Investovanie do akcii popri sporeni do ETF

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Investovanie do akcii popri sporeni do ETF

Príspevok od používateľa Danisk »

Ahojte.

V obchodovani s akciami som uplny zaciatocnik aj ked financne trhy sledujem cca 10rokov,povazujem sa celkovo za zaciatocnika. Mam vsak vyhliadnutu uz nejaky cas akciu ktora si myslim ze ma potencial v najblizsej dobe. Jedna sa o firmu Nikon(NINOY) ktora je v shorte od konca roku 2017. Akcia sa uz dostala pod svoje dlhodobe minima. Vysvetlim preco ma tato akcia zaujima a preco si myslim ze uvidime rast tento rok.

Nikon mal od konca roku 2017 s nastupom svojho mirrorless systemu vcelku tazke obdobie a z velkej trojice CANON,SONY,NIKON ,bol povazovany dlhu dobu za outsidera. Drzali sa hlavne okolo DSLR modelov a celkovo boli trochu spomaleni co sa tyka implementovania novych technologii. Tahaju sa uz dlhsiu dobu ako sople s vydanim objektivov pre novy Z-mount ale koncom roku 2020 sa to pohlo. Co sa tyka aktualnych modelov tak ich vlajkova lod Z7 sa dockala iba akehosi mensieho upgradu Z7 II,co je prakticky iba vylepsena Z7 ale nie novy model. Rok 2021 vsak vyzera nadejne a pre Nikon z mojho pohladu ma potencial pretoze su prakticky so svojimi modelmi aj oproti Canonu aj oproti Sony o level pozadu takze nieje uz velmi kam v tomto smere padat. Nikon zaregistroval uz davnejsie par patentov na nove modely ktore su ocakavane ako Z8 a Z9, kde by sme sa mali konecne dockat aj novych senzorov. Takisto entry level segment ocakava nove modely.
Co je este pozitivne je ze vyrobcovia objektivov Sigma a Tamron potvrdili ze pracuju na objektivoch pre Z-mount a mozeme pravdepodobne nieco ocakavat v roku 2021.
Prikladam kratky vycuc z reportu CEO https://www.diyphotography.net/nikon-to ... era-sales/

Moj osobny nazor na Nikon Z system je velmi pozitivny a sam vlastnim Z7 prvej generacie co bol ich prvy mirrorless fotak (sony je v tomto segmente uz mnoho rokov takze maju velky naskok) . Objektivy Ztkovej rady momentalne patria k spici a je podla mna len otazkou casu kedy sa Nikon znova pozbiera.

Netvrdim ze uz dosiahli dno ale akcia mi uz zacina pripadat ze ma vcelku smiesnu cenu.Budem rad ak sa vyjadrite vsetci skusenejsi k mojej teorii.
Okrem toho si hladam aj nejakeho brokera cez ktoreho by som nejaky balik akcii mohol nakupit,inu firmu momentalne nemam vo vyhliadke a skor zvysne peniaze budem sporit do ETF. Uz som sa na toto viacmenej pytal v inej teme ale kedze zvazujem aj nakup akcii tak mozno by som mohol zalozit ucet u brokera a nakupovat ETFka pravidelne na mesacnej baze aj tam(momentalne som nakloneny EFTmatic alebo EIC)?

Otazka este co sa tyka dividendy ktoru Nikon vyplaca,zdaneniu sa v tomto pripade nevyhnem ani ked budem drzat dlhsie ako rok?


Dakujem
D.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: Investovanie do akcii popri sporeni do ETF

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ideš na to správne. Či Nikon kúpiť, alebo nie? Neviem.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"