Netflix

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Netflix

Príspevok od používateľa glengoolie »

Obrázok
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zverejnil slabo ( z FX ziskami ) ...to bolo prvých -10%. Potom na rastovú akciu dal velmi slabý guide.. nasledovalo dalších -10%:

Co issues guidance for Q1, sees EPS of $2.86, may not be comparable to $3.45 S&P Consensus; sees Q1 revs of $7.903 bln vs. $8.13 bln S&P Consensus.
Guides to Q1 global streaming paid net adds at +2.5 mln vs +3.98 in 1Q21.
Guides to Q1 operating margin of 22.3% vs 27.4% in 1Q21.
Guides to Q1 global paid memberships of 224.34 mln, or 8.0% growth yr/yr.

Dnešný pekný rast Nasdaqu bol podozrivo vymazaný škaredým výpredajom.
Netflix otvoril sezónu zverejnení techno-gigantov. Dúfam, že to nie je predzvesť slabých zverejnení v techno-sektore. :roll:

P.S. Nemal by si otvárať na to samostatné vlákno. To patrí pod trhy aktuálne, alebo denný pokec o tradingu a akciách.

P.S.2: Nasdaq je už v korekcii ( pod -10% ). Odraz od 15 000 nevydržal. Teraz nasleduje support 14500 . Dúfam, že k 14 000 sa nedostaneme....
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
darkwalker
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 04 09, 2021 11:30 am

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa darkwalker »

Parádny výpredaj, ktorý by minulý rok retail kúpil späť behom niekoľkých hodín. Dnes je však neistota na trhoch. Čo myslíte, ráno nemci začnú kupovať dip alebo to pôjde ešte nižšie?
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa glengoolie »

pre-market -20.68%, takze to nebude asi len vystrel do tmy. celkom haluz. EPS im padlo z 3.16 na 1.33 a to teraz zvysovali ceny.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa wladas »

Ja som uz dnes nevydrzal a nejake susne nakupil.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa Peter222 »

Ja som tiež trocha dokúpil, ale nemusel som sa ponáhľať doobeda, stačilo kľudne aj poobede :lol:....ale pozerám, že som to postol do zlého vlákna, lebo NFLX som rozhodne nekupoval...iba sedliacky celý trh :)
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa frakan »

Peter222 napísal: Pi 21 01, 2022 9:56 pm Ja som tiež trocha dokúpil, ale nemusel som sa ponáhľať doobeda, stačilo kľudne aj poobede :lol:....ale pozerám, že som to postol do zlého vlákna, lebo NFLX som rozhodne nekupoval...iba sedliacky celý trh :)
Myslím, že keby si počkal do mája nič by si nezmeškal :P
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa Ladis »

Správný spekulant by asi koupil jen akcie s kurzem nad SMA 200, nebo nad SMA 38, jsou na obrázku.
Nebo, když se mu bude zdát na grafu, či na MACD, že je pokles u konce.
Však tento krach předražených akcií může trvat ještě 2-3 roky, protože FED bude zvyšovat úrok.
Nepřikupujte předražené akcie během krachu. Kupte jen levné akcie na konci krachu. S dividendou.
Já bych koupil jen akcie s P/B pod 3, P/S pod 3 a s dividendou nad 3%.
Od toho má Netflix daleko, stále je předražený s P/B 11, P/S 6 a bez dividendy.
https://www.morningstar.com/stocks/xnas/nflx/quote
https://www.comdirect.de/inf/aktien/US6 ... ON=5492248
Prílohy
netflix.png
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa polovnik »

neviem kam to napisat , ale kedze tu preberate netflix a napadlo ma , ked Ackman vedel ze bude predavat netflix ze este k tomu shortnul aby znizil stratu ? Je to vobec legalne ? Alebo sa to nevyplati kedze pokles bol len 4% , i ked asi tazko odhadnut vopred o kolko sa prepadne a robit kalkulaciu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Št 20 01, 2022 11:35 pm Zverejnil slabo ( z FX ziskami ) ...to bolo prvých -10%. Potom na rastovú akciu dal velmi slabý guide.. nasledovalo dalších -10%:

Co issues guidance for Q1, sees EPS of $2.86, may not be comparable to $3.45 S&P Consensus; sees Q1 revs of $7.903 bln vs. $8.13 bln S&P Consensus.
Guides to Q1 global streaming paid net adds at +2.5 mln vs +3.98 in 1Q21.
Guides to Q1 operating margin of 22.3% vs 27.4% in 1Q21.
Guides to Q1 global paid memberships of 224.34 mln, or 8.0% growth yr/yr.

Dnešný pekný rast Nasdaqu bol podozrivo vymazaný škaredým výpredajom.
Netflix otvoril sezónu zverejnení techno-gigantov. Dúfam, že to nie je predzvesť slabých zverejnení v techno-sektore. :roll:

P.S. Nemal by si otvárať na to samostatné vlákno. To patrí pod trhy aktuálne, alebo denný pokec o tradingu a akciách.

P.S.2: Nasdaq je už v korekcii ( pod -10% ). Odraz od 15 000 nevydržal. Teraz nasleduje support 14500 . Dúfam, že k 14 000 sa nedostaneme....
Juggler, vieš urobiť takú krátku analýzu NFLX aj po včerajšom zverejnení? Lebo podľa mňa je hrozné, tržby klesajú, zisk prepadol, guidance som nenašiel a akcia rastie údajne preto, lebo stúpol počet uživateľov viac ako sa čakalo.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zdá sa, že v tomto momente trh kašle na fundamenty . Takže podľa psychologickej analýzy ideme hore, lebo ceny sú polovičné (dôvod k nákupom ), earnings sezóna neodštartovala hroznými zverejneniami ( úľava a dôvod k nákupu ) a všetci shorteri, čo to videli na pokles v prvom polroku ( vid big boys s tipovania SP500) sú skvízovaní (dôvod k nákupu, lebo sa uzatvárajú straty...aj strach z dalsieho rastu, lebo idú zverejnovať dalšie giganty )...investorský dôvod k nákupu je FOMO (strach že ked nekúpim, pôjde to hore bezo mňa ) a snáď aj to, že feďáci sa vyjadrujú, že ešte zvýšia...ale najbližšie len o 0,25% (inflácia ide dole, tak aj FED narazí na strop ).

Podľa technickej analýzy to je tiež asi na nákup...grafy sú ako to popísal Tomáš...teraz sme v bode ked sa to pohlo hore a najbližšie earnigs ako hlavný katalyzátor ten uptrend možno podržia .

Fundamenty sa berú teraz tak, že všetko zlé je už v cene a nevieme, či bude horšie. ďalšie potenciálne PLUSY: Oslabenie dolára stlmí pokles tržieb globálnych lídrov, kde patrí aj NFLX. Náklady sčasti vyrieši prepúšťanie ( MSFT, AAPL, GOOG)...a iní bud prepúšťajú, alebo zastavujú rast nákladov z novým náborom . Marže zachránime dvíhaním cien ( NFLX už zvýšil a teraz sa chystá spoplatniť ,,požičiavanie.. prístupu ..to bude mať efekt akoby zvýšil ceny). Čiže stagnácia v licenciách existuje, ale vymyslíme ako dostať viac peňazí s obrovskej základne klientov. U NFLX sú aj nejaké zmeny v manažmente.

Tolko moje filozofie. Vidím, že ma čaká ťažká sezona, lebo cenové reakcie sú nepredvídatelné.

Pokopírujem ti tu preklad múdrosti , čo mám v news:

Netflix sklamal v zisku o 0,39 USD v dôsledku precenenia menových kurzov, vykazuje obrat v súlade, platené čisté prírastky vo výške 7,66 mil. prevyšujú predchádzajúce prognózy; EPS za 1. štvrťrok je pod konsenzom, obraty nad konsenzom, očakáva pozitívne platené čisté prírastky v ročnom vyjadrení; vymenúva nových spoluvládcov (315,78 -10,55) :

Zisk za 4. štvrťrok (december) 0,12 USD na akciu, o 0,39 USD horší ako konsenzus S&P Capital IQ 0,51 USD; tržby medziročne vzrástli o 1,9 % na 7,85 mld. USD oproti konsenzu S&P Capital IQ 7,85 mld.
EPS pod prognózou v dôsledku nepeňažnej nerealizovanej straty 462 mil. dolárov z precenenia F/X dlhu denominovaného v eurách v dôsledku znehodnotenia amerického dolára voči euru počas 4. štvrťroka.
Čistý prírastok platených streamov v celosvetovom meradle medziročne klesol o 7,5 % na 7,66 mil. v porovnaní s prognózou 4,50 mil.
Spoločnosť vydala zmiešané prognózy na 1. štvrťrok, očakáva zisk na akciu vo výške 2,82 USD oproti konsenzu S&P Capital IQ vo výške 2,96 USD; očakáva tržby za 1. štvrťrok vo výške 8,172 mld. USD oproti konsenzu S&P Capital IQ vo výške 8,15 mld.
Očakáva mierne pozitívne čisté prírastky v 1. štvrťroku (v porovnaní s čistými prírastkami vo výške -0,2 mil. v 1. štvrťroku 22). Očakávanie menšieho počtu platených čistých prírastkov v 1. štvrťroku v porovnaní so 4. štvrťrokom je v súlade s bežnou sezónnosťou a zohľadňuje silný rast počtu členov vo 4. štvrťroku, ktorý pravdepodobne stiahol časť rastu z 1. štvrťroka.
Očakávame, že neskôr v 1. štvrťroku dôjde k širšiemu zavedeniu plateného zdieľania, a predpokladáme, že to bude mať za následok veľmi odlišnú štruktúru štvrťročných platených čistých prírastkov v roku 2023, pričom platené čisté prírastky budú pravdepodobne vyššie v 2. štvrťroku ako v 1. štvrťroku.
Dlhodobé finančné ciele spoločnosti zostávajú nezmenené - udržať dvojciferný rast výnosov, zvýšiť prevádzkovú maržu a zabezpečiť rastúci pozitívny voľný peňažný tok.
Očakáva medziročný rast prevádzkového zisku a rozšírenie prevádzkovej marže za celý rok (za predpokladu, že nedôjde k výrazným výkyvom vo F/X).
Spoločnosť plánuje dosiahnuť prevádzkovú maržu v roku 23 vo výške 19 % - 20 % na základe sadzieb F/X na začiatku roka 2022. Teraz očakáva, že na tomto základe dosiahne približne 21 % - 22 % prevádzkovú maržu.
Spoločnosť tiež oznámila, že Ted Sarandos a Greg Peters sa stali spoluvládcami a Reed Hastings výkonným predsedom predstavenstva.
Reed Hastings sa stal výkonným predsedom predstavenstva a Greg Peters prešiel z pozície prevádzkového riaditeľa na pozíciu spoluvýkonného riaditeľa Teda Sarandosa a člena predstavenstva spoločnosti Netflix.
----------

Netflix: (334,65 +18,87) : Analytička Laura Martin dodala: "Myslíme si, že je príliš skoro kupovať NFLX. 1. Obávame sa, že NFLX bude mať v nasledujúcich 2 štvrťrokoch zvýšený odliv zákazníkov kvôli zvýšeniu cien realizovanému čo najrušivejším spôsobom (náš názor). 2. Neexistuje žiadny logický dôvod, prečo sú predplatné lineárnej televízie v USA stále tak vysoké, ale zotrvačnosť spotrebiteľov je podľa nás silným hnacím motorom hodnoty. 3. Realizáciou zvýšenia cien prostredníctvom vypnutia "požičávania hesiel" bude každý sub NFLX platiaci 20 USD/mesiac za maximálny počet streamov a/alebo deti žijúce mimo domova nútený rozhodnúť sa, či prejde na nižšiu úroveň. Prinúti to platiacich predplatiteľov VYMAHAŤ sa zo zotrvačnosti. 4. Spoločnosť NFLX uviedla, že odliv stúpol po oznámení o obmedzení zdieľania hesiel v Latinskej Amerike. 5. Nakoniec spoločnosť NFLX uviedla, že príjmy z reklám nebudú mať v roku 2023 význam. Preto sa domnievame, že súčasné odhady a ocenenia na rok 2023 sú pre spoločnosť NFLX príliš vysoké."

-------------------

Vo všeobecnosti si myslíme, že budúcnosť Netflixu sa bude naďalej zlepšovať; vlastníme akcie na osobných účtoch zamestnancov a plánujeme ich nejaký čas držať; ale zatiaľ si myslíme, že akcie si zaslúžia len držanie, nepridávanie a nepredávanie (ak máte viacročný časový rámec - ak ste nakúpili na minimách a už ste zdvojnásobili svoje peniaze, zvážte, či si nevezmete nejaké zisky a/alebo či neumiestnite stop pod svoju pozíciu, aby ste tieto zisky uzamkli). Ak klesne a ukazovatele sa budú pod vedením nového tímu naďalej zlepšovať? Vyššie uvedené parametre vám môžu pomôcť načasovať pridanie. Zatiaľ len sedíme so založenými rukami.

Cestrian Capital Research, Inc - 20. januára 2023.

--------------------------------

V rozhovore pre CNBC zakladajúci partner a hlavný analytik spoločnosti SVB MoffettNathanson uviedol, že "situácia v sektore streamingu sa vo všeobecnosti zlepšuje", keďže spoločnosti začali "racionálnejšie míňať". Dodal však, že investori sa "skrývajú" v Netflixe, hoci medzi niektorými jeho technologickými rivalmi sú lákavejšie investície.

"Myslím si, že akcia predbieha samu seba," povedal Nathanson o NFLX s tým, že výhľad firmy naznačuje, že jej nedávne štvrťročné výsledky boli skôr "ťahom vpred" dopytu než trvalými známkami rastu. "Jednoducho si myslím, že sa rozbehla príliš rýchlo, príliš ďaleko a myslíme si, že sú lepšie príležitosti na iných miestach."

Konkrétne Nathanson poukázal na spoločnosti Meta (META) a Alphabet (GOOG) (GOOGL), pričom uviedol "skutočne atraktívne vstupné body".

"Viem, že ľudia majú obavy z reklamných čísiel, ale akcie tak veľmi klesli a myslím si, že ľudia vzali problémy v roku 2022 a mysleli si, že sú štrukturálne a podľa mňa sú cyklické," povedal.

Pokiaľ ide o NFLX, Nathanson uznal, že výhľad streamovacej služby na rok 2023 vyzerá sľubne, pokiaľ ide o peňažné toky a prevádzkovú maržu, a predpovedal, že nasledujúcich šesť mesiacov bude vykazovať lepší "pomer rizika a odmeny".

Spoločnosť Netflix (NFLX) v piatkovom vnútrodennom obchodovaní po zverejnení správy o výsledkoch za 4. štvrťrok vzrástla o viac ako 6 %. Tá obsahovala prognózu zrýchlenia rastu tržieb na rok 2023, prevádzkovej marže na úrovni 21 % až 22 % a voľného peňažného toku na úrovni ~3 mld.

Streamovací gigant uviedol, že v 4. štvrťroku pribudlo 7,7 mil. predplatiteľov, čo bolo výrazne nad očakávaniami spoločnosti na úrovni 4,5 mil. a konsenzom 4,1 mil. Celosvetovo tak dosiahol počet 230,8 mil. predplatiteľov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa Joki »

Ja som našiel jeden twit, že marketing na jedneho predplatitela bol 284$, ufff…

https://twitter.com/ecommerceshares/sta ... A4F-yAj5Gg

$NFLX spent $2.53 billion last year just on Marketing to acquire 8.9 million net new subscribers. That’s $284 per new sub, worldwide.
Look, if they’d just pay me $284 directly instead, I promise I will subscribe to Netflix. Who’s with me?
Prílohy
3736A288-8EC2-4A08-928E-54FFA5B5F781.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Pi 20 01, 2023 10:55 pm Spoločnosť vydala zmiešané prognózy na 1. štvrťrok, očakáva zisk na akciu vo výške 2,82 USD oproti konsenzu S&P Capital IQ vo výške 2,96 USD; očakáva tržby za 1. štvrťrok vo výške 8,172 mld. USD oproti konsenzu S&P Capital IQ vo výške 8,15 mld.
Očakáva mierne pozitívne čisté prírastky v 1. štvrťroku (v porovnaní s čistými prírastkami vo výške -0,2 mil. v 1. štvrťroku 22). Očakávanie menšieho počtu platených čistých prírastkov v 1. štvrťroku v porovnaní so 4. štvrťrokom je v súlade s bežnou sezónnosťou a zohľadňuje silný rast počtu členov vo 4. štvrťroku, ktorý pravdepodobne stiahol časť rastu z 1. štvrťroka.
Očakávame, že neskôr v 1. štvrťroku dôjde k širšiemu zavedeniu plateného zdieľania, a predpokladáme, že to bude mať za následok veľmi odlišnú štruktúru štvrťročných platených čistých prírastkov v roku 2023, pričom platené čisté prírastky budú pravdepodobne vyššie v 2. štvrťroku ako v 1. štvrťroku.
Dlhodobé finančné ciele spoločnosti zostávajú nezmenené - udržať dvojciferný rast výnosov, zvýšiť prevádzkovú maržu a zabezpečiť rastúci pozitívny voľný peňažný tok.
Očakáva medziročný rast prevádzkového zisku a rozšírenie prevádzkovej marže za celý rok (za predpokladu, že nedôjde k výrazným výkyvom vo F/X).
Spoločnosť plánuje dosiahnuť prevádzkovú maržu v roku 23 vo výške 19 % - 20 % na základe sadzieb F/X na začiatku roka 2022. Teraz očakáva, že na tomto základe dosiahne približne 21 % - 22 % prevádzkovú maržu.
Spoločnosť tiež oznámila, že Ted Sarandos a Greg Peters sa stali spoluvládcami a Reed Hastings výkonným predsedom predstavenstva.
Predpokladám, že toto máš z nejakého plateného servisu.
Ale kde NFLX zverejnil oficialne ich výhľad na ďalší štvrťrok? Lebo v formulároch 10-Q a 10-K su len výsledky za ukončené kvartály, ale žiadne výhľady do budúcnosti som tam nenašiel. A v prepise tlačovej konferencie po vyhlásení kvartálnych výsledkov som výhľad tiež pre NFLX nenašiel, ani teraz, ani v minulosti, hoci u niektorých firiem výhľad na ďalší kvartál v tlačovej konferencii nachádzam.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
uhlikova_stopa
Silver Member *
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Ne 12 06, 2022 8:14 am
Has thanked: 53 times
Been thanked: 31 times

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa uhlikova_stopa »

S tymi predplatitelmi treba pocitat opatrne asi lebo hoodne ludi sharuje accounty….cize jeden subscriber je zrejme 4 ludia…netflix navyse ide obmedzovat account sharing…napriklad ja som koli tomu zrusil ucet …
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: So 21 01, 2023 8:18 am Predpokladám, že toto máš z nejakého plateného servisu.
Ale kde NFLX zverejnil oficialne ich výhľad na ďalší štvrťrok? Lebo v formulároch 10-Q a 10-K su len výsledky za ukončené kvartály, ale žiadne výhľady do budúcnosti som tam nenašiel. A v prepise tlačovej konferencie po vyhlásení kvartálnych výsledkov som výhľad tiež pre NFLX nenašiel, ani teraz, ani v minulosti, hoci u niektorých firiem výhľad na ďalší kvartál v tlačovej konferencii nachádzam.
Áno. Servis špecializovaný na informácie okolo earnings. Ich pridaná hodnota je v tom, že pomerne rýchlo robia a publikujú výcucy (zhrnutia ). Všetko čo píšu si však môžeš vyhľadať sám. Len to zaberie čas.

10-Q a 10-K sú oficiálne dokumenty pre SEC. Tam nemusia písať čo si myslia do budúcnosti, ani komentáre manažmentu.
Niektoré firmy ich však zverejňujú skôr ako oficiálnu tlačovú správu ohľadom kvartálnych/ročných výsledkov.

Tlačovú správu nájdeš na finvize a yahoo. Ak by ti šlo o rýchlosť, musel by si mať predplatené news feedy pre bussiness správy.
Okolo niektorých firiem je toľko správ a komentárov, že to na druhý deň ťažko nájdeš. Nájdeš to vždy na stránke danej firmy v Investor relations.

Tu je zverejnenie z yahoo ( už ledva som to našiel ako stú správu:
https://finance.yahoo.com/news/netflix- ... 00072.html

Tu je zverejnenie z ich stránky: https://ir.netflix.net/ir-overview/profile/default.aspx

Ako prvé preto čítaj oficiálnu tlačovú správu.

Ako druhé treba čítať transcript z tlačovej konferencie. Niektoré firmy povedia guide až tam.
Ja beriem transcripty zo Seeking Alfa, ale zadara ich vidím na stocktwits, alebo inde (finviz, yahoo )

Poslednou možnosťou kde firma prezradí guide ( ako ho nedala do news, ani na tlačovke ) býva prezentácia na stránke firmy. Niektoré zverejnenia čo hrajem, čakám práve na uverejnenie ich prezentácie, kde guide buchnú napr. do projekcie so stĺpcovym grafom. Je to niekedy tak, že akcia letí hore, alebo dole...nič neviem nájsť v news, len potom sa dozviem, že firma uverejnila v prezentácii peknú/zlú projekciu zisku, marží, alebo tržieb.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: So 21 01, 2023 5:11 pm Áno. Servis ...
Uff...je toho dosť, čo treba sledovať. Našťastie nemám ambíciu sa ti miešať do earning tradingu, tak mam dosť času si vyhľadať informácie. Myslím, že teraz by som kúpil NFLX, ale peniaze, ktoré môžem stratiť som naložil do TSLA a tak do 25.1 ma zákaz robiť ďalšie akciové obchody. Až Tesla nesklame a akcia vyrastie ďaleko od mojej nákupnej ceny, môžem začať "poškulovať" po inej akcii...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Netflix -20%

Príspevok od používateľa rmaly »

Za mna ked som aj rozmyslal o Netflixe, tak aj ked ho mam predplateny, vadi mi jeho brutalny ulet ohladne diversity... Skoro ako nejaka laviciarska telka. A neviem, ci proste takymto obsahom nenasrdia subscribers ak to raz prestane byt in a cool... Zda sa mi, ze na inych platformach (mam hbomax a obcas obsah z prime a dalsich) to az tak brutalne nepretlacaju... Tak mam trosku obavu o buducnost (nie najblizsiu, ale tak vseobecne) Netflixu...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Netflix +10% :)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

NFLX Q3 ( akcia +9,5% )

V 3. štvrťroku (september) dosiahla zisk 3,73 USD na akciu, čo je o 0,24 USD viac ako konsenzus FactSet na úrovni 3,49 USD; tržby medziročne vzrástli o 7,8 % na 8,54 miliardy USD oproti konsenzu FactSet na úrovni 8,54 miliardy USD.
Globálne čisté prírastky platených streamovacích služieb v 3. štvrťroku dosiahli +8,76 mil.
Prevádzková marža za 3. štvrťrok dosiahla 22,4 % oproti 22,2 % podľa predchádzajúcej prognózy; prevádzková marža za 4. štvrťrok predstavuje 13,3 %.
Aktualizácia reklamy: "Prijímanie reklamného plánu naďalej rastie - počet členov reklamného plánu sa v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom zvýšil o takmer 70 % - a 30 % registrácií v našich reklamných krajinách je v priemere do reklamného plánu, pričom na škálovaní tohto biznisu treba ešte popracovať. Náš plán reklám za 6,99 USD mesačne v USA naďalej podporuje rast nášho plánu reklám."
Aktualizácia štrajkov: "Posledných šesť mesiacov bolo pre naše odvetvie náročných vzhľadom na kombinované štrajky scenáristov a hercov v USA. Zatiaľ čo sme dosiahli dohodu s WGA, rokovania so SAG-AFTRA pokračujú. Sme odhodlaní čo najrýchlejšie vyriešiť zostávajúce problémy, aby sa všetci mohli vrátiť k práci pri tvorbe filmov a televíznych seriálov, ktoré si diváci obľúbia."
Spoločnosť vydala na 4. štvrťrok prognózu na zníženie zisku na akciu vo výške 2,15 USD oproti konsenzu FactSet vo výške 2,17 USD; očakáva tržby za 4. štvrťrok vo výške 8,692 mld. USD oproti konsenzu FactSet vo výške 8,78 mld.
Výhľad čistého prírastku za 4. štvrťrok: Spoločnosť očakáva, že čisté prírastky budú podobné ako v 3. štvrťroku (+/- niekoľko miliónov).
Očakáva sa, že globálny ARM bude vo 4. štvrťroku medziročne zhruba rovnaký, najmä v dôsledku obmedzeného nárastu cien za posledných osemnásť mesiacov. Okrem toho v posledných mesiacoch posilnil americký dolár voči ostatným menám, čo predstavuje zhruba 200 mil. dolárov, ktoré sa očakávajú na tržbách a ARM za 4. štvrťrok (čo je zahrnuté v našej prognóze).
Spoločnosť teraz očakáva prevádzkovú maržu v roku 23 vo výške 20 %, čo je horná hranica predchádzajúcej prognózy 18 - 20 %.
Spoločnosť teraz očakáva voľné peňažné toky v roku 23 vo výške ~6,5 mld. USD, čo je viac ako predchádzajúca prognóza, podľa ktorej by mali dosiahnuť aspoň 5 mld.
Spoločnosť odkúpila v 3. štvrťroku akcie v hodnote 2,5 mld. USD a zvýšila svoje oprávnenie na spätný odkup o 10 mld.
Spoločnosť v súčasnosti očakáva prevádzkovú maržu v roku 24 na úrovni 22 - 23 %.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Netflix

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Netflix po skončení obchodovania vzrástol o 6,3 % po silnej správe za 4. štvrťrok s pôsobivými čistými prírastkami.

Zisk za 4. štvrťrok (december) bol 2,11 USD na akciu, čo je o 0,11 USD menej ako konsenzus FactSet na úrovni 2,22 USD; tržby medziročne vzrástli o 12,5 % na 8,83 mld. USD oproti konsenzu FactSet na úrovni 8,72 mld.
Celosvetové čisté prírastky platených streamovacích služieb vo 4. štvrťroku dosiahli +13,12 mil.
Prevádzková marža za 4. štvrťrok dosiahla 16,9 % oproti predchádzajúcemu odhadu 13,3 %; prevádzková marža za 1. štvrťrok predstavuje 26,2 %.
Spoločnosť vydala výhľad na 1. štvrťrok, vidí zisk na akciu vo výške 4,49 USD oproti konsenzu FactSet 4,10 USD; vidí tržby za 1. štvrťrok vo výške 9,24 mld. USD oproti konsenzu FactSet 9,27 mld.
Globálny výhľad platených čistých prírastkov za streamovanie: Spoločnosť očakáva, že platené čisté prírastky budú v 1. štvrťroku sekvenčne nižšie (čo odráža typickú sezónnosť, ako aj pravdepodobný posun vpred z našich silných výsledkov v 4. štvrťroku 23), ale v porovnaní s 1. štvrťrokom 23. roka budú vyššie o 1,8 mil. platených čistých prírastkov. Spoločnosť očakáva, že globálny ARM v 1. štvrťroku medziročne vzrastie
Reklama: "Očakávame silný rast v roku 2024, ale z malého základu, takže zatiaľ nie je hlavným motorom nášho celkového rastu príjmov. Naším cieľom je, aby sa reklamy stali podstatnejším zdrojom príjmov, ktorý prispeje k trvalému a zdravému rastu príjmov v roku 2025 a neskôr."
"Do roku 2024 vstupujeme s dobrou dynamikou. Očakávame zdravý dvojciferný rast príjmov za celý rok 2024 na základe neutrálneho F/X, ktorý je spôsobený pokračujúcim rastom počtu členov, ako aj zlepšením neutrálneho F/X ARM, keďže upravujeme ceny... Pri pohľade do budúcnosti, napriek minuloročným štrajkom, ktoré odsunuli uvedenie niektorých titulov, máme na rok 2024 veľký, odvážny zoznam."
Prevádzková marža: Spoločnosť zvyšuje svoju prognózu prevádzkovej marže za celý rok 2024 z 22 % - 23 % na 24 % (na základe sadzieb F/X k 1. januáru 2024). Odráža to oslabenie amerického dolára voči väčšine ostatných mien od októbra, ako aj lepšie výsledky za 4. štvrťrok 23. roka, než sa predpokladalo, a očakávania spoločnosti, ako sa to prenesie do roku 2024.
Konsolidácia v odvetví: Podľa Co je logické očakávať ďalšiu konsolidáciu v odvetví, najmä medzi spoločnosťami s veľkými a klesajúcimi lineárnymi sieťami. NFLX tvrdí, že nemá záujem o akvizíciu lineárnych aktív. Ani my sa nedomnievame, že ďalšie fúzie a akvizície medzi tradičnými zábavnými spoločnosťami podstatne zmenia konkurenčné prostredie vzhľadom na všetky konsolidácie, ktoré už prebehli v poslednom desaťročí (Viacom/CBS, AT&T/Time Warner, Disney/Fox, Time Warner/Discovery atď.) Co však očakáva, že jeho odvetvie zostane vysoko konkurenčné.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Netflix

Príspevok od používateľa Joki »

Večer dobre vystrelil
Prílohy
IMG_0441.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Netflix

Príspevok od používateľa Rokosák »

Netflix zlepsil kontrolu nad predplatnym. V minulosti si sa prihlasil a to bolo vsetko. Teraz Netflix zistuje polohu uzivatela a ak cestujes, alebo iba tvrdis, ze cestujes, novy pristup sa musi obnovit kazdy mesiac. Zrejme zakaznici sa Netflixu nechcu zbavit a su ochotni zaplatit.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"