Panický výpredaj akcií august 2011

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Airmike »

sucasny prepad nema charakteristicke crty tradicnych kolabsov sposobenych HFT. ani na trhu niesu ziadne znamky toho ze by bola nejaka chyba v algos. je to viacmenej fundamentalna zalezitost.
janula
Silver Member *
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:22 pm

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa janula »

a ja si zasa myslim, ze urcita konspiracia tam aj je, ale nie v zmysle tohoto vyplachu, ale toho, ze Wal Street potrebuje dalsie kolo QE3. A to sa neda dostat, pokial je ropa nad 100 dolarov, DJ na 14000 a EUR/USD 1,4, pretoze ostatni americki milionari, ktori su zavisli na cene surovin by ich zozrali. Takze sa bude pracovat na tom, aby sa to zrubalo a kedze este stale nedosiahli stav, kde by sa im to mohlo podarit, prepad po urcitych korekciach smerom nahor bude pokracovat.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

K Trebulovi a Kozovi: výsledky majú oba fondu za svoju históriu +- rovnaké. Tento rok by ste dali Trebulovi palec dole podla jeho komentáru. Ale celkové výslekdy má podobné ako Koza. V roku 2009 by sme Kozovi dali dole aj dva palce:
Ako sa Vám darilo v roku 2009 keď odštartovala akciová rely, ktorá mohla obyčajným investovaním do indexu priniesť viac 60% výnos?

V roce 2009 jsem byl konzervativní vzhledem k předchozímu vývoji a výnos fondu dosáhl zhruba 5%.
http://ako-investovat.sk/index.php/hedg ... fond-atwel" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu podľa mňa zavážili len sympatie k tradingu a k štýlu R. Kozu. Inak nie je dôvod dávať niekomu palec hore a inému dole, ak výnos je rovnaký. A svoje zlé obdobia majú oba fondy.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa

vvies filip , to je presne to pozeranie za na spravu fondu. z tym ci je to investovanie alebo trading to nema nic spolocne. uz sme sa tu o tom bavili niekolko krat. absencia riadenia rizika.
brat za indikator kvality dosiahnuty vykon je dost neprofesionalny pristup.

1) Tieto kľúčové pozície(špeciálne ťažobné) zaznamenali pokles počas posledných 2 týždňoch 20-30% čo bolo v rozpore s cenou zlata, ktoré neustále dosahuje maximum a striebra, ktoré si až na štvrtkový prudký pohyb dole drží svoju hodnotu. Ide o disproporciu v cenách, resp. opačnú koreláciu, ktorá sa skôr či neskôr vyrovná.

oredpoklad ze sa disproporcia vyrovna, dokupovanie v strate na zaciatku prepadu

2) Táto spomínaná stratégia spočívala v hedgingu našich kľúčových pozícií aj predávaním call opcií na americký trh(Nasdaq, SP500, DJ, resp. vybraných spoločností, ktoré vykazovali extrémne nadhodnotenie

hedgovanie vypisovanim call opcii vo volatilnom obdobi a potencial nelimitovanych strat (s tym spojene margin requirements, a negativne R), na rozdiel od
nakupu PUT opcii a limitovana strata ( minimalne naroky na margin a pozitivne R)

3) Samozrejme, že áno. Na trhu sa nachádzajú vždy zaujímavé investičné príležitosti ako fundamentálne, ktorými dopĺňame postupne naše portfólio, tak aj príležitosti špekulatívneho charakteru, ktorých je v takýchto extrémnych situáciách veľa. Napr. na forexe sú to špekulatívne príležitosti pri menách, ako je japonský jen, kde sa naplnili aj naše očakávania na intervenciu BoJ alebo extrémne nadhodnotený švajčiarsky frank voči všetkým kľúčovým menám, ktorý sa už nachádza na veľmi zaujímavých technických úrovniach a ktorý je v súčasnosti ťahaný hore, hlavne jeho zanedbateľným prepojením na zlato, čo pri súčasných problémoch v EMÚ a v USA investori vyhľadávajú ako „safe haven“. V súčasnosti je situácia dosť napätá a trhy dosahujú extrémne hodnoty. Zlato sa pohybuje nad úrovňou 1700 USD za uncu a je reálny predpoklad, že by mohlo prísť pri ukľudnení situácie k jeho korekcii. V prípade, že FED pristúpi k spomínanému QE3, je vysoko pravdepodobné, že komodity, ako je zlato a striebro, budú naďalej rásť, akciový trh sa môže prepracovať na svoje nové maxima a USD bude naďalej oslabovať, čo samozrejme dáva vysoký potenciál rastu spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú ťažbou drahých kovov a ktoré máme zastúpené aj v našom portfóliu. Trhy na celom svete sa pohybujú na zaujímavých technických úrovniach

vyhladavanie technickych urovni do counter trendu . na najviac posilujucich instrumentoch.

modelovy priklad :
co sa stane ked sa trhy neotocia a bude pokracovat prepad - swis a gold budu posilovat takze nove investicie sa budu znehodnocovat. akcie ktore boli dublovane sa budu znehodnocovat 2x rychlejsie
co sa stane ked sa trh otoci . - opcie ktory mali zafixovat prepad portfolia vystavuju portfolio teoreticky - neobmedzenej strate prakticky opcie realizuju stratu a kedze ide o predaj opcii strata sa moze nasobit.

naproti tomu R.KOZA

1) Proto jsem otevřel nekolik pozic spekulujících na pokles. Tyto pozice jsem postupně uzavíral v zisku jak trhy vyklesávaly.

realizacia zisku

2) Ano, vidím řadu zajímavých investičních příležitostí po celém světě. Ať už v souvislsoti se zvýšenou volatilitou na trzích nebo s výprodejem , který trhy postihuje.

apekulacia na zvysenu volatilitu sa v krize vyplaca.
vyckavanie na podhodnotene akcie este nikomu stratu nevyrobilo

toto su ozajstne "disproporcie" v investicnej strategii, a ked si odmyslim tie teorie o tom co sposobilo co, tak vidim len skutocnosti. ako sa bude manazer spravat. ak by mal prist v portfoliu prepad o 50% tak ziadny investor nebude rad. a vyjadrenia o dovere v schopnosti manazera a podobne omacky sme si myslim vysvetlili uz v diskusii pod clankom

BTW: myslel som ze diskusia pod clankami je prave na vyjadrenie nazoru ale ked nechces tak treba v predstihu napisat ze chlapi nie ze budete komentovatak sa v clanku objavi nejaka blbost :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

Richard Koza síce lepšie píše a jeho komentáre možno lepšie dávajú zmysel, ale čísla hovoria jasnou rečou. Výsledok je taký, že majú oba fondy +- rovnaký výnos.

Na čo mi je riadenie rizika, ktoré neumožní v roku 2009 realizovať tučný zisk (60% indexy, 5% Atwel) ? Je to len pekná rozprávka "o tom ako si všetci čo riadime riziko dobre žijeme". Realita je také, že raz ti to pomôže a inokedy veľmi ublíži. Rovnako ako vo fonde kde manažér "neriadi riziko". Len každý zarobí tie peniaze v inom roku.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Airmike »

filip

hned mi bolo divne ze tu nemate ziadnu sekciu o riadeni rizika :lol: , tak teraz uz viem preco

riadenie rizika este nikdy nikomu neublizilo, a to ze znizuje vznos je uplna somarina. proste nie vsetci si pod riadenim rizika predstavujeme to iste
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja nehovorím, že znižuje výnos. Ale, že je nepodstatné či jeden riadi a druhý neriadi riziko (podľa tvojich predstáv).
Mám dvoch manažérov. Jeden neriadi riziko tak ako si predstavuješ a druhý áno. Jednému sa zle darilo v roku 2008 a druhému v roku 2009. A konečný priemerný výnos je rovnaký. Ako by som si medzi nimi mal vybrať? Rozhodne nie podľa riadenia rizika, lebo v tomto konkrétnom prípade je to úplne irelevantné. Jeden riadi lepšie, druhý riadi riziko horšie, ale výsledky majú rovnaké. Ak by sa R.K. darilo nadpriemerne vo všetkých rokoch, tak je to o inom. Ale každý rok sa mu nedarí:
Ako sa Vám darilo v roku 2009 keď odštartovala akciová rely, ktorá mohla obyčajným investovaním do indexu priniesť viac 60% výnos?

V roce 2009 jsem byl konzervativní vzhledem k předchozímu vývoji a výnos fondu dosáhl zhruba 5%.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa nepodstatne to nieje , je to prave naopak velmi podstatne, pretoze ty nemas len dve cisla ktore su na konci roka. medzi tymito dvoma datumami mas 12 mesiacov EndOfMonth data alebo 48 EndOf Week balance/equity data . a na zaklade tychto dat, sa urcuje milion kriterii podla ktorych sa urcuje rizikovost investicie. vykonnost alokovanych penazi. kompletna diagnostika systemov a podobne nepodstatne veci :).
samozrejme z mojimi predstavami to nic nema, je to kompletna disciplina a rozhodne to nieje z mojej hlavy. som velmi prekvapeny ze tieto zakladne veci beries zrovna ty ako irelevantne.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Lobista »

Ja nehovorím, že znižuje výnos. Ale, že je nepodstatné či jeden riadi a druhý neriadi riziko (podľa tvojich predstáv).
Mám dvoch manažérov. Jeden neriadi riziko tak ako si predstavuješ a druhý áno. Jednému sa zle darilo v roku 2008 a druhému v roku 2009. A konečný priemerný výnos je rovnaký. Ako by som si medzi nimi mal vybrať? Rozhodne nie podľa riadenia rizika, lebo v tomto konkrétnom prípade je to úplne irelevantné. Jeden riadi lepšie, druhý riadi riziko horšie, ale výsledky majú rovnaké. Ak by sa R.K. darilo nadpriemerne vo všetkých rokoch, tak je to o inom. Ale každý rok sa mu nedarí:
Filip, chces mi povedat, ze teba ako investora by netrapil ten 50% drawdown? Vzdy ti plati, ze ak mas dva fondy s rovnakym konecnym vysledkom, tak beries vzdy ten menej volatilny, lebo ten bude mat vacsie Sharpe ratio , a teda bude menej rizikovy pri rovnakom vynose...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

som velmi prekvapeny ze tieto zakladne veci beries zrovna ty ako irelevantne.
neberiem ich ako irelevantné vo všeobecnosti.
Len pri tom porovnávaní Trebula vs. Koza mi to príde nepodstatné. Či riadi riziko tak, alebo inak, alebo vôbec. Ak by mal Koza konzistentne lepšie výsledky a kadžý rok by sa mi darilo, tak by som uznal, že riadenie rizika je v jeho prípade dobré. Ale v roku 2009 sa šeredne mýlil. Takže tú prácu robí dobre, ale nie vynikajúco.
Zjednodušene povedané, to že R. KOza riadi riziko tak ako sa to tebe pozdáva, mu neumožnilo dosiahnuť každý rok vynikajúci výsledok. Raz sa trafil a raz nie. Rovnako ako Trebula, ktorý zle odhadol situáciu v roku 2008.
Čiže v tomto konkrétnom prípade porovnania dvoch fondov je nepodstatné či jeden riadi a druhý neriadi. Zlé roky mali obaja.
Treba však aj napísať, že napriek tomu že rok 2009 bol pre Atwel zlý, tak splnil svôj cieľ = byť každý rok na nulou.
Filip, chces mi povedat, ze teba ako investora by netrapil ten 50% drawdown?
trápil. Ale tiež by ma trápilo, že som v roku 2009 nič nezarobil a bol by som na pochybách, či mám dobrého manažéra fondu rovnako ako v ten rok 2008(ten drawdown).
V jednom prípade by som pochyboval kvôli poklesu 50%. V druhom prípade by som pochyboval kvôli nevyužití šance pri extrémnej rally v roku 2009. A netrápilo by ma ako k to riadi riziko, ale že mali oba fondy v jednom z rokov zlý odhad situácie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2838
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ohladne prispevku HFT k padu cien - HFT zvysuju vykyvy. Su pakou pre "momentum" obchodnikov ci hocijakych vykyvov trhu za normalnych okolnosti. Nemusia byt chyby v algoritmoch.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15807
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Fandím obidvom, ale čo sa týka riadenia rizika - vybral by som si Kozu.

Zoberme si ten drawdown -50%. To mohlo skončiť fiaskom. Vykorčuloval z toho len dokupovaním a na dosiahnutie break-even už mu trebalo 100%.
Kašlem na priemerný výnos +15%, keď mám tolerovať stratu -50% a viac.
Bral by som také riziko iba za stavu, že dlhoročný priemer výnosov by bol nad 50% p.a.

Riadenie rizika musí byť primárne. V tom súhlasím s Mikom. Potvrdzuje to aj moja prax.

S dobrým riadením rizika bude mať Koza nakoniec jeden dobrý rok a vyšvihne sa v priemernej výkonnosti. Kdežto u Trebulu je riziko také, že ho môže jeden zlý rok úplne zničiť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

Kašlem na priemerný výnos +15%, keď mám tolerovať stratu -50% a viac.
Bral by som také riziko iba za stavu, že dlhoročný priemer výnosov by bol nad 50% p.a.
Ano, to máš pravdu.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Lobista »

Inak este k tym tazobnym spolocnostiam, oni rastu vyrazne pomalsie nez zlato aj preto, ze mnohe z nich su este zahedzovane na vyrazne nizsich cenach na mesiace az roky dopredu. Cize ak teraz pride spike a potom to padne dole, tak z toho zarobia dost malo... ale ta miera je zaistenia je individualna, treba pozriet annual reports...
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2838
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Rokosák »

Typicky za zaistuje urcita uroven ceny suvisiaca s vyrobnymi nakladmi. Ak sa zaistuje povedzme $1000 na uncu zlata, tak momentalne je zaistovanie v podobe 1000 dolaroveho putu lacne a s malym vplyvom na firemny zisk. Zaistovanie nemusi byt (a obycajne nie je) automaticke, ale je spravovane inteligentne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa radvan »

http://www.sme.sk/c/6012841/ako-vyzera- ... rhoch.html" onclick="window.open(this.href);return false;

na odlahcenie ... pekne fotos ...

typek z madridu vyzera stylovo :) ... pekne je aj to foto z pakistanu, este dymka a pohar caju, chlapik to berie najsportovejsie :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa outlier »

Hlavně jsem zvědavý, jak panický výprodej přijde v září, až skončí okurková sezóna. Ale to už bude asi v jiném threadu :)
... to the happy few
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa outlier »

Tak dneska nám začala zřejmě druhá vlna výprodejů...
... to the happy few
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa robopol »

No ešte stale nikto nemysli, že ide o globalny zlom , významný zlom?
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Tibor »

robopol napísal:No ešte stale nikto nemysli, že ide o globalny zlom , významný zlom?
Podľa mňa je nás viac, čo to vidia nejako takto:
http://www.bookdepository.co.uk/End-Gam ... 1118004579
A myslia si, že to už začalo.
Súdruhovia v Bruseli toto už nerozchodia. Však sú fakt smiešni.
http://komentare.sme.sk/c/6018548/shooty.html
No a ten náš hlavný keynesiánec (čo sa občas tvári, že je snáď rakúšan),
ten už sa snáď dostal na úroveň tohto pána:
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/1883 ... u-ecb.html
Zostavovať dnes rozpočet 2012 s predpokladom hospodárskeho rastu na úrovni 4,4% HDP, to je už jasne na úrovni svojho predchodcu.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa jan »

Tym zlomom by mohli byt spolocne europske dlhopisy.
Ak by doriesili legislativu, sposob splacania starych a novych dlhov, sposob rozdelovania penazi z predaja, tak Europa by zrejme vyriesila svoj najvacsi problem na dlhe roky.
Poriadne by zamiesala karty na dlhopisovom trhu a oslabila by poziciu USA, pretoze by konecne zacala tvorit pred financnymi trhmi jeden celok.

Celkom sa mi to pozdava, uvidime, ci si na to trufnu a ako by vyzerala finalna verzia pravidiel.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Honzajs »

Nevěřím, že Němci na společné dluhopisy přistoupí. To už by museli být fakt padlí na hlavu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa jogo »

Honzajs napísal:Nevěřím, že Němci na společné dluhopisy přistoupí. To už by museli být fakt padlí na hlavu.
Alebo tymto sposobom sa pokusia ziskat kontrolu nad velkou castou suverenity statov eurozony...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Honzajs »

... a finanční cestou vybudovat "čtvrtou říši"
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

čo si o tom myslí honzajs:
http://ako-investovat.sk/index.php/trhy ... h-obligaci" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3862
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 345 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ak porovnavam pad SP500, DAX, s vyvojom eur/usd ,graf v prilohe. Vsimol som si nasledovne.Od maxim dax padol uz -26,8% SP500 iba -13,8% a eur/usd dolar posilnil iba +4,3%. Mne z toho vychadza ze by na eur/usd malo dojst k posilneniu usd ,alebo sa mylim?
Prílohy
eur.jpg
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15807
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1400 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal:Ak porovnavam pad SP500, DAX, s vyvojom eur/usd ,graf v prilohe. Vsimol som si nasledovne.Od maxim dax padol uz -26,8% SP500 iba -13,8% a eur/usd dolar posilnil iba +4,3%. Mne z toho vychadza ze by na eur/usd malo dojst k posilneniu usd ,alebo sa mylim?
Mne s toho vychádza, že SP500 spadne este prinajmenšom 13% :) ...
Na meny sa vykašli...nič tam nevypočítaš...rozum a forex nejde dokopy..
ked som sledoval guruov, zistil som, že je to ako pri akciách...všetci sú múdri, ale polovica má argumenty na rast a druhá polovica na pokles :lol:
Ja myslím, že USA a EU nakoniec vybabrú zo svetom...obidve veľmoci budú tlačiť a kurz zostane viac menej rovnaký... a môžu sa pridať i japonci a briti...tvrdé meny jednoducho nemajú vo svete protiváhu (i keď v zúfalstve sa stavia na zlato...ja teda nie..je mi jedno, či dolče, alebo eusráče)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Airmike »

kocinavi napísal:Ak porovnavam pad SP500, DAX, s vyvojom eur/usd ,graf v prilohe. Vsimol som si nasledovne.Od maxim dax padol uz -26,8% SP500 iba -13,8% a eur/usd dolar posilnil iba +4,3%. Mne z toho vychadza ze by na eur/usd malo dojst k posilneniu usd ,alebo sa mylim?
pokial beries zakladny korelacny vstah index vs EURUSD, tak by si mal pravdu, lenze na FX su korelacne vstahy previazane komplikovanejsie. mas korelaciu EUR vs Index, EUR vs Gold.

pokial sa indexy vypredavaju, co v preklade znamena, ze sa vypredavaju portfolia a kapital je alokovany prevazne v USD. tak je fundamentalne logicke ze EURUSD bude padat. tak ako to bolo v 2008 lenze tentokrat je situacia trosku ina a ak si mozem tipnut tak je to sposobene seriou negativnych sprav, ohladne dlhu, znizenia ratingu atd. priznam sa ze cely cas prepadu indexov, som mal spekulativne pozicie na eure s tym ze reakcia bude rychla a silna. ale je zjavne ze kapital ktory mal skoncit v USD sa nam stratil niekde inde (CHF,GOLD, Glob. Bonds) v zatvorke sice su standardne pristavy do nepohody, ale alokovat taky brutalny objem , len v nich som vobec necakal.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

Martinova analýza junior mining firmy Talvivaara:
http://ako-investovat.sk/index.php/akci ... spolonosti" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa outlier »

A zas tu máme další vlnu vylévání vaniček...
... to the happy few
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

Berkshire Hathaway odkupuje vlastní akcie. Proč?
http://proinvestory.cz/berkshire-hathaw ... akcie-proc" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

toto sa len tak každý deň nevidí:
Obrázok

pokles firmy Asian Citrus o takmer 40% za deň

http://www.aastocks.com/en/stock/BasicQ ... mbol=00073" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"