zlato a dnesny prepad

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa hydra84 »

Co sa deje ze tak padlo? Je za tym euforia kvoli francuzskemu prezidentovi?

Hlavne ze na fx2busineess.cz predpovedali rast....a stratu do 1620 eura..sakra...nikto nic nevie predpovedat 100%....

Kedy sa to dostane na hodnotu 1632 podla Vas?

Viem ze ked pockam tak sa to dostane späť...len dufam ze to bude skoro....
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa sufo »

Ked pockas, tak sa to dostane mozno aj na 1500 :twisted: Nikto ti nevie povedat kedy sa to dostane na 1632 a ci sa to tam vobec dostane este niekedy. Stazujes sa, ze na fx2busineess.cz predpovedali rast a nevyslo to a teraz chces zasa predpoved od niekoho ineho. Pockaj co na to povie amerika a mozno este budes prekvapeny, kde az to moze padnut do noci.
hydra84
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 11 02, 2010 9:11 am

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa hydra84 »

Tak som si myslel ze jeden majitel spolocnosti co robi predpovede 20 rokov sa tomu venuje ze da relevantnu predpoved vydel som ze to klesa tak som dal 1 lot zlata na 1626,50 a 1 lot na 1620 presne podla predpovede na max. mozny pokles....co bola predpoved....

Keby som bol videl ze prepoved je short nic tam nedam ostava mi cakat hoci aj rok je mi to jedno aj tak to pojde hore.....
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2830
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa Rokosák »

Do buducnosti nikto nevidi ani po 200 rokoch skusenosti. Na zaklade statistiky mas 90%nu pravdepodobnost, ze na futuritach dlhodobo stratis.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa ViktorVero »

hydra84 napísal:nikto nic nevie predpovedat 100%....
Presne tak ...
hydra84 napísal:Tak som si myslel ze jeden majitel spolocnosti co robi predpovede 20 rokov sa tomu venuje ze da relevantnu predpoved
Nie je možné obchodovať takýmto spôsobom. Nikto nedá „relevantnú“ predpoveď, ktorá sa „isto“ naplní.
hydra84 napísal:Keby som bol videl ze prepoved je short nic tam nedam ostava mi cakat hoci aj rok je mi to jedno aj tak to pojde hore.....
Pokiaľ máš dosť peňazí, tak máš na trhu pravdu ... :D Ale len dovtedy, kým máš dosť peňazí. To ale môže byť a väčšinou aj je cesta do pekla.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa jogo »

hydra84 napísal:Tak som si myslel ze jeden majitel spolocnosti co robi predpovede 20 rokov sa tomu venuje ze da relevantnu predpoved vydel som ze to klesa tak som dal 1 lot zlata na 1626,50 a 1 lot na 1620 presne podla predpovede na max. mozny pokles....co bola predpoved....

Keby som bol videl ze prepoved je short nic tam nedam ostava mi cakat hoci aj rok je mi to jedno aj tak to pojde hore.....
Hydra: Ty si snad z nas robis srandu?
Zapamataj si, ze nikto, opakujem nikto na svete nevidi do buducnosti a nevie aka bude cena cohokolvek o najblizsich 5 minut, nie to este o rok.
Proste videnie do buducnosti nam ludom nebolo dane(nastastie-vediet dopredu svoj osud, to by sa clovek mohol aj zblaznit)...vieme len spocitat pravdepodobnosti, ze sa nieco stane.
Ak 100 000 ludi na svete stale nieco predpoveda, tak vzdy sa nakoniec niekto trafi do spravnej predpovede, len nikto dopredu nevie povedat, kto to bude.Vzdy to vieme povedat az spetne.
Dokonca aj taky postulat dlhodobych investorov, ze akcie budu dlhodobo vzdy rast, nemusi byt pravda - vid Japonsko poslednych 22 rokov.
Ak takto budes dalej investovat a dokonca este na paku, tak to tvoj ucet dlho nevydrzi. Spamataj sa, kym este mas peniaze na ucte...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa ViktorVero »

jogo napísal:Hydra: Ty si snad z nas robis srandu?
Nemyslím si, že si robí srandu. Cíti bolesť a ak to pôjde ešte nadol, tak tá bolesť bude stále väčšia a väčšia ...

V.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa Airmike »

hydra84

podla mna je lepsie zavolat vestici Teodore. ako spoliehat sa na analytikov z 20 rocnymi skusenostami. :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa jogo »

ViktorVero napísal:Nemyslím si, že si robí srandu. Cíti bolesť a ak to pôjde ešte nadol, tak tá bolesť bude stále väčšia a väčšia ...

V.
Viktor, ty toto forum asi podrobne nesledujes.
Hydru som si vsimol, ked skocil do AAPL bez SL a potom pytal rady.http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =10&t=3698
Tak sme mu dali zopar rad ohladom money managementu.
Nasledne, ked ukoncil AAPL v strate, skocil do Yandexu, zase bez SL, lebo 40% SL sa za SL neda povazovat.http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =10&t=3724
Neviem, co urobil s Yandexom a uz nakupil 2 loty zlata zase bez SL. :?
Hruza...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
ViktorVero
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 19 02, 2012 12:37 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa ViktorVero »

jogo napísal:Viktor, ty toto forum asi podrobne nesledujes.
Načapal si ma ... Toto mi naozaj ušlo ...

Ale je „geniálny“:
2 članky od rôznych analytikov som čítal ...
To je „zlaté“ musíš uznať ... :D

Včera u mňa Jenifer písala o chlapíkovi, čo pustil 10.000.- EUR a nedá si poradiť. Väčšina si naozaj nedá poradiť. Potrava pre trhy ...

V.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa jogo »

Hydra, este cosi ma napadlo.
Neviem, ake mas loty na zlate a akeho brokera.
U mojho brokera ma lot zlata nominalnu hodnotu 160 000$, cize 2 loty maju hodnotu 320 000$. Ak by zlato urobilo vikendovy GAP 5% smerom dole,tak by mi broker nemal moznost zavriet poziciu pre nedostatok penazi na mojom ucte.
Cize strata by bola v pondelok o polnoci 16 000$.Vtedy by to broker zatvoril a potom by mal pravny narok vymahat si tuto stratu po mne, aj ked na ucte by som napriklad mal len 5000$.
Bacha na to, ked sa pustas do obchodov na paku, lebo pozicie v AAPLI a Yandexe mali dokopy hodnotu tak 12 000 $, kym v zlate ...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
izi
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 05 10, 2010 9:39 pm

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa izi »

Ak sa xau do konca tyzdna nepozbiera, tak hrozi ze to dalej pojde nadol (1500-1400-1300...). Preco vidno v charte:
Prílohy
gold 2012.png
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jogo, zbytocne sa rozculovat :)
ja som si po tom aapl na hydru spomenul. Uz tu kedysi prispieval a mal rovnako inteligentne otazky a komentare. Vtedy to bolo ohladom fondov. Potom mi dokonca vypisoval maili a tahal zo mna rozumy. Je to taky ten typ co si nenecha poradit a "investuje" stale rovnako .. rovnako na hovno. Strateny pripad.
Kontrast
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2012 10:16 pm

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa Kontrast »

izi napísal:Ak sa xau do konca tyzdna nepozbiera, tak hrozi ze to dalej pojde nadol (1500-1400-1300...). Preco vidno v charte:
nesuhlasim. moj nazor je takyto a musi to byt spravne: 8)
Obrázok
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa jogo »

peter.cmorej napísal:jogo, zbytocne sa rozculovat :)
ja som si po tom aapl na hydru spomenul. Uz tu kedysi prispieval a mal rovnako inteligentne otazky a komentare. Vtedy to bolo ohladom fondov. Potom mi dokonca vypisoval maili a tahal zo mna rozumy. Je to taky ten typ co si nenecha poradit a "investuje" stale rovnako .. rovnako na hovno. Strateny pripad.
Vidim, ze ani ja toto forum nesledujem dostatocne podrobne :D
Ak niekto ziada o pomoc, tak ho nelustrujem. Lustrujem iba ludi, ktori sa vyhlasia za uspesnych traderov alebo investorov, aby som vedel, ci sa nieco od nich mozem priucit. Lustrovat znamena v mojom ponimani priezriet si hlavne prve prispevky nicka na forach.
Kto nedaval zive obchody alebo investicie,alebo "nema minulost", neni co lustrovat. Potom clovek vie tazko posudit, aku vahu davat radam takehoto nicka, ak nezacne davat real-time obchody. Radsej byt v takom pripade opatrny, lebo spetne na grafoch sa da diskrecne obhajit akakolvek strategia :?

Hydra84: Pozor, burza, aj ked sa to nezda, je najferovejsie prostredie na tejto zemi. Potresta kazdeho, kto ku nej nepristupuje s patricnym respektom a pokorou, ale sposobom "Opisem nieco od niekoho".
Takymto sposobom sa mozno stanes ing. dr. prof. ale na burze takto neuspejes....
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa Tilbur »

Obrázok

Trocha na pobavenie, ale je to vcelku pravda.
Napis si plan na papier. pocet buducich nakupov(predajov), stop loss a pozadovany ciel. A toho sa aj drz.
V prvom rade zniz velkost jedneho obchodu.
Mozno zacnu veci fungovat.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa filip glasa »

..sakra...nikto nic nevie predpovedat 100%....
hm..
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa davoo »

Mika napísal:hydra84

podla mna je lepsie zavolat vestici Teodore. ako spoliehat sa na analytikov z 20 rocnymi skusenostami. :)
Hahaha. Ja milujem. keď niekto niekoho hodnotí na základe toho koľko sa tradingu venuje. Lebo to je ten najviac relevantný údaj. Dáva to pocit dôveryhodnosti asi tak ako, keď si dám k firemnému logu since 1859, ale už nevadí, že tá firma je odrb a založil som ju predvčerom...

Inak podľa mňa je hydra84 vtip a niekto sa na nás teraz riadne zabáva.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja mam zial s tymto "vtipom" celkom bohatu emailovu konverzaciu :)
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa kolega »

peter.cmorej napísal:ja mam zial s tymto "vtipom" celkom bohatu emailovu konverzaciu :)
prezrad nam viacej ak mozes :-P
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to by som musel dlho hladat a nebolo by to odomna pekne :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: zlato a dnesny prepad

Príspevok od používateľa Airmike »

davoo

minule som sa trosku cudoval, lebo niekto vytiahol infosku ze cely fx2biz je nejaka haluz ktoru zalozili dvaja 20 rocny pani. no a ked tam vstupil pan T z XTB. taka to uz som prestal vobec sledovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"