Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jan7925
Silver Member *
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Príspevok od používateľa jan7925 »

Zdravim ,

Moje vsetky akcie su v USD .
Vymenny kurz je podla mna perfektny a rozmyslam ci sa to neda zamknut nejako .
Peniaze z akcii mozno budem potrebovat o 10 rokov aj to nie vsetko len mozno 1/4.

Mam IB account a rozmyslam ci sa neda otvorit pozicia buy EUR.USD ako forex tranzakcia a nechat ju otvorenu aj 10 rokov an 1/4 portfolia. Asi tam su stym spojene nejake naklady , nie som si isty ako to funguje. Zda sa mi ,ze ked otvoris forex tranzakciu tak platis urok za tu leverage ktoru vyrobis,,ale mozno si zle pamatam

EDIT: vyzera to ,ze IBCE nedovli forex trade, takze by som si uvtoril ucet pre forex inde , problem by bol v tom ,ze by som tam musel asi mat extra $ na pokritie pri vacsich pohyboch .

Vdaka za pomoc
Naposledy upravil/-a jan7925 v Ut 06 12, 2022 9:48 am, upravené celkom 1 krát.
Croven
Active Member
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Príspevok od používateľa Croven »

v IBCE sa nedá robiť forex
jan7925
Silver Member *

Re: Dava zmysel predat USD a kupit EUR na forexe ked ste spokojny s terajsim kurzom?

Croven napísal: Ut 06 12, 2022 9:21 am v IBCE sa nedá robiť forex
Neskusal som to vlastne este , ale mne sa zdalo ze mam pristup na forex.
MOzno to bolo este ked sme boli pod IBKR

https://www.interactivebrokers.hu/en/tr ... encies.php
jogo
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 78 times
Been thanked: 117 times

Príspevok od používateľa jogo »

jan7925 napísal: Ut 06 12, 2022 8:59 am Zdravim ,

Moje vsetky akcie su v USD .
Vymenny kurz je podla mna perfektny a rozmyslam ci sa to neda zamknut nejako .
Peniaze z akcii mozno budem potrebovat o 10 rokov aj to nie vsetko len mozno 1/4.

Mam IB account a rozmyslam ci sa neda otvorit pozicia buy EUR.USD ako forex tranzakcia a nechat ju otvorenu aj 10 rokov an 1/4 portfolia. Asi tam su stym spojene nejake naklady , nie som si isty ako to funguje. Zda sa mi ,ze ked otvoris forex tranzakciu tak platis urok za tu leverage ktoru vyrobis,,ale mozno si zle pamatam

EDIT: vyzera to ,ze IBCE nedovli forex trade, takze by som si uvtoril ucet pre forex inde , problem by bol v tom ,ze by som tam musel asi mat extra $ na pokritie pri vacsich pohyboch .

Vdaka za pomoc
Kupiš si M6E futures a si hedgeovaný 12 500€ za 1ks. Toho času ťa také hedge bude stáť asi 2.6% ročne z hedgeovanej sumy.

https://www.cmegroup.com/markets/fx/g10 ... -euro.html
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jan7925
Silver Member *

Ja tam vidim len exp jun 2023 . Akoby som spravil hedge na dlhsie pomocou futures?
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 311 times
Been thanked: 544 times

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jan7925 napísal: Ut 06 12, 2022 10:01 pm Ja tam vidim len exp jun 2023 . Akoby som spravil hedge na dlhsie pomocou futures?
Ja nevidím jun, iba marec. Aj ten marec je vyšší o 70 € ako dec. (ked prepočítam hodnotu kontraktu )
Tie malé musíš častejšie rolovať a sú menej likvidné.

EUR je ticker pre väčší kontrakt - na 125 000 € ..ten je viac likvidný a má viac expirácii.
jan7925 napísal: Ut 06 12, 2022 8:59 am Peniaze z akcii mozno budem potrebovat o 10 rokov aj to nie vsetko len mozno 1/4.
Nie som nadšenec takého hedžovania. Čím vzdialenejšia expirácia, tým vyššia cena...čiže ideš na long a máš prirážku.
Robiť toto 10 rokov, podľa mňa prerobíš aj gate. Neprerobíš, len keby v EU nastal zázrak: prosperita a silné euro
Skôr si myslím, že nastane opak. Ja som sa prestal hedžovať a odvtedy som spokojný. Aj s kurzom, aj bez otravovania sa futures.

Na 10 rokov je možno lepšia idea kúpiť zlato v EUR ( ja kupujem v EUR ETF Xetra gold, ticker 4GOLD..a ked chcem za USD, tak pre retail je povolene ETF PHYS ). Zlato by v 10 ročnom horizonte malo ísť hore, čiže eurá investované do zlata by sa mali rozmnožiť aj ked euro posilní, a ešte viac ked euro oslabí. A je to oslobodené od daní. Neviem, či dobre rozmýšlam s tým zlatom, ale ked ti ten hedže vyjde, tak budeš mať zisky z futures, ktoré podliehajú dani + odvodom (33 až 39% ). Ak ti hedže nevyjde, tak budeš vidieť straty, ktoré by boli tvojími ziskami, keby si sa nehedžoval.

Najskôr však za 10 rokov uvidíš tragédiu hedžovania : kurz pôjde hore a dole...zisky budeš daniť..strát ti bude ľúto, lebo by ti priniesli viac eúr..a v 2032 tu prídeš a povieš...kua Juggler mal si pravdu...kurz je 1,05 ako pred 10 rokmi :lol:
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 78 times
Been thanked: 117 times

Príspevok od používateľa jogo »

jan7925 napísal: Ut 06 12, 2022 10:01 pm Ja tam vidim len exp jun 2023 . Akoby som spravil hedge na dlhsie pomocou futures?
Keď sa kontrakt príblíi k expiračnému dátumu, predáš ho a kúpiš ďalší s 3 mesačnou expiráciou.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jan7925
Silver Member *

Vdaka za rady ,, jogo a juggler
Tak ako si vzdy si necham od teba poradit juggler . Currency hedge robit nebudem . pri primernych nakladoch 2.5% rocne to nedavan zmysel ,plus dan, odvody ked to vyjde...je to dobra blbost a mas pravdu ,ze ne tom na 100% prerobim .
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 311 times
Been thanked: 544 times

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ak už niekto chce špekulovať s hedžingom a investuje do ETF USA, alebo SVET a drží svoje ETF viac ako 1 rok, tak sa dá pri nejakom extrémnom kurze na istú dobu (kvôli daniam min. 1 rok) prehodiť všetko do hedžovanej formy. Tým pádom je hedžing robený vo vnútri fondu a nevznikajú nijaké zdaniteľné kurzové zisky ako pri futures.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"