Panický výpredaj akcií august 2011

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

panický výpredaj môžete sledovať on-line:
http://ekonomika.sme.sk/c/6004257/minut ... svete.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://finweb.hnonline.sk/c1-52492900-a ... h-eurozony" onclick="window.open(this.href);return false;

a video Marca Fabera k tomu:
http://greshams-law.com/2011/08/05/marc ... -oversold/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja som dneska kúpil TALVIVAARu:

Obrázok
http://euroland.com/SiteFiles/company/c ... lish&tab=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Možno po otvorení NYSE predám americké blue chips a nechám si hotovosť na nákup takýchto malých vyklesaných firiem.

Obrázok
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa radvan »

co ta firma vlastne robi ? :) ... resp. preco prave to ?
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

Junior mining vo Fínsku:
http://www.talvivaara.com/files/talviva ... _FINAL.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Ešte mám pár menších firiem mimo hlavných búrz v zozname, tak možno by som to nakúpil ak bude situácia stále "zlá".
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa radvan »

zaujimave ... odkial ty na tie firmy chodis ? :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

Prezentácia na stretávke minulý rok Julianin Dvor, Kamil Slížek. Doobeda som skúšal spomenúť na nejaké európske akcie tohoto typu a spomenul som si len na túto. Mal som ešte niečo z Ázie (ale tie burzy už boli zavreté) a z USA, CA (ale tie ešte neboli otvorné). Tak som kúpil túto fínsku firmu vo Frankfurte a v Londýne. Málo som toho kúpil, lebo som sa nevedel vysomáriť z tých orderov v IB a potom mi to už prišlo drahé.

Čul poobede možno predám nejaké US blue chips keď sa tak zelená (Nechal by som si hotovosť na malé firmy, ktoré možno budú budúce týždne v silných poklesoch. Ešte uvidím.):

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa Ladis »

V panice kupuju akcie.
V 15,30 v New Yorku všechno roste.
Tedy jsem v panice koupil na Xetra Frankfurt akcie JNJ, PG, UTX
Johnson + Johnson, Procter + Gamble, United Technologies
Každou za 2.000 euro, tedy jsem přetáhl konto u Brokerjetu o 6.000 euro na dluh,
nebot nemám peníze volné, mám jen tisíce akcií na kontě.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tak už sa zase červená aj v Amerike. Kašlem na to a idem polievať.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa Tibor »

Sranda, tieto on-line "prenosy" z finančných trhov. Mne to stále príde dosť smiešne. Keď som istý čas pravidelne sledoval CNN a oni tam s napätím čakali na zverejnenie nejakej makro štatistiky .... Toto ja už asi nepochopím, prečo z toho robia taký "športový prenos".

Pozeral som na bbi.cz na ich modelové portfólio "Dynamické Nemecko", tie bonusy im tuším prerazili bariéru v hojnom počte. Ide samozrejme o to, či nestihli všas vystúpiť, resp. či plánovali v takomto prípade vystúpiť. V pondelok (keď nahadzujú aktuálne údaje) sa tam veru pozriem. V rozhovore s pánom z BBI tu na ako-investovať ma zaujalo, že oni vidia akciový trh do budúcnosti ako stagnujúci, resp. nie prudko rastúci. Ale to mi dosť nekorešpondovalo s tým, že v portfóliu aj na vrchole mali samé longy, žiadny reverse bonus. Tak som aj celkom rád, že ja som mal práve všetky len reverzy. Teraz ide o to, či som neurobil zle, že som ich prehodil na long už teraz.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa jogo »

Ladis napísal:V panice kupuju akcie.
V 15,30 v New Yorku všechno roste.
Tedy jsem v panice koupil na Xetra Frankfurt akcie JNJ, PG, UTX
Johnson + Johnson, Procter + Gamble, United Technologies
Každou za 2.000 euro, tedy jsem přetáhl konto u Brokerjetu o 6.000 euro na dluh,
nebot nemám peníze volné, mám jen tisíce akcií na kontě.
Musim uznat, ze sa z teba pomaly stava pozicny trader. Asi pred mesiacom, ked boli trhy na maximach, si odpredal nejake nemecke akcie v zisku a tym ziskom si vyrovnal dlh u brokera a teraz ked je na trhu panika si zase chladnokrvne nakupil akcie zivotaschopnych podnikov.Dokonca si ich nenakupil ani za cely mozny uver 20 000 Euro ale len 6000 Euro. To je dalsi znak, ze ides dobrym smerom. Ved uz bolo nacase...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2839
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa Rokosák »

portfoliovy menezer mi prikazal zmenu rozlozenia v zmiesanom portfoliu, ktory momentalne pozostava z 32% US malych firiem, 21% biotechnologia a 47% europske akcie. Asik presuniem 50% europskych akcii do dlhopisov vyvojovych krajin. Akurat riesim ci sa orientovat iba na dlhopisy emitovane v lokalnej mene, alebo aj cudzich mien.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
kewneloboy
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Po 01 08, 2011 10:57 pm

Akcie pondelok

Príspevok od používateľa kewneloboy »

Myslite si ze trhy budu v pondelok po tomto klesajucom tyzdni rast alebo znovu upada.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa Coudy »

Ladis napísal:V panice kupuju akcie.
V 15,30 v New Yorku všechno roste.
Tedy jsem v panice koupil na Xetra Frankfurt akcie JNJ, PG, UTX
Johnson + Johnson, Procter + Gamble, United Technologies
Každou za 2.000 euro, tedy jsem přetáhl konto u Brokerjetu o 6.000 euro na dluh,
nebot nemám peníze volné, mám jen tisíce akcií na kontě.
Myslím, že si dnes dobre nakúpil, pokiaľ to chceš pozične držať. Len to nezabudni, keď zas budú trhy riadne prepálené predať.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Akcie pondelok

Príspevok od používateľa Tibor »

kewneloboy napísal:Myslite si ze trhy budu v pondelok po tomto klesajucom tyzdni rast alebo znovu upada.
Ak sa pýtaš preto, že by si chcel súčasnú situáciu využiť na krátkodobú špekuláciu, tak to by som Ti neodporúčal. Hádať smer pre pondelok na burze je alchýmia.
Ak by si naopak chcel využiť pokles na nákup akcií, ktoré si si seriózne vybral a podľa nejakých "odborných" kritérií sa Ti zdajú dobré (že budú rásť), tak ja by som sa už v pondelok nebál nakúpiť. Aj keby burza aj budúci týždeň padala.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tibor: Pýta sa preto, lebo je v strate.

Ja verím, že múdri politici cez víkend niečo vymyslia a na budúci týždeň sa už trhy ukludnia.
Akcie sú parádne vypredané, ale to neznamená, že nemôžu ďalej klesať.
Treba si uvedomiť, že tu už nerobia trh trejderi, ale investori. A keď investori vycítia, že sa treba z trhu zdekovať, tak výpredaj nemusí mať konca-kraja. SPX môže ísť kludne aj k 1000... a keď to zmrzne v bankovníctve, tak zmrzne i ekonomika a ideme pod 1000.
Pred dvomi rokmi sme neverili, že to pôjde pod 1400, potom pod 1200...a 1000 to prerazilo ako nôž do masla. A zastavilo sa to až na diablovom znamení: 666
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa Tibor »

JUGGLER napísal: Ja verím, že múdri politici cez víkend niečo vymyslia a na budúci týždeň sa už trhy ukludnia.
Ja som si teda myslel tiež niečo podobné, ale keď som si dnes prečítal ranné správy
http://ekonomika.sme.sk/c/6005803/ameri ... g-aaa.html
(a pre istotu ešte aj na FT.com :mrgreen: )
tak tí politici to budú mať asi o niečo ťažšie :D

No a ja sa tiež asi začnem modliť, aby moje bonus certifikáty na nemecký a európsky index vydržali s 20-30% odstupom od bariéry :shock:
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

"Zníženie (ratingu) odráža náš názor, že efektivita, stabilita a předvídatelnost americkej politiky a amerických politických institucí sa v čase pretrvávajících fiškálných a ekonomických výziev oslabila," uviedla agentura.
Tak radvanovi ten short US treasuries vyjde asi parádne.

Čo by sa asi tak stalo, keby Standard & Poor's zverejnila už včera :!: Ešte že si to nechala na potom a mohli sme popredať niektoré pozície za lepšie ceny.
kewneloboy
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Po 01 08, 2011 10:57 pm

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa kewneloboy »

Ja som sa putal kvoli tomu ze som bol v zisku pri pozicii short ale zabudol som sa toho zbavit a tak to tam bude lezat cey vikend.

to co hovorite ze z trhmi hybu investori je hovadina, vacsina ludi ma peniaze aj 10 rokov na tych istych akciach. Ceny akcii vyhnali podla mna hedge fondy a cakali na prileztost kedy ich mozu predat a este aj zacat dumpovat trh.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií 5.8.2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

Investori sedia na kope hotovosti :
Pre zhrnutie, akciové trhy sa zdajú lacné a neistí investori sedia na zvyšujúcej sa kope hotovosti. Ide možno o perfektné nastavenie na to, aby sa pokračovalo v dlhom rally akciového trhu.

http://finweb.hnonline.sk/c3-52497230-k ... entar-span" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

Letný výpredaj akcií a jeho dôvody od Mgr. Martina Baláža:
http://ako-investovat.sk/index.php/akci ... one-dovody" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

Akcie v Saudskej Arábii už klesli o cca 5%:
Saudi stock market first to plunge on S&P downgrade
http://www.telegraph.co.uk/finance/fina ... grade.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

Martinov komentár k zníženiu ratingu USA:
http://ako-investovat.sk/index.php/akci ... o-dosledky" onclick="window.open(this.href);return false;

obsiahlejší komentár Markéty Šichtařovej:
Amerika dostala eurozónu do pasce
Malá revolúcia vo finančnom svete alebo posilnenie Číny. Aj to prinesie nižší rating USA.
http://finweb.hnonline.sk/c3-52513230-k ... u-do-pasce" onclick="window.open(this.href);return false;
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa jan »

ten clanok o trhu v Saudskej Arabii je zavadzajuci, pretoze ich burza bola zatvorena vo stvrtok a v piatok.
Toto pokojne mohli uviest, pretoze je to vlastne klucova informacia. :)

Upozornuju na to az v komentaroch pod clankom:
This is a most misleading article: this nonsense should be amended or pulled.
As others have already pointed out, the Saudi markets were closed during the mayhem of Thursday 4th and Friday 5th August.
The FTSE fell 7% during those two days, before the US ratings downgrade. The Saudi index dropped less than 5.5% to cover that period - and that was even after the news of the US downgrade.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Podstatné je čo urobia ,,big boys,,. A pre nich je podstatné to, čo písal Martin:

Faktom je, že zníženie ratingu bolo do istej miery už v trhu započítané, nakoľko predstavitelia Standard & Poor’s sa nedávno opakovane vyjadrili, že by k nemu mohlo prísť. Z ratingu pritom vychádzajú viaceré legislatívne a regulačné pravidlá – napríklad pravidlá pre viaceré skupiny fondov, ktoré nemajú povolené držať dlhopisy s nižším ratingom než AAA. Na ratingoch sú do veľkej miery založené aj pravidlá kapitálovej primeranosti pre banky Basel II, v ktorých od ratingu dlhopisu závisí, akým percentom vlastných zdrojov musí banka kryť jeho držbu (aby v prípade strát zostalo banke dosť kapitálu). Drvivá väčšina týchto pravidiel však vychádza z priemerného ratingu od 3 najväčších ratingových agentúr – t.j. Standard & Poor’s, Fitch a Moody’s. Posledné dve zatiaľ USA rating neznížili, takže krajine zostáva aj naďalej efektívny rating AAA. Fondy tak budúci týždeň nebudú nútené zbavovať sa amerických dlhopisov. V prípade však, že by sa k zníženiu ratingu odhodlala aj ďalšia agentúra, mohlo by to znamenať vážny výpredajný tlak na dlhopisovom trhu

Podľa mňa v preopen USA bude cítiť strach a paniku, ale po open sa to stabilizuje. Nestaval by som ani na oslabovanie dolára. Ak kríza - tak v konečnom dôsledku sa pripravme na posilňovanie dolára, pád emerging market mien a pokles cien komodít. Výnimkou by mohlo byť zlato a striebro - ale ani tu by ma neprekvapil výpredaj, lebo pôjde o krízu likvidity, kde king is cash a zlato môže byť vypredávané práve z dôvodu potreby cashu a posiľňovania dolára.
Ja tipujem, že trhy sa konečne ukľudnia. Ak je všetko zlé vonku a neprídu zlé makrá (retail sales a pod.) zlé správy z EU a pod. tak trh môže byť na dobrej štartovacej ploche k nárastu.
Momentálne moc nefunguje ani TA ani FA, len PA ( psychologická analýza).

Good luck to everyone.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Jakub8
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 07 08, 2011 8:56 pm

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Jakub8 »

jan napísal:ten clanok o trhu v Saudskej Arabii je zavadzajuci, pretoze ich burza bola zatvorena vo stvrtok a v piatok.
Je, ale dneska padala hodně i Izraelská burza, která měla ve čtvrtek otevřeno...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

cca -7% Tel Aviv:
http://www.tase.co.il/TASEEng/homepage.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

v USA pokračujeme zase dole:
Obrázok
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2839
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Rokosák »

Podla legendarneho investora Jacka Boglea je "iba" v 99% pripadoch pocas paniky lepsie nekonat ako konat.

Co teda robit? Podla slovenskeho profesora Ľuboša Pástora z Unversity of Chicago, existuje plno moznosti. Mna vsak zaujala pasaz z polhodinoveho rozhovoru http://www.wealthtrack.com/video_player-05.html" onclick="window.open(this.href);return false; o investicii do seba. Do vlastneho vzdelania podla Pástora a ja by som pridal aj do vlastneho zdravia, dusevnej pohody a ludskych vztahov.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

oslovil som niekoľko ľudí a požiadal o vyjadrenie k situácii na trhoch. Prvé odpovede som dostal od Richarda Kozu:
http://ako-investovat.sk/index.php/trhy ... -dlhopisov" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa jogo »

Casy mojho traderskeho mladi sa vracaju. ES dnes padlo 65 bodov. Na burze zacina panika. Chystam prvy nakup do longu. Snad to nepokazim ako pred 3 rokmi...:wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak dneska je to fakt masaker. Nečakal som S&P 500 na - 5,7%.

Dnes som kúpil CNQ: http://www.cnrl.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
a zajtra ak stihnem, tak v hong kongu asian citrus: http://www.asian-citrus.com/investors.html" onclick="window.open(this.href);return false;
thekeisen
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi 30 04, 2010 10:54 pm

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa thekeisen »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

ranné vtáča ďalej doskáče..
Nejako som sa nedonútil vstať v rozumnom čase a tak som síce nakúpil, ale nie až tak lacno:

Obrázok

Asian citrus to nakoniec uzatvoril o nejaké drobné vyššie ako včera. Pričom hong kongské indexy skončili v mínuse.
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa robopol »

je tu druha vlna recesie, kto si mysli ze ano?

podla mna to uz aj prestanu zachranovat
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Tibor »

filip glasa napísal:ranné vtáča ďalej doskáče..
Nejako som sa nedonútil vstať v rozumnom čase a tak som síce nakúpil, ale nie až tak lacno:
To nebolo možné zadať automatizovaný pokyn do budúcnosti? Dalo sa len on-line?
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

dá sa, ale chcel som byť pri tom aby som vedel v akej situácii kupujem. Nakoniec som kúpil za 5,5 a veľmi som sa čudoval keď cena vyletela skoro na 6 HKD.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa filip glasa »

KOmentár Lukáša Trebulu k situácii na trhoch:
http://ako-investovat.sk/index.php/trhy ... neskoncila" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Airmike »

opakovanie tych istych chyb :) , nechcel by som byt investorom v tomto fonde

R.Koza v prvom clanku palec hore. Trebula palec dole
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:KOmentár Lukáša Trebulu k situácii na trhoch:
http://ako-investovat.sk/index.php/trhy ... neskoncila" onclick="window.open(this.href);return false;
Celý tento „kolaps“, ktoré ho sme práve svedkom, je tak ako každý iný od začiatku až do konca riadený a jeho cielom je premiestnienie aktív od širokej skupiny ku skupine, ktorá tento proces riadi. Cielom je vyčistenie trhu, čoho sme boli aj posledné dva dni svedkom, keď počas extrémnych hodnôt na trhu dochádzalo k takzvaným „margin call“. Takéto extrémne a krátkodobé prepady nikdy nie sú vecou náhody, resp. iba prehnaných emócií na trhu, ale sú vedome riadené.

Hm. Dosť konšpiratívne... Keď takto vníma trhy, tak to môže rovno vyhlásiť, že na trhoch sa nedá zarobiť, lebo tí ,,čo to riadia,, vždy odrbú tých obyčajných.

S tým naviazaním na akcie ťažobných spoločností Au, Ag sa môže popáliť...

Ja to vnímam tak, že táto panika prišla viac-menej z EÚ a je vyústením chýb politikov, ktorí umelo zasahujú do trhu. Takisto v USA to pokašľali politici.

Konšpiračnú teóriu podporujú tri fakty:

1. report HDP mohol byť zmanipulovaný: najprv reportovali 1,8% potom revidovali na 0,4%.
2. skupina republikánov vyostrila konflikt okolo debt ceiling
3. načasovanie zníženia ratingu

Ale všetky tri sa dajú vysvetliť aj ináč.

Proti konšpirácii je:
1. Obrovský presun aktív ,,istou skupinou,, nemôže ostať nepovšimnutý. Najprv by museli zatlačiť trh obrovskými výpredajmi, potom obrovskými nákupmi. Veď presun aktív sa dá odsledovať.
2. Firmy prišli o miliardy kapitalizácie. Kto vráti tieto straty na trh, keď bude chýbať´dôvera investorov?
3.Kto by takou manipuláciou riskoval kolaps celého finančného systému? Pri kolapse by stratili všetci, nastal by chaos a rabovačky ako v týchto dňoch v Londýne.

P.S. Užitočné je, že klesla cena ropy. A pre nás trejderov to, že sa dá na tom zarobiť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2839
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Panický výpredaj akcií august 2011

Príspevok od používateľa Rokosák »

Slovo "konspiracia" nic nevysvetluje. V poslednom case sa pouziva prevazne v zmysle "panstvo vie o co ide a pospolity lud o tom istom spekuluje". Teraz k Jugglerovym bodom:
1. HDP je z definicie nepresne a zavadzajuce. Takisto vypocet odhadov a revizii. Ide o normalny stav, nic mimoriadneho ci konspirativneho.
2. Skupina Republikanov pritvrdila pri vyjednavani o dlhovom strope, ale z presvedcenia (svojho ci sponzorov) nie kvoli snahe o manipulaciu trhu.
3. Casovanie znizenia ratingu jednou organizaciou bolo nacasovane na piatok, aby mohli investori rozmyslat o dalsom postupe. Odlozit do Vianoc to neslo.
4. Presun aktiv pri masovom predaji je tazko sledovat. Tradicny postup je brat hotovost. Dnes vsak viac objemu je vo vysokofrekvencnych (HFT) obchodoch a programovych obchodoch, kde je tazko zistit opacnu stranu obchodu. Kupovali v ramci arbitraze inu akciu, ETFko, zahranicnu akciu ci komoditu?
5. Dovera investorov je druhorada. Nove obete nahradzujuce sklamanych sa vzdy najdu.
6. O kolaps systemu sa nikto nestara. Mali hraci o tom ani nesnivaju a velkych zachrani vlada.

Osobne si myslim, ze vykyvy sposobili najma HFT, program trading a tradicna stadovitost. Keby v tom bola urcita logika je vylucene, aby akcie zlatej bane Newmont klesla na cene v den ked zlato dosiahlo nove rekordy. Zamerne mohlo byt iba ozbijanie amaterov profesionalmi, ktori si potrebovali zarobit na honosne budovy a premie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"