Akcie FACEBOOK

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
consul
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 06 03, 2012 10:59 pm

Akcie FACEBOOK

Príspevok od používateľa consul »

Co si myslite o akciach Facebook-u ktory ma onedlho vstupit na burzu? :idea:
..každý si je strojcom svojho šťastia
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Ladis »

Akcie diskusního fóra Facebook nekupovat pro extrémní předražení asi P/S 20.
Akcie je vhodné koupit jen s P/S pod 3.
Diskusní fórum v internetu nemuže být oceněno na burze cenou 50 miliard USD tak jako autokoncern BMW nebo Daimler. To dá rozum.
Celý ten podvod kolem akcie Facebook pochází od darebácké banky Goldman Sachs. Ta muže za pomoc při chodu na burzu vybrat 7% burzovní hodnoty jako poplatek a proto by vzala raději 7% z 50 miliard USD než 7% z 5 miliard USD.
Naposledy upravil/-a Ladis v St 25 04, 2012 4:42 pm, upravené celkom 1 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Kontrast
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2012 10:16 pm

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Kontrast »

vsetko zalezi na cene, ale myslim si, ze na 99% to bude tazko spekulativna "investicia".

moja uvaha:
Hovori sa, ze cena bude 100 miliard. FB ma dajme tomu miliardu uzivatelov. To znamena, ze priemerny uzivatel je investicia v hodnote 100 dolarov. Myslim si, ze minimalna vynosovost niecoho podobne rizikoveho a neovereneho casom by mala byt aspon 10%. T.j priemerny uzivatel by mal vygenerovat zisk 10 dolarov rocne(neviem aku maju marzu) s tym, ze FB musi existovat veeelmi dlho. A len tento predpoklad dlhej existencie je mozno chybny.

Ale aj pri predpoklade, ze by nejakym zazrakom stupol pocet uzivatelov na dvojnasobok si neviem predstavit aby to generovalo dostatocny zisk na ospravedlnenie investicie. Na Slovensku aj v Cechach bolo/je vela podobnych serverov a kde su teraz? Mali drvivu väcsinu trhu aj aj nejaku znacku a teraz upadaju(ak vobec este existuju). 2-3 roky stacili na to, aby sa ich uzivatelia presunuli na FB.

Aka je sanca, ze pride nieco lepsie ako FB? Podla mna nie zanedbatelna. Zatial sa to vo väcsine podobnych firiem stalo.

+ hype okolo toho
+ vela zisku/penazi co vygeneruje vyhodi na sialene akvizicie, ktore neprinesu ziadnu hodnotu akcionarom a nakoniec ich bude musiet odpisat ako stratu.

...a hlavne existuje aj vynosnejsie a zaroven bezpecnejsie investicie si myslim
Kontrast
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2012 10:16 pm

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Kontrast »

Ladis napísal:Akcie diskusního fóra Facebook nekupovat pro extrémní předražení asi P/S 20.
Akcie je vhodné koupit jen s P/S pod 3.
Diskusní fórum v internetu nemuže být oceněno na burze cenou 50 miliard USD tak jako autokoncern BMW nebo Daimler. To dá rozum.
Celý ten podvod kolem akcie Facebook pochází od darebácké banky Goldman Sachs. Ta muže za pomoc při chodu na burzu vybrat 7% burzovní hodnoty jako poplatek a proto by vzala raději 7% za 50 miliard USD než 7% za 5 miliard USD.
jezis smaria...

P/S pod 3
zase ten dogmatizmus Ladis? Uplna ignoracia skutocnosti, ze take TESCO ma inu marzu ako napriklad IBM?

Dve podobne spolocnosti, nejaky statom garantovany monopol.

Prva:
cena: 100
trzby: 100
zisk: 5
P/S = 1

Druha:
cena: 100
trzby: 25
zisk: 20
P/S = 4

z toho vypliva ze prva spolocnost je super kupa(P/S = 1), a druha je odpad, kedze ma P/S dokonca 4. Realita je ale asi niekde inde.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Určite nekupovať v deň IPA,počkať si na ukazovatele a stabilizáciu ceny, ale asi bude predražený jak sv...
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa outlier »

Mě napadlo v období před úpisem akcíí Facebooku zase nakoupit akcie něčeho podobného, co by se na vlně Facebooku mohlo svézt, třeba LinkedIn.
... to the happy few
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Tiez ma to napadlo, ale otazka je odkial budu investori brat kapital. Nebude to akurat z predaja tychto "menej atraktivnych" spolocnosti internetoveho biznisu? :D Podla mna ani srnka netusi co bude...
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2836
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Rokosák »

Trhova hodnota Facebooku vyzera ohromne predrazena. To som si vsak myslel aj o Google za 100. Staci kopa bohatych hlupakov (hlupych bohacov?) a Facebook ma vacsiu hodnotu ako Apple. Facebook ma oproti Apple obrovsku vyhodu, ze nepotrebuje obetovat tretinu ceny vyrobku pre vyrobcov a druhu tretinu ceny obchodnikom. Chudaci sa musia uskromnit tretinovym ziskom. Facebook nic nevyraba okrem svetovej verejnej mienky o svojej firme. To tiez nieco stoji, ale nie dve tretiny trzby.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Airmike »

vsade mozne je pocut o tom ze facebook je predrazeny a ze je to bublina. neoplati sa a bla bla. mna pri tychto slovach napadaju vzdy 2 veci.
1. ako mozem urcit hodnotu niecoho, bez toho aby som poznal koncepciu, potencial, strategiu firmy ?
2. dokazem vobec ohodnotit potencial projektu , do ktoreho je zapojena 1/7 populacie zeme ?

tak isto ako si niekto moze mysliet ze rovnako ako ostatne social networks sa dostane facebook na smetisko dejin a internetu, tak si niekto iny moze mysliet ze sa s facebooku stane generacna zalezitost, rutina, uplne samostatna cast netu. spolocenstvo. nebudeme chodit na net, ale na facebook. nebudeme googlit, nebudeme tvorit webove stranky, ale facebookove. takze pre mna je to vec pohladu. nezastavam ani jeden z nazorov, pretoze si myslim ze nemam na to odhadnut co sa bude diat. facbook je nepredvidatelna a fascinujuca zalezitost. nie zalezitost, hlupakov ktori donho umelo cpu peniaze
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

Mika to čo píšeš je síce pravda, ale pre investora do tých akcií je dôležitejšie či je vo firme manažment, čo z toho vie vytrieskať prachy. Zatiaľ tie tržby moc dobre nevyzerajú vzhľadom na cenu. A či je Zuckerberg schopný, vytiahnuť z tejto silnej pozície Facebooku zodpovedajúce tržby, je veľká otázka.

Nedá sa to porovnávať s googlom, ktorý bol na tom podľa mňa s možnosťou inzerovania lepšie, lebo ľudia chceli "prebiť" oficiálne výsledky vyhľadávania práve cez inzerciu. A potom vytvorili inzertnú sieť aj pre iné weby. Facebook nemá nič také, prečo by si strašne chcel na ňom inzerovať. Je to ako na každom obsahovom webe. A tiež nemá inzertný presah do zbytku internetu. Ale uvidíme.
A ani s apple, ktoré malo od návratu Jobsa (a možno aj stále má) vynikajúci manažment.

Každopádne v porovnaní s IPO Google tá valuácia nie je až tak mimo:
http://financials.morningstar.com/valua ... ture=en-us" onclick="window.open(this.href);return false;
Otázka je, či teda fakt dokáže Mark manažovať firmu tak, že rapídne dvihne tržby a zisky.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

Zahlasujte v ankete o facebooku:
http://ako-investovat.sk/index.php/comp ... investicia" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

Podvodníci lákajú na prednostné akcie Facebooku:
http://www.etrend.sk/osobne-financie/po ... ebook.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

Facebook upisal za 38 EUR:
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2075 ... otors.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uvidime ako sa budu akcie tvarit na sekundarnom trhu
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa radvan »

http://www.borowitzreport.com/2012/05/1 ... uckerberg/" onclick="window.open(this.href);return false;

:)
Dear Potential Investor:

For years, you’ve wasted your time on Facebook. Now here’s your chance to waste your money on it, too.

Tomorrow is Facebook’s IPO, and I know what some of you are thinking. How will Facebook be any different from the dot-com bubble of the early 2000’s?

For one thing, those bad dot-com stocks were all speculation and hype, and weren’t based on real businesses. Facebook, on the other hand, is based on a solid foundation of angry birds and imaginary sheep.

Second, Facebook is the most successful social network in the world, enabling millions to share information of no interest with people they barely know.

Third, every time someone clicks on a Facebook ad, Facebook makes money. And while no one has ever done this on purpose, millions have done it by mistake while drunk. We totally stole this idea from iTunes.

Finally, if you invest in Facebook, you’ll be far from alone. As a result of using Facebook for the past few years, over 900 million people in the world have suffered mild to moderate brain damage, impairing their ability to make reasoned judgments. These will be your fellow Facebook investors.

With your help, if all goes as planned tomorrow, Facebook’s IPO will net $100 billion. To put that number in context, it would take JP Morgan four or five trades to lose that much money.

One last thing: what will, I, Mark Zuckerberg, do with the $18 billion I’m expected to earn from Facebook’s IPO? Well, I’m considering buying Greece, but that would still leave me with $18 billion. LOL.

Friend me,

Mark
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Ladis »

Dnes v pátek 18.5.2012 poprvé akcie Facebook - FB na burze.
Facebook je největší podvod na burze všech dob, podvod za 104 miliard dolarů.
Podvodníci se snaží přesvědčit hloupé investory, že židovské diskusní forum v internetu Facebook má 2x větší hodnotu než závod BMW.
Kurz / tržba 28 = KUV 28 = P/S 28 = Facebook akcie
Akcie je prodávána za 9x vyšší cenu než je zdrávo.
S P/S 3 už končila přiměřená cena akcie.
Ti, kdo investovali do židovského fora Facebook už dávno a investiční banky,
které berou několik procent z prodeje akcií jako poplatek,
chtěji vydělat co nejvíce miliard, cenu vyhnali nahoru
a hloupí investoři z Číny jim dnes ty peníze daji.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

celkom dobry clanok o tom ako zamestnanci FaceBooku rozhadzuju uz pred samotnym IPO:
http://ekonomika.etrend.sk/svet/silicon ... azoch.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Pette »

Ono je aj dobre, ze taketo manie vznikaju. Davy ludi potom riesia facebooky a startupy a na realne podnikanie sa vdakabohu zabuda.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

institut. investori z primarneho upisu uz mohli celkom slusne zarobit:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Keď sa dnes Facebook (FB ) začal obchodovať, nebol som doma. Ale v duchu som si tipol, že hneď po úvodnom šialenstve bude asi na rýchly short a teraz pozerám, že by som zarobil.
Prednedávnom tu niekto písal, že v súvislosti s FB možno zahrať na long aj iné sociálne siete.
Dobrá myšlienka, ale ešte lepšie je, keď takýto psychotický long zahráte na pullback, teda na ,,návrat do normálneho stavu,,.
Ako príklad uvediem sociálnu sieť Friendfinder Networks (FFN), ktorá v súvislosti s psychózou okolo Facebooku ( svoje urobila aj prepredanosť a short covering ) vyskočila včera takmer o 100% a dnes padla.

Čo sa týka FB, v základnej myšlienke súhlasím s Ladisom. Je to nechutne predražená akcia a vyvolení si cez ňu nabalia vrecká. Fundamenty má slabé. Pre mňa je to čisté PSYCHO. Tak nazývam akcie, ktoré kupujú davy len kvôli značke.

Nezatracujem ju načisto. Nevravím , že nemá budúcnosť. Teraz bude závisieť od manažmentu, čo urobí. Lebo keď je akcia predražená, znamená to len jedno: budúci rast ziskov je už v cene ! A to Facebook v terajšom štádiu nezvláda.
Budúcnosť Facebooku stojí na manažmente - ako Zuckerberg naloží s tými miliardami kapitálu.
Keď s nimi zveladí firmu a bude robiť dobré akvizície, tak FB skôr, či neskôr porastie.
Ale keď to nepôjde podľa predstáv investorov, tak cena bude klesať.

Ako príklad dávam FFN, čo je tiež sociálna sieť (zoznamovačka atd), ktorá mala IPO pred rokom pri cene 10 USD. Pred týždňom sa obchodovala za 1 USD. Zhodnotenie po roku -90%.

Iste. FFN nie je také psycho ako FB. Ale prišla na trh zhruba rovnako ako LinkedIn (LNKD) a vtedy mala zhruba o 100mln. väčšie tržby a dvojnásobné EBIDTA ako LinkedIn. Teraz má LNKD ročné tržby 900 mil, FFN 350 mil..
LNKD bolo IPO po 45, za 1 rok je +100%...FFN je -90%. Cena ide podľa fundamentov.
Krátkodobo môže FB žiť zo značky. Dlhodobo je to len otázka ziskov.
Takže FB môže dopadnúť všelijako. Ale cenu má už teraz takú, že sa ráta, že dopadne extrémne dobre. A to sa stať nemusí.

Verdikt: na rozdiel od Google a Apple mám pri Facebooku veľmi zmiešané pocity. Nemám rád psychotické akcie - kde cenu dvíha len nadšenie a viera davov. Fundamenty som pozeral len zbežne - a vôbec sa mi nepáčia. Môj názor je taký, že z nákupom treba počkať ako sa budú vyvíjať fundamenty.

A na záver miesto grafu FB tu dám graf FFN. Len na zamyslenie, či sa oplatí investovať a čakať, čo bude za 1 rok...ked tu vznikajú také príležitosti, že sa dá zarobiť niekolko desiatok % za jeden deň. Takže prvý graf je o trejderskej príležitosti (FFN za 3 dni) a druhý graf o investorskom sklamaní ( FFN za 1 rok ).

Pekný víkend.
Prílohy
FFN 3 days.png
FFN 3 days.png (7 KiB) 18425 zobrazenia
FFN zhruba za 1 rok.png
FFN zhruba za 1 rok.png (6.33 KiB) 18425 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

Inak ten prvý predaj na sekundári v objeme 88 miliónov akcií po 42 USD (čiže veľmi vysoká cena) predával kto? Tipujem že sčasti syndikát bánk čo manažoval emisiu. Ale ako sa im podarilo hneď na začiatku predať tak veľký objem za najvyššiu možnú cenu?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ešte jeden zaujimavy clanok o FB:
http://musho.posterous.com/facebook-pipo" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Tequicka »

Ako tu niekto hore písal, že zamestnanci mínajú na drahé veci peniaze akoby išlo o ošiaľ, práve čítam knihu "Steve Jobs" a tam sa tiež píše, že po úspešnom emitovaní akcií na burzu, kolegovia z tímu sa úplne zbláznili (platili si plastické operácie svojim manželkám, najnovšie autá, luxusné domy atď) len Jobs zostal stale zhulený a chodil bosý :) tak ktovie ako Zuckerberg.

ja som mala tiež nutkanie na tie akcie, ale po poslednom predaji co som sa zbavila Nokie, ktoru som nemala prilis dlho a ozaj asi sa blizi nejaky medvedi dlhsi trend v portfoliu nic nemam. Momentalne ma zaujimaju statnice a hodinky TISSOT :idea:http://www.ehodinky.sk/hodinky/tissot/t ... 16-037-00/
Naposledy upravil/-a Tequicka v So 19 05, 2012 9:04 am, upravené celkom 2 krát.
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Pette »

Tak IPO podla ocakavani. Cena je tak vysoko, ze su v tom rasty ziskov v radoch sto percent rocne, spolocnost prakticky stale ovlada jeden clovek, pocet uzivatelov sa blizi k maximu a v realnom svete uz facebook tak ludi nebavi, to snad potvrdi kazdy, kto sa tam vyskytuje.

budu to mat tazke, cena na urovni 100 nasobku rocneho zisku je vysoko.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

o Ladisovi rasizme:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =30&t=3763" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Lobista »

Dnes som mal zaujimavu diskusiu s chlapcami z Equity capital markets o tom, preco asi bola ta hladina 38 vcera udrzana a ci to znamena nejaky risk pre underwriterov -- banky, co to nakupili... lebo na Zerohedge som vcera cital clanky o tom, ze Morgan Stanley na to doplati a podobne...


Pri IPO facebooku bola totiz pouzita overallotment opcia -- t.j. banky dali investorom viac akcii nez fyzicky dostali od majitelov -- t.j. spravili de facto naked short casti akcii... na tieto akcie obratom od Facebooku dostali put opciu so strikom na upisovacej cene...

Cize ak by cena akcii isla hore, tak by tie naked shorty zavreli uplatnenim tej put opcie. Kedze vsak cena klesala, chlapci tie stocky nakupuju na trhu a zavru si tu short poziciu takto... s tym, ze neberu na knihy ziadny dodatocny risk...
cize preto sme videli take velke buy ordery v okoli 38,00 ...

Podla mna je ale len otazkou casu, kedy chlapci budu mat flat poziciu a 38,00 padne...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

nechcelo by sa ti to vysvetlit podrobnejsie v nejakom clanocku kratkom?
:D
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Lobista »

Chcelo, najskor vsak v polke juna stiham... :P
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

ok, netrpezlivo cakame 8)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa jogo »

Nuz podme sledovat "davove sialenstvo" okolo FB nezavisle tj. podla grafu. Zatial to vyzera na udesny downtrend.Tak uvidime, kde zastavi a zacne sa formovat nejaka "zona odporu".

Obrázok
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Martin: takze v podstate ked si ten svoj predchadzajuci prispevok pisal, tak to bol dobry typ na short :) a ani si nevedel ako rychlo pride :)
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Lobista »

hej, akurat, ze prachy by som do takeho obchodu v zivote nedal, lebo to je jasne irrational market, ktory nikdy nevies kedy sa znormalizuje... kludne to mohlo ist este na 60 a potom az tanknut dole...
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa laty »

Len detail: ak som pochopil co lobista napisal potom od facebooku dostali banky call opciu, nie put.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Lobista »

jasne, call opcia...
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa laty »

Lobista napísal:Dnes som mal zaujimavu diskusiu s chlapcami z Equity capital markets o tom, preco asi bola ta hladina 38 vcera udrzana a ci to znamena nejaky risk pre underwriterov -- banky, co to nakupili... lebo na Zerohedge som vcera cital clanky o tom, ze Morgan Stanley na to doplati a podobne...


Pri IPO facebooku bola totiz pouzita overallotment opcia -- t.j. banky dali investorom viac akcii nez fyzicky dostali od majitelov -- t.j. spravili de facto naked short casti akcii... na tieto akcie obratom od Facebooku dostali put opciu so strikom na upisovacej cene...

Cize ak by cena akcii isla hore, tak by tie naked shorty zavreli uplatnenim tej put opcie. Kedze vsak cena klesala, chlapci tie stocky nakupuju na trhu a zavru si tu short poziciu takto... s tym, ze neberu na knihy ziadny dodatocny risk...
cize preto sme videli take velke buy ordery v okoli 38,00 ...

Podla mna je ale len otazkou casu, kedy chlapci budu mat flat poziciu a 38,00 padne...
BTW Martine, ak to mali banky vsetko istene na 38 bez rizika, preco teda masivne nakupovali na 38? Ci na 38 zatvorili cast shortov a vyssie ich znova otvarali? To by davalo zmysel preco cena lietala hore-dole 38-45.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

Potvrdili sa však hrozby, že akcie Facebooku čaká na burze jeho najťažší týždeň. Už počas prvého obchodného dňa sa totiž podľa odhadov agentúry Reuters minula väčšina z finančnej rezervy, ktorú na podporu ceny akcie bezprostredne po jej uvedení na burzu (takzvanom IPO) majú jej hlavní upisovatelia, ktorými bývajú veľké investičné banky.
tu je niečo laicky napisane v trende:
http://financie.etrend.sk/investicie-a- ... padli.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Lobista »

Teoreticky by mohli pockat, kym ta cena padne pod 38 a este na tom zatvarani shortu zarobit... v praxi si ale underwriter vacsinou chce udrzat urcitu reputaciu a chce, aby investori boli happy, t.j. aby cena minimalne par dni po emisii aspon mierne rastla... shorty urcite neotvarali, lebo to je proti vsetkym compliance rules, co si len vies predstavit :P


Problem ale je, ze JP a spol to s tou valuaciou brutalne prestrelili a napriek tomu, ze na 38 coverovali jak najati, tak sa ta cena vyssie neodrazila, lebo bol brutalny selling pressure -- tipujem, ze zo strany zamestnancov... a na druhy den si povedali, ze na svoje tradingove knihy to nechcu... Cize epic fail IPO ake tu uz davno nebolo...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

zamestnanci mozu predavat az po 6 mesiacoch, alebo nie? Kopa investorov mala akcie este z neverejneho trhu, alebo priame investicie pred IPOom. Ako Bono Vox s tym svojim fondom. Tito mohli predavat.

Bono sa stal miliardarom:
http://ekonomika.sme.sk/c/6382408/z-fro ... ardar.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pred tym nebol?
tradermiso
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 31 05, 2010 10:09 am

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa tradermiso »

Predtym nie:
http://www.celebritynetworth.org/celeb/ ... net-worth/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa filip glasa »

Rozhovor s Radoslavom kasikom o FB IPO:
http://ako-investovat.sk/index.php/akci ... lke-fiasko" onclick="window.open(this.href);return false;
Následky IPO Facebooku budú s vysokou pravdepodobnosťou dlhodobejšie. Osobne predpokladám, že poznačia trh IPO na určitý čas. Facebook môže predznamenávať koniec internetového boomu na burzách, najmä boomu sociálnych sietí. Budúcnosť komplikuje aj Nasdaqu, ktorý IPO kompletne nezvládol a už ho prešetrujú viacerí regulátori. Naopak udalosť v tichosti s úsmevom určite sledovala konkurenčná NYSE (New York Stock Exchange). Trhu IPO ostatný rok dominovala banka Morgan Stanley, ktorej privedenie Facebooku na trh tiež zhorší reputáciu v tomto biznise. Za dôvod neúspechu si dovolím označiť chamtivosť všetkých strán, od pôvodných majiteľov akcií, cez upisovateľov až po samotných investorov.
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: FACEBOOK

Príspevok od používateľa Tequicka »

Krasny pribeh nenasytnosti uplne suhlasim s tym pojmom, je vidiet ze zuckerberg proste odhryzol svoj kus kolaca a urcite ho nebude zaujimat nejaka spravna rada.
Ale na druhej strane musel mat na zaciatku obvovsku podporu na pozadi takze pochybujem ze by mu pozicala banka pisalo sa niekde ze FBI ho zalozila zo statnych penazi, pretoze dokazal uplne bez problemov ziskal obrovske mnozstvo udajov o osobach a ich sukromnom zivote a americania vsade hladaju nejakeho teroristu a kde je idealna zasobarna fotiek a osobnych udajov. Fakt ze potrebuje ohromne mozstvo hardware, to by chlapec z garaze tazko dokazal-kedze nepredava nieco ako apple.

Vyzera to skor ako :idea: "diky za prachy a akcie si strcte :arrow:"
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"