Akvizicia MSFT - ATVI

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Nishin
Active Member
Príspevky: 125
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am

Re: Akvizicia MSFT - ATVI

Príspevok od používateľa Nishin »

Sám riešim obdobnú dilemu, nedávno som nakúpil zopár akcií vo výpredaji za 59$ a teraz zvažujem čo s nimi. Blizzard je lovebrand, má množstvo diehard fanúšikov a tí môžu vyvolať ešte protestnú náladu, ktorá zakýve akciami v procese akvizície. Akvizíciu musí schváliť ešte FTC, tam ale nepredpokladám nejaký zásadný problém.

Lex
Silver Member *
Príspevky: 280
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Akvizicia MSFT - ATVI

Príspevok od používateľa Lex »

Blizzard už dávno nie je love brand. Od spojenia s activision je to maximálne tak hate brand, ktorý všetci pôvodní fanúšikovia nenávidia za všetko čo s legendárnymi hrami robí. Celá akvizícia je tak aktuálne hráčmi vnímaná ako vykúpenie z marazmu, ktorým Blizzard poslednú dekádu prechádza, podtrhnutého odchodom všetkých kľučových vývojárov, zavŕšeným exodom Diablo IV teamu, ktorý spôsobil, že hra sa zas posunula. Čiže nie, odpor hráčov je to posledné, čo sa dá očakávať. Práve naopak, keby to bolo na hernej komunite merger by zbehol už zajtra. Nehovoriac o oslavných ódach, ktoré sa začínajú šíriť na to, čo to znamená pre XBOX Game Pass, ktorý sa má šancu stať skutočne prelomovou hernou knižnicou, práve pre obrovské množstvo hier čo vďaka tomuto pojme.

Nishin
Active Member
Príspevky: 125
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am

Re: Akvizicia MSFT - ATVI

Príspevok od používateľa Nishin »

To je veľmi čierno-biely pohľad typický pre dnešnú dobu :). Aj dnešný marvel je hatebrand pre pôvodných fanúšikov a lovebrand pre všetkých ostatných... Blizzard mal počas dekád pôsobenia svoje ups and downs a je pravdou, že od vydania WC3:R sa zmieta vo svojej najhlbšej kríze. Blizzard od spojenia so ziskuchtivým Activisionom už nie je to čo býval a to mu pôvodní fanúšikovia nikdy neodpustili. Medzitým ale Blizz získal desiatky miliónov nových, vybudoval obrovské impérium aj mimo hier a dnes vlastní tri z najhodnotnejších univerz nielen v hernom, ale i mediálnom svete.
Blizzard sa buď oslobodí od spojenia s Activision a dostane priestor rozvíjať svoje kultové univerzá, alebo mu hrozí osud desiatok legendárnych štúdií, ktoré sa po akvizíciách veľkými spoločnosťami rozpustili v štruktúrach a spoločne s nimi aj legendárne herné značky... Nech je Blizzard momentálne v akomkoľvek stave, Warcraft, Starcraft a Diablo si žijú vlastným životom.

Nishin
Active Member
Príspevky: 125
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am

Re: Akvizicia MSFT - ATVI

Príspevok od používateľa Nishin »

Warren Buffet, blízky priateľ Billa Gatesa kúpil koncom minulého roka veľký podiel ATVI, akurát v čase, keď sa Blizzard zmietal v hlbokej kríze vďaka žalobám za obťažovanie... :)
https://www.reuters.com/business/buffet ... 022-02-14/

Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"