Oplati sa kupit teraz akcie leteckych a ropnych spolocnosti?

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
bakiba
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 23 05, 2009 4:35 pm

Oplati sa kupit teraz akcie leteckych a ropnych spolocnosti?

Príspevok od používateľa bakiba »

Zdarvim,
mam zopar eur na "gambling" a rozmyslam ci skusit kupit zopar akcii ktore dopadli najhorsie v tomto prepade:
UAL -76%
DAL -59%
AAL -58%
OXY -71%

Co vy na to? Nie je to nic moc, mam cca 1000eur... ze tak do roka by to mohlo byt spat na povodnych urovniach?

Alebo mate iny typ? Nie som trader takze call/put/futures nerozumiem.

Dakujem.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Oplati sa kupit teraz akcie leteckych a ropnych spolocno

Príspevok od používateľa jogo »

Nemáme krištalovú gulu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Oplati sa kupit teraz akcie leteckych a ropnych spolocno

Príspevok od používateľa jaja »

Bych se tomu vyhnul. Nejspíš některé letecké společnosti zkrachují a těžko hádat, které přežijí.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15664
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Oplati sa kupit teraz akcie leteckych a ropnych spolocno

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak ako banky doteraz nerozchodili krízu 2008/2009..tak môžu dopadnúť letecké aj ropné firmy. Stačí že sa táto kríza pretiahne, alebo skončí recesiou. Na to aby ceny akcií firiem rástli naspäť treba, aby rástli ich zisky. Leteckým a ropným firmám to môže potrvať dlho.

Treba hladať akcie, čo poklesli veľa a nevinne. Ktoré boli stiahnuté nadol výpredajom, ale ich zisky, tržby a náklady ostanú nedotknuté. Ked chceš investovať len 1000, treba vybrať nejakú technologickú firmu, ktorá padla priveľa.

Keby si chcel investovať 100 000, tak ti poradím iba FAANG ( Facebook, Apple, Amazon, Netflix, Google ). Ale kedže je to iba tisícka, môžeš risknúť aj menšiu firmu. Ja nehľadám (nerobím screening ), ale z tých čo pozorujem sa mi páči INSG, keby ju trh stiahol späť ku 4 USD. Niežeby mala super fundamenty, ale je to 5G psycho ( Amerika musí nabehnúť na 5G).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
zea
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 01 04, 2019 1:23 am
Been thanked: 5 times

Re: Oplati sa kupit teraz akcie leteckych a ropnych spolocno

Príspevok od používateľa zea »

Ked uz kupovat akcie ropnych spolocnosti tak urcite nie USA shale (OXY). Je pravda ze ak sa ceny ropy vratia naspat tak tie USA shale firmy sa mozu viac zhodnotit ako akcie beznych ropnych firiem.
Ale ak tak skoro hore nepojdu, tak cast toho US shale zbankrotuje. Cize za par percent potencialneho (10-20%) zisku navyse si clovek prinasa vyraznejsie vyssie riziko bankrotu/straty . Ako keby napriklad kupil Shell, Total a pod (cize nie shale).


Prave OXY by zbankrotovat nemalo, ale nebudu to mat lahke.

Co sa tyka OXY "supi" sa uz zlietaju

https://www.moodys.com/research/Moodys- ... -PR_420050" onclick="window.open(this.href);return false;
marty
Active Member
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Št 19 04, 2018 1:07 pm

Re: Oplati sa kupit teraz akcie leteckych a ropnych spolocno

Príspevok od používateľa marty »

Pýtaš sa konkrétne na akcie leteckých a ropných spoločností.

Presne tieto 2 kategórie zaujímajú aj mňa.

Letecké spoločnosti:

Osobne si myslím, že je to dobrá investícia. Tie akcie sú nechutne vyklesané a Pump sa jasne vyjadril, že chce tým firmám pomôcť . Nečudoval by som sa, keby už teraz nebol osobne naložený v tých akciách :lol:

Aj dnes to potvrdil:
https://www.reuters.com/article/us-heal ... 1634I?il=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Asked if he would support the federal government moving to take an equity stake in some companies, Trump said: “I do. I really do.”

Trump, speaking at a news conference at the White House, added: “We will be helping the airline industry. We will be helping the cruise ship industry. We probably will be helping the hotel industry.”

Aj Bufett je dosť naložený v tých akciách.(aerolinky). A čo viem, neplánuje predávať. Ale to nie je podstatné, aj on je len človek a aj on sa môže mýliť.
Aj ja sa možno mýlim. Ale tomu bude zodpovedať aj money management. Keď to náhodou nedopadne tak, ako si myslím, aby som neutrpel fatálne straty. Z celkových peňazí, ktoré do toho chcem nasypať uvažujem, že cca 20 % by boli aerolinky, 30 % ropa a 50 % ostatné akcie + možno index (SP500)
bakiba
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 23 05, 2009 4:35 pm

Re: Oplati sa kupit teraz akcie leteckych a ropnych spolocno

Príspevok od používateľa bakiba »

Tak som dnes kupil 20 OXY a 15 DAL, cisto ako gamble.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Oplati sa kupit teraz akcie leteckych a ropnych spolocno

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vsetky investicie do akcii firiem su riskantne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"