Nokia - NOK

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Nokia - NOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

Prečo Nokia v tomto roku tak klesla? Nokia je síce pozadu oproti iným výrobcom a možno bude mať nižšie tržby aj zisky, ale zase aby to bolo o 30% to je prehnané.
Prílohy
nokia.png
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa Lobista »

Lebo ohlasila tu dohodu s Microsoftom o tom, ze bude davat ich soft do mobilov. Predtym mali vlastny soft a vacsina ludi tvrdi, ze aj ten aj MSFT soft su nanic a nebudu sa predavat... ale podla mna je to tiez prehnany pokles.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

tiež som počul že je to kvôli tomu operačnému systému. Ale nezdá sa mi moc reálne aby im kvôli novému OS padli tržby o 25-35%.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na prvý pohľad vyzerá po tom poklese Nokia dobre ohodnotená: dividenda, PE, PB, PS atď. Ale ukazovateľa návratnosti, zisková marža atď. sú priemerné až nízke. Každopádne ak by si zisky udržala také aké sú, tak by tú dividendu mala z čoho vyplácať.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa Lobista »

Tam bol este problem aj s tym, ze im cely minuly rok dost vyrazne klesali marze -- rast trzieb a sucasne pokles ziskov... inak, ja som hned po poklese pisal, ze technicky buy, ale reporty som nevidel, tak neviem :P
tradermiso
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 31 05, 2010 10:09 am

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa tradermiso »

ako zastanca teorie ze cena akcie odraza pohlad ucastnikov trhu na buducnost firmy si myslim, ze dovodom je neustaly pokles podielu na trhu z dovodu neskoreho zachytenia boomu dotykovych telefonov = pokles marzi - dotykove mobily su vyrazne drahsie, dalej nedavna vymena CEO;vyber Microsoftu ako partnera pre OS namiesto pouzivania vlastneho zastaraneho Symbianu je len kvapka na torte zufalstva (mobilny windows 7 je tiez povazovany za nedorobeny, resp. rychlo dorabany lebo im zacal utekat vlak od konkurencie zvanej Android). Cize ako keby sa spojili dvaja mierne zadychane slony pre preteky s tigrami (Apple,Samsung,LG,HTC atd) :) . Aky podiel na hlbke poklesu maju psychologicke faktory nedokazem odhadnut, ale tipujem ze Nokii ako lidrovi na trhu odzvonilo. Kym sa spamataju, tak budu dotykove mobily tak lacne, ze marza tam bude opat nizka...
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa 14u24me »

Nebudu zakladat nove vlakno pro akcie NOK...radeji ozivime to stare.
Verite nekdo Nokii? Za nedlouho jde do prodeje nova Lumia 920 s Windows Phone 8.
NOK by s podporou MSFT (a Oracle) mohla casem ovladnout firemni klientelu. Jak v telefonech tak i v tabletech, ktere s W8 uz nebudou jen na hrani a prohlizeni ale i na praci (a s pripojovaci klavesnici casem vyzenou ultrabooky?).

Opce s $5 strike maji solidni volume.

Nevite nekdo jestli se da nekde najit graf jednotlivych opci na akcie? Napr. NOK Jan 2014 5.000 call (NOK140118C00005000)
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa Pette »

Ano, Windows 8 - rovnaky na vsetkych platformach, na pc, mobiloch, notebookoch, tabletoch... bude velka vec.

skor by som ale nato siel cez akcie microsoftu, nokia este nema osud isty... sice hodne zredukovali naklady, ale len Lumie ju nevytrhnu.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa 14u24me »

Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nic moc, Vanforjutuformi:

Konzervativní investoři by se akciím Nokie měli za současné situace raději vyhnout. Pro investory s vyšší ochotou riskovat doporučujeme sledovat vývoj na trhu s mobilními telefony a nakoupit v okamžiku kdy se firmě zvýší tržby a provozní zisk

Som šokovaný, že podiel na trhu múdrych mobilov má iba 4%...

Aj značka Nokia už stráca lesk. Je symbolom predchádzajúcej generácie telefónov.
Do technologickej vojny gigantov Samsungu a Applu prichádza taká kopa nových výrobcov, že smelo môžeme vyhlásiť, že smartfóny už vyrába kadekto. Sú tu celé desiatky nových hráčov a spústa je ich z Číny. To nemôže dopadnúť zvyšovaním tržieb a ziskov Nokie.

Keby akciám robili také hviezdy ako hercom na Hollywood blvd., Nokii by som tam napísal 2001-2008 a Applu 2006-2013.

Ako akcii jej treba dať bozk na rozlúčku a hľadať nové príležitosti... V technológiách má šancu len ten, čo vymyslí niečo nové a ovládne trh. Nokia trh už 5 rokov stráca...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kikos
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 30 11, 2012 9:00 pm

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa kikos »

Z môjho pohľadu je v súčasnosti Nokia skôr špekulatívnou akciou, s ktorou sa za istých okolností dá zarobiť (tohtoročný low 1.65 a v súčasnosti je okolo 3.3) ale samozrejme aj prerobiť (môj prípad, kedy som po niekoľkých opakovaných slušných ziskoch prerobil z longovej pozície 5.15 na uzavretých 2.9). Nemyslím si, že táto firma už nemá žiadny potenciál (patenty - LTE, divízia máp, slušný cash aj napriek posledným stratám, dobrá pozícia na rozvíjajúcich sa trhoch s obyč. telefónmi) a náhrobný kameň by som jej ešte nedával. Skôr je to o dôvere v manažment firmy, či dokáže obrátiť loď správnym smerom a vyhnúť sa hlúpostiam ako softvérová chyba na ich vlajkovej lodi Lumie v apríli tohto roku, nezmyslená nemožnosť update na W8 z predošlých Lumií, málo agresívna cenová politika a pod. Časy, kedy ich akcia stála 30 dolárov a viac je možno v nenávratne, ale z hľadiska ich obchodného mena, zázemia to rozhodne nie je akcia na bankrot. Iba samotný príjem z poplatkov za patenty, príjem cashu od Microsoftu a poplatky za ich divíziu máp dáva možnosť prežiť firme aj v týchto ťažkých časoch. Silný výpredaj pred koncom tohto polroka bol skôr dôsledok paniky ako reálneho ohodnotenia firmy. Tento istý scenár sa stal aj u Research in Motion kedy akcia za obdobie niečo viac ako 2 mesiacov vyletela zo 6 dolárov na takmer 12
namer
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2012 5:57 pm

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa namer »

Keď sa pozriem na graf nokie - http://www.onvista.de/aktien/snapshot.h ... OD=8#chart" onclick="window.open(this.href);return false; - tak niekedy v roku 2000 stála akcia asi 190 USD a niečo na to, ešte v ten istý rok stála už iba nejakých 60 USD. To bolo čím spôsobené ?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

internetová bublina - daj do google
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa JUGGLER »

namer napísal:v roku 2000 stála akcia asi 190 USD a niečo na to, ešte v ten istý rok stála už iba nejakých 60 USD. To bolo čím spôsobené ?
Čím asi namer? Poklesom. Technologické akcie vtedy rachli v priemere o -70%. Pozri sa na graf Nasdaqu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nokia vcera zverejnila vysledky a mame k tomu clanocek od Juraja Koysa:

http://ako-investovat.sk/clanok/484/nokia" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa Ladis »

Obrázok Nokia Obrázok
http://www.comdirect.de/inf/aktien/deta ... ION=194281" onclick="window.open(this.href);return false;
Nokia akcie je vhodná je pro totální amatéry, kteří letos začínají.
Kdo se zabývá akciemi několik let, ten by akcie Nokia dnes už nekoupil a nikdy v budoucnu nekoupil.
Není vhodné kupovat akcie firmy, které tolik moc škodí konkurence jako Nokii.
Akcie Nokia v uplynulých 13 letech několikrát ztratila 18% během jednoho dne jen kvůli zprávě o špatném zisku minulý kvartál.
S P/S 0,38 a P/B 1,45 je akcie dnes levná. Jenže firma dělá každý rok ztrátu. Takže je čistý zisk negativní a cash flow negativní a žádné P/E ani P/C neexistuje. Tedy s P/E a P/C je akcie etrémně drahá.

Obrázok
NOKIA - Maximum 66,00 euro, minimum 1,36 euro na Xetra.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa Rado »

Ladis napísal: Není vhodné kupovat akcie firmy, které tolik moc škodí konkurence jako Nokii.
Vidíš Láďo, keby si sa tým riadil, tak už žiješ v Španielsku. Je celkom zábavné sledovať tvoje reakcie. Na toto povieš, že je to akcia, ktorú mohol kupovať iba amatér, ale tvoje stratové investície sú na 30 rokov alebo na stálo. Podľa mňa je vysoko profesionálne dúfať, že sa napríklad taká RBS dostane do kondície z pred roka 2008.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa ice809 »

Tak jako kdo loni nakupoval Nokii je dnes v 50-ti az 100%-nim zisku. NOKIA je tu uz pres 100 let a portfolio meni po dekadach. Jako Nokia nemuze za to, ze jeji akcie lide nakupovali za 60$ :) Take to neznamena, ze mela takovou hodnotu. Jakoby Google mel hodnotu 900$/akcii kdyby momentalne nebyl v zajmu publika.
Ale technologie nemam moc v oblibe, as jedine co jsem byl ochoten koupit byl Dell za 10$ :)
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa 14u24me »

2013-07-19_220853.png
2013-07-19_220853.png (4.89 KiB) 10841 zobrazenia
Ja nevim jak Ladovi, ale me se NOK nakoupena pred necelym rokem celkem zamlouva :? navic v Cesku po 6 mesicich zisk s nulovou dani...neni to parada. Life is good :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa Airmike »

Toto pravidlo Vam moze zavidiet vela krajin.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa 14u24me »

Mika napísal:Toto pravidlo Vam moze zavidiet vela krajin.
Behem pristich let se to zmeni...pulrocni danovy test se bude prodluzovat zrejme na 2 roky. Stare dobre casy skonci :(
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Na 3. :-(
Na druhé straně nulový zdanění dividend. Co je lepší?
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa 14u24me »

Ferin007 napísal:Na druhé straně nulový zdanění dividend. Co je lepší?
Mam pocit, ze dividendy jsou zdanene "u zdroje", takze na zahranicnich akciich nulova dan z dividend stejne nebude.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa Ferin007 »

To jo. Nicméně většina Čechů investuje do českých akcií (pokud vůbec; teď neřeším, zda je to žádoucí stav) a při dividendové politice např. ČEZu nebo Telefóniky je to bez daně velice zajímavá investice.
Nehledě na to, že nulové zdanění dividend mají i některé jiné státy, čili u dividedn vyplácených z těchto zemí odpadne povinnost dodaňování v ČR. A dvojitý zdanění (kolik lidí žádá u zahraničního správce daně o vrácení ??) u všech ostatních.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 758 times
Been thanked: 81 times

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa rmaly »

http://technologie.etrend.sk/telekomuni ... osoft.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa 14u24me »

Tak jsme se konečně dočkali :-D NOK dnes jede.
Teď mám dilema co dál. Po US openu se asi zbavím poloviny své pozice. Nebo všeho? Poraďte kdo to sledujete.
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa west »

no ja myslim ze bude lepsie drzat, co viem tak Nokia ako spolocnost sa tymto viac ozdravila ma este dost patentov, bola deklarovana dalsia spolupraca medzi mstf a nok a naviac zinkasuje peniaze za odpredaj ktore moze dalej pouzit pre biznis..., aj ked na skodu nie je spravit neaky zisk, ale mam v plane drzat, ako vy ostatny aky mate nazor?
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa ice809 »

Predpokladam ze mate 50-100% zisku. :) Prodat. Nastoupit pujde i pozdeji pokud bude duvod. :)
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa 14u24me »

ice809 napísal:Predpokladam ze mate 50-100% zisku. :) Prodat. Nastoupit pujde i pozdeji pokud bude duvod. :)
Zbavil jsem se pulky sve pozice s prumernym ziskem +165%. S druhou pulkou zatim pockam.
Brzy budou vypsany velke zakazky na nove 4G/LTE site a Nokia se chysta ukrojit si velky dil. Tomuto zameru odpovida i akvizice druhe pulky Siemens Networks (NSN Networks). Ted uz bude zalezet hlavne na tom jaky dil NOK pripadne z novych velkych evropskych zakazek a zda Evropani daji sanci asijskym velkym dodavatelum (Huawei, ZTE). V lepsi pozici nez Nokia je v tomto jen svedsky Ericsson. V Cine to s LTE zakazkami dopadlo pro Nokii slabe - Cinani preferuji svoje dodavatele, ale je videt ze si jeste tolik technicky neveri aby nedostali ostatni svetovi vyrobci (včetně NOK) vubec nic.

Dnesni Nokia sestava ze tri casti, ktere budou vsechny generovat zisky:
NSN $8-16 billion
Here Mapping $1.3 billion
Patent portfolio $7.4 billion

Me tahle transformace NOK dava smysl. Stejne to udelal ve 2001 Ericsson, kdyz transformoval divizi mobilnich telefonu do Sony-Ericsson. A dnes si vede vyborne.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tak ešte niečo málo k HTC:

http://ako-investovat.sk/clanok/565/htc ... i-oslavuje" onclick="window.open(this.href);return false;
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa west »

Tak ma napadlo, neviem ci sa to uz niekde riesilo, ze ktora z moznosti je lepsia (riziko) pripadne vynosnejsia.
kupit/vlastnit Nokiu (pripadne aj inu akciu, myslim to viac vseobecne) v eurach alebo v dolaroch. ze ake su vlastne za a proti mat to v EUR a USD. ci sa to vobec oplati riesit, zamyslat sa nad tym...
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa kiikino »

ja som bol vzdy v tom ze je to jedno tak som zvedavy aj ja na odpovede
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

Je to uplne jedno. Akcie kupuj na tej burze, kde maju najvyssiu likviditu - ak je taka moznost. U Nokie zrejme US a Helsinky.
Menovo je to sumafuk, lebo po prepocte ta cena je stale vsade rovnaka (ak sa nehrame na nejake uplne drobne centiky).

Co ta musi zaujimat z hladiska meny je to, v akej mene firma uctuje, v akej ma trzby, do akej meny pripadne hedzuje tieto trzby a podobne. Nie v akej mene sa kotuju tie ktore papiere tejto firmy.
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa west »

mam jeden dotaz, dnes som sledoval Nokiu NOA3 cez brokerjet, isin FI0009000681 a isla dole cca na 5.68 EUR, kdezto
ked som mrkol cez IB (lynx) ticker NOAA - ibis (eur) aj NOK - nyse (usd) sli celkom dost hore cca 3.7 resppektive 2.8 %

vie mi niekto ozrejmit co sa udialo? alebo nebola otvorena burza kde sa obchoduje NOA3?
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa Ladis »

Nokia je špatná investice, i kdyby ta akcie někdy rostla, zůstane to špatná investice. To by se člověk dozvěděl i od dědka Buffetta,
že je akcie Nokia špatná investice. Bohužel dědek Buffett nemluví lidem pravdu, dělá si z lidí hloupou srandu a s každou jeho odpovědí
se pokouší o žert. Takže je lepší, když si každý člověk vytvoří vážnou a rozumnou odpověď od Buffetta sám a dědka prolhaného
Buffetta se nikdy na nic neptá. Vždyt' Buffett spolupracuje s kurzy manipulujícími zločinci Goldman Sachs a Moody's
na oblbování mládeže na burze.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
RogueTrader
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 22 04, 2014 3:55 pm

Re: Nokia - NOK

Príspevok od používateľa RogueTrader »

Mozna by bylo dobre uvest veci na pravou miru, aby nekdo nebyl zmateny z tech vykriku od Ladise.
Vzhledem k tomu, ze sleduji Networking and Solutions Segment, tak to trosku uvedu na pravou miru.

Nokia v minulem kvartale dokoncila prodej divize telefonu a sedi na hromade cash (7.5B$) z tohoto prodeje. 4B$ planuje distribuovat akcionarum pres dividendy a buy-back akcii. Telefony Nokia se sice stale jmenuji Nokia, ale uz nepatri firme vedene na burzach pod tickerem NOK.

Firma ma momentalne 3 segmenty:
- NSN (Networking and Solutions Segment) via Nokia-Siemens Networks. Primymi konkurenty jsou NRTLQ, ERIC, ALU, QCOM, CSCO, MSI. Neprimou konkurenci jsou cinske firmy (Huawei apod.), nad kterymi maji zatim evropsko-americke NSN prevahu. Svedci o tom hlavne to, ze vyhravaji hlavni casti zakazek pri stavbe asijskych siti. NOK je jednim z hlavnich dodavatelu nejvetsiho svetoveho operatora China Mobile.
http://www.cellular-news.com/tags/china ... -networks/" onclick="window.open(this.href);return false;
Podle svetovych odhadu je v NSN segmentu do roku 2016 celosvetove 95B$ zakazek. Posledni zakazky (site pro saudsko-arabsky Zain za .8B$) svedci o tom, ze NOK nebude mit problem ukrojit si svuj podil.

- mapping (zakoupeni HERE a Desti), kteremu se vseobecne predpoklada velka budoucnost. Uvidime s cim Nokia prijde na tomto poli, podle revenue je pro ni zatim mapping okrajovy business (0.3B$ vs. 3.3B$ z NSN).

- advanced technology segment
???
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"