AKCIE - OTÁZKY A ODPOVEDE

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lukas-svk
Gold Member **
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: AKCIE - OTÁZKY A ODPOVEDE

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ladis: to su nejake ine informacie nez som nasiel ja. Ja som nasiel ze im trzby rastu. Dlhodoby ciel maju 30% rast trzieb rocne. Tento rok ocakavaju 1,527miliard, 40% rast YoY.
Za Q3 mali rast trzieb 36% YoY.
Akurat ta firma je stratova. Je tam ale vidiet medzirocne zlepsenie ale aj tento cely rok budu v strate 364 milionov vs 853 za minuly rok. Strasne riedia akcie, CEO a klucovi ludia predavaju velke baliky akcii. Popri tom sa clovek docita ze drzia zlate tehly a investuju do dalsich firiem. Na druhej strane zasa uvadzaju nove produkty, je tam patrny narast poctu zakaznikov atp.

Ladis: Neviem ci na SW/Data Analysis firmu ponukajucu SaaS v tomto stadiu rastu vieme pouzit tie standardne pomerove ukazovatele. Mimochodom pozeram ze forward P/E ratio je uz "len" 109,89 :-)

Skor ak je niekto kto ma poriadne nastudovane ich produkty a technologiu ci by nenapisal nejaky svoj pohlad na tuto akciu.

lieutenant
Dátum registrácie: Po 25 10, 2021 3:53 pm

Príspevok od používateľa lieutenant »

Dobrý deň, pre uistenie seba samého sa chcem opýtať či z pohľadu daní je “čiastková” akcia to isté ako “cela” akcia. Ďakujem za odpoveď.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

lieutenant napísal:
Pi 19 11, 2021 8:22 am
Dobrý deň, pre uistenie seba samého sa chcem opýtať či z pohľadu daní je “čiastková” akcia to isté ako “cela” akcia. Ďakujem za odpoveď.
To myslíš akože zlomkovú akciu v súvislosti s frakcional nákupmi, čo začalo umožnovať IB?
Ak áno, tak podľa podľa mňa je to to isté. Vraveli mi, že pri prvom nákupe IB umožní iba pokyn rovný, alebo vyšší ako 1 akcia...ale potom k tomu možno dokupovať zlomky ktoré vyjdú z investovanej menšej sumy. Napr. ked akcia má cenu 3000..tak musíte kúpiť aspoň 1..potom už dokupujete za 100 USD, za 300 a pod. Čiže vždy je človek vlastníkom minimálne 1ks cenného papiera.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,,. Warren Buffett.

Nishin
Active Member
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am

Príspevok od používateľa Nishin »

JUGGLER napísal:
Pi 19 11, 2021 11:41 pm
To myslíš akože zlomkovú akciu v súvislosti s frakcional nákupmi, čo začalo umožnovať IB?
Ak áno, tak podľa podľa mňa je to to isté. Vraveli mi, že pri prvom nákupe IB umožní iba pokyn rovný, alebo vyšší ako 1 akcia...ale potom k tomu možno dokupovať zlomky ktoré vyjdú z investovanej menšej sumy. Napr. ked akcia má cenu 3000..tak musíte kúpiť aspoň 1..potom už dokupujete za 100 USD, za 300 a pod. Čiže vždy je človek vlastníkom minimálne 1ks cenného papiera.
Ja som zacal vyuzivat IB len nedavno a vlastnim 0.3 GOOG, takze da sa kupit aj <1ks.

tuttinho
Dátum registrácie: So 07 06, 2014 3:51 pm

Príspevok od používateľa tuttinho »

Palantir má asi 2 miliardy akcií, a vydavajú ďalšie, pretože ich majiteľ dostáva opcie, ktoré potom menia na akcie a tie dumpuje na trhu,

BlizZzi
Dátum registrácie: Pi 06 08, 2021 10:41 pm

Príspevok od používateľa BlizZzi »

Páni
Počítate si sami fair value danej akcie? alebo máte nejaké užitočné linky na stránky kde to niekto alebo nejaký systém ráta za vás? Čo som hladal je to všetko platená služba...
Dík

Nishin
Active Member
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am

Príspevok od používateľa Nishin »

Som vlastníkom niekoľkých akcií ATVI. Kto nezaregistroval, dnes bolo ohlásené odkúpenie spoločnosti ATVI Microsoftom a akcie ATVI okamžite poskočili o 36%.
https://finance.yahoo.com/news/activisi ... 36539.html

Aké sú vaše odporúčania, čo robiť v danom momente s akciami, odpredať za sumu blízku odkupnej hodnote, alebo držať ďalej?

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Nishin napísal:
Ut 18 01, 2022 4:49 pm
Som vlastníkom niekoľkých akcií ATVI. Kto nezaregistroval, dnes bolo ohlásené odkúpenie spoločnosti ATVI Microsoftom a akcie ATVI okamžite poskočili o 36%.
https://finance.yahoo.com/news/activisi ... 36539.html

Aké sú vaše odporúčania, čo robiť v danom momente s akciami, odpredať za sumu blízku odkupnej hodnote, alebo držať ďalej?
je to iba moj sukromny nazor, ale by som zrealizoval zisk

Fund
Silver Member *
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm

Príspevok od používateľa Fund »

...neviete ci sa da nejakym sposobom zainvestovat do slovenskej firmy InoBat Auto?

Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"