodového věku.
Ty do pojištění vložené peníze ubývají a pro tvoje děti nezbyde nic.
Kedy chces dostavat dochodok, ked si v osmej triede?
2) Peníze z dividendových akcií dostaneš v mnoha případech vypláceny už za měsíc po tom, co si akcie koupil.
Ty vložené peníze neubývají, ale zvyšují hodnotu a později budou dostávat i tvoje děti dividendy, když zdědí tvoje akcie.
Deti by si mali dokazat zarobit na seba.
Pokud mají lidé možnost volit, měli by lidé ukládat peníze do dividendových akcií a neplatit důchodové pojištění.
A v některých zemích světa nemusí platit zákonné důchodové pojištění lidé vydělávající samostatně.
Nedostavat zakonny dochodok je riskantne pre buducich dochodcov, ich deti a deti ich deti.
A pokud lidé musí platit zákonné důchodové pojištění, měli by současně i kupovat dividendové akcie.
Ano. Pridal by som aj rastove akcie, nehnutelnosti a zlate mince.
Aby v prvním roce důchodu dostali minimálně tolik peněz z dividend, jako z důchodového pojištění.
Alebo mali milion v rastovych akciach.
Samozřejmě připadají v úvahu jen akcie starých velkých a zdravých podniků a žádné nemocné podniky: Nokia,
Ford, AIG, General Motors.
Tie "nemocne podniky" boli v minulosti rozvinute, velke a zdrave.
Můj syn Joe dostane první akcie na konto ve věku 6 let. Nejprve mám v úmyslu koupit synovi 4 britské akcie
s výnosem dividendy 6 až 7%, protože jejich dividendy chodí nezdaněné.
BHP Group, British American Tobacco, Royal Dutch Shell, HSBC.
{Pokial neskoncia ako Nokia
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

BMW se chystá už druhý rok za sebou snížit dividendu. Jdu na shromáždění BMW 14.5. in die Olympiahalle von Minga.
Jistě by bylo lepší 10 let vyplácet stejnou dividendu, než 8 let zvyšovat a 2 roky snižovat.
Protože mnoho akcionářů v Čechách a na Moravě :) má ve zvyku prodávat akcie při snížení dividendy.
Což má velikou výhodu, že kurz akcie klesne a moudří investoři koupí akcie levněji.
Já však kupuju letos pro mne jen akcie: Walgreens Boots Alliance, Enbridge Inc., Bank of Nova Scotia, Mitsubishi Corp.
I z kanadských a japonských dividend může být český akcionář šťastný. Ale jedna akcie z Japonska stačí.
Mitsubishi Corp. - WKN: 857124 - ISIN: JP3898400001 - MSBHF
http://financials.morningstar.com/ratio ... ture=en-US" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.gurufocus.com/stock/MSBHF/summary" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.comdirect.de/inf/aktien/JP3 ... =269469672" onclick="window.open(this.href);return false;
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Vecsina divi automobiliek znizila dividendu Daimler dokonca na stvrtinu tej predchadzajucej. Dalsia otazka je, aka buducnost ich caka, ci produkcia nebude uz navzdy len stagnovat resp znizovat. Prilis vela kohutov na jednom smetisku.. Robotaxi a zdielanie automobilov vyrazne zmeni postoj ludi k otazke vlastnenia auta.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nove technologie vyzaduju investicie. Cize pre firmu je rozumnejsie pouzit si vlastny kapital ako si pozicat nan a pripadne aj na dividendy. Prevazne velki rastovi investori to schvaluju a ci bude mat Ladis na plyn a elektrinu sa firma nestara.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Royal Bank of Scotland (RBS) bude přejmenována na Nat-West, NatWest Group.
Banka se stydí za jméno RBS kvůli různým chybám minulých 12 let.
Při 4,2 miliardách liber byl zisk před zdaněním ve finančním roce 2019 nad očekáváním analytiků
a o 1/4 vyšší než v předchozím roce.
Přesto se cena akcií v pátek propadla o 7%. Důvodem byl snížený výhled do budoucna.

A já dostanu letos asi 600 € dividendy od Natwest.

Nejvíce na světě vyplatil jako dividendu během roku 2019 koncern Royal Dutch Shell a to 15 miliard USD.
Nejvíce v USA vyplatil koncern ATaT a to 14,9 md.USD. Na druhém místě Exxon Mobil: 14,6 md.USD.
Nejvíce v Německu platila dividendy Allianz a to 4 miliardy Euro.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Corona virus a covid 19 vylekaly dnes ráno obchodní automaty a daytradery v Evropě
a tak obchodní automaty a daytradeři prodávají v panice akcie, především akcie bank.
Index DAX je v 11 hodin 3,5% v mínus.
Value investoři mohou zas dnes v panice akcie nakupovat, především akcie bank,
protože jsou několik procent levnější než v pátek.
A já musím několik týdnů čekat na dividendy, abych mohl koupit za 1.000 € akcie Walgreens Boots Alliance.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod

Príspevok od používateľa Ladis »

Dneska večer poštou ranní růžové mi přišlo psaní:
Tázané české Fio nemá čas na odpovědi na dotazy. Ale zodpoví je Fio Trenčín a Fio Bratislava.

''''Dobrý deň, pán Konečný,
dividendy zo zahraničných titulov sú spravidla automaticky zdaňované priamo pri zdroji,
vo svojom materskom domicile (na domácom trhu).
Toto pravidlo platí aj pre britské emisie na Xetre,
pri ktorých sa dividendy pri zdroji nezdaňujú a sú vyplácané v hrubej výške.
''''

:) Tak by vám měly přijít na účet u Fio britské dividendy nezdaněné, když jste koupili britské akcie přes Fio na Xetra. :)

''''Vážený pán Konečný,
ďakujeme, že sa zaujímate o služby Fio banky. Fio banka sprostredkúva prostredníctvom aplikácie eBroker obchodovanie s cennými papiermi (akcie aj ETF) na týchto svetových burzách: CR (BCPP, RMS), Nemecko (XETRA), USA (NYSE, NASDAQ, AMEX, ECN, OTC). Prostredníctvom jednej aplikácie tak máte sprístupnené široké možnosti investovania za veľmi výhodných podmienok.

Základne informácie k investovaniu prostredníctvom Fio banky:
- obchodovanie z akéhokoľvek počítača, bez nutnosti inštalovania aplikácie eBroker
- bezplatne spravodajstvo a investičné odporúčania na nákupy alebo predaje
- možnosť obchodovania elektronicky, telefonicky a osobne
- nie je obmedzená veľkosť objemu obchodu alebo výška čiastky, s ktorou chce klient obchodovať.

Za koľko cez Fio?
- používanie aplikácie eBroker - ZADARMO
- on-line dáta po uskutočnení aspoň 1 obchodu v mesiaci - ZADARMO
- zriadenie a vedenie obchodného účtu vo Fio – ZADARMO
- žiadne rozširovanie burzových spreadov
- menové konverzie - bez dodatočných poplatkov
- podanie nákupného/predajného pokynu na akýkoľvek trh - ZADARMO

- poplatok za zrealizovaný obchod v CR na BCPP Xetra - 0,35% z objemu obchodu
- poplatok za zrealizovaný obchod v CR na RMS - EasyClick - 0,29% z objemu obchodu
- poplatok za zrealizovaný obchod v USA - min. 7,95 USD a max. 9,95 USD !!!
- poplatok za zrealizovaný obchod v SRN - 0,15% z objemu obchodu, min. 9,95 EUR.''''

Tedy kupujte britské akcie přes Fio na Xetra!
HSBC Holdings, R.D.Shell B, BHP Group, Br.Am.Tobacco.

R.D.Shell B = R6C3
HSBC = HBC1
BHP = BIL
Br.Am.Tobacco = BMT
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"