Družstevné podielnícke listy

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
nikar
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 31 01, 2012 5:25 pm

Družstevné podielnícke listy

Príspevok od používateľa nikar »

Dobry den,
moj otec vlastni cenny list o majetkovych podieloch v PD Dobra Niva a.s., ktory mu bol vydany dna 13.3.1993 v hodnote
74218 Kcs. V roku 2003 sa tento podiel v pocte 74 ks. akcii objavil v Centralnom depozitari cennych papierov SR.
Moj otec zaroven vlastni pozemky, ktore prenajal PD Dobra Niva na hospodarenie este pred rokom 1993 a ktore aj toto poln.druzstvo
dodnes vyuziva.
Nakolko nam prisiel sek na poplatok za vedenie uctu v CDCP, otec chce vyssie uvedenych 74 ks akcii predat, ale vobec nevieme
ako mame postupovat. Chce predat aj tie pozemky, ale nevieme co predavat skor, akcie alebo pozemky a aku maju tieto akcie
hodnotu, ak maju vobec nejaku.Na stranke burzy cennych paierov som nasla , ze s tymito akciami sa neobchoduje.
Poradte mi prosim, dalsi postup, v obchodovani s cennymi paiermi som uplny zaciatocnik. Dakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: cenny list o majetkovych podieloch v druzstve

Príspevok od používateľa filip glasa »

Treba kontaktovat prave to druzstvo a ponuknut mu podiely na predaj. Rovnako aj tie pozemky. Budu to asi jediny zaujemcovia o kupu.
nikar
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 31 01, 2012 5:25 pm

Re: cenny list o majetkovych podieloch v druzstve

Príspevok od používateľa nikar »

Dakujem velmi pekne za odpoved, skusime kontaktovat PD Dobra Niva.
Prajem pekny den :-))
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: cenny list o majetkovych podieloch v druzstve

Príspevok od používateľa filip glasa »

Druzstva casto tie podielove listy vykupovali, cize to bude asi najlepsia cesta.
ome
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:34 am

Re: cenny list o majetkovych podieloch v druzstve

Príspevok od používateľa ome »

No my (moja mama) sme dopadli takto:
Mama zdedila druzstevne podielnicke listy "Rolnicke druzstvo A". Po case sa vedenie druzstva rozhodlo druzstvo rozdelit na "Rolnicke druzstvo A" a "Rolnicke druzstvo A1". Samozrejme sa o tom neunuvali informovat minoritnych akcionarov. Z "Rolnickeho druzstva A" previedli budovy a hnutelny majetok do "Rolnickeho druzstva A1" a v tom povodnom nachali len dlhy a nezaplatene soc. odvody. A nechali "Rolnicke druzstvo A" previest do konkurzu, samozrejme ani o tom nas nikto neinformoval. Este ze sa to o konkurznom konani dalo vyhladat na internete. Tak sme previedli druzstevne listy na FNM. A "Rolnicke druzstvo A1", ktoreho listy nevlastnime veselo prosperuje dalej.
Zamer ludi odrbat uz bolo vidiet vo velmi podobnych nazvoch rozdelenych druzstiev. (Pri beznej komunikacii si clovek myslel ze sa jedna stale o to povodne druzstvo)

A teraz zazivam to iste s akciami fondov :lol: z prvej vlny kuponky, ktore nakupili rodicia. (REGIONFOND Slovenskej poisťovne a VUB kupon)

Tak o tych to veciach (podvodoch) by sa malo povinne ucit na skolach (na predmete "Sebaobrana vo financnom svete" :lol: )
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2836
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Družstevné podielnícke listy

Príspevok od používateľa Rokosák »

Druzstva radi odkupuju podiely, ale za aku cenu. Poznam pripad, kde ponukli 4 Eura za jeden podiel. Po zisteni, ze podielov je spolu 40,000 podielnik prejavil zaujem kupit cele druzstvo za 160,000 (4x40,000). To vies, ze mu druzstvo nepredali.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Drahommíra
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 11 02, 2014 1:25 pm

Re: Družstevné podielnícke listy

Príspevok od používateľa Drahommíra »

Dobrý deň,
mám takýto problém. Zdedila som družstevné podielové listy z Roľníckeho družstva, ktoré nám spôsobilo majetkovú škodu. Nikto mi nevie poradiť čo s tým. Družstvo nemalo v minulosti finančné prostriedky na vyplatenie spôsobenej škody, tak nám ich dali vo forme družstevných podielnických listov. Družstvo sa od toho dištancuje a na pošte ( kde je poradenstvo ohľadom cenných papierov) ma poslali do banky, kde mi taktiež nevedeli poskytnúť informácie kde sú finančné prostriedky uložené. Ako to mám riešiť? Má to význam založiť si účet v stredisku cenných papierov a previesť akcie na mňa? Hodnota týchto podielnických listov bola vyčíslená vo výpise strediska cenných papierov v BA asi päť krát vyššia ako spôsobená škoda družstvom. A chcela by som tiež vedieť kto ovplyvnil vyššiu hodnoty týchto listov, keď družstvo neprosperuje a nemá na vyplatenie a vraj to nie je v ich kompetencii riešiť? Prosím poradte mi!
Vopred ďakujem za odpoveď.
S pozdravom


Drahomíra Maliková
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"