Trading - aky zdroj burzovych info?

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
duro
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 28 05, 2012 3:48 pm

Trading - aky zdroj burzovych info?

Príspevok od používateľa duro »

Aky zdroj informacii o burze a jednotlivych tituloch pouzivate a odporucate na trading? Moze byt free alebo aj plateny. Nemyslim teda yahoo, finviz a podobne kde je to vsetko oneskorene. Skusal som tu najst na fore nieco ale nepodarilo sa mi :-(
vdaka
d.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading - aky zdroj burzovych info?

Príspevok od používateľa filip glasa »

vacsinou mas real time data priamo v platforme. Free real time hladaj cez google podla prislusnej burzy. Jedn z tych zadarmo je http://advfn.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
duro
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 28 05, 2012 3:48 pm

Re: Trading - aky zdroj burzovych info?

Príspevok od používateľa duro »

vdaka. ale nemyslim info o kurzoch. Myslim zdroj informacii ktore maju vplyv na kurzy. Cize napriklad dana firma bola dana na sud kvoli patentu, pracovnici firmy vstupili do strajku, hrozi znarodnenie firmy, atd. Hladam zdroj informacii kde si zadam napriklad 20 firiem a o tychto mi to bude okamzite posielat spravy ktore vyjdu na internete, v novinach atd.
Limak
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 30 05, 2012 3:34 pm

Re: Trading - aky zdroj burzovych info?

Príspevok od používateľa Limak »

terminál Bloomberg, nebo Reuters (je to ale poměrně drahé cca 400 000 CZK/ROK)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Trading - aky zdroj burzovych info?

Príspevok od používateľa jogo »

Juggler tuna popisal rychle zdroje informacii o burze. http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =48&t=1424" onclick="window.open(this.href);return false;
Každý profík má nakoniec platené správy, aby mal lepší obsah, a mal ich skôr ako ostatní.

Ale keď nezáleží na rýchlosti (odhadujem to na pár sekúnd), tak dobrý obsah nájdeš na webe aj ZADARMO.

Zadarmo sú správy na každom velkom finančnom portáli.
Najoblúbenejšie sú http://finance.yahoo.com/" onclick="window.open(this.href);return false; ...marketwatch.com , ale myslím, že aj Google ma podobné a je ich skrátka kopa.

Pri tom, čo robím ja sa všetky správy odvíjajú od tlačovej správy, ktorú vydávajú rôzne agentúry na objednávku firmy.
Tie tlačové správy sú ORIGINÁL a vyjdú v rovnakom čase.
Len nie každý ich dostane na monitor rovnako rýchlo, lebo portále, čo sú zadara sú jednoducho pomalšie.

Takže z tlačovej správy môžeš čerpať TY a čerpajú z nej aj ďalšie agentúry, čo posúvajú VÝCUC trejderom.
VÝCUC zadara je spravidla nekvalitný a pomalý.
Keby si sa ním riadil, tak ťa úplne dopletú.
Jeden úžitok to má - prinášajú neskúsených amatérov rovno do pažeráka profíkov...
Takže, keď sa naučíš urobiť si vlastný VÝCUC, tak sa nedopletieš a už ti bude chýbať len rýchlosť. Ale je to len pár sekúnd, tie sú ti na houby, ked nemáč dobrú trading platformu a direct access.
A ešte aj potom závisí od teba za aký čas urobíš rozhodnutie a ako rýchlo ho realizuješ.
Keď si chceš zaplatiť kvalitný VÝCUC, tak najlepší je podla mna BRIEFING.com. verzia Platinum. 30USD mesačne (dajú sa vysurfovať akcie na 20 na 1 rok).
Briefing je kvalita, dobrý výcuc i obsah, ale na úkor rýchlosti.
Ale často prekvapujú.
Je aj verzia Briefingu za 10 USD, ale tá určite není vhodná na daytrading.
Keď si chceš zaplatiť rýchlosť, tak najlepší je podľa mňa DowJones Newswires .
Dow Jones je rýchly a vie aj separovať obsah (napr. len na forex, len na zverejnenia, len na ropu a pod.), ale niekedy je to rýchlosť na úkor kvality. DJ je asi najlacnejší cez ESignal - okolo 160 USD mesačne. Keď ho chceš priamo od DJ, tak ti ponúknu horšiu cenu: okolo 160 eur. Niektorí brokeri ho majú za menej, ale podmieňujú to účtom a hneď ťa ošudia na vysokých poplatkoch (napr. Schwab). Okolo 100 stojí aj verzia Reutersu - Reuters Channel, alebo tak nejako sa volá.
Ďalej sú špeciálne platformy, ktoré vedia spojiť obsah z viacerých zdrojov a pritom zachovať aj rýchlosť, ale nechajú si za to zaplatiť okolo 250-300 USD mesačne. Mali by byť aj vendori DJ, takže ich zoznam je na stránkach DJ. Mnoho z nich nemá na webe cenník - dojednáva sa individuálne.

No a celkom na vrchole stoja verzie správ pre inštitucionálnych profíkov ako Bloomberg a Reuters, ktoré v špičkových verziách stoja viac ako 1000 USD mesačne.

Ja si robím vlastný výcuc, ale mám k dispozícii aj Briefing aj DJ.
A ešte aby som nezabudol: niektoré firmy nevydajú tlačovú správu, ale to rovno pošlú ako tzv. filing do SEC ( finančnému dohľadu).
To sa nazýva Edgar Online, kde sa to dá rozbaliť. Používa sa to zriedkavo, ale mám aj to k dispozícii.

Pre úplných začiatočníkov odporúčam začať ZADARA, potom sa dopracovať k BRIEFINGU za 30. Pri zverejneniach je však úplne najpodstatnejšie vedieť rýchlo a správne posúdiť originálnu tlačovú správu (v angličtine). Vsetko ostatné je už len o získaní rýchlosti pár sekúnd a špecializovanom obsahu.Kupujem strach, predávam ilúzie. Iba mŕtva ryba pláva s prúdom.
Mýliť sa je ľudské, ale zotrvať v omyle je šialenstvo.JUGGLER

Príspevky: 2864
Registrovaný: Štv 04 17, 2008 8:39 pm
Súkromná správa
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Trading - aky zdroj burzovych info?

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak potom ten http://www.briefing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Trading - aky zdroj burzovych info?

Príspevok od používateľa Strastislav »

Ja som spokojný s informáciami z Trimbroker, prehľadné, celkom včasné, výhľady, analýzy, odporúčania, trhové správy, makrodáta. Viac ani nie je treba.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1345 times

Re: Trading - aky zdroj burzovych info?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pokus napísal:Zmenilo sa nieco v tejto oblasti? Ake su dobre nastroje na ziskavanie sprav o vybranych tituloch?
Pokiaľ nepotrebuješ špeciálne správy na daytrading, tak ZADARMO si v pohode vystačíš s Finviz.com. Stačí sa registrovať.
Finviz po zadaní tickeru agreguje viac zdrojov a na boku máš Stocktwits, čo je tiež dobre si pozrieť.

Ak máš portfólio tak si tickery nahádž do sekcie portfolio a budú sa ti zobrazovať news ku všetkým.

Ked používaš IB , tak tam sú tiež zadara celkom dobre správy k tickerom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Trading - aky zdroj burzovych info?

Príspevok od používateľa Tilbur »

Pouzivam Twitter. Z bezplatnych servisov je to asi najrychlejsie.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"