lucas03 dividendove portfolio

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lucas03
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Št 06 02, 2014 8:03 pm

Re: lucas03 dividendove portfolio

Príspevok od používateľa lucas03 »

V Maji som nekupil ziadnu dividendovu akciu. Setrim na nehnutelnost :P Ale aj tak, dividendovy prijem pokryl 13.14% mojich zivotnych nakladov. Moje vydavky su ale polovicne od tych, ktore som odhadoval na zaciatku roka. Tak uvidime, kolko mi to vydrzi, kedze sa blizi dovolenkova sezona.

Portfolio je na tom trosku lepsie ako SP500, ale dlho to asi nevydrzi. Maj bol siedmi mesiac v pluse, takze ocakavam coskoro aj nejake prepady. Co sa tyka market cap, tak tam nevidim velkeho losera v maji.

Dufam, ze tu nehnutelnost uz doriesim a mozem dalej sypat peniaze do akcii. Potrebujem, aby mi ten dividendovy prijem rastol. Ak by som udrzal zivotne naklady v Juni na rovnakej urovni ako v Maji, dividendy by mali pokryt 18.88% mojich zivotnych nakladov.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: lucas03 dividendove portfolio

Príspevok od používateľa rmaly »

kokos, to je super... tam este nie som, ale mam male portfolio a velke naklady :) :)... Ale ak zaratam prenajom bytu, tak vlastne to nie je az take zle... ale "rispekt"!!!
lucas03
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Št 06 02, 2014 8:03 pm

Re: lucas03 dividendove portfolio

Príspevok od používateľa lucas03 »

minuly mesiac som nakupil NHI, AAPL, ABBV, VZ, MO, a WTRG. Tento mesiac nadavam, ake je zlozite teraz kupit byt
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"