Sigma Lithium Corporation (SGML) +50% za mesiac

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Franto
Gold Member **
Dátum registrácie: Ne 01 08, 2021 2:24 pm
Has thanked: 26 times
Been thanked: 22 times

Sigma Lithium Corporation (SGML) +50% za mesiac

Príspevok od používateľa Franto »

Začiatkom marca som kúpil akcie spoločnosti Sigma Lithium Corporation (SGML). Potom som ešte prikúpil koncom marca. Za mesiac vyšli o 50% a teraz zvažujem, či do toho investovať ešte viac. Podľa toho čo čítam o nich, to vyzerá, že by tam mohol byť potenciál. Čo na to vravíte?
Franto
Gold Member **

Re: Sigma Lithium Corporation (SGML) +50% za mesiac

O SPOLOČNOSTI SIGMA LITHIUM CORPORATION

Sigma Lithium (NASDAQ: SGML, TSXV: SGML) je kanadská spoločnosť, ktorá sa venuje napájaniu novej generácie batérií elektrických vozidiel ekologicky udržateľným a vysoko čistým lítiom.

Sigma Lithium je v súčasnosti vo výstavbe vo svojom 100 % vlastnenom projekte Grota do Cirilo v Brazílii , ktorý zahŕňa najmodernejší závod na spracovanie ekologických technológií, ktorý využíva 100 % obnoviteľnú energiu, 100 % recyklovanú vodu a 100 % suchý zásobník. hlušina. Projekt tiež predstavuje jedno z najväčších a najkvalitnejších ložísk lítia spodumenu z tvrdej horniny v Amerike. Od svojho vzniku sa Sigma Lithium venuje silným ESG praktikám, od neustálej podpory miestnych komunít až po jej cieľ dosiahnuť do roku 2024 čistú nulu. Viac informácií o Sigma Lithium nájdete na https://www.sigmalithiumresources.com/

- Ukončená výstavba 100 % základových zemných prác pre výrobný závod 1. etapy ("závod 1. etapy"), zostávajúce podľa harmonogramu a rozpočtu

- Sigma Lithium je plne financovaná z vlastného kapitálu na výstavbu závodu 1. fázy

- Spoločnosť je na dobrej ceste dodávať v blízkej budúcnosti výrobu trvalo udržateľného lítia na úrovni batérie s plánmi výrazne zvýšiť rozsah:

- Dohodnuté na priamej obchodnej dohode s LG Energy Solution, najväčším svetovým výrobcom pokrokových batérií: záväzný odberný list spojený s cenami hydroxidu lítneho
ZDROJ: https://finance.yahoo.com/news/sigma-li ... 00006.html

Počiatočná produkcia 220 000 t/r „vysoko čistého lítiového koncentrátu“ je na dobrej ceste v septembrovom štvrťroku 2022.

Začiatkom mesiaca spoločnosť zverejnila výsledky predbežného ekonomického hodnotenia pre druhú fázu výroby, podľa ktorého by sa produkcia mohla zvýšiť z 220 000 t/r (33 000 t ekvivalentu uhličitanu lítneho) plánovaných na rok 2022 vo fáze 1 na 440 000 t/r ( 66 000 t LCE), približne do jedného roka. To by zahŕňalo pridanie druhej linky na separáciu hustých médií v rámci závodu.

ZDROJ: https://im-mining.com/2021/06/25/sigma- ... struction/
frakan
Silver Member *
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Príspevok od používateľa frakan »

Dobrý tip. Na Lítium určite odbyt bude. Len aby to úspešne rozbehli.
Franto
Gold Member **

Pekne poskočili. Vraj by mohli byť 4. najväčším dodávateľom.

https://finance.yahoo.com/news/sigma-li ... 00019.html
frakan
Silver Member *

Franto napísal: Št 26 05, 2022 8:49 pm Pekne poskočili. Vraj by mohli byť 4. najväčším dodávateľom.

https://finance.yahoo.com/news/sigma-li ... 00019.html
Držíš ich ešte? Ja som v polovici mesiaca dokupoval pri poklese pod 15USD.
Franto
Gold Member **

SGML sa mi pozdáva, ale keďže to nevyzerá ružovo na trhoch, očakávam pád. Preto som predal všetky akcie, čo som držal. Občas niečo kúpim/ predám v rámci dňa. Dokonca som už shortoval aj sgml. Aj v najbližších dňoch pôjdu asi dole pod 15 USD. Ako to sledujem, ide to stále hore a potom dole. Lieta to medzi 14-17. Z dlhodobého hľadiska tej akcii verím a aj mám v pláne investovať do nej. Ak budeš mať nejaké info ohľadom výstavby/ťažby daj vedieť.
frakan
Silver Member *

Franto
Gold Member **

frakan napísal: Ne 31 07, 2022 12:46 pm Pekne spracovaná prezentácia:
https://ir.sigmalithiumresources.com/st ... d86a8b77f1
:palec_hore:
Franto
Gold Member **

Pred necelým mesiacom bola cena 13,65 USD (začiatkom roka 8,80 USD). Dnes vyskočili na 23 USD.

Včerajšia správa:
https://finance.yahoo.com/news/sigma-li ... 00175.html
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 225 times

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Franto napísal: St 10 08, 2022 9:01 pm Pred necelým mesiacom bola cena 13,65 USD (začiatkom roka 8,80 USD). Dnes vyskočili na 23 USD.
Čo z toho?
Franto napísal: So 30 07, 2022 8:45 pm SGML sa mi pozdáva, ale keďže to nevyzerá ružovo na trhoch, očakávam pád. Preto som predal všetky akcie, čo som držal.
Operácia sa podarila, ale pacient zomrel?

Frakan to zatiaľ uhral. No nevybral ešte zisk a nevidíme do budúcnosti.
Na 100% to uhrali insideri, ktorí robili ten report (správu). Bolo to hotové už 4 augusta, ked cena SGML bola 18,50.

Riziko:

Každý si myslí, že cena lítia musí stúpať. Lenže realita bude zrejme taká, že bude klesať.
Pretože cena už vyskočila +400% za posledný rok.

Priemerná cena lítia v 2022 je US$46,640 per tonne. Priemerná dlhodobá cena je US$11,500 per tonne..

Goldman Sachs predpovedá pokles ceny o 70% za 3 roky. Zo 46 000 na:

US$20,500 per tonne in 2023
US$17,180 per tonne in 2024
US$14,468 per tonne in 2025.

To by aj sedelo s tým, že všetci producenti chcú násobiť ťažbu lítia.

No najväčšia tragédia by bola, keby lítiové batérie boli ohrozené nejakou novou technológiou.

Úplnou nočnou morou by však bolo, keby sa potvrdilo, že lítium je obrovskou zdravotníckou hrozbou.
Napríklad ako sa prišlo na to, že azbest je vysoko nebezpečný.

Niečo také som už čítal. Vyzeralo to síce konšpiračne a vraj sa všetko zatiaľ tají, ale môžem skúsiť nájsť k tomu štúdie.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Franto
Gold Member **

JUGGLER napísal: Št 11 08, 2022 12:41 am
Franto napísal: St 10 08, 2022 9:01 pm Pred necelým mesiacom bola cena 13,65 USD (začiatkom roka 8,80 USD). Dnes vyskočili na 23 USD.
Čo z toho?
Franto napísal: So 30 07, 2022 8:45 pm SGML sa mi pozdáva, ale keďže to nevyzerá ružovo na trhoch, očakávam pád. Preto som predal všetky akcie, čo som držal.
Operácia sa podarila, ale pacient zomrel?

Frakan to zatiaľ uhral. No nevybral ešte zisk a nevidíme do budúcnosti.
Na 100% to uhrali insideri, ktorí robili ten report (správu). Bolo to hotové už 4 augusta, ked cena SGML bola 18,50.

Riziko:

Každý si myslí, že cena lítia musí stúpať. Lenže realita bude zrejme taká, že bude klesať.
Pretože cena už vyskočila +400% za posledný rok.

Priemerná cena lítia v 2022 je US$46,640 per tonne. Priemerná dlhodobá cena je US$11,500 per tonne..

Goldman Sachs predpovedá pokles ceny o 70% za 3 roky. Zo 46 000 na:

US$20,500 per tonne in 2023
US$17,180 per tonne in 2024
US$14,468 per tonne in 2025.

To by aj sedelo s tým, že všetci producenti chcú násobiť ťažbu lítia.

No najväčšia tragédia by bola, keby lítiové batérie boli ohrozené nejakou novou technológiou.

Úplnou nočnou morou by však bolo, keby sa potvrdilo, že lítium je obrovskou zdravotníckou hrozbou.
Napríklad ako sa prišlo na to, že azbest je vysoko nebezpečný.

Niečo také som už čítal. Vyzeralo to síce konšpiračne a vraj sa všetko zatiaľ tají, ale môžem skúsiť nájsť k tomu štúdie.
Čo z toho? No pre ostatných to tu dávam, mohla by ich (tak ako Frakana) zaujať tá akcia. Neviem za akú cenu sa mu podarilo kúpiť, ale isto má min. +30%.

Operácia sa odložila. Investovanie do akcií som odložil na moment, keď budú akcie nižšie. Som jedným z tých, čo čakajú na dno. Očakávam najneskôr koncom roka (ale možno to bude aj skôr), že ľudia budú stále menej a menej míňať a tržby firiem pôjdu dole. To je podľa mňa tá najdôležitejšia vec, či (a koľko) ľudia kupujú. Asi to nebude strmý pád, skôr to bude postupné klesanie, pokračovanie toho, čo už začalo pred pár mesiacmi, len chuť investorov, ktorým stačí aj stebielko trávy na pozitívne vnímanie trhu, spôsobila pár týždňovú pauzu. Podľa Americkej centr. banky bude vrchol úrokových sadzieb v polovici bud. roka. Ale je podľa mňa možné, že budú musieť dlhšie zvyšovať a možno aj vyššie ako je plánovaná úrroveň 3,8%. Pri inflácii aká je, je to asi dosť málo.

Dno zrejme dosiahneme, keď bude nezamestnanosť v USA 6-7%. A bude smerodajné aj to, čo budú hovoriť banky, keďže vidia do všetkého, lebo financujú všetko. Akcie by mohli padnúť (rátané od januára 2022) 40-50%.

Ešte k akcii SGML, skúsil som ich shortovať (tak ako si aj Ty radil), ale to uletelo krásne hore :graf: . Takže :dislike: .

Čo sa týka cien líthia, snáď tí odborníci aj v SGML vedia čo robia a majú to zrátané.
frakan
Silver Member *

Chlapci (Franto a Juggler), som vám dlžný po fľaši koňaku za dobré tipy. :palec_hore:

SGML mám za priemernú cenu 14,83USD, takže zatiaľ cca 53% v zisku.
A Jugglerov tip na GWH mám priemernú cenu 2,88USD, čiže cca 59% v zisku.

Mienim to zatiaľ držať, vidím tam v aktuálnej fáze rozvoja potenciál na ďalší rast. Iba v prípade, že by niektorá vystrelila hore príliš rýchlo, by som to asi nevydržal a nejakú časť predal.

Inak, čo sa týka smerovania trhu, príliš sa tým nezaoberám. Ak verím firme v portfóliu, tak pri poklesoch dokupujem. Za tie roky som sa už poučil, strašenie rôznymi "expertami na všetko" púšťam druhým uchom von.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 225 times

Príspevok od používateľa JUGGLER »

frakan napísal: Pi 12 08, 2022 3:34 pm Chlapci (Franto a Juggler), som vám dlžný po fľaši koňaku za dobré tipy. :palec_hore:

Ten tip som nedal ja, ale Marty. https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... hp?t=24795

P.S. Ale spomenul som si, že som tú firmu opisoval pol roka pred Martym ( v súvislosti s britskou private equity IPM Group, čo investuje do nádejných technológii ).

Ja som dal EFLVF (Elektrovaya ) po 0,60 USD. Tiež je v zisku cca +35%, ale poďme ku GWH, lebo to je dobrý, aktuálny tip.

Práve sa bavíme o tom, že cez fotovoltaiku alebo veternú elektráreň vieme vyrobiť elektrinu, ale nevieme ju uskladniť.
GWH rieši práve tento problém:

GWH robia kontainerové batérie na uskladnenie energie bez lítia, niklu, kadmia, teda iba na báze soli, vody a železa.

Technológia je bezpečná, netoxická a má 25-ročnú životnosť bez poklesu kapacity.

Našou misiou v spoločnosti ESS (NYSE: GWH) je urýchliť globálnu dekarbonizáciu poskytovaním bezpečného, udržateľného a dlhodobého skladovania energie, ktoré dodáva ľuďom, komunitám a podnikom čistú, obnoviteľnú energiu kedykoľvek a kdekoľvek je to potrebné. Keďže do siete pribúda viac energie z obnoviteľných zdrojov, dlhodobé skladovanie energie je nevyhnutné na zabezpečenie spoľahlivosti a odolnosti, ktoré potrebujeme, keď nesvieti slnko a nefúka vietor.

Naša technológia využíva zemské železo, soľ a vodu na poskytovanie ekologicky bezpečných riešení, ktoré dokážu poskytnúť až 12 hodín flexibilnej energetickej kapacity pre komerčné a komunálne aplikácie skladovania energie.

Spoločnosť ESS Inc. bola založená v roku 2011 a umožňuje vývojárom projektov, nezávislým výrobcom energie, verejným službám a iným veľkým odberateľom energie zavádzať spoľahlivé a udržateľné riešenia na dlhodobé skladovanie energie.

Dobrý tip, ale prečítajte si, čo vidíte v mojom podpise: ,,in the stock markets, timing is everything,,

,,na akciových trhoch je základom načasovanie vstupu/výstupu.

Marty dal tip ked cena bola okolo 15. Akcia v roku 2022 padla ku 2,50. Frakan má priemerku 2,88 USD. :potlesk:

Chcem len povedať , že nakoľko je GWH zatiaľ stratová , ale vyzerá, že bude rastová, je kľúčové kupovať za dobré ceny. Tie dobré ceny my nevieme odhadnúť, ale na to slúži fundamentálna analýza a pre investora je asi najlepšie, ked investuje pomaly - nie celú sumu naraz, ale rozloží si nákup dajme tomu na jeden rok. Veď aj QS, aj EFLVF, aj GWH, aj SGML sú všetko firmy, ktoré niečo vyvíjajú, ale skutočný komerčný úspech (ked to vyjde ) ich ešte len čaká.

Frakana musím pochváliť za diverzifikáciu.

1. SGML je čisté LÍTIUM, ktoré je toxické ( dám príspevok ) a elektrolytové batérie sú horľavé a výbušné ( spomeňte si na prípady, kedy v Nemecku Teslu nevedeli uhasiť a dali ju do bazéna, alebo u nás museli hasiči pre nabúrané EV objadnať kontainer z vodou na prevoz ). To sú vážne veci jednak pre životné prostredie, jednak také auto je dočista zničené a odpísané.

QS je solid state, čiže nie je tam elektrolyt, nie je to horľavé a výbušné, ale stále je tam lítium, hoci v bezpečnejšej forme.

GWH je železo, soľ a voda ( perfektná ,,zelená,, kombinácia ).
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
hifron
Active Member
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa hifron »

Kedysi sa uvažovalo o prídavných palivových článkoch, napríklad do mobilov(na etanol alebo čo), a dokonca na to aj boli firmy ale táto myšlienka sa neujala. Treba si totiž povedať, že tento trh je mimoriadne divoké zviera a nahrnulo sa do tohto odvetvia mimoriadne veľa hráčov(podobná situácia bola s počítačovými diskami v 80.rokoch, keď sa trh prudko vyvíjal s veľmi veľa spoločnosťami, ale ani jedna nebola zisková)...

Miesto na uloženie ponúkal napríklad Austrálii Musk a kontrakt bol myslím dokončený a čo bude ďalej je dosť otázne a firmy majú na trhu dosť veľa riešení na rôzne situácie, niektoré dali načas do útlmu, pretože ich prevalcovali nové riešenia a napríklad Musk sa dosť odtrhol, ale ja by som do TSLA teda neinvestoval, pretože si myslím, že pekné časy v tejto oblasti odchádzajú a búrka je pred dvermi(aj keď možno nie hneď)... a teda aj tento svet batérií môže priniesť revolúciu ako priniesol digitálny foťák pre Kodak, ktorý to pochovalo(ale dodnes sa točia trháky na klasický film, nie na digifilm)...
frakan
Silver Member *

JUGGLER napísal: Pi 12 08, 2022 6:24 pm
frakan napísal: Pi 12 08, 2022 3:34 pm Chlapci (Franto a Juggler), som vám dlžný po fľaši koňaku za dobré tipy. :palec_hore:

Ten tip som nedal ja, ale Marty. https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... hp?t=24795

P.S. Ale spomenul som si, že som tú firmu opisoval pol roka pred Martym ( v súvislosti s britskou private equity IPM Group, čo investuje do nádejných technológii ).

Ja som dal EFLVF (Elektrovaya ) po 0,60 USD. Tiež je v zisku cca +35%, ale poďme ku GWH, lebo to je dobrý, aktuálny tip.

Práve sa bavíme o tom, že cez fotovoltaiku alebo veternú elektráreň vieme vyrobiť elektrinu, ale nevieme ju uskladniť.
GWH rieši práve tento problém:

GWH robia kontainerové batérie na uskladnenie energie bez lítia, niklu, kadmia, teda iba na báze soli, vody a železa.

Technológia je bezpečná, netoxická a má 25-ročnú životnosť bez poklesu kapacity.

Aha, no nevadí, kúpim aj Martymu :D

Áno, pre toto sa mi tá GWH veľmi páči. Myslím že to má perspektívu. Ak sa to rozbehne, už nebude v plnom rozsahu platiť že elektina sa nedá uskladniť. A je to veľmi užotočné hlavne teraz, v dobe, keď sa vo väčšej miere začína rozširovať výroba elektriny z obnoviteľných zdrojov, čo nie sú zrovna stabilné zdroje energie.

Keď už sme pri tých energiách, uvediem ešte jednu alternatívu. Vodíkové palivové články. Už dlhšie sledujem PLUG Power
(PLUG) a tiež mám pár ks akcií nakúpených. Angažujú sa vo výrobe "zeleného" vodíku, výrobe a predaji zariadení na elektrolýzu, výrobe palivových článkov a budovaniu infraštruktúry. Myslím že tiež si nájdu miesto na trhu, len je otázne kedy sa dostanú do zisku. Budovanie infraštruktúry je nákladné a cena výroby vodíku zatiaľ tiež.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"